dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 27
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 537
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszzzz
    Witam, jestem poważnie zainteresowany instalacją reku w moim domu.
    Mam wiele pytań i wątoliwości, które mam nadzieje pomożesz mi rozwiać.
    Wysyłam zapytanie na e-mail.
    pozdrawiam, Łukasz

    Witam
    Dziekuje za zainteresowanie i postaram sie jak najszybciej odpowiedzieć

    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie Re: reku

    Cytat Napisał mariano
    Cytat Napisał yaro
    A co sadzicie o takim wynalazku

    www.siwicki.pl

    Jak by to sie sprawowało?

    Witam

    Załamałem się - zostawie to bez komentarza. Jest zbędny.........

    Pozdrawiam
    ?
    Prosiłbym o rozwinięcie tematu, bo nie wiem jak mam to rozumieć.

  3. #43

    Domyślnie Re: reku

    Witam

    Staram sie montowac sprzet sprawdzonych firm, z atestami. Nie wiem jaka to ma skuteczność jak ma wygladac konserwacja.

    Wykonując instalacje staram sie ja tak zrobic i zaprojektować aby za pare lat można było ja wyczyscic także kanały.

    Pozatym jezeli bedziemy wprowadzac do pomieszczen powietrze o temp takiej samej wewnątrz pomiesczeń, wentylacja bedzie nie skuteczna. Powietrze musi być troche chłodniejsze.

    pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Ja mam pytania dotyczące Bartosza, bo nigdzie nie mogę znaleźć danych technicznych. Domek ok. 170 m2, ok. 900 m3 kubatury.

    Centrala 200/400 (o ile dobrze pamiętam oznaczenie):
    - jaka jest głośność na największym biegu (nawiew/czerpnia, w dBa)
    - Jaka jest gwarancja na urządzenie?
    - Ile się czeka na części (czy firma ma magazynu w Polsce/czy sprowadza wszystko z centrali na zamówienie)?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Wojtek z Poznania
    GG: 4449

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    A co odpowiecie na taki temat, że podobno już jest odejście od rekupuratorów w związku z zaleganiem i rozwojem bakterii oraz pleśni (uwaga uczuleniowcy). Mamy doświadczenia z biurowcami które mają duże instalacje klimatyzacyjne i mają problemy jw.
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eugeniusz_
    A co odpowiecie na taki temat, że podobno już jest odejście od rekupuratorów w związku z zaleganiem i rozwojem bakterii oraz pleśni (uwaga uczuleniowcy). Mamy doświadczenia z biurowcami które mają duże instalacje klimatyzacyjne i mają problemy jw.
    Strach się bać tego co pisze "specjalista" tylko jaka to specjalność?
    Pozdrawiam Patos

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patos
    Cytat Napisał Eugeniusz_
    A co odpowiecie na taki temat, że podobno już jest odejście od rekupuratorów w związku z zaleganiem i rozwojem bakterii oraz pleśni (uwaga uczuleniowcy). Mamy doświadczenia z biurowcami które mają duże instalacje klimatyzacyjne i mają problemy jw.
    Strach się bać tego co pisze "specjalista" tylko jaka to specjalność?
    Pozdrawiam Patos
    Sorki nie jestem "specjalistą" ale taką informację otrzymałem.
    Jeżeli chodzi o klimę i wentylację to problem drobnousrojów i pleśni był już poruszany przez prawdziwych specjalistów, ten sam problem jest u nas w pracy chociaż filtry są regularnie wymieniane. Jak by nie patrzeć jest tam wilgoć, no i zawsze coś wlezie nie ma siły, tym bardziej wilgoć w GWC tym bardziej że to spływa ale zawsze coś stoi, czy zawsze utrzymamy tam sterylną czystość???? NIE WIEM , ale rzucam problem może ktoś się z tym spotkał w jakiejś "fachowej" literaturze, ja usłyszałem od architekta który ma robić projekt domu.
    Patos to jest tylko problem do dyskusji , ja np mam dość klimy i wentylacji , nie raz marzę aby otworzyć okno i poczuć naprawdę świeże powietrze. W domu rozaptruję ze względów tylko oszczędniościowych i póki jeszcze nie robię mam czas na przemyślenia
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  8. #48

    Domyślnie

    Wysłany : 07 Lut 2006 10:23
    Temat postu :
    czy opłaca się (finansowo) mieć rekuperator???
    --------------------------------------------------------------------------------
    ged
    Finansowo się nie opłaca, ale robię to dla komfortu. Dlaczego? Z pewnego doświadczenia.

    Doświadczenie 1
    Znajomi mają mieszkanie +- 100m. Oszczędzają na ogrzewaniu metodą uszczelnienia. Absolutne zero wentylacji. Wojna przy próbie rozszczelnienia okien. Nie przeszkadzają im zaparowane szyby. Gdy się do nich wejdzie - siekiera, nie ma czym oddychać. Co jakiś czas trzeba wyjść z palaczami na papierosa pomimo że nie palimy. Jak oni tam wytrzymują?

    Doświadczenie 2
    W okolicach Łodzi inny znajomy (wykonawca) wykańczał rezydencję. Specjalnie zrobiłem kilkaset kilometrów aby to zobaczyć. Nie wiedziałem wtedy co to rekuperator, wymuszona wentylacja, podłogówka, pompa ciepła. Były mrozy. W budynku pracowało kilkanaście osób. Farby, lakiery. Po godzinie uświadomiłem sobie, że nie jest mi ani gorąco, ani zimno. Nigdzie nie było czuć smrodu tego wszystkiego czym malowali robotnicy! Nigdzie nie było grzejników. Byłem w szoku. Nie wiedziałem co to jest, ale fizycznie to odczuwałem. Dopiero ten znajomy minie uświadomił i pokazał wszystko. W każdym pomieszczeniu nawiew, wywiew i podłogówka. Każde pomieszczenie jako oddzielna strefa grzania, wentylacji, osuszania, nawilżania, odpylania (filtry). Wszystko sterowane centralnym komputerem postawionym obok pompy ciepła. Pompka wielkości małej lodówki. Centrali wentylacyjnej nie widziałem bo chwilowo nie było dostępu. Ile to kosztowało - nie wiem, ale w tym domu chciało się być - choćby dlatego że było przyjemnie oddychać.
    Eugeniusz_
    Jak to nie jesteś specjalistą przecież w Twoim profilu autora; zawód napisałeś specjalista
    Przypuszczam, że jak do tej pory miałeś kontakt z wentylacją jaką masz w pracy, jednak muszę Ci powiedzieć, że jest to sztuka dla sztuki, bo musi być.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Patos
    tak jestem specjalistą ale w innej dziedzinie ,
    ale widzę brak odzewu czyli nikt nie spotkał się z tym "problemem", hm a może nie ma to jak chłodne powietrze w czasie snu , a nie tam jakieś dziwne maszyny .
    Czekam na odzew
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  10. #50

    Domyślnie

    Witam

    I prosze o meila wszystko ci tam dokladnie opisze .

    Pozdrawiam

    Robert

    [email protected]

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariano
    Witam

    I prosze o meila wszystko ci tam dokladnie opisze .

    Pozdrawiam

    Robert

    [email protected]
    nie wiem czy do było do mnie , mój mail jest w danych,
    ale powtarzam [email protected]
    Jeżeli nie do mmnie sorki
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtas33
    Ja mam pytania dotyczące Bartosza, bo nigdzie nie mogę znaleźć danych technicznych. Domek ok. 170 m2, ok. 900 m3 kubatury.

    Centrala 200/400 (o ile dobrze pamiętam oznaczenie):
    - jaka jest głośność na największym biegu (nawiew/czerpnia, w dBa)
    - Jaka jest gwarancja na urządzenie?
    - Ile się czeka na części (czy firma ma magazynu w Polsce/czy sprowadza wszystko z centrali na zamówienie)?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Witam

    Podam Ci dane katalogowe ( ok50 -51 db miezone w odległosci 3m w kanale) waga 5kg

    Co do gwarancji
    - to zależy od producenta wentylatorów od 12 mcy do 24 mcy
    - ja wentylatory i filtry kupuje sam w swojej hurtowni a od Bartosza tylko sam wymienik.
    - jeżeli chodzi o części od jednego dnia do tygodnia - ja mam zwykle wszystko na drugi dzień

    Pozdrawiam

  13. #53

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanko
    Czy znacie www.rekuperator.pl z Wrocławia?
    czy ktoś ma instalacje zrobione przez tą firmę?
    Bardzi mili i ciekawi ludzie - ale potrzebuje referencji od Was.

    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał burak
    Witam
    Mam pytanko
    Czy znacie www.rekuperator.pl z Wrocławia?
    czy ktoś ma instalacje zrobione przez tą firmę?
    Bardzi mili i ciekawi ludzie - ale potrzebuje referencji od Was.

    Pozdrawiam
    Witam

    Moze ja sie powstrzymam z komentarzem na temat konkurencji. Spotkalismy się juz na kilku budowach i róznimy sie troche podejsciem do kilku spraw i kosztów wykonania.

    Pozdrawiam

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TEWEL

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, mam dom w stanie surowym i od moich znajomych z Niemiec słyszałem, że na zachodzie każdy dom teraz budowany ma wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła. Chyba mnie przekonali. Ale pozostaje kwestia doboru rekuperatora na wydajność ok. 350 m sześć./h.
    Ci moi znajomi prowadzą prywatny export z Polski (!!!) do Niemiec central firmy BARTOSZ i jak mówią nie nadążają z popytem.
    Czy mógłby Pan napisać na czym polega popularność tego urządzenia, bo napewno nie świadczy o tym cena.
    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Może Niemcy wymyślili jak myć tego "Bartosza"?
    A może go poprostu po roku wymieniają na nowy, czysty i dlatego tak tam schodzi?

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patos
    Może Niemcy wymyślili jak myć tego "Bartosza"?
    A może go poprostu po roku wymieniają na nowy, czysty i dlatego tak tam schodzi?

    Witam

    Przedstawiciel firmy Bartosz powiedział " żę sie go nie czysći bo sa filtry i nie ma prawa tam sie dostac jakis kurz itp"

    No ja już raz czyscilem i zabawy troche jest przy tym

    Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariano
    Cytat Napisał Patos
    Może Niemcy wymyślili jak myć tego "Bartosza"?
    A może go poprostu po roku wymieniają na nowy, czysty i dlatego tak tam schodzi?

    Witam

    Przedstawiciel firmy Bartosz powiedział " żę sie go nie czysći bo sa filtry i nie ma prawa tam sie dostac jakis kurz itp"

    No ja już raz czyscilem i zabawy troche jest przy tym

    Pozdrawiam
    Przedstawiciel Bartosza zapewne też nie myje stóp bo przecież ma skarpety i buty więc jak mogą się ubrudzić

  19. #59

    Domyślnie


    Chyba jesteœ posiadaczem tego rekuperatora?!
    Ja do wymiennika sam kupuje filtry i wentylatory i dobieram te najlepsze.

    Pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    Nie, nie jestem posiadaczem tego reku, ale było blisko wszystko przez to, że nie zmieszczę się z bartoszem razem pod natryskiem ja jeszcze nie jestem posiadaczem żadnego reku cały czas szukam

Strona 3 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony