dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 27
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 537
  1. #21

    Domyślnie

    Proszę piszzcie swoje uwagi na poœcie wentylacja-mechaniczna.pl.

    Dziękuje

  2. #22

    Domyślnie reku

    Zapraszam mam ciekawą promocje na rekuperatory Mistral!!

  3. #23

    Domyślnie

    mariano
    Może mi coś poradzisz?
    Firma zamontowała mi w grudniu rekuperator z wymiennikiem 96%.
    Urządzenie kosztowało niemałe pieniądze i szczerze mówią trochę jestem
    rozczarowany jeśli chodzi o odzysk ciepła.
    Przy temperaturze zewnętrrznej -2oC i wewn. 20oC po przejściu powietrza przez GWC (38mb rury PVC fi 250 przykrycie 1.5-2.5m) a następnie przez centralę mam temperaturę nawiewu za reku ok 13oC. Centrala ma 9 biegów i wydajność max 500m3/h. Powyższa temperatura odnosi się do pracy na 3-4 biegu.
    Wydaje mi się że coś tu jest nie tak.
    Ten sam wykonawca rozprowadzał rury (turboflexy ocieplone fi 120).
    Do prześć między kondygnacjami wykorzystał kanały wentylacyjne w kominach przepuszczając przez nie flexy bez otuliny bo się nie mieściła.
    Podejrzewam, że może reku ciągnie jakieś obce powietrze z tych kanałów w kominach.
    Czy dobrze rozumiem, że jeśli powietrze wchodzące do budynku ma np. 0oC a usuwane 20oC to przy sprawności wymiennika 90% powinienem mieć temp. nawiewu ok. 18oC bez dodatkowych grzałek?

    Pozdrawiam
    vector

  4. #24

    Domyślnie Do vector

    Witam

    Montowane w ten sposób rury to normalne i wiele razy się z tym spotkałem. Oczywicie jest to przejaw lenistwa i głupoty.
    Napewno nie masz zatkanych od góry przewodów wentylacyjnych. Rury są nie ocieplone wiec sie wychładzaja. Na początku trzeba zrobic pomiary temperatury jaka przechodzi przez rekuperator dopiero wtedy coś można poradzić. Napisz mi w jakim stanie wykończenia jest dom.
    Jeżeli jest możliwość moge podjechac pomierzymy temperature. I postaram sie ci cos doradzić. Oczywiście bezpłatnie

    Pozdrawiam
    Mariano

  5. #25

    Domyślnie

    Właśnie kończe montaż termometrów elektronicznych, które wepnę w rury bezpośrednio przed i za rekuperatorem. Wyniki pomiarów będą zrzucane do kompa przez RS232. Dałem 4 termometry dla reku i 1 na zewnątrz oraz jeden w domu.
    Ciekaw jestem wyników.

    Pozdrawiam
    vector

  6. #26

    Domyślnie reku

    Witam

    Œwietny pomysł strata w granich 2 C miedzy domem a temperatura dochodzaca do rekuperatora jest dopuszczalna.

    Pozostaje piankowanie wentylacji grawitacyjnej ponad rurami.

    Pozdrawiam

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    yaro

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-457
    Posty
    322

    Domyślnie reku

    A co sadzicie o takim wynalazku

    www.siwicki.pl

    Jak by to sie sprawowało?
    Czasy sie zmieniły

    Fundamenty pełne

    Pozdro

  8. #28

    Domyślnie Re: reku

    Cytat Napisał yaro
    A co sadzicie o takim wynalazku

    www.siwicki.pl

    Jak by to sie sprawowało?

    Witam

    Załamałem się - zostawie to bez komentarza. Jest zbędny.........

    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Witaj!
    Mam prośbę! Nie jestem w 100% przekonana do rekuperatora, natomiast mój mąż jest bardzo za! Czy rzeczywiście cena tej instalacji+korzyści itp. są tego warte? Czy to tylko kwestia pewnych decyzji, które przy budowie trzeba podjąć ?


    A drugie pytanie bardziej serio- czy jako praktyk uważasz, że lepiej łącztć reku z dgp, czy lepiej zastosować oddzielne instalacje?
    Joanna
    domek

  10. #30

    Domyślnie

    witam
    bede mial poddasze uzytkowe, rozumiem, ze na parterze musze schowac rury pod sufitem podwieszanym?
    ijaka wysokosc trzeba sobie zarezerwowac na taki sufit? nie chcialbym miec zbyt niskiego sufitu..

    pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie reku

    Witam

    Jeżeli chodzi o podwieszenie sufitu trzeba zarezerwowoac ok 17 cm przestrzeni miedzy płyta a stropem nawet jeżeli zastosujesz przewody 160 mm + ocieplenie można je troche spłaszczyc choć bardzo delikatnie.

    Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna i Janusz
    Witaj!
    Mam prośbę! Nie jestem w 100% przekonana do rekuperatora, natomiast mój mąż jest bardzo za! Czy rzeczywiście cena tej instalacji+korzyści itp. są tego warte? Czy to tylko kwestia pewnych decyzji, które przy budowie trzeba podjąć ?


    A drugie pytanie bardziej serio- czy jako praktyk uważasz, że lepiej łącztć reku z dgp, czy lepiej zastosować oddzielne instalacje?

    Witam

    Jeżeli chodzi o łaczenie reku i dgp mozna tak zrobic ale trzeba zastosowac pewne rozwiązania - czyli specjalny trojnik do łaczenia tych instalacji, zawory zwrotne, itp. Napiszcie mi meila na priv podele taki prosty rysunek tego rozwiazania.

    W domku sredniej wielkosci ok 250 m/2 koszt instalacji to ok 13 -15 000.
    Całkowity oczywiście. Należy popatrzeć nato pod wzgledem komfortu, swieżego powietrza w domu, braku wilgoci.
    Nie bede podawał argumentów tego typu ze ta instalacjia zwróci sie za 10 cy 15 lat bo tego i tak nigdy nie policzy jest to jakiś standard wyposażenia domu i na pewno pewnych decyzji na etapie budowy.

    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie Co zrobić z okapem kuchennym?

    Witam,

    Planuję reku, a w kuchni będzie wyciąg nad kuchenką gazową. Co z odprowadzeniem zapachów? Wiem, że nie można tego wpuścić do systemu reku. Więc co zrobić z "brudnym" powietrzem?
    Wojtek z Poznania
    GG: 4449

  14. #34

    Domyślnie Re: Co zrobić z okapem kuchennym?

    Cytat Napisał Wojtas33
    Witam,

    Planuję reku, a w kuchni będzie wyciąg nad kuchenką gazową. Co z odprowadzeniem zapachów? Wiem, że nie można tego wpuścić do systemu reku. Więc co zrobić z "brudnym" powietrzem?
    Witam

    Ostatnio jeden z moich klientów powietrze z okapu wyporwadził na zewnetrzna sciane budynku. zamontował kratkę z blokada nawiewu do srodka. Teraz wszystkie okapy maja filtry więc nie ma problemu z tlustym osadem. Można też wyprowadzic rure spiro i podłaczyć do wywietrznika na dachu.

    Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    dzięki mariano za odpowiedź! Jak zaczniemy budowę, to odezwiemy się.
    Joanna
    domek

  16. #36

    Domyślnie powietrze z okapu a rekuperator

    Wcale nie trzeba wyrzucać powietrza znad okapu i tracić cenne ciepło !!! Dlaczego uważacie że nie można wprowadzać tego powietrza do rekuperatora?? Macie oczyszczone wstępnie powietrze w okapie (filtr tłuszczowy) + filtr w rekuperatorze!! Wilgotne i ciepłe powietrze znad okapu to coś od czego warto odzyskać ciepło. W restauracjach są stosowane rekuperatory z wyciągiem z okapów i wszystko jest ok!!

  17. #37

    Domyślnie Re: powietrze z okapu a rekuperator

    Cytat Napisał Jpc
    Wcale nie trzeba wyrzucać powietrza znad okapu i tracić cenne ciepło !!! Dlaczego uważacie że nie można wprowadzać tego powietrza do rekuperatora?? Macie oczyszczone wstępnie powietrze w okapie (filtr tłuszczowy) + filtr w rekuperatorze!! Wilgotne i ciepłe powietrze znad okapu to coś od czego warto odzyskać ciepło. W restauracjach są stosowane rekuperatory z wyciągiem z okapów i wszystko jest ok!!

    Witam

    Owszem jest filtr w okapie ale jednak po jakims czasie przewod bedzie tlusty w srodku i klejacy. A z czasem ten syf dojdzie do maszyny.

  18. #38

    Domyślnie

    Witam,
    przyglądam sie tej dyskusji i mam następujące wnioski co do mojego domu
    http://www.projekty.murator.pl/proje...on=showProject
    1. oddzielne rury rozprowadzające DGP i do wentylacji z reku.
    2. Kominek umieszczę przy scianie sąsiadującej z pomieszczeniem gospodarczym i rury rozprowadzę pod sufitem parteru przez pomieszczenie gospodarcze, WC i korytarzyk do pokoi na parterze a na poddaszu wyloty DGP umieszczę przy podłodze.
    3. DGP planuje wykonac samodzielnie ale na zaprojektowanie i rozprowadzenie wentylacji nie chcę sie porywać. Proszę o sugestie. [email protected]

  19. #39

    Domyślnie reku

    Witam Wszystkich


    Przepraszam jeżeli czasem się spóźniam z odpowiedziami lub jeżeli o kimś zapominam. Ale wasze zainteresowanie tym tematem mnie zaskoczyło i jest bardzo dużo zapytań.

    Poprostu się przypominajcie.

    Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    Witam, jestem poważnie zainteresowany instalacją reku w moim domu.
    Mam wiele pytań i wątoliwości, które mam nadzieje pomożesz mi rozwiać.
    Wysyłam zapytanie na e-mail.
    pozdrawiam, Łukasz

Strona 2 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony