dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 655 z 764
Pokaż wyniki od 13.081 do 13.100 z 15266
  1. #13081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Gdybu ludzie gazu nie zakładali to i gazociągi bły by nie potrzebne.

    Dobrze że jesteć tak z perspwktywy czasu czy budując się teraz czy poszedłbyś znowu w gaz czy inne rozwiązania.?
    Wiedząc, że sa dopłaty do PV pewnie w bufor z grzałką, splita i PV.
    Co zresztà kilkukrotnie doradzałem na tym Forum, jak i rodzinie, choć kuzyn nie posłuchał zamontował gaz i jest bardzo zadowolony.
    Podobnie, jak ja - mam komfort, jakiego oczekuję za małe pieniądze.

    A to nie jest temat - "Jakie ogrzewanie wybrać" - jeśli czujesz misjè, udzielaj się gdzie indziej.

  2. #13082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    proszę tutaj nie przekonywać do PC. To wątek, gdzie podaje się zużycie gazu, więc uczestnicy raczej wybrali już źródło ciepła.
    Jest pełno wątków o wyższości jednego nad drugim i tam idźcie dyskutować.

  3. #13083

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie muszę niczego udowadniać. Taka jest ostatnia cena na podłączenie gazu. Gaz rura 5m od domu. Komplet za wszystko. Jeszcze raz: za wszystko.
    "Gratulacje" jak potrafisz taniej zrobić kompletne przyłączenie ze wszystkimi kosztami za np. za 10K. Chylę czoła.
    To tak.
    Przyłącze gazowania 2150 zl.
    Od skrzynki do domu 12m ×50 zl za metr ( wykop +rura) 2 sztyce chyba 150 zl za jedną. Skrzynka na ścianie 120zl + zawór (ja zapłaciłem 400zl ale można założyć za 60zl) 12 m miedzi 18 ( nie pamiętam ile zapłaciłem) + 500 zł za jakieś tam pierdoly ( papiery zawory itd)
    Około 5 tys.
    Kocioł imergas 4900 zł z przewodem koncentrycznym 1m.
    Ostatnio edytowane przez Napoli ; 09-12-2019 o 19:00

  4. #13084
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tak wydumałem sobie. Tak sobie strzeliłem 15K. Chętnie poczytam ile inni obecnie płacą za przyłącza gazu. Tylko wszystko, jak należy. Wszystko. Wiem, że ci ciężko zrozumieć, że coś 5 lat temu kosztowało 13k to dzisiaj może kosztować 15K. No szczególnie przy szalejących usług i materiałów budowlanych. Szok. (Oczywiście kilka cytatów, bo wiadomo o co chodzi).
    Teraz wróć i przeczytaj jeszcze raz z tą wyceną . Chociaż
    co już udowodniłeś kilka razy
    Kupowałeś w internecie? I zapłaciłeś tyle z 8% VAT za ten kociłek?

    Pewnie nie tylko na tym i no wiesz już gdzie kupić kociołek jak padnie. Poszukaj jeszcze kogoś kto ci to podłączy. Podaj za ile, no chyba że to cena z podłączeniem?

    Zresztą zawsze masz rację, więc dalsza dyskusja nie ma sensu. Po za tym żebym z kimś "dyskutować" to ten ktoś ...
    Śmieszny z ciebie gość... kompletny dyletant, ale brnie w temat dalej.
    Daj tu jedno - oferte na przyłącze, i kotlownie gazową, która otrzymałeś
    Pozycja, po pozycji. Wskaże ci wtedy możliwe oszczędności.
    Tak, robocizna poszła do góry, ale żeby za przyłącze 5m zapłacić 2.5tyś więcej (minimum 2.5tys !), niż za 22m to musiałaby wzrosnąć o kilka tysięcy procent.
    Tym bardziej, że kotły NIE ZDROZAŁY, przyłącze w PGNiG NIE ZDROŻAŁO.

    Wystarczy zamieszczenie otrzymanej oferty. Dlaczego do tej pory tego nie zrobiłeś ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #13085

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Śmieszny z ciebie gość... kompletny dyletant, ale brnie w temat dalej.
    Daj tu jedno - oferte na przyłącze, i kotlownie gazową, która otrzymałeś
    Pozycja, po pozycji. Wskaże ci wtedy możliwe oszczędności.
    Tak, robocizna poszła do góry, ale żeby za przyłącze 5m zapłacić 2.5tyś więcej (minimum 2.5tys !), niż za 22m to musiałaby wzrosnąć o kilka tysięcy procent.
    Tym bardziej, że kotły NIE ZDROZAŁY, przyłącze w PGNiG NIE ZDROŻAŁO.

    Wystarczy zamieszczenie otrzymanej oferty. Dlaczego do tej pory tego nie zrobiłeś ?
    Mi kompletna kotłownia gazowa wraz z kompletnym przyłączem gazu na działkę i do budynku, CWU wraz z 200l. zbiornikiem i rozprowadzeniem jej po budynku do kuchni i trzech łazienek, montażem 3 stelaży WC VIEGA, ogrzewaniem podłogowym 160m2 na Kissanie, 10 grzejnikami Purmo, sterowaniem ogrzewaniem Salus z 20 głowicami i 5 sterownikami ściennymi strefowymi, kotłem Immergas Maior 35TT X 1 ERP, 4 rozdzielaczami na 30 pętli, filtrami, zmiękczaczem wody, konsolą licznikową, pompą cyrkulacyjną itp. wyszła około 60 tys. zł. Robocizna z tego, to jakieś 15 tys. Dom 234m2.

  6. #13086

    Domyślnie

    Pytanie z tematu wątku brzmi - Ile gazu poszło ? a zatem... uwaga...
    mam dom z lat 80, nie ocieplony, betonowy dach, piwnica nie ogrzewana, okna z lat 90, czy może być gorzej ? i wiecie co ?.... zabudowałem kocioł gazowy
    metrów kwadratowych do ogrzania jakieś 160,
    zużycie ? od 13 września do dziś 850m3, myślicie że dużo ? czekam na opinie
    A przy okazji, może ktoś podpowie jak w Junkersie Cerapur ZSB 24 skasować informację o błędzie w pozycji "i2" ?
    Od razu dodam, że jestem z ogrzewania gazem bardzo zadowolony i koszty pod żadnym pozorem mnie nie przerażają, jeśli ktoś w węgla przesiadł się na gaz to wie o czym piszę. Za luksusy trzeba płacić A Junkers Cerapur 24KW spala ok 2,7 m3 na godzinę przy 100% mocy.
    Ostatnio edytowane przez potle ; 10-12-2019 o 18:36

  7. #13087

    Domyślnie

    Cytat Napisał potle Zobacz post
    Pytanie z tematu wątku brzmi - Ile gazu poszło ? a zatem... uwaga...
    mam dom z lat 80, nie ocieplony, betonowy dach, piwnica nie ogrzewana, okna z lat 90, czy może być gorzej ? i wiecie co ?.... zabudowałem kocioł gazowy
    metrów kwadratowych do ogrzania jakieś 160,
    zużycie ? od 13 września do dziś 850m3, myślicie że dużo ? czekam na opinie
    A przy okazji, może ktoś podpowie jak w Junkersie Cerapur ZSB 24 skasować informację o błędzie w pozycji "i2" ?
    Od razu dodam, że jestem z ogrzewania gazem bardzo zadowolony i koszty pod żadnym pozorem mnie nie przerażają, jeśli ktoś w węgla przesiadł się na gaz to wie o czym piszę. Za luksusy trzeba płacić A Junkers Cerapur 24KW spala ok 2,7 m3 na godzinę przy 100% mocy.
    Ja od 1 stycznia do dzisiaj tyle nie spaliłem i nie wiem czy spale do końca roku..
    Pewnie jeżeli byś ocieplił strop, ocieplił ściany wynik wyglądał by zupełnie inaczej. Wg. mnie warto to zrobić, szczególnie, że można skorzystać z dotacji.
    Tak naprawdę nie mamy jeszcze zimy, ciekawe jak będzie wyglądało spalanie u Ciebie przy -10.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  8. #13088
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał potle Zobacz post
    Pytanie z tematu wątku brzmi - Ile gazu poszło ? a zatem... uwaga...
    mam dom z lat 80, nie ocieplony, betonowy dach, piwnica nie ogrzewana, okna z lat 90, czy może być gorzej ? i wiecie co ?.... zabudowałem kocioł gazowy
    metrów kwadratowych do ogrzania jakieś 160,
    zużycie ? od 13 września do dziś 850m3, myślicie że dużo ? czekam na opinie
    A przy okazji, może ktoś podpowie jak w Junkersie Cerapur ZSB 24 skasować informację o błędzie w pozycji "i2" ?
    Od razu dodam, że jestem z ogrzewania gazem bardzo zadowolony i koszty pod żadnym pozorem mnie nie przerażają, jeśli ktoś w węgla przesiadł się na gaz to wie o czym piszę. Za luksusy trzeba płacić A Junkers Cerapur 24KW spala ok 2,7 m3 na godzinę przy 100% mocy.
    Tak jak mówił kolega ig0r- skorzystaj z ulgi termomodernizacyjnej - spalanie spadnie.
    850m3 to ponad trzy lata u mnie grzania CWU.
    U mnie na godzinę zjada coś koło 0,7m3.

  9. #13089
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Podajemy też parametry domu, który zużył daną ilość gazu.
    I nie martw się, że wàtek będzie nudny,
    Ty bynajmniej go nie ubarwiasz...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #13090
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał potle Zobacz post
    Pytanie z tematu wątku brzmi - Ile gazu poszło ? a zatem... uwaga...
    mam dom z lat 80, nie ocieplony, betonowy dach, piwnica nie ogrzewana, okna z lat 90, czy może być gorzej ? i wiecie co ?.... zabudowałem kocioł gazowy
    metrów kwadratowych do ogrzania jakieś 160,
    zużycie ? od 13 września do dziś 850m3, myślicie że dużo ? czekam na opinie
    A przy okazji, może ktoś podpowie jak w Junkersie Cerapur ZSB 24 skasować informację o błędzie w pozycji "i2" ?
    Od razu dodam, że jestem z ogrzewania gazem bardzo zadowolony i koszty pod żadnym pozorem mnie nie przerażają, jeśli ktoś w węgla przesiadł się na gaz to wie o czym piszę. Za luksusy trzeba płacić A Junkers Cerapur 24KW spala ok 2,7 m3 na godzinę przy 100% mocy.
    850 m3 to dużo zważywszy, że ostatnie miesiące były ciepłe.
    Gaz wprawdzie nie daje smrodu w czasie spalania, ale nie powinno się go bezmyślnie marnować.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  11. #13091

    Domyślnie

    77 m3 od 1 grudnia
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  12. #13092
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Waldi005

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cześć,ja też coś napiszę o tym ile zużywa mój dom.Lata 70,ocieplony 20 lat temu 5cm.styropianu.W tym roku dołożyłem 10 cm. na ściany i 15cm.na piwnice.Dach betonowy ocieplony 15cm,3lata temu.Okna wymienione na nowe nie tak dawno.W zeszłym roku[wrzesień 2018] założyłem kocioł gazowy 2 funkcyjny kondensacyjny SAUNIER DUVAL.Około 200 metrów kw. do ogrzania.Temp.w domu od 19 st.w nocy do 21,21,5w dzień.W domu 5 osób.Gotowanie i mycie na gazie.Okres zimowy od 1 pażdiernika 2018 do 30 marca 3730 zł[1837 kubików]Za kwiecień tego roku 256 zł[115 kubików]Czyli średnio gaz wychodzi ok.2,02 zł za m sześcienny.W zeszłym roku udało mi się skorzystać z dotacji na wymianę kotła,a w tym roku na termomodernizacje przegród budynku.Od dzisiaj widząc że jest na plus,podniosłem temp. w domu na [noc 20 st. dzień 21,5 do 22,5 st. Jak bym palił węglem to bym wydał 4200 zł[ok 6 ton razy 700 zł]A tak to czas zaoszczędzony i człowiek zdrowszy.Teraz zobaczymy co zima przyniesie.Następnie co zrobię to przerzucę się na fotowoltanikę.Trzeba zacząć dbać o nasze środowisko,i o nas samych.Pozdrawiam.

  13. #13093
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Waldi005

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    7

    Domyślnie

    Do 12 grudzień 2018--- 138 kubików
    Do 12 grudzień 2019--- 98 kubików

  14. #13094

    Domyślnie

    Cytat Napisał potle Zobacz post
    Pytanie z tematu wątku brzmi - Ile gazu poszło ? a zatem... uwaga...
    mam dom z lat 80, nie ocieplony, betonowy dach, piwnica nie ogrzewana, okna z lat 90, czy może być gorzej ? i wiecie co ?.... zabudowałem kocioł gazowy
    metrów kwadratowych do ogrzania jakieś 160,
    zużycie ? od 13 września do dziś 850m3, myślicie że dużo ? czekam na opinie
    A przy okazji, może ktoś podpowie jak w Junkersie Cerapur ZSB 24 skasować informację o błędzie w pozycji "i2" ?
    Od razu dodam, że jestem z ogrzewania gazem bardzo zadowolony i koszty pod żadnym pozorem mnie nie przerażają, jeśli ktoś w węgla przesiadł się na gaz to wie o czym piszę. Za luksusy trzeba płacić A Junkers Cerapur 24KW spala ok 2,7 m3 na godzinę przy 100% mocy.
    Jakbyś podał ile węgla zużywałeś wcześniej, to można coś porównać.
    U mnie znajomy zużywał 8 ton węgla na rok plus 1000zł na gaz.
    Zmienił grzanie na gazowe i za gaz zapłacił 6300.
    Teraz dom ocieplił i za rok zobaczymy co z tego wyszło.
    Stary dom z lat 60-70. W domu 22stopnie, na noc miał 21*C.
    Węgiel po 700zł.
    Śmieciuch z dmuchawą. Obecnie ma tylko gaz.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 12-12-2019 o 19:02
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  15. #13095

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jakbyś podał ile węgla zużywałeś wcześniej, to można coś porównać.
    U mnie znajomy zużywał 8 ton węgla na rok plus 1000zł na gaz.
    Zmienił grzanie na gazowe i za gaz zapłacił 6300.
    Teraz dom ocieplił i za rok zobaczymy co z tego wyszło.
    Stary dom z lat 60-70. W domu 22stopnie, na noc miał 21*C.
    Węgiel po 700zł.
    Śmieciuch z dmuchawą. Obecnie ma tylko gaz.
    To może ja napiszę o domu teściów, mieszkaliśmy tam wcześniej zanim wybudowaliśmy swój dom.
    Teściowe przeszli na gaz w momencie kiedy my się wyprowadziliśmy, mają kocioł równe 2 lata. Przez ten czas przepalili 3100 m3 gazu.
    Gaz jest zużywany na CO, CWU (2 osoby) i gotowanie.
    Dom z użytkowym poddaszem (ścianka kolankowa 120 cm), mieszkalnej ok 130m2 +garaż z kotłownią ok 23m2
    Wcześniej mieli kocioł na ekogroszek 25 kw taki doradził hydraulik, rocznie ponad 5 ton ekogroszku. Na gazie wychodzi ok 1550-1600 m3 sezon (około 3200-3300 zł) i naprawdę mają ciepło, tak że można chodzić w spodenkach.
    Dom budowany ok 2005 roku, ocieplenie 10 cm styro, wełny ok 15 cm na skosach, okna dwuszybowe, standardowe bez dużych przeszkleń.
    Generalnie są mega zadowoleni i żałują, że wcześniej się nie zdecydowali, bo czysto ciepło i jedno pomieszczenie więcej.
    Ostatnio edytowane przez ig0r- ; 13-12-2019 o 05:20
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  16. #13096

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    To może ja napiszę o domu teściów, mieszkaliśmy tam wcześniej zanim wybudowaliśmy swój dom.
    Teściowe przeszli na gaz w momencie kiedy my się wyprowadziliśmy, mają kocioł równe 2 lata. Przez ten czas przepalili 3100 m3 gazu.
    Gaz jest zużywany na CO, CWU (2 osoby) i gotowanie.
    Dom z użytkowym poddaszem (ścianka kolankowa 120 cm), mieszkalnej ok 130m2 +garaż z kotłownią ok 23m2
    Wcześniej mieli kocioł na ekogroszek 25 kw taki doradził hydraulik, rocznie ponad 5 ton ekogroszku. Na gazie wychodzi ok 1550-1600 sezon i naprawdę mają ciepło, tak że można chodzić w spodenkach.
    Dom budowany ok 2005 roku, ocieplenie 10 cm styro, wełny ok 15 cm na skosach, okna dwuszybowe, standardowe bez dużych przeszkleń.
    Generalnie są mega zadowoleni i żałują, że wcześniej się nie zdecydowali, bo czysto ciepło i jedno pomieszczenie więcej.
    Sorry ale z tym liczeniem coś jest nie tak. Skoro w ciągu 2 lat spalili 3100m3 gazu to nie mogli płacić 1600zł za rok ! Kwota 1600zł za rok starcza na ok 800m3 gazu. Wychodzi, że albo zużyli mniej albo zapłacili za 2 lata ponad 6000zł. Systemu nie oszukasz.
    P.S. Mam FV z Pgnig za 300m3 na kwotę 600zł więc trzeba liczyć mniej więcej 1m3 to 2zł (łącznie ze stałymi).

  17. #13097

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Sorry ale z tym liczeniem coś jest nie tak. Skoro w ciągu 2 lat spalili 3100m3 gazu to nie mogli płacić 1600zł za rok ! Kwota 1600zł za rok starcza na ok 800m3 gazu. Wychodzi, że albo zużyli mniej albo zapłacili za 2 lata ponad 6000zł. Systemu nie oszukasz.
    P.S. Mam FV z Pgnig za 300m3 na kwotę 600zł więc trzeba liczyć mniej więcej 1m3 to 2zł (łącznie ze stałymi).
    Napisałem nie precyzyjnie, chodziło mi o m3 gazu. Kwotowa będzie to jakieś 3200-3300 za rok. Zaraz zedytuje poprzedni post żeby nie wprowadzać w błąd. Dzięki za czujność
    Ostatnio edytowane przez ig0r- ; 13-12-2019 o 05:21
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  18. #13098
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Sorry ale z tym liczeniem coś jest nie tak. Skoro w ciągu 2 lat spalili 3100m3 gazu to nie mogli płacić 1600zł za rok ! Kwota 1600zł za rok starcza na ok 800m3 gazu. Wychodzi, że albo zużyli mniej albo zapłacili za 2 lata ponad 6000zł. Systemu nie oszukasz.
    P.S. Mam FV z Pgnig za 300m3 na kwotę 600zł więc trzeba liczyć mniej więcej 1m3 to 2zł (łącznie ze stałymi).
    Gaz może kosztować 1,60zł, a może i 2,30zł/m3, zależy od zużycia (taryfy) ale przede wszystkim regionu.
    U mnie za gaz liczą sobie ok. 1,7 zł/m3.

  19. #13099
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Gaz może kosztować 1,60zł, a może i 2,30zł/m3, zależy od zużycia (taryfy) ale przede wszystkim regionu.
    U mnie za gaz liczą sobie ok. 1,7 zł/m3.
    A wliczasz w to opłaty stałe? dla średniorocznego zużycia
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #13100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gaz może tyle kosztować w ujęciu średniowiecznym, przy czym tańszy = mniej kaloryczny.
    Cena 1kWh jest wszędzie podobna...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 655 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony