dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 112
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 2232
  1. #2021
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zmień chłopaka czym prędzej.

  2. #2022

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    zmień chłopaka czym prędzej.
    lub naucz się sprzątać... Chłopak chyba daje Ci pewne sygnały...

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  3. #2023
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotr.Strzelce

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Strzelce Wielkie
    Kod pocztowy
    05-256
    Posty
    5

    Domyślnie

    Z tym brudzeniem to bez przesady. Kurzy się tak jak wszystko, trzeba sprzątać i tyle.
    Jeśli na telewizorze Twojego chłopaka pojawi się kurz to go wywali?
    Czy nie będzie chciał go kupić bo przecież się zakurzy.

  4. #2024

    Domyślnie

    proszę o opinię miłośników cegły

    na jednej ze ścian w pokoju dziennym mamy ułożoną starą cegłę gotycką elkamino (jeszcze bez fugi i impregnacji)
    rozglądamy się za płytkami imitującymi drewno na podłogę. od początku obstawialiśmy bardzo ciemny brąz i najlepiej w dużym formacie tzn długie dechy. jednak po ostatnich oględzinach na żywo przeróżnych płytek drewnopodobnych zwyczajnie zgłupieliśmy (( z ciemnych jakie widzieliśmy nie spodobały się nam ŻADNE. za to trafiliśmy na płytki paradyż woodhaven cenere. kolorem wpadają w lekką szarość. format też nie ten. i nie wiadomo skąd padł pomysł "a może w jodełkę"? ściany mamy w kolorze złamanej bieli wpadającej w szarość.
    jak uważacie czy lepiej iść za pierwszą myślą czyli długie ciemne dechy czy zaryzykować z jodełką? w załączniku fotka płytki zrobiona w sklepie (te bardziej szare) i i cegła gotycka na inspiracji z internetu.

    z góry dziękuje za rady.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0439.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	318204   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elamino gotycka.jpg
Wyświetleń:	577
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	318205  

  5. #2025
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Odpuść sobie tą jodełkę .. cegiełka + jodełka = oczopląs
    Darek B

  6. #2026

    Domyślnie

    gzzz
    Ostatnio edytowane przez jacek57 ; 06-04-2016 o 13:30 Powód: kaprys

  7. #2027
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotr.Strzelce

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Strzelce Wielkie
    Kod pocztowy
    05-256
    Posty
    5

    Domyślnie

    jacek57 co według Ciebie jest zrobione nie tak?

  8. #2028

    Domyślnie

    Grunt jak sama nazwa wskazuje służy do ....gruntowania. Pod farbe, tynk etc. Ma przeklejać porowate powierzchnie i ograniczyc wsiakanie farby. Na cegle zrobi błyszczącą błone niczym warstwa lakieru. Oczywiscie jesli wykonawca jest zadowolony z efektu, to nic mi do tego. Ale naturalnie to raczej nie wyglada...

  9. #2029
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakubL

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Borkowo
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam,

    A może polecicie mi osobę/y które zajmują się kładzeniem tej cegiełki? Co prawda mamy jeszcze troszkę czasu do tego etapu (pewnie sierpień-wrzesień ) ale chcielibyśmy już teraz zaplanować.

    pozdrawiam,

  10. #2030
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dariusz28

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie zgodzę się z Tobą. To że grunt służy do gruntowania jest jasne. Tylko co on powoduje - poprawia szczepność na gruntowanej powierzchni oraz wyrównuje chłonność. Mylisz się też że zostawia szklistą powłokę - chyba że ktoś używa gruntu akrylowego z marketu za 7 zł.
    Ja u siebie gruntowałem CT17 i uwierz mi że nic się nie błyszczy. Cegła zyskała bardziej intensywny kolor, nic sienie sypie i nie brudzi a to było moim głównym celem.
    Woda mineralna też służy tylko do picia, ale można ją wykorzystać np. do mycia czy podlewania - czy producent o tym pisze?
    Pasta BHP służy do mycia rąk, ale świetnie sprawdza się zamiast proszku do prania bardzo zabrudzonych ubrań (ubrania robocze) - czy producent o tym pisze?
    Można tak wymieniać w nieskończoność. Ja zastosowałem takie rozwiązanie, sprawdziło mi się, dlatego chciałem podzielić się z innymi.
    Nie sprzedaje tego preparatu i nie mam w interesie jego reklamy.

  11. #2031

    Domyślnie

    Dariusz28 - dlatego napisałem - jesli jesteś zadowolony to najważniejsze. Ale też pozwole sobie na porównanie : jeden jezdzi lanosem, inny woli lexusa. Grunty syntetyczne czy akrylowe nie penetrują głeboko, ani nie wzmacniają struktury. A przecież nie zawsze ludzie kupują gotowe płytki czy nówke cegłe. Bardzo często cegła jest rozbiórkowa, i taka cięta np na plastry. Trafiają sie słabe sztuki co sie kruszą , czesto fuga gdzies za płytko połozona też lubi się sypać.
    Dlatego warto wydać pare złotych wiecej na impregnat (którego rownież nie sprzedaje) który głeboko wzmocni całość, i ma sie spokój na lata. Amen.

  12. #2032
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piotr.Strzelce

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Strzelce Wielkie
    Kod pocztowy
    05-256
    Posty
    5

    Domyślnie

    Możesz podać nazwy jakiś sprawdzonych preparatów do gruntowania które jak napisałeś wzmacniają całość.
    Gdzie można je kupić?

  13. #2033
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    emionek

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał manhatan17 Zobacz post
    proszę o opinię miłośników cegły

    na jednej ze ścian w pokoju dziennym mamy ułożoną starą cegłę gotycką elkamino (jeszcze bez fugi i impregnacji)
    rozglądamy się za płytkami imitującymi drewno na podłogę. od początku obstawialiśmy bardzo ciemny brąz i najlepiej w dużym formacie tzn długie dechy. jednak po ostatnich oględzinach na żywo przeróżnych płytek drewnopodobnych zwyczajnie zgłupieliśmy (( z ciemnych jakie widzieliśmy nie spodobały się nam ŻADNE. za to trafiliśmy na płytki paradyż woodhaven cenere. kolorem wpadają w lekką szarość. format też nie ten. i nie wiadomo skąd padł pomysł "a może w jodełkę"? ściany mamy w kolorze złamanej bieli wpadającej w szarość.
    jak uważacie czy lepiej iść za pierwszą myślą czyli długie ciemne dechy czy zaryzykować z jodełką? w załączniku fotka płytki zrobiona w sklepie (te bardziej szare) i i cegła gotycka na inspiracji z internetu.

    z góry dziękuje za rady.
    Faktycznie cegła z elkamino jest piękna. Ja kupowałem "naturalną" na http://www.stara-cegla.pl bardzo kompetentna Pani rozwiała moje wszystkie wątpliwości. Kurier z paletą był pod moimi drzwiami na drugi dzień.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5216029318_4.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	320091

  14. #2034

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr.Strzelce Zobacz post
    Możesz podać nazwy jakiś sprawdzonych preparatów do gruntowania które jak napisałeś wzmacniają całość.
    Gdzie można je kupić?
    ...z polskich Dynasil jest niezły. W "branzy" najczesciej uzywany jest Remmers KSE100 lub 300, ale litr ponad 50zl. Trzeba pogoglowac za przedstawicielem na dane miasto.
    Pozdr.

  15. #2035
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    NAMOW

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-289
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz28 Zobacz post
    Ja u siebie gruntowałem CT17 i uwierz mi że nic się nie błyszczy. Cegła zyskała bardziej intensywny kolor, nic sienie sypie i nie brudzi a to było moim głównym celem.
    .
    Zastanawiam się nad tym bardziej intensywnym kolorem cegły po zastosowaniu gruntu CT 17(chodzi chyba o grunt głęboko penetrujacy Cerasit CT 17).Sam grunt jest żółty i często przebarwia gruntowane powierzchnie na ten kolor, w tym również cegłę(widziałem skutki jego zastosowania, przez pomyłkę na cegłach, na paru budowach i muszę przyznać, że efekt był raczej odwrotny).

  16. #2036
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maciobrd

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam. Moje pytanie mogło już się pojawić w tym temacie, ale przeglądanie 100 stron to jakiś koszmar odpisanie na moje pytanie może zająć komuś 3 min... No ale do rzeczy. Za kilka dni kupię mieszkanie w starej kamienicy. Chciałbym w salonie odsłonić cegłę, na której jest położony tynk gipsowo wapienny. Czy mógłby ktoś podesłać jakiś link do poradnika jak to zrobić. Zaznaczam, że mam ograniczony dostęp do specjalistycznych narzędzi (typu piaskarka).
    Drugie pytanie natomiast to jak poprowadzić kable do telewizora, który chciałbym powiesić na tej ścianie? Dodam, że nie da się od drugiej strony tej ściany, ponieważ jest tam następne mieszkanie. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

  17. #2037
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomekKosinski

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    1

    Smile fuga do cegły

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Witam

    Zaczynam przygodę z cegłą i nurtuje mnie pytanie. Chodzi o zastosowanie do fugowania w pomieszczeniach wewnętrznych zwykłej zaprawy murarskiej (plus delikatny szary barwnik) zamiast gotowej mieszanki "sklepowej" . Dodam, że obłożona cegła stanowić będzie tło i formę akumulacji ciepła dla kozy wolnostojącej bo chcę założyć radiator. Pokażę zdjęcia o co mi chodzi.

    Załącznik 280062 Załącznik 280064

    Czy mogę fugę sklepową zastąpić tradycyjną gotową zaprawą murarską z dodatkiem barwnika i gruboziarnistego piasku?
    Niewiem czy ma to większy sens jeżeli można kupić fugę gruboziarnistą, elastyczną lub półelstyczną (nie pamiętam) czyli taką która jest dużo bardziej "rozciągliwa" od zwykłej zaprawy murarskiej za jakieś 3,50 za kg. Ja kupowałem ecru do kamienia i jasnoszarą do starej cegły, kładłem ją na podgrzewaną podłogę i nic mi nie popękało (po pierwszy rok grzewczym). Dla zainteresowanych przesyłam link. Mają konto na allegro ale nie pamiętam nicku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fuga ecru kamien.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	323918
    fuga ecru

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fuga jasnoszara gruboziarnista12.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	323919
    fuga jasnoszara

  18. #2038

    Domyślnie

    Zawsze podobała nam się stara cegła w pomieszczeniu więc najprawdopodobniej gdzieś ją umieścimy. Jak myślicie główna ścianka nad telewizorem i przy wyjściu? Czy może w kuchni?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projektcegla.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	324073
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekcegl.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	324074
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projektceglaa.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	18,1 KB
ID:	324075

  19. #2039
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maciobrd

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam. Jak ukryć rury od instalacji co oraz przewody od telewizora w ścianie z cegły, którą chcę odkryć?

  20. #2040

    Domyślnie

    Witam
    Ja również w salonie kładę cegłę na jednej ze ścian - kolor retro (wygląda jak stary mur z wymieszanych kolorystycznie cegieł). Mam pytanie do osób, które już mają cegłę w salonie - czy dawaliście jakiś kolor na pozostałe ściany, czy zostawialiście białe ?
    Ja myślałam o szarości, nie za ciemnej, ale nie jestem do końca pewna czy to dobry wybór...
    Bardzo proszę o radę. Zdjęcia postaram się wrzucić później (może pomogą)

Strona 102 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony