dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 112
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 2232
  1. #2041

    Domyślnie

    Ja swego czasu miałem u siebie dosyć jasne ściany i muszę przyznać że prezentowały się świetnie wraz ze ścianą ceglaną

  2. #2042

    Domyślnie

    Ja też myślę o jasnych, ale zastanawiam się nad kolorem.
    A może macie jakies fajne zdjęcia, które pomogą ?

  3. #2043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kredka13

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Tomaszów Lubelski
    Kod pocztowy
    23-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kiszka - ja na Twoim miejscu dałabym cegłę na ścianie z tv, ewentualnie w kuchni. Natomiast napewno nie umieszczałabym jej na ściance z drzwiami . Według mnie niepotrzebnie zwracałaby uwagę na to miejsce. Brandia - czerwona cegła pięknie komponuje się z szarościami praz bielą. Widziałam wiele takich wizualizacji w necie ale niestety nie mam jak podesłać, wydaje mi się, że projektantki z Design Me Too bardzo ładnie pokazywały cegłę w swoich aranżacjach więc sama możesz poszperać w necie. Przy wyborze farby trzeba wziąć również pod uwagę kolor podłogi, pięknie wygląda szarość + ciepłe dębowe deski + czerwona cegła. Fajnie do tego pasują miętowe dodatki jeśli ktoś lubi ten kolor.

  4. #2044

    Domyślnie

    Cytat Napisał brandia Zobacz post
    Ja też myślę o jasnych, ale zastanawiam się nad kolorem.
    A może macie jakies fajne zdjęcia, które pomogą ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03402.JPG
Wyświetleń:	1036
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	326397
    W salonie jest jasny szary kolor farby, W korytarzu ciemniejszy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03403.JPG
Wyświetleń:	819
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	326398

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  5. #2045

    Domyślnie

    Dzięki CzarnyIwan, widziałam podobne aranżacje i dlatego pomyślałam o szarości.

    Moja cegła i ściana, jeszcze przed fugowaniem, wyglądają tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	449
Rozmiar:	27,2 KB
ID:	326441
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	2342
Rozmiar:	28,3 KB
ID:	326442

    Tutaj już nawet starałam się dobrać jakiś kolor:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	517
Rozmiar:	22,3 KB
ID:	326443

    Drugi od góry to light grey beckersa - moim zdaniem z tych widocznych najładniejszy.
    Z tym, że wczoraj była kuzynka i namieszała mi strasznie, bo powiedziała, że lepiej wyglądałby jakiś piaskowy kolor, nie szarość... Nie ukrywam, że to też rozważałam, ale nie wiem, czy do tej cegły by coś takiego pasowało a poza tym z tymi farbami to sam problem, bo to, co jest na wzorniku nijak się ma do koloru na ścianie

  6. #2046
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie




    tu dosyć ciemno wygląda ta ściana, ja bym dała off white

  7. #2047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    batoniks

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    29

    Domyślnie

    Drugi od góry to light grey beckersa - moim zdaniem z tych widocznych najładniejszy.
    Z tym, że wczoraj była kuzynka i namieszała mi strasznie, bo powiedziała, że lepiej wyglądałby jakiś piaskowy kolor, nie szarość... Nie ukrywam, że to też rozważałam, ale nie wiem, czy do tej cegły by coś takiego pasowało a poza tym z tymi farbami to sam problem, bo to, co jest na wzorniku nijak się ma do koloru na ścianie [/QUOTE]

    Ja mam ścianę ze starej cegły łączącą się właśnie ze ścianą na ktorej jest light grey beckersa i wygląda genialnie,super pasuje i nie położyłabym innego koloru.Zresztą ten beckers jest naprawdę bardzo ładny.

  8. #2048

    Domyślnie

    Cytat Napisał batoniks Zobacz post
    Drugi od góry to light grey beckersa - moim zdaniem z tych widocznych najładniejszy.
    Z tym, że wczoraj była kuzynka i namieszała mi strasznie, bo powiedziała, że lepiej wyglądałby jakiś piaskowy kolor, nie szarość... Nie ukrywam, że to też rozważałam, ale nie wiem, czy do tej cegły by coś takiego pasowało a poza tym z tymi farbami to sam problem, bo to, co jest na wzorniku nijak się ma do koloru na ścianie
    Ja mam ścianę ze starej cegły łączącą się właśnie ze ścianą na ktorej jest light grey beckersa i wygląda genialnie,super pasuje i nie położyłabym innego koloru.Zresztą ten beckers jest naprawdę bardzo ładny.[/QUOTE]

    Batoniks, a możesz wrzucić jakieś zdjęcie ? Jaką masz do tego kolor podłogi?


    Moja ściana na razie jest biała, do tego salon doświetlony od południa i zachodu dwoma oknami tarasowymi, więc na pewno ciemno nie jest - pewnie takie zdjęcie mi wyszło, bo robiłam je wieczorem... Podłoga będzie ciemniejsza w kolorze dąb Leonardo
    Ostatnio edytowane przez brandia ; 04-08-2015 o 11:24

  9. #2049
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mareksyga

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-406
    Posty
    3

    Talking fuga gruboziarnista

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    plytka, to elkamino, ale nie wierz nikomu, szczegolnie elkamino, ze maja biala fuge. Jedyna biala widzialem w leroy merlin firmy Stone Master, ale radze najpierw kupic maly woreczek i sprawdzic, czy ma taka barwe. Najlepiej od razu zalozyc, ze sie pomaluje na bialo calosc. Gdzies wyzej znajdziesz zdjecia u mnie takiej cegly z fuga niestety jakas kremowa "extra biala", ktora i tak jest 3x bielsza od tej z elkamino.

    a tak ta "biala" z elkamino:
    Załącznik 280185
    Polecam niemiecką fugę gruboziarnistą bauherr. Mało piachu pięknie przechodzi przez fugownicę

  10. #2050
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mareksyga

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-406
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post

    Czy mogę fugę sklepową zastąpić tradycyjną gotową zaprawą murarską z dodatkiem barwnika i gruboziarnistego piasku?
    Kup sobie fugę gruboziarnistą bauherr albo sopro różni się ona tym od zaprawy że jest elastyczna. Chyba dużo zachodu żeby to wszystko mieszać z zaprawą tzn. barwniki itp. i nie uzyskasz elastyczności.

  11. #2051

    Domyślnie

    Cytat Napisał A n n a M Zobacz post
    Po przyklejeniu płytek i fugowaniu płytki zrobiły się szarawe... Czyszczenie ich szczotka ryżowa nie przynosi rezultatu
    Co zrobić by odzyskały swój kolor? Czy zaimpregnowanie płytek po zafugowaniu przywróci ich kolor ?

    Na zdjęciu widać lewą ścianę prawie całą zafugowaną ( wygląda jakby była za mgłą.. ) a prawą jeszcze prawie całą w "żywych" kolorach..

    Załącznik 309703

    Załącznik 309705
    1. Ściana po zafugowaniu będzie dochodzić do siebie kilka dni, gdyż musi odparować z niej te kilka litrów wody, której zostały dodane do kleju i fugi oraz wodę z samych płytek, jeśli były niedawno cięte. Dużo zależy od temperatury i wentylacji, ale można przyjąć, że ostateczny odcień pojawi się gdzieś koło 3-4 dnia. Jeśli dom jest nowy i dodatkowo paruje nam woda z tynków, betonu i zapraw, płytki zostały pocięte na mokro zaledwie kilka dni przed położeniem, a kleimy to wszystko w letnim sezonie deszczowym, przy wyłączonym ogrzewaniu, to czasem i 2 tygodnie bywa mało. Najgorzej wypadają tu płytki szare i różowe, które brązowieją i znacząco zmieniają kolor. Widziałem ścianę, która potrzebowała prawie półtora miesiąca, aby ostatecznie wyszarzeć, także nie martwmy się, jeśli po całym weekendzie pracy nie otrzymamy od razu efektu, na jaki liczyliśmy. Niestety sprzedawcy (szczególnie w składach ogólnobudowlanych) nie informują o tym fakcie klienta i nie tak wcale rzadko wraca on rozczarowany z reklamacją.

    2. Dobór koloru fugi - tu jest pies pogrzebany. Odpowiedni dobór fugi jest podstawą do uzyskania konkretnego efektu. W Polsce panuje jakieś dziwne przekonanie, iż jeśli cegła, to tylko czerwona, a jeśli fuga, to cementowoszara. I o ile do cegieł w innym odcieniu zaczynamy się powoli przekonywać, o tyle nadal wybieramy głównie fugi cementowoszare, które w większości przypadków zabijają ostateczny efekt. Najgorzej wypadają tu modele różowe i blado- czerwone, najlepiej broni się pomarańcz i marchewkowa czerwień.

    Prawidłowo dobrana fuga zapewnia efekt, na jakim nam zależy, oraz wkomponowuje cegłę w obiekt. Możemy cegłę przygasić, aby stanowiła tło (fugi ciemnoszare), możemy też wyciągnąć kontrast i sprawić, że będzie mocniej widoczna (fugi białe i stalowoszare, w zimnym odcieniu). W dobrym punkcie sprzedaży sprzedawca powinien dysponować wzornikami z różnymi kolorami fug, które pokażą cały zakres możliwych do uzyskania efektów. Najgorzej, gdy wybieramy samą cegłę ze stojaka. W takim wypadku prawie zawsze efekt będzie odmienny od oczekiwań. Dwa najbezpieczniejsze kolory to ciepła biel i bezowy szary. Pasują do prawie wszystkich odcieni. Nie sprawdzą się jedynie z cegłami szarymi i białymi, które z taką fugą zżółkną. Jeśli zależy nam na ścianie w modnych ostatnio zimnych odcieniach, musimy użyć podobnej fugi (zimna biel, stalowoszary) oraz przypilnować, aby pozostałe elementy były mocno kontrastujące, najlepiej ciepłe (czerń, venge, ciemny mahoń). Przed zakupem cegły polecam poświęcenie kilku minut na przejrzenie stron producentów. Prawie wszyscy oferują co najmniej zdjęcia wzorników z różnym kolorem fugi, najlepsi umożliwiają wybór koloru i szerokości spoiny.

    I na koniec - stanowczo odradzam szorowanie cegieł ręcznie formowanych czymkolwiek. Szczególnie tych z posypką. A jeszcze bardziej tych świeżo wyfugowanych. A najbardziej tych wyfugowanych za mokrą fugą (co widać po zabrudzeniach kantów). Jest to najszybsza droga do zniszczenia ściany. Po przyklejeniu płytek ścianę należy zamieść pędzlem z miękkim włosiem, usuwając większość pozostającego na licu piasku. Drugi raz zamiatamy w trakcie fugowania, usuwając delikatnie największe fragmenty luźnej fugi z cegły, resztę najlepiej zostawić na noc i rano jeszcze raz przemieść, gdy fuga przeschnie.


    Dariusz28 - grunt, grunt z wodą, szkło wodne, lakiery do włosów i całą resztę pomysłów naszych budowlańców powinniśmy raz na zawsze odstawić na bok. Jeśli zagruntowałeś gotową ścianę świadomie i podoba ci się efekt, to nie ma problemu, jednak nie należy zachęcać do tego innych. Grunt jest produktem do konkretnego zastosowania i trzymajmy się tej wersji. W przeciwnym razie możemy nieodwracalnie zniszczyć naszą cegłę. Jeśli komuś przeszkadza sypanie (które przeważnie kończy się po drugim odkurzeniu) lub chce zabezpieczyć powierzchnię, powinien zastosować impregnat do cegły, który dodatkowo gwarantuje paroprzepuszczalność i nie ograniczy gospodarki wilgocią, jaką nam cegła gwarantuje. Nawet te 2,5cm płytki (prawdziwej - glinianej, nie Stegu czy Camino) jest w stanie zauważalnie poprawić mikroklimat w pomieszczeniu.

  12. #2052

    Domyślnie

    witam wszystkich wielbicieli cegły
    Zamierzam obłożyć licami cegły rozbiórkowej część kominkową w salonie, z tym że cegła rozbiórkowa jest mniej lub bardziej czerwona, a ja bardzo chciałabym uzyskać taki kolor jak na zdjęciu (niewiele tej cegły na fotce widać). Da się to zrobić? Może pomalować cegłę rozcieńczoną białą farbą?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	38653_4ac2d0dc-2912-4fff-9307-ddd6d9f1f90d_max_500_500_jadalnia-w-stylu-ulubionym-przez-kobiety-.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	36,6 KB
ID:	328399

  13. #2053

    Domyślnie

    Cytat Napisał maksimini Zobacz post
    witam wszystkich wielbicieli cegły
    Zamierzam obłożyć licami cegły rozbiórkowej część kominkową w salonie, z tym że cegła rozbiórkowa jest mniej lub bardziej czerwona, a ja bardzo chciałabym uzyskać taki kolor jak na zdjęciu (niewiele tej cegły na fotce widać). Da się to zrobić? Może pomalować cegłę rozcieńczoną białą farbą?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	38653_4ac2d0dc-2912-4fff-9307-ddd6d9f1f90d_max_500_500_jadalnia-w-stylu-ulubionym-przez-kobiety-.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	36,6 KB
ID:	328399
    Można spróbować pomalować rozcieńczoną białą farbą akrylową, w taki sposób niektórzy bielą drewniane mebelki i wygląda fajnie. Jest jeszcze metoda na zacieranie zaprawą/fugą, wtedy powstanie trochę inny efekt, ale równie ciekawy.
    http://www.e-lazienki.pl/a/15360,syp...enka-aranzacja

  14. #2054

    Domyślnie

    Kejt dzięki,, cegła z podanego przez Ciebie linka też wygląda nieźle, ale na początek raczej spróbuję farbą. A może jednak kupić lica klinkierowych ręcznie formowanych? W elkamino nie mają takiegow wybarwienia, ewentualnie skalna alo to nie do końca to. Może w nelissen coś znajdę, choć nie ukrywam że rozbiórkowa jest u mnie numerem jeden.

  15. #2055

    Domyślnie

    Nellisen ma piękne wybarwienia, ale cena dla mnie zaporowa. Szukałam cegły jasnej pasującej do beżów i bieli i znalazłam coś takiego:
    https://sprzedajemy.pl/cegla-cieta-r...jasne,21429912. Ta kobieta ma różne kolory płytek z cegły rozbiórkowej, obejrzyj może coś Ci przypadnie do gustu.
    PS: ERRATA - okazuje się, że to mężczyzna, odpowiedział na mojego maila
    Ostatnio edytowane przez Kejt_R ; 24-08-2015 o 16:11

  16. #2056

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03402.JPG
Wyświetleń:	1036
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	326397
    W salonie jest jasny szary kolor farby, W korytarzu ciemniejszy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03403.JPG
Wyświetleń:	819
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	326398
    Witam na forum,

    Takie pytanie z innej beczki, kupiłem płytki Elkamino, jednak chciałem je połączyć z drewnem, gdyż mam belki stropowe w pomieszczeniu.

    Czy te belki drewniane na zdjęciu są z prawdziwego drewna, czy może czymś okładane?

    Właśnie poszukuje jakiegoś materiału, którym mógłbym obłożyć te belki stropowe na wzór desek drewnianych

  17. #2057

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalafiorek Zobacz post
    Proszę - nasze drzwi w ceglanej, grubej ścianie. Framuga regulowana jest na cegle:

    O i jeszcze jedno znalazłam - niestety nie mam żadnej fotki drzwi otwartych

    Czy te płytki to Elkamino? Jaki to kolor?

  18. #2058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kalafiorek
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Złotokłos (piaseczyńskie)
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    190

    Domyślnie

    Tak, to Elkamino. Cegła naturalna z domieszką gotyckiej i skalnej (łącznie było ponad 20 m w tym po 1 m gotyckiej i skalnej). pozdrawiam.kalafiorek

  19. #2059

    Domyślnie

    Pytanie jeszcze natury technicznej. Przymierzam się do ułożenia płytek.

    Chce je układać techniką na listewkę, tylko niektóre są mocno nieregularne (łukowate).

    Czy u was też w jednym miejscu fuga ma 1cm, w drugim 1,5cm, w jeszcze innym 2cm?

  20. #2060

    Domyślnie

    Wybaczcie, ze nie przekopie 100 stron watku
    Byc moze ktos jest na bierzaco i sama odpowiedz zajmie mu chwile. Szukam cegly do salonu. Kolor bezowy, jakby przybielona. Cos w stylu Goya Nelissen ale zdecydowanie tanszej. Moze ktos cos podpowiedziec ?

    Bede niezmiernie wdzieczna !

Strona 103 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony