dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 363
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 7247
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie Zima ! niech to ....!

    Witam
    Zima w pełni! Wszędzie podobno! Z własnego parkingu po prawie godzinnych staraniach po papierochy nie wyjechałem!!! Niech to szlagun trafuńcia!!! Jak już będę mieszkał na za.. padolu to sobie śniegołaza zrobię (myślę, że wiem jak). Ale teraz!!! W jednym z 11 dużych miast tego kraju?!! Piechotą w śniegu całe 10 minut zasówalem w jedną stronę!
    Stanowczo dorosłem! Tylko dzieci lubią tę porę roku! Bałwanki, saneczki, święta, mikołaje i gwiazdki z prezentami!
    3 sępy mam! jeden ze stycznia!
    Można znielubieć!!! I do tego ciągle mi zimno!
    Jak Wy to znosicie?
    Nawet w alkocholizm wpaść nie mogę, bo jeżdżenie jest wpisane w moją pracę! Liczę dni do wiosny. Wiem, że będzie!
    WSZYSTKIM ŻYCZĘ WCZESNEJ I CIEPŁEJ!!!
    Pozdrawiam Adam M.
    Baaardzo zły dzień dziś miałem!

  2. #2

    Domyślnie Re: Zima ! niech to ....!

    Cytat Napisał adam_mk
    Z własnego parkingu po prawie godzinnych staraniach po papierochy nie wyjechałem!!!
    a to ci tylko na zdrowie wyszło
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Nooo! Ruszyły soki żołądkowe, podniósł się poziom adrenaliny, skoczyło ciśnienie....
    Choleryzacja trochę mi przeszła. Zaraz pójdę kupić łopatę. W blokowisku jeszcze mieszkam. Nie myślałem, że mi będzie potrzebna!
    Pozdrawiam Adam M.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie 150 metrów do odśnieżenia

    Jak ja patrzę na te opady to mnie przeraża bo ..... mamy zamiar przeprowadzić się na końcu stycznia i wtedy będziemy tam jedynymi mieszkańcami i jak takie opady przyjdą to będę musiał sam 150 metrów drogi odśnieżyć, żeby wydostać się na drogę nadającą się do jazdy.

  5. #5

    Domyślnie

    Teraz te samochody sa takie tanie .
    Moze jakis UAZ + doczepic do niego plug . Nie musi byc przeciez zarejestrowany .

  6. #6

    Domyślnie

    Ja tam w sumie nie narzekam.
    Mimo ze kazdej zimy mam "troche" odsniezania.
    Na foto to do konca hotyzontu to wszystko mam do odsniezania .
    Jak napada sniegu to tak z 2,5- 3 godzinki odsniezania

    Tak to mniej wiecej wyglada

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    a ja lubię zimę. I to jak sporo sniegu napada. Co prawda od odsnieżania trochę łupie mnie w krzyżach
    Zima na wsi jest super.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Rok temu, wstałem rano (w mojej chałupie na Mazurach) i stwierdziłem, że przez noc autko mi zniknęło Przysypane było dokładnie śniegiem.
    Dokopywanie się do drogi, około 40 m zajęło mi 6 godzin z niewielkimi przerwami na posiłek. Ale fajnie było

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Zima na wsi jest super.
    Dobrze prawisz

    Co prawda nie mieszkam na wsi.Ale otoczenie jak na wsi

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    zima jest super.nie cierpie tylko rozbijania lodu na schodach. Ale o to kto odśnieży są u mnie prawdziwe bitwy.

    tzn, każdy chce
    ale może to dlatego , że śniegu u nas jak kot napłakał
    nie cierpię oszustów

  11. #11

    Domyślnie

    Dwa lata walczyłem z odśnieżaniem 70m drogi - w tym sezonie poddałem się i kupiłem starego japonczyka 4x4 tylko na sezon zimowy - rewelacja A do tego jaka zabawa - czuję się jak czołgista co najmniej...

  12. #12

    Domyślnie Re: Zima ! niech to ....!

    Cytat Napisał adam_mk
    Z własnego parkingu po prawie godzinnych staraniach po papierochy nie wyjechałem!!!
    Myśl pozytywnie: przynajmniej nie będziesz miał kłopotu ze zdobyciem lodu do swojej lodowni !
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  13. #13

    Domyślnie

    Ja powiem wam również nie lubię zimy. A szczególnie jak się gdzieś spieszę, a tu nie dość, że szyby w samochodzie trzeba odskrobać, to jeszcze zamek zamarzł
    Ale jak wychodzę uśmiechnięty i wyluzowany na spacer, a na dworze jest pięknie, to na chwilę zmieniam zdanie

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zimy chlapiatej, z mrozem - 30 i wyjacym wiatrem nie znoszę

    Zime z masa sniegu, z obałwanionymi domami i drzewami i choc odrobina słonca - kocham
    Nawet za cene odkopywania

    taka jaka byla w Sylwestra... ehh jak w bajce

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Adam!
    Napisz mi ile takie cóś kosztuje i na co zwracać uwagę przy zakupie? Bo ja mam tej drogi ze 120 m do odśnieżenia i niestety to zawsze będzie tylko moje odśnieżanie.
    PS. Noo, może za kilkanaście lat ktoś się wybuduje obok...

  16. #16

    Domyślnie

    Nasza kosztowala 2.500.Kupiona jako uzywka na allegro

    Ma 8 KM i szerokosc 24 cale.Do tego 6 biegow do przodu i 2 do tylu.

    Nie wyobrazam sobie odsniezania bez maszyny.
    U mnie odleglosc do odsniezania podobna.No plus podworko,zeby jakos do garazu dojechac.
    Co prawda jest sasiad obok ale on tylko odsnieza u siebie lopata troche.Jakbym mial na niego liczyc to bym na wiosne wyjechal.

    Najgorzej pierwszy raz.Jak sniegu napada.Potem to juz spokojnie.

    Na co zwrocic uwage.
    Na moc przede wszystkim.Zeby naped miala.Chociaz te mocniejsze to juz wszystkie maja naped.
    Niektore bardziej wypasione to maja jeszcze reflektor i podgrzewane raczki - na przyklad Stiga.Te raczki to w sumie nawet ciekawa sprawa - ale bez przesady.No chyba ze masz za duzo kasiory

    Na Allegro jest troche ofert.Mozesz sie do Castoramy przejsc zeby "pomacac".Bo u innych to tylko raczej na zamowienie.

    Jakby co to pytaj

    P.S.
    Troche nogi bola po skonczonym odsniezaniu

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Przy odśnieżaniu "na wiosce" zawsze można jakiegoś traktorzystę dorwać...i za flaszkę pojedzie w te i wewte.
    A ostatnio kole mnie widziałem malucha bez przodu z zamontowanym tam pługiem - szedł jak przecinak.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Przy odśnieżaniu "na wiosce" zawsze można jakiegoś traktorzystę dorwać...i za flaszkę pojedzie w te i wewte.
    A ostatnio kole mnie widziałem malucha bez przodu z zamontowanym tam pługiem - szedł jak przecinak.
    W sumie to nie taki głupi pomysł!!
    Obecnie za 500zł. można kupić malucha i zrobić taki patent.
    Odśnieży dużo szybciej niż profesjonalna odśnieżarka

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Przy odśnieżaniu "na wiosce" zawsze można jakiegoś traktorzystę dorwać...i za flaszkę pojedzie w te i wewte.
    To bym musial chyba kontener kupic

    Niby z miasta odsnieza.Ale jak odsniezy to do domu nie moge dojechac.No moim wjezdzie zrobi wal ze sniegu i tyle

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    zima jest super.nie cierpie tylko rozbijania lodu na schodach. Ale o to kto odśnieży są u mnie prawdziwe bitwy.

    tzn, każdy chce
    ale może to dlatego , że śniegu u nas jak kot napłakał
    U nas też, ale to pierwszy tydzień odśnieżania. Obawiam się, że potem łatwiej będzie się dopchać do szufli

Strona 1 z 363

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony