dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 112
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2232
  1. #1041

    Domyślnie

    Cytat Napisał BlueCactus Zobacz post
    Kilka dni temu zamontowaliśmy oświetlenie linkowe i ściana ceglana znowu mnie zaczarowała Cegły cegłami ale oświetlenie też jednak zmienia dużo










    co tu dużo mówić , pięknie i tyle. I nikt mnie nie przekona, że w kuchni lepiej wyglądają płytki....Bzdura. Nawet glazura za 500 zł /m nie będzie tak wyglądać jak piękna cegła.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  2. #1042

    Domyślnie

    A moglibyście napisać czym impregnowaliście cegłę?

  3. #1043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Bartek_Sl
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    256
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gabi.gg Zobacz post
    A moglibyście napisać czym impregnowaliście cegłę?
    ja impregnowałem preparatem STEGU do kamienia i klinkieru - na hall, który jest na zdjęciu poszło 3X2l. Impregnowałem natryskowo, dwa razy w odstępie 30 min.; tak jak już pisałem - cegiełka zrobiła się ciemniejsza lekko, a co najważniejsze nie sypie się i nie brudzi; pomoczona nie wchłania wody

  4. #1044
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał BlueCactus Zobacz post
    Kilka dni temu zamontowaliśmy oświetlenie linkowe i ściana ceglana znowu mnie zaczarowała Cegły cegłami ale oświetlenie też jednak zmienia dużo


    Rewelacja! BlueCactus ja w ogóle jestem zachwycona Waszym mieszkankiem - świetnie to urządziliście.

    Mam pytanko o stolik - skąd jest?

  5. #1045
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Bartek_Sl
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    256
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    121

    Domyślnie

    barek tuż po przyklejeniu płytek - jeszcze przed fugą i impregnacją; wcześniej jednak położymy na nim blat i dopiero później fugowanie

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał BlueCactus Zobacz post
    Kilka dni temu zamontowaliśmy oświetlenie linkowe i ściana ceglana znowu mnie zaczarowała Cegły cegłami ale oświetlenie też jednak zmienia dużo

    Generalnie to kopara opada; o tak:

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Napisał IwoBW Zobacz post
    thewizzo wielkie dzięki za cenne wskazówki i rady.
    Jeszcze jedno pytanie: ścianę impregnuje się przed nałożeniem fugi czy po nałożeniu impregnujemy całość razem z fugą?
    Rozmawiając z jednym gościem dowiedziałem się że najlepiej zrobić to przed nałożeniem fugi i po jej nałożeniu. Tej informacji nie potwierdziłem u producenta tych licówek, ale wiem od niego na pewno to że impregnat jaki mi polecono, i jaki zakupiłem nie odbarwia i nie nabłyszcza licówek, o co właśnie mi chodziło, bo wydaje mi się że tym można było by zepsuć cały efekt kupując nie to co trzeba.

    Tak na marginesie to mogę powiedzieć, że cieszę się że zamówiłem te licówki z zapasem, bo po rozkładaniu ich na podłodze, przed ich klejeniem do ściany odrzuciłem jakieś dwadzieścia pare sztuk, z tego względu że niektóre były za bardzo ciemne (mocny ciemny grafit), niektóre za czysto białe, a niektóre (dosłownie kilka) miały mocno chropowatą fakturę tak jakby nie pasowały do reszty. Oczywiście jest to kwestia gustu, tak więc tylko o tym wspominam.

    Można również pomyśleć o tym aby przed klejeniem licówek do ściany wcześniej zastosować siatkę z włókna szklanego (równomiernie rozprowadza napięcia związane z "pracą" budynku)

  8. #1048
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BlueCactus
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-496
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał nemi Zobacz post
    Rewelacja! BlueCactus ja w ogóle jestem zachwycona Waszym mieszkankiem - świetnie to urządziliście.

    Mam pytanko o stolik - skąd jest?
    Stolik pochodzi z już zlikwidowanego sklepiku z meblami indyjskimi. Podobnych palisandrowych stoliczków jest bardzo dużo w sprzedaży, więc myślę że bez problemu odnajdziesz "swój"

  9. #1049
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    IwoBW

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał thewizzo Zobacz post
    Rozmawiając z jednym gościem dowiedziałem się że najlepiej zrobić to przed nałożeniem fugi i po jej nałożeniu. Tej informacji nie potwierdziłem u producenta tych licówek, ale wiem od niego na pewno to że impregnat jaki mi polecono, i jaki zakupiłem nie odbarwia i nie nabłyszcza licówek, o co właśnie mi chodziło, bo wydaje mi się że tym można było by zepsuć cały efekt kupując nie to co trzeba.
    Dzięki za odpowiedź, możesz podać jaki impregnat polecili?
    Próbki przesłali w ekspresowym tempie, zamówione w środę dotarły w czwartek. Tak jak pisałeś wcześniej kilka jest pękniętych mam nadzieję, że przy zamówieniu większej ilości nie ma wiele odrzutów ze względu na pęknięcia.

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał IwoBW Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, możesz podać jaki impregnat polecili?
    Próbki przesłali w ekspresowym tempie, zamówione w środę dotarły w czwartek. Tak jak pisałeś wcześniej kilka jest pękniętych mam nadzieję, że przy zamówieniu większej ilości nie ma wiele odrzutów ze względu na pęknięcia.
    Odpiszę nazwę tego impregnatu jak będe na mieszkaniu i podeśle na prv. Co do pękniętych próbek, to normalne, natomiast jak zamówisz paletę to dowiozą ci to spedycją wielkogabarytową gdzie wszystkie rozładunki to przewiezienie palety podnośnikiem, wieć jedyna ewentualność popękanych licówek będzie wtedy jak ktoś u kuriera wjedzie widlakiem w przesyłkę, ewentualnie jak paleta spadnie z rampy, ja bym się nie martwił.

  11. #1051
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    IwoBW

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał thewizzo Zobacz post
    Odpiszę nazwę tego impregnatu jak będe na mieszkaniu i podeśle na prv.
    Dzięki!

  12. #1052

    Domyślnie

    może komuś się przyda - próbki z elkamino - faktycznie błyskawicznie przesyłają

    w aloesie - już mieszkam

  13. #1053
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ziet85

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Też jesteśmy właściwie zdecydowani na Stara Cegła Skalna od elkamino.

    elkamino sprzedaje również na allegro po lepszych cenach niż na http://www.elkaminodom.pl

    PS. thewizzo proszę o info odnośnie tego impregnatu

  14. #1054

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziet85 Zobacz post
    Też jesteśmy właściwie zdecydowani na Stara Cegła Skalna od elkamino.

    elkamino sprzedaje również na allegro po lepszych cenach niż na http://www.elkaminodom.pl

    PS. thewizzo proszę o info odnośnie tego impregnatu

    W moim przypadku (cegła skalna) otrzymałem impregnat:
    MEEX Chemia budowlana
    Emulsja HD do kamienia
    Ostatnio edytowane przez thewizzo ; 05-04-2011 o 19:56

  15. #1055

    Domyślnie

    Co do impregnatu to słuchajcie kochani; impregnat zakupiłem razem z licówkami u producenta, nic nie dobierałem na własną rękę , więc jeśli uderzycie bezpośrednio do elkaminodom, to Oni Wam powiedzą co i jak, ja dostałem impregnat do zakupionych licówek, nie wiem czy są inne impregnaty; możliwe, nie wiem również czy dobór impregnatu zależy od licówek jakie chcecie zamówić, nie chcę być złym informatorem, więc proponuję podpytać producenta.

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    BlueCactus, jestem ogromną fanką Waszych wnętrz, ale o tym już pisałam w wątku o kuchniach. Podoba mi się salon po zmianach Oświetlenie - rewelacja

  17. #1057
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ziet85

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ma ktoś jakieś doświadczenie z fugownicą http://www.elkaminodom.pl/index.php?s=8 i może coś o niej powiedzieć, może polecić ?

  18. #1058

    Domyślnie

    Czy macie może kogoś godnego polecenia do położenia cegły we wnętrzach okolice Wa-wy/Pruszkowa? Mój fachowiec od łazienek niestety nigdy tego nie robił i niew wiem czy zatem mu to zlecać.

  19. #1059

    Domyślnie

    Mam identyczną tylko kupioną w Lidlu za ,jak dobrze pamiętam,19-20zł.Dodatkowo można jej używać jako pistoletu do silikonu.Sprawuje się niezle,ale przy fugowaniu trzeba trochę poćwiczyć.

  20. #1060

    Domyślnie

    Esta, a ten fachowiec jest chetny do położenia tej cegły? To trudne nie jest, mój mąż (kompletny laik w temacie) położył sam w naszym obecnym mieszkaniu, tym bardziej dla fachowca nie powinien to być problem
    w aloesie - już mieszkam

Strona 53 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony