dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 112
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 2232
  1. #181

    Domyślnie

    Rozumiem, że nie interesują Cię kompromisy, musi być prawdziwa cegła. To może wyburz ścianę i po prostu wymuruj z tych cegieł zamiast dostawiać do istniejącej. Inne rozwiązanie - poszukać płytek ceramicznych w podobnym charakterze (szczerze mówiąc nawet nie wiem jakie są te "francuskie"). Skoro są takie imitujące kafle piecowe, to może coś znajdziesz. Istnieją również płytki szkliwione jak japońska ceramika raku. Jeśli Cie to interesuje, to daj znać. Chciałbym takie, ale są kłopoty ze ściągnięciem. Może we dwoje byłoby łatwiej.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  2. #182
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Mis uszaty ma racje. Poszukajcie jeszcze cegly licowej. Grubosc ok 1 - kilka cm robionej z oryginalnej cegly klinkierowej, poprzez cięcie jej na "plastry".
    Nie ma fachowca , ktory by odroznil plytke od oryginału.
    http://www.nelissen.pl/

  3. #183

    Domyślnie Re: cegła na ścianę

    Mam ścianę z cegły w salonie i kominek. Ściana jest zrobina z połowek cegiel. Połówka czyli przecięta połowa normalnej cegły. Nasza cegła wygląda jak postarzana. Jest recznie robiona. Producenta nazwy teraz nie pamiętam.(postaram się znaleźć)

    Pamiętaj że cegła we wnętrzu wygląda na dużo ciemniejszą niż w slepie i zmniejsza optycznie powiększenie. Nasza cegła jest jedną z jaśniejszych w kolorystyce czerwono beżowej.

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Korciula - sami rżnęliście?
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał joan
    Korciula - sami rżnęliście?

    Nie, kupiliśmy połówki. Cegła kosztowała 4 zł/szt, a połowka 2,30 wiec nie opłacało się kupować całych cegiel i ciąć je na pół.
    Jednak zrobienie ściany z połowek wymagało specjalnych wzmocnień. Początkowo by plan by zrobić to samodzielnienie, ale jak zobaczyliśmy ja robią to fachowcy i ile jest z tym zabawy to bardzo sie cieszyliśmy że się na nich zdecydowaliśmy.

  6. #186

    Domyślnie

    My właśnie zamawialiśmy taką cegłę tu: http://www.hoffmanowska.pl/
    1/2 francuskiej cegły ręcznie formowanej. 1,15zł/szt z dostawą do Warszawy. Na m2 z fugą 1 cm wchodzi około 91 sztuk.
    Wiem, ze kończą im sie zapasy z zeszłego roku a w tym roku mają wznowić produkcję dopiero koło czerwca.

  7. #187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    hofmanowska ma chyba tylko czerwona?
    jak ktos jest z Krakowa i okolic to polecam:
    http://www.mikulska-klinkier.pl/site...egla_formowana
    maja mnostwo kolorow, cegly sa recznie formowane w plastrach i cale, do wyboru do koloru juz tego linka podawalam, ale cegly sa tak super, ze sie powtorze

  8. #188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    cegłę ręcznie formowaną belgijską i holenderską ma też centrum klinkieru http://www.centrumklinkieru.pl/index1.htm
    na stronie nie ma dużego wyboru ale w sklepie (ja oglądałam w Katowicach) wybór jest duży - cegieł i płytek. Duża gama kolorów, różne wymairy. My będziemy z takiej cegły robić jedną ścianę wewnątrz domu a na zewnątrz słupy i kominy i fragmenty elewacji (z płytek). Oglądaliśmy też piękne cegły w sklepie inne meble http://www.innemeble.pl/index.php?st...2794bf79807613

    też cudne

  9. #189
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vonurb

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    A ja myślę o cegle rozbiórkowej, jeśli ktoś wie gdzie można taką kupić w okolicach Warszawy to będę wdzięczna, bo transport z daleka jest bardzo drogi, a ja potrzebuję ok. 4000 szt. Nową cegłę ładną ma zamarat na Puławskiej. Cegła francuska, elewacyjna.
    VONURB

  10. #190

    Domyślnie wnętrza z czerwoną cegłą w tle

    Witam poszukuję natchnienia na wnętrza z dodtakami z czerwoną cegłą, coś może na styl wiejski ale delikatnie. grzebię i grzebię po forum ale nic konkretnego nie moge trafić, więc zwracam się z prośbą o pomoc. Może ma ktoś takie wykończenie u siebie albo jakieś zdjęcia coby mnie trochę natchnęły.

  11. #191

  12. #192

    Domyślnie

    Witam! Co u miłośników cegieł, powiedzcie i pokażcie coś jeszcze! mnie też to wzięło.

  13. #193

    Domyślnie

    masz rację dla chcącego nic trudnego... dziękuję i pozdrawiam

  14. #194

    Domyślnie Sciana z cegły jak prawdziwa

    Taką ścianę można zrobić z ręcznie formowanej cegły pociętej następnie na płytki. Nie sposób wszystko opisać. Odsyłam więc na stronę, gdzie jest trochę na ten temat: http://ebook24.googlepages.com

  15. #195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Pozwolę sobie przekleić fotkę z wątku o kominkach

    Francuska cegła postarzana.
    Bardzo mi się podoba ta ściana z kominkiem!
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #196
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    GENIALNE,

    szczególnie francuska postarzana z kominka powyżej oraz te z innemeble.pl

    U nas w projekcie mielismy mieć dwie ściany zewnętrzne POŁUDNIOWĄ i WSCHODNIĄ w okładzinie kamiennej, tak samo kominek i ścianę w jadalni. Ale teraz jesteśmy pewni że zamiast czegoś co imituje kamień, będzie prawdziwa cegła. na zewnątrz jako dekoracja i konstrukcja, to samo przy kominku a w jadalni może przetniemy ją wedle sugestii z EBOOKA....

    REWELACJA. PIĘKNE!

  17. #197

    Domyślnie

    idealnie imituje cegłe płytka klinkierowa w róznych odcieniech i fakturach ,zwłaszcza ułozona niedzy konstrukcja muru pruskiego.wykańczałem niedawno wnetrze stadniny koni i robilismy imitacje muru pruskiegi 17 mm na dole płytki rustico kolor ceglasty, reszta recznie profilowany tynk miedzy belkami ,efekt niesamowity. a płytki klinkierowe w duzym wyborze kupisz w firmie fromag gromadka ,towar wysyłaja na cały kraj.

  18. #198

    Domyślnie

    witam,własnie jestem na etapie realizcji sicn z cegły w salonie.Bedę tez stawiać ściankę pomiędzy salonem i kuchnią. Cegłę mamy ze Śropdy śląskiej (1,70 za szt.).W planach byłe największa ściana w salonie aż do dachu w obrębie schodó(mam schody w salnie).niestety cena jaką zyczą sobie panowie za położenie cegły przerosła nasze możliwości (2 zł od sztuki!!!!!!)Udało nam się znależć pana który obiecał nam położyc ją za 1 zł.-jednak po dwóch miesiącach zwodzenia-jak przyszło do realizacji-się rozmyślił. Moja rada więc taka,żeby przy planowaniu rozmiarów cegły wewnątrz domu zorienotpwać sie co do kosztów robocizny.Nas po przeliczeniu wyniosłoby to ok 6 tys-więc kładziemy cegłę lecz z mniejszym rozmachem.pozdrawiam Małgosia

  19. #199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cegielnia z Kraśnika, słynąca z doskonałej jakości cegły oraz jej różnorodności jest w rękach naszej Forumowiczki Inezki
    Nota bene, dawno Jej na forum nie widziałam

    http://www.hoffmanowska.pl/

    Ten adres warto mieć w swoich ulubionych.

  20. #200

    Domyślnie

    Witajcie! Ja już mam u siebie w domu hofmanowską, jest super
    jak tylko coś zniej będzie zrobione postaram się wrzucić fotki.
    Byłam na miejscu w Kraśniku i ciągle się zastanawiam gdzie ta Inezka była.
    Widziałam tylko właściciela-młody, bardzo miły pan.
    A cegła jest piękna

Strona 10 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony