dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie zakończenie budowy - zmiany nieistotne

    Dzień dobry,
    Mam wypełniony dziennik budowy (budowa zakończona wpisem) oraz całą dokumentację (odbiory, itp), m.in dokument do UM, gdzie wpisuje się dane statystyczne i informacje o zmianach nieistotnych i tutaj pytanie ponieważ nie mam kontaktu z KB aktualnie, a zastanawiam się nad jedną rzeczą.

    Podczas budowy były robione zmiany nieistotne (mam poprawione rysunki i opis od projektanta, który to tak zakwalifikował). W dzienniku budowy nie widzę takich wpisów (KB wypełniał go raczej ogólnymi wpisami z tego co widzę), natomiast te informacje są zawarte w druku do UM, gdzie podpisany jest KB oraz projektant).

    Jestem totalnie zielony w tych sprawach a chcę złożyć dokumentację do UM. Czy może tak być czy PINB będzie miał z tym problem? Co sądzicie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziginowak81 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Mam wypełniony dziennik budowy (budowa zakończona wpisem) oraz całą dokumentację (odbiory, itp), m.in dokument do UM, gdzie wpisuje się dane statystyczne i informacje o zmianach nieistotnych i tutaj pytanie ponieważ nie mam kontaktu z KB aktualnie, a zastanawiam się nad jedną rzeczą.

    Podczas budowy były robione zmiany nieistotne (mam poprawione rysunki i opis od projektanta, który to tak zakwalifikował). W dzienniku budowy nie widzę takich wpisów (KB wypełniał go raczej ogólnymi wpisami z tego co widzę), natomiast te informacje są zawarte w druku do UM, gdzie podpisany jest KB oraz projektant).

    Jestem totalnie zielony w tych sprawach a chcę złożyć dokumentację do UM. Czy może tak być czy PINB będzie miał z tym problem? Co sądzicie?
    Nie sądze żeby w PINB w ogole patrzyli na te papiery dłużej niż 5minut - to dom jednorodzinny.... Sprawdzają chyba jedynie czy jest komplet wymaganych dokumentów - odbiory np elektryka, projekt, DB i podpisy. Jak KB podpisał że wybudowano zgodnie z projektem to raczej zamyka temat.
    Papiery zdaje się bezpośrednio do PINB, a nie do UM ,przynajmniej tak było w każdym przypadku który znam.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, tak do PINBu bezpośrednio, UM mój skrót myślowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony