dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sobootka

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    3

    Domyślnie Altana dwukondygnacyjna na Zgłoszenie ?

    Mam zamiar postawic na mojej działce mały domek letniskowy o powierzchni ~20 m2. Jest to gotowy, drewniany domek w rodzaju dawnej Brdy tylko troszkę mniejszy. Ma poddasze które może być wykorzystane np jako sypialnia albo magazynek. W prawie budowlanym po ostanich zmianach jest napisane, że na Zgłoszenie można budować "parterowe" altany do 25 m2. Czy to oznacza, że z moim dwukondygnacyjnym maleństwem muszę przeprowadzić cały process budowlany !???

    A może jest jakaś metoda żeby nie tracić czasu i pieniędzy.

    Będę wdzięczny za podpowiedzi.
    Sobootka.

  2. #2

    Domyślnie

    Zgodnie z Ustawą z dnia 28 lipca 2005 r. (Dz. U nr 163, poz. 1363 i 1364) pozwolenia na budowę nie wymaga: "budowa wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m kw., przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczyć dwóch na każde 500 m kw. powierzchni działki"
    Powyższe obowiązuje od 26.09.2005 r.
    Po mojemu jest jasno napisane. że budynek może być wyłącznie parterowy i jeżeli chcesz coś takiego postawić - to nie możesz tego nazywać małym domkiem letniskowym.
    Jeżeli koniecznie chcesz coś takiego postawić na działce to proponuję w zgłoszeniu przedstawić altanę która w swej konsrtukcji nad częścią parterową nie posiada stropu lecz wyłącznie dach (w domyśle: strop wykonasz sobie później). I koniecznie poczekaj na ewentualną odpowiedź z organu (starostwo/gmina) w którym złożysz wniosek zgłoszenia budowy altany. Przy zastosowaniu tej metody i tak pozostaje problem ewentualnego przyłączenia się do sieci wodociągowej i energetycznej (chyba, że nie jesteś tym zainteresowany).
    Pozdrawiam
    mały

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony