dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Mam problem z przeciekającym kominem.
    Mianowicie, po ostatnich roztopach (wcześniej na dachówkach leżał snieg) przy kominach pojawiły się znaczne przecieki.
    Moi fachowcy twierdzą, że to nie jest przeciek przy obróbce kominu, która zresztą była jesienią poprawiana (wcześniej były blachy a teraz są kołnierze ołowiane). Jedna z ich sugestii wskazuje na przeciek wewnątrz komina - czy to jest możliwe ?
    Komin jest systemu Schidela na zewnątrz jest klinkier, czapki na kominie są betonowe oklejone klinkierem na powierzchni czapki jest beton. Czy możliwe, że przeciek jest przez czapke na dół ?
    Co można zrobić, żeby to naprawić ?

    pozdrawiam i dzięki z góry

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Systemy kominowe firmy Schiedel są praktycznie niewśiąkliwe, jeżeli wszystkie elementy systemu są prawidłowo połączone
    wewnątrz jakiekolwiek przesiąkanie jest niemożliwe.

  3. #3

    Domyślnie

    Sprawdź szczelnośc na fugach klinkieru czesto tasma tam nie dochodzi i wtedy mogą być przecieki Polecam uszczelnic silikonem

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Ostatnio 3-krotnie wzywalem Panow dachowcow bo mialem dokladnie ten sam problem - woda przechodzila pod plytkami - nie dokladnie zrobiona fuga jak i nie rownomierne klejenie plytek spowodowalo przeciek - ostatecznie sam pokazalem Panom ze maja sie po prostu wciac wiecej w komin z obrobka tak zeby zbierala ona takze wode spod plytek - ale jak widze dalej nie zrobili tego dokladnie

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem. Mam wybudowany komin z cegły klinkierowej dziurawki a czapki zrobione z pełnej cegły + beton na górze. Po skuciu betonu okazało się, że w czapce jest jedna cegła dziurawka !

  6. #6

    Domyślnie

    Dzieki za wszystkie odpowiedzi.
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak powinna być fachowo zrobiona taka czapka ?
    Czy stosuje się coś w postaci czapek blaszanych ? Czy też sam beton wystarczy ? Beton z natury przepuszcza wodę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony