dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 112
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2232
  1. #81
    Alina Lozowska
    Guest
    Alina Lozowska

    Domyślnie

    Myślałam o francuskiej z cegły hofmanowskiej

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    Znalazłam na forum, moze sie komus przyda



    acca5, czy to jest ściana z piaskowca, ta jasna? Jak to się układa? W naszym domu będzie wolnostojąca ściana kominkowa, z kominkiem, o szer, 180 cm, wys. 5,5m i chcielibyśmy jakos efektownie ją wykończyć. Ściana ta dzieli dość duży salon na część kominkową i telewizyjną, także byłaby "mocnym" akcentem we wnętrzu. Wahamy się pomiędzy cegłą a tym czymś jasnym (piaskowcem?). Co jest łatwiejsze w utrzymaniu? Czy ten piaskowiec (czy jak on tam ) jakoś się impregnuje? Proszę o rady!
    Pozdrawiam, Ada

  3. #83

    Domyślnie

    ...
    Pozdrawiam, Ada

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myślałam o francuskiej z cegły hofmanowskiej
    Bardzo ładna cegła, gratuluję wyboru. A jakzamierzasz zgrać te dwie ściany, kolorystycznie, swietlnie?
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  5. #85
    Alina Lozowska
    Guest
    Alina Lozowska

    Domyślnie

    Myślałam o puszczeniu górą linii świetlenej. Na resztę nie mam koncepcji
    Alina

  6. #86

    Domyślnie

    Te płytki imitujace piaskowiec sa do kupienia na pewno w castroamie.Ktoś na forum podawał producenta.

  7. #87

    Domyślnie

    Hmmm... Chyba wolałabym oryginały, czyli naturalny kamień, a nie jakieś imitacje. Pytałam o za i przeciw takiemu rozwiązaniu. Zależy mi, żeby ta nasza ściana była naprawdę super.
    Pozdrawiam, Ada

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał bingo-ada
    Hmmm... Chyba wolałabym oryginały, czyli naturalny kamień, a nie jakieś imitacje. Pytałam o za i przeciw takiemu rozwiązaniu. Zależy mi, żeby ta nasza ściana była naprawdę super.
    Też kiedyś myślałam o naturalnym wykończeniu takiej ściany, ale stanęło na imitacji , która jednak w rzeczywistości wygląda naprawdę nieźle - jedną ścianę chcemy wykończyc imitacją piaskowca, a inną (w innej części domu ) - płytkami imitującymi postarzany klinkier - oglądałam je na żywo, będąc święcie przekonaną, że to prawdziwa cegła, do tego bardzo ładna, w ciemnym brązie - dokładnie takim, jaki sobie wymyśliliśmy.

    Polecam strony, choć zdjęcia nie oddają prawdziwego wyglądu:
    www.relief.pl
    www.incana.com.pl

    Liczę na to, że efekt będzie dobry, a różnica finansowa zrekompensuje świadomość posiadania imitacji

  9. #89

    Domyślnie

    śliczne też swego czasu myślałam o ścianie z kamienia ale chyba będę musiała zrezygnować za to część elewacji obłożymy kamieiem a resztę drewnem. no i właśnie dlatego piszę. kamień świetnie wygląda w połączeniu z drewnem. dorzucam zdjęcia tym razem z elementami drewnianymi, może kogoś zainspirują;














  10. #90

    Domyślnie

    Z innego wewštka, ale tu też sie ptzyda.


    U mnie też będzie cegła.

  11. #91

    Domyślnie cegła na ścianie w kuchni

    tego jeszcze nie rozpatrywałam... ale jak ją przysposobić, zeby przestała być głupim pomysłem??

  12. #92

    Domyślnie

    Malgosimi, byl juz poruszany ten watek na forum, pozniej postaram sie znalezc...
    Generalnie ladnie wyglada, ale trzeba ja odpowiednio zaimpregnowac.

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Witam - zainteresowana cegłą znalazłam coś takiego - na zdjęciach wyglada ładnie, ale trzeba by było to zobaczyć na żywo
    http://www.domus.pl/?data=domus-elem...106&range=0000
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  14. #94
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    moi rodzice obudowali komin wentylacyjny czyms a la cegla, zrobie w weekend zdjecia i Ci tu wrzuce

  15. #95
    Alina Lozowska
    Guest
    Alina Lozowska

    Domyślnie

    No właśnie, czy pod tą cegłą trzeba wytynkować mur czy zostawić i kłaść bezpośrednio na mur?
    Alina

  16. #96
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina Lozowska
    No właśnie, czy pod tą cegłą trzeba wytynkować mur czy zostawić i kłaść bezpośrednio na mur?
    Alina
    Jesli bedziesz zakladala lico ceglane z muru to tynkowanc nie ma sensu, natomiast jesli zastosujesz okladzine elewacyjna to przygotowujesz sciane jak pod plytki.

    Niedawno zastosowalem wyrob z Reliefu - cegla celtycka /kiedys podobne Stegu - ale gipsowe, juz gdzies tu bylo zachwalane - BTW bardzo przecietny produkt rozreklamowany przez hipermarkety/
    Relief to calkiem udany wyrob betonowy imitujace znakomicie naturalny kamien i cegle zarowno do wnetrz jak i na zewnatrz. http://www.relief.pl/index2.html

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    Też będe miałą cegłe na ścianie w salonie.
    Znalazłam już piękny wzór PGC -a
    REKLAMA

  18. #98

    Domyślnie

    Witam,
    Wlasnie mi stawiaja w salonie ceglana sciane (typowa ruda cegla). Czy ktos ma pomysl na kolorystyke podlogi (plytki). To jest wiejska chata, z ciemnobrazowymi belkami tragarzowymi, bialymi oknami, zeliwna kozą. Moze jakas sugestia?
    Czekam niecierpliwie

  19. #99

    Domyślnie

    No co Ty, wiejska chata z płytkami? Tylko deski!
    Podoba mi się połączenie cegły z bielą, dlatego chcę na niej centralnie ustawić kominek obudowany na biało. Jeśli już musisz płytki, to radziłabym również białe, może te o nierównej powierzchni lub imitujące starty, jasny kamień. Gorzej się je myje, ale wyglądają ciekawie.

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2katarzyna
    No co Ty, wiejska chata z płytkami? Tylko deski!
    .
    a moze gresy polerowane ?
    Masz racje plytka w wiejskiej chacie wygladac bedzie genialnie i surealistycznie ,no chyba ze to chata np. hiszpanska
    Ale moga byc plytki imitujace deske - parket chapelle.
    Mozna tez polozyc na podloge cegle - np klinkier - zarowno w formie plytek jak i bruku, jesli nie moze juz byc drewno.

Strona 5 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony