dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 27
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 537
  1. #1

    Domyślnie REKUPERATORY - JEŻELI MACIE PYTANIA PISZCIE


  2. #2

    Domyślnie rekuperator

    Witam

    Jeżeli potrzebujecie informacji na temat wentylacji mechanicznej, działania, wykonania, kosztów.

    Zapraszam do dyskusjina forum i na priv

    Pozdrawiam

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    yaro

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-457
    Posty
    322

    Domyślnie reku

    Witam

    mam pare pytań:
    Jak by wygladała tak instalacja w domku z podaszem uzytkowym ok 170m2-?
    Czy mozliwe jest połaczenie reku z ogrzewaniem kominkowym tz. chce dogrzewac pomieszczenia kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza ! Zasadnicze ogrzewanie gazem

    Czy taka kombinacja jest mozliwa?

    Jaki jest orientacyjny koszt takiej instalacji dla takiej powierzchni?

    Pozdrawiam
    Czasy sie zmieniły

    Fundamenty pełne

    Pozdro

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Kamil1967

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    588
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie Re: rekuperator

    Cytat Napisał mariano
    Witam

    Jeżeli potrzebujecie informacji na temat wentylacji mechanicznej, działania, wykonania, kosztów.



    Proszę bardzo.
    Jakie masz zdanie nt wyrobów Pro-vent a mianowicie centrali Mistral. Jaki model centralki możesz polecić do domu o pow. 150 m2.
    Pozdrawiamy B i S
    "Poszukujemy projektu małego domku"

  5. #5

    Domyślnie mistral

    Hej

    Ze swojego doswiadczenia wiem że canrale Mistral sa dosyć drogie.
    Nie mają też za dużo funkcji poza właczeniem i ustawieniem predkości wentylatorów. Jeżeli szukasz juz czegoś prostego to jest jeszcze kilka innych firm bardziej godne polecenia.

    Np centrala firmy Amalva recu 400 lub rego 400

    recu ok 4500zł brutto - 60% odzysku
    rego ok 5500zł brutto - 90% odzysku

  6. #6

    Domyślnie instalacja

    Witam

    1. Jest możliwe takie połączenie choć nie jestem jego zwolennikiem trzeba zastosowac zawór zwrotny na głównej rurze dostarczającej powietrze do pomieszczeń.

    2. Koszt instalacji to ok 10 000 orientacyjnie podaje jeżeli chcesz podeślij mi na priv swojego meila wyśle ci taki kosztorys materiałowy bedziesz wiedział z czego składa sie instalacja.
    Pozdrawiam

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    yaro

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-457
    Posty
    322

    Domyślnie Re: instalacja

    Cytat Napisał mariano
    Witam

    1. Jest możliwe takie połączenie choć nie jestem jego zwolennikiem trzeba zastosowac zawór zwrotny na głównej rurze dostarczającej powietrze do pomieszczeń.

    2. Koszt instalacji to ok 10 000 orientacyjnie podaje jeżeli chcesz podeślij mi na priv swojego meila wyśle ci taki kosztorys materiałowy bedziesz wiedział z czego składa sie instalacja.
    Pozdrawiam

    Dzieki za odpowiedz.

    To jakie połączenie proponujesz?
    Dla mnie to nie musi byc połaczone wazne zeby te dwa systemy funkcjonowały prawidłowo i zebym miał korzysci a nie problemy!!!!!!!!

    Oto mój mail

    [email protected]

    Pozdrawiam
    Czasy sie zmieniły

    Fundamenty pełne

    Pozdro

  8. #8

    Domyślnie

    Dlaczego jakoś nie mogę uwierzyć w te 90% sprawności??

  9. #9

    Domyślnie Re: instalacja

    hej

    Wysłalem kosztorys.

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie Re: instalacja

    Co do sprawnoœci - to sš dane techniczne producenta.
    Ale napewno trzeba wzišœć mała poprawke na te dane techniczne.

    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Hejka

    Mam pytanko dot montażu reku w specyficznej sytuacji:

    Otóż:

    Mam budynek 2 piętra + nieużytkowe poddasze ( zamieszkany ) i nie mam pociągniętych rur do rekuperatora.

    I teraz :

    Czy mogę wykorzystać kanały wentylacyjne komina ( zaślepić na górze ) i zainstalować rekuperator na poddaszu i powietrze zasysane z parteru + łazienki na piętrze, po wymieszaniu w reku dostarczać do pokoi na piętrze ?

    Nie mam fizycznie możliwości położyć rur, tak aby dostarczać powietrze po wymianie na parter ( na piętro mogę sie przebić z poddasza ) a jednocześnie mogę tylko skorzystać z kanałów wentylacyjnych komina ( do zasysania z parteru ) tak aby zużyte powietrze zassać z parteru do reku..

    Czy takie rozwiązanie ma sens?

    Ogrzewam gazem i kominkiem bez rozprowadzenia ..

    Wydaje mi się że jeżeli odzysk będzie na poziomie 40 % to już jest dobrze, poza tym reku pomógł by w dystrybucji powietrza z parteru ( ogrzanego przez kominek ) na piętro..

    proszę o info na @ z sugestią jaki rekuperator ( dom 190 m2, kubatura 560 m3 )

    [email protected]

    Pozdrawiam

    RObert

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alupin
    Hejka

    Mam pytanko dot montażu reku w specyficznej sytuacji:

    Otóż:

    Mam budynek 2 piętra + nieużytkowe poddasze ( zamieszkany ) i nie mam pociągniętych rur do rekuperatora.

    I teraz :

    Czy mogę wykorzystać kanały wentylacyjne komina ( zaślepić na górze ) i zainstalować rekuperator na poddaszu i powietrze zasysane z parteru + łazienki na piętrze, po wymieszaniu w reku dostarczać do pokoi na piętrze ?

    Nie mam fizycznie możliwości położyć rur, tak aby dostarczać powietrze po wymianie na parter ( na piętro mogę sie przebić z poddasza ) a jednocześnie mogę tylko skorzystać z kanałów wentylacyjnych komina ( do zasysania z parteru ) tak aby zużyte powietrze zassać z parteru do reku..

    Czy takie rozwiązanie ma sens?

    Ogrzewam gazem i kominkiem bez rozprowadzenia ..

    Wydaje mi się że jeżeli odzysk będzie na poziomie 40 % to już jest dobrze, poza tym reku pomógł by w dystrybucji powietrza z parteru ( ogrzanego przez kominek ) na piętro..

    proszę o info na @ z sugestią jaki rekuperator ( dom 190 m2, kubatura 560 m3 )

    [email protected]

    Pozdrawiam

    RObert

    witam

    Wysłałem meila do Pana.

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    A ja też z pytaniami

    Dom w stanie istniejącego projektu funkcjonalnego (projekt indywidualny, przed obliczeniami konstrukcyjnymi), 140 pow uz, kominek bez płaszcza i dgp:

    1. jeżeli będzie reku + gwc, to co z zaprojektowaną do tej pory wentylacją grawitacyjna? Zostawiać, zatykać, likwidowac? Nie bede ukrywał, ze usunięcie komina byłoby miłe ze względów oszczędnościowo funkcjonalnych.

    2. Co zrobic na etapie projektu, żeby potem było łatwiej/prościej/taniej wkomponować w to reku. Mój architekt nie ma doświadczenia z instalacjami wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
    GG#: 1214251

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbysioR
    A ja też z pytaniami

    Dom w stanie istniejącego projektu funkcjonalnego (projekt indywidualny, przed obliczeniami konstrukcyjnymi), 140 pow uz, kominek bez płaszcza i dgp:

    1. jeżeli będzie reku + gwc, to co z zaprojektowaną do tej pory wentylacją grawitacyjna? Zostawiać, zatykać, likwidowac? Nie bede ukrywał, ze usunięcie komina byłoby miłe ze względów oszczędnościowo funkcjonalnych.

    2. Co zrobic na etapie projektu, żeby potem było łatwiej/prościej/taniej wkomponować w to reku. Mój architekt nie ma doświadczenia z instalacjami wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

    Witam
    1. Jeżeli jest to mozliwe to proponuje zostawić tylko komin do pieca C.O> przynajmniej z dwoma kanałami wentylacyjnymi.
    Reszta nie jest potrzebna kiedy mamy rekuperator.

    2. Jeżeli jest to domek parterowy to sprawa jest prosta. Jeżeli bedzie to domek z uzytkowym poddaszem. Trzeba sie liczyc z dodatkowš zabudowa lub troche niższym sufitem podwieszanym wszystko zależy od rozkładu pomieszczeń i mozliwoœci poprowadzenia rur. jJa nie stosuje prewodów płaskich, wszystkie przewody i połšczenia sa ocieplone.

    Jak bedzie Pan miał juz jakis proejkt albo zarys budynku w raz z rozkładem pomieszczeń prosze podesłać.

    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie NOWY ROK

    Stary Rok mija lecz marzenia zostajš, Niech one Wszystkim Wam się spełniajš !!! Nowy Rok - niech Wasz los będzie wspaniały, a cały rok super udany !!!

    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie Re: NOWY ROK

    Cytat Napisał mariano
    Stary Rok mija lecz marzenia zostajš, Niech one Wszystkim Wam się spełniajš !!! Nowy Rok - niech Wasz los będzie wspaniały, a cały rok super udany !!!

    Pozdrawiam
    I wzajemnie

    I oby jak najwięcej udanych wdrożeń w domach i konkretnych przykładów, wyliczeń na forum.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    yaro

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-457
    Posty
    322

    Domyślnie reku

    Witam ponownie

    Oto link do mojego projrktu

    http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=2

    projekt SAGA

    Jakie rozwiązanie by Pan proponował

    Ogrzewanie CO gazem, kominkiem czasami ale z rozprowadzeniem ciepłaego powitrza

    Pozdrawiam
    Czasy sie zmieniły

    Fundamenty pełne

    Pozdro

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti4

    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Ławki
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    257

    Domyślnie Mariano! Ja tez z pytaniem o reku i wykonawstwo.

    Mam domek 130m2 w parterze. Na górze mam strych, który kiedyś chce wykończyć. Szukam w miare najlepszego rozwiązania, a mianowicie. Dość dobra centrala (ale jeszcze za rozsądną cenę) przewody i jak to wszystko połączyć z kominkiem? Chciałbym tez w przyszłości dołączyć do kompletu GWC. Myślałem, żeby poprosty jeden wlot (oprócz z zewnątrz) dołozyć z czopucha kominka, coby mi ogrzewał. Lub ideałem było by, alby to powietrze z kominka mieszało sie ze świeżym powietrzem z zewnatrz i tak ogrzane przez rekuperator i kominek dystrybuowało sie do pokoi. Rzut parteru moge Ci przesłać na mejla, żebyś miał pogląd jak to wszystko wygląda. bardzo prosze o pomoc i radę.
    No i oczywiście pytanie...czy pomagasz w zdobyciu materiałów? Może też montujesz te urządzenia? Byłbym zaionteresowany...
    Pozdrawiam - Barti4

  19. #19

    Domyślnie

    Jestem również zainteresowany prosze o kontakt

  20. #20

    Domyślnie Namiary

    Cytat Napisał ROBSON68
    Jestem również zainteresowany prosze o kontakt

    Hello

    Podesłałem na Priv
    Pozdrawiam

Strona 1 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony