dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 112
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 2232
  1. #421
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    to powiedzcie mi, cely macie raczej przeciete na POL i przyklejone, czy kazda celga przecieta DWA RAZY i srodek wywalony?

  2. #422
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał INWESTORKA71
    Teraz nie pamiętam ale kupiony był w Chęcinach koło Kielc Jak znajdę jutro nazwę to wpiszę POzdrawiam
    Będę wdzięczna W jakiej postaci był kupowany? Tzn. jaką ma grubość, bo domyślam się że są to szlifowane kamienne płytki, czy tak?

  3. #423

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta1210
    to powiedzcie mi, cely macie raczej przeciete na POL i przyklejone, czy kazda celga przecieta DWA RAZY i srodek wywalony?
    Ja mam raczej na pewno przeciętą na pół, ale nie mam przyklejanej tylko murowaną tak jak się ściany muruje

  4. #424

    Domyślnie

    Acca5 w końcu znalazłam zdjęcie Twojego wykuszu jest śliczny, możesz podać jaki to kolor cegły oraz jaki masz kolor elewacji, jeśli masz nowe zdjecia po fugowaniu, proszę dołącz. Dzięki

  5. #425
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar INWESTORKA71
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Kamień w łazience i salonie to /;
    ŁUPKI KWARCYT 15,2X61 kupione w zakładzie kamieniarskim w Chęcinach

  6. #426
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

  7. #427
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

  8. #428
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    dzieki

    w koncu kazda cegle przetniemy 2 razy, powstana plytki ciensze

    a srodek postanowilam wykorzystac na poddaszu ktore ma byc surowe, mysle ze moznaprzykleic i pomalowac na bialo np (chociaz pani w sklepie mowila ze nie bedzei to ladna klepka, ale sie okaze

  9. #429

  10. #430
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Na pewno nie jesteś głucha, więc nie wiem dlaczego ten durny system wysłał Ci mojego posta 2 razy

  11. #431
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Prince

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Nasza świeżo zakupiona cegła na jedną ze ścian oraz na murek oddzielający salon od kuchni wygląda tak:



    Jest to cegła ręcznie formowana, belgijskiej firmy Vandersanden, kolor baroc/boroque. Na żywo cegła prezentuje się trochę inaczej, ma cieplejsze barwy, ale jak naprawdę będzie to wyglądało u nas, okaże się za jakiś miesiąc.

  12. #432

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta1210
    dzieki

    w koncu kazda cegle przetniemy 2 razy, powstana plytki ciensze

    a srodek postanowilam wykorzystac na poddaszu ktore ma byc surowe, mysle ze moznaprzykleic i pomalowac na bialo np (chociaz pani w sklepie mowila ze nie bedzei to ladna klepka, ale sie okaze
    To trochę współczuję tego cięcia jeśli w domu będziecie to robić Pełno pyłu... wszędzie.

  13. #433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Po raz kolejny cegielnia Hoffmanowska z Kraśnika: http://hoffmanowska.pl/index.php?id=6 i mają też cegły cięte na okładziny.

  14. #434
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Z cegły ręcznie formowanej mam wykonaną całą piwnicę i pozostawioną bez tynku - można zobaczyć w dzienniku. Pozostało mi kilka palet cegły więc :

    Sprzedam cegłę ręcznie formowaną z cegielni Kufel. Do sprzedania mam 6 palet po 350 sztuk - ewentualnie 8,5 gdyby ktoś potrzebował więcej . Cegła tzw zendrówka w klasie ponad 20, bardzo twarda kolor jak widać.


    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  15. #435
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar smoook
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    73
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał najsk
    U mnie nie jest to cegła, ale pokażę. Wygląda to tak:



    proszę napisz co to za kamień

    baaardzo mi się podoba

  16. #436

  17. #437

    Domyślnie

    abco, napisz, proszę, co to za cegła i skąd ją sprowadzileś/aś (?). Szukam właśnie takiej kolorystyki. Bardzo mi sie podoba. Pozdrawiam

  18. #438

    Domyślnie

    kurczę, zwykła cegła kupowana w składzie budowlanym, nie mam pojęcia jakiej firmy. Zakupami budowlanymi zajmuje się mąż, ale on też nie pamięta. W każdym razie żadna ręczna robota typu cegła hoffmanowska lub z Kraśnika. Wiem, że to tak wygląda, ale to cegła kupowana po bodajże 40 gr za sztukę jakis rok temu .

  19. #439

    Domyślnie

    Dziękuje za szybką odpowiedź! w międzyczasie widziałam zdjęcia Twojej podłogi na antresoli. Też śliczna. Czy to jesion? Sorry, że może nie w tym wątku o to pytam, ale może tu zajrzysz. Pozdrawiam

  20. #440

    Domyślnie

    to nie jesion, to... kafelki imitujące drewno hol mam w polerowanym gresie, a że jest połączony z salonem, nie chciałam w salonie klimatów hotelowych (bo z tym sie mi kojarzy wysoki połysk). gresu byłoby za dużo, poza tym - jest czarny. Ze względu na ogrzewanie podłogowe wodne wskazane było położyć kafle a nie panele.
    No i znależliśmy te. Cieszę się, ze sie dałaś "nabrać". O to w końcu mi chodziło !!!!!!!!!w zblizeniu wygladają tak:
    http://images28.fotosik.pl/266/132eed0e7111aead.jpg


    a tu cały watek o takich kaflach

    http://forum.muratordom.pl/plytki-gr...t77764-120.htm

Strona 22 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony