dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Winston - jakiej mocy kotłów dotyczy to porównanie?



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2003-01-18 21:52 ]</font>

  2. #22

    Domyślnie

    MOJE ZDANIE JEST TAKIE ŻE NA GŁUPOTĘ NIE MA LEKARSTWA
    WSZYSKIE PIECE MAJĄ SPRAWNOŚĆ 90%-94%GÓRA
    KONDENSACYJNE 106-109 JA WTO NIE WIERZĘ 100%PERPETUM MOBILE BO JA K UZYSKAĆ Z GAZU 0 KALORYCZNOŚCI 7500KCL RAPTEM 8000KC
    ZAKRAWA NA KPINĘ PRZY WYLICZENIACH POPROSTU PRZESUNIĘTO W FAZIE I DOLICZONO KONDENSAT KTÓRY ZOSTAŁ WYTWORZONY WCZEŚNIEJ.,ALE NIE OTYM SIŁA REKLAMY JEST W POLSCE DUŻA I JAK DZIECI PRZYJMUJEMY TO BEZ KRYTYCZNIE.POLICZCIE PANOWIE ILE ZAOSZCZ..EDZICIE A ILE WYDACIE NA PIEC BILANS BĘDZIE TAKI ZE Z RÓŻNICY MACIE OPŁACONE PRZYNAJMNIEJ 3LATA RACHUNKI ZA GAZ . PRAKTYK

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Ogrzewanie na olej ma taka wadę, ze ropy jest coraz mniej i jest coraz droższa. Za jakieś 20 lat może niebyć już dostępna w sprzedaży. A wojna w Iraku w cale dobrze nie wróży dla przyszłości tego paliwa (głównie chodzi o cenę). Warto to przemyśleć.

  4. #24

    Domyślnie

    A mnie ten sam sprzedawc wyliczył kompletną gazową kotłownię z mieszaczem do podłogówki: Buderusa, Viessmana i Vaillanta po mniej więcej tej samej cenie 12kzł
    Inny za viessmana vitogas100 + zasobnik 160l + cały osprzęt powiedział już tylko 10kzł, a w salonie firmowym powiedziano mi, że w marcu będą nowe jeszcze niższe ceny.
    Wygląda na to, że viessman poszedł po rozum do głowy i równa cenami do konkurencji (lepiej sprzedać 200 kociołków niż 10 )

  5. #25

    Domyślnie

    niemal wszystkie piece skladane sa w polsce z wloskich, hiszpanskich, niemieckich i innych czesci to co rozni je zasadniczo to obudowa marka i cena.

  6. #26

    Domyślnie

    DOKŁADNIE ODBYWA SIE TO INACZEJ
    WSZYSSTKIE POD ZESPOŁY W PIECACH NIE SĄ PRODUKOWANE U PRODUCENTA OD PODSTAW .PODZESPOŁY SKŁADANE SĄ .
    POMPY GRUDFOS LUB WILO
    BLOKI GAZOWE SIT LUB HONIUEL
    PALNIKI ETC ETC. ZŁOŻONY W NIEMCZECH JUNKERS
    W ANGLII PETERSON MYSON
    W ITALII BEREYA IMERGAS ETC.ETC
    POPATRZCIE NA SPRAWNOŚĆ NIE NA CENĘ

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Bartt - możesz coś więcej o tych nowych, niższych cenach? Przymierzam się do Viessmana, wiem, że w marcu zmieniają ceny (co roku) tylko nie wiem jak będzie tym razem - ceny do góry, czy do dołu (teorie są różne)

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2003-02-10 22:45 ]</font>

  8. #28

    Domyślnie

    wartość opałową oleju jak znacie .to reszę energi sami sobie wyliczcie a resztę wam sąsiad w wiaderku przyniesie .od fizyki nie ma ucieczki .jeżeli ucieknie
    wiadro oleju to wiadro trzeba spalić .nic dodać nic ując.

  9. #29

    Domyślnie

    do dołu oczywiście

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Do dołu tylko w przypadku kotłów gazowych (nie wszystkie modele). Kotły olejowe idą w górę

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fifiol

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    1

    Domyślnie Ale tania reklama

    Cytat Napisał web21 Zobacz post
    Owszem jeśli chcesz płacić extra za "markę" to fundnij sobie Viessmana. Ja natomiast polecam bezkonkurencyjny (cenowo i jakościowo,oraz serwis) japoński kocioł na olej firmy ULRICH.Mają teraz promocje na piece wykonane ze stali nierdzewnej EDERLICH 20kW za około 4000zł!
    Więcej http://www.ulrich.com.pl
    Witam,
    chyba zgłupiałeś twierdząc, że w Viessmannie płaci się za markę. Pomyliło Ci się słowo, chodziło Ci chyba o jakość. W Viessmannie płaci się za jakość, której nie masz u żadnego innego producenta. Nikt nie składa kotłów od A do Z - nikt nie wiem co byś mi napisał ale tego argumentu nie podważysz, nikt - kompletnie nikt nie ma palników MATRIX - klasa sama w sobie, nikt nie ma systemu samoczyszczenia wymiennika podczas swojej pracy, nikt nie ma wymiennika !! tylko i wyłącznie !! ze stali szlachetniej z domieszką tytanu - nie aluminium czy krzem - nikt nie ma rozbudowanej automatyki obsługującej dwa obiegi grzewcze z dwoma mieszaczami i jednego bez + c.w.u. oraz automatyki, która sama "uczy się" instalacji c.o. .

    Więc przyznaj szczerze, że nie za markę się płaci ale za to co dana marka daje !!!

    Twój japoński kocioł robiony na Korei jest jakościowo beznadziejny ! Kotły są źle poskręcane, przeciekają a po roku taki kocioł nadaje się na szrot. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej lub podyskutować napisz maila do mnie. Pozdrawiam

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    podbijasz temat sprzed 7 lat??? Jak na razie - to twój post wygląda na reklamę Viessmanna

  13. #33

    Domyślnie

    ale ze Urlich to mega dziadostwo to akurat sie zgadza....

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony