dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie "dobre sąsiedztwo" czy jest szansa na zmianę

    Czy jest szansa na zmianę pkt "dobro sąsiedztwa", jeden pkt który nie spełniam. W warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu jest pięć pkt do spełnienia łącznie. Pkt tzw. dobre sąsiedztwo" nie spełniam pozostałe pkt są spełnione /były plany przestrzennego zagospodarowania do 31.12.2003r/

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    W obecnym stanie prawnym - nie. Ale sprawdż, czy w sąsiedztwie (3-krotna szerokość frontu działki, nie mniej niż 50 m) nie ma jakiegoś domu lub rozpoczetej budowy. Jeśli nie, przyjdzie ci czekać albo na zmianę przepisów, albo na to, że ktoś w wyżej wymienionym promieniu zacznie budowę (korzystając z innego "dobrego sąsiedztwa", którego ty na razie nie masz).

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie

    Właśnie redaguję pismo do biur poselskich w sprawie tzw. "dobre sąsiedztwo", uważam, że zapis w ustawie jest wadliwy, ogranicza a wręcz hamuje budownictwo jednnorodzinne , szczególnie dużych działek a w moim przypadku były plany przestrzennego zagospodarowania a funkcją dominującą: to domki wolno lub szeregowo zabudowane.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    W innym wątku przytoczyłem informację o propozycjach zmian w ustawie, złożoną juz dawno temu przez organizacje samorządów terytorialnych.
    Byc może trzeba o tym przypomnieć parlamentarzystom? Myślę, że jak płachta na byka powinna podziałać na nich informacja, że rozporządzenie zajmujące się m.in. dobrym sąsiedztwem podpisał wicepremier Marek Pol. Jak sie okazuje jest to człowiek zasłużony nie tylko dla polskiego drogownictwa...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie "dobre sąsiedztwo"

    Witam!, jeszcze uzupełniam do wczorajszego tekstu. Otóż, otrzymałam odmownie WZ z Urzędu Miasta oraz Samorządowego Kolegium Odwoławczego, złożyłam skargę do Sądu Administracyjnego i czekam /miałam 7 dni na dezyzję i musiałam wpłacić tzw. 500,-zł rejestr sądowy/. Na dodatek U.Miasta wydał zgodę na przyłączenie sieci energetycznej dla Energetyki do mojej działki odnosząc się do archiwalnych planów. Co mi po szafce energetycznej?? Moja sprawa już trwa od sierpnia 2004r, kiedy zrobiłam pierwsze kroki.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Z wnioskiem o pozwolenie na budowę spóźniłaś się 8 miesięcy. Dobre sąsiedztwo zaczęło funkcjonować do 1 stycznia 2004 r., a dzień wcześniej przestał obowiązywać plan.
    Współczuję, ale uważam, że twoja walka ma szansę na powodzenie, ale dopiero po zmianie prawa.
    Z drugiej strony staram się zrozumieć ustawodawców. Nie można pozwolić na całkowity chaos przestrzenny, ale z drugiej strony utrzymywanie tak uznaniowego przepisu jest szkodliwe - i społecznie (szerzenie się korupcji), i z punktu widzenie priorytetów obecnego rządu.
    W końcu w jakiś sposób ten 1 mln mieszkań ma powstać?
    [/url]

  7. #7

    Domyślnie

    A może spróbój wybudować siedlisko to budowa na terenie rolnym zabudowy zagrodowej musisz mieć dostęp do drogi publicznej i średnią gruntów w tej gminie gdzie chcesz budować mogą to być grunty dzierżawione zwykłą umową dzierżawy , którą załanczasz do wniosku o WZ. ja dostałam Wz w szczerym polu na zabudowę zagrodową we wniosku ubiegam się o budynek mieszkalny i budynek gospodarczy , który przeznaczę na garaż . Wypytaj najlepiej jakiegoś urbanistę który opracowuje wz dla Twojej gminy .Powodzenia

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    I to jest praktyczne podejście do sprawy.
    Wiem, ze nie powinienem tego pochwalać, ale mam wątpliwości, czy w sytuacji tak zawiłych i uznaniowych przepisów o "dobrym sąsiedztwie" nie jest to dobra rada?
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie "dobre sąsiedztwo"

    Jeżeli chcecie WZ to piszcie pisma do biur poselskich w waszym regionie aby zmienili przepisy ustawy z dnia 27 marca 2003r. poz.717 art.1.ust.1 pkt 1. , tzw. "dobre sąsiedztwo", chodzi przede wszystkim o zmianę tego punktu ustawy "oni" już się wybiudowali"......."Kołotko" , My chcemy mieć własne domy, jak mają powstać nowe domy skoro przepisy blokują nasze zamierzenia. Poseł to z gtreckiego "sługa" . Proszę urbanistów-architektów aby pomogli nam w tak trudnych sprawach.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Obawiam się Danusieńko, że posłowie mają w tej chwili bardziej "pasjonujące" zajęcia, niż ten szczegółowy, a upier...wy zapis. Poza tym rzecz nie do końca jest w ustawie, ale jej interpretacji, czyli w aktach wykonawczych. A to już jest zadanie rządu.
    Na razie czarno widzę jakiekolwiek możliwości zmian. Dyrektorem odpowiedniego departamentu w ministerstwie transportu i budownictwa (dawniej infrastruktury) pozostała ta sama osoba, co w rządzie Belki.
    I podtrzymuje ona (np. w wypowiedzi dla "Rzeczpospolitej" - patrz inny wątek na tym forum) "starą", jeszcze z czasów wicepremiera Pola, interpretację "działki sąsiedniej".
    Dodam, że obecnie orzecznictwo sądów administracyjnych i SKO ukształtowało całkiem inną interpretację, ale ministerstwu (już pod nowym kierownictwem) to nie przeszkadza...[/url]
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź "Oskarowi 0259". Ustawę z dnia 27.03.2003r. przeczytałam wielokrotnie. Jak wcześniej pisałam dostałam odmownie z U.M. oraz z SKO i sprawę wniosłam do SA. Nie spełniam tylko 1 pkt. tzn "dobre sąsiedztwo". Najbliższy dom od mojej działki to około 160m, tak energetyka obliczyła dł., kabla który ma położyć. Analiza graficzna terenu nie objęła tego miejsca. Wyrok SA z Białegostoku jasno policzył, 3 x szerokość działki, i tam sięgało do sąsiedniego budynku. No cóż muszę czekać na sprawę w SA. Myślę teraz o "budowie zagrodowej", chcę otrzymać informację o średniej wielkości gospodarstwa rolnego w mojej gminie, aby ewentualnie być pewnym , że może jest szansa. Pozdrawiam

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam!, już wiem jaka jest średnia gospodarstwa we Wrocławiu, jeżeli to kogoś intersuje i się przyda to podaję: 1,90ha. Dane z U.M. Teraz będę próbować składać dokumenty aby budować tzw."siedlisko" /budowa zagrodowa/.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam! Jestem z Wrocławia. Złożyłam w październiku 2005r skargę w S.A. na U.M. i SKO w sprawie odmowy WZiZP. Dzisiaj dzwoniłam do sądu. Zainteresowanych informuję, że kolejka na rozpatrzenie spraw przez S.A. jest b. długa, obecnie rozpatrywane są sprawy z końca 2004r. Moja propozycja: komu zależy na zmianie art. 61, ust 1 pkt 1 tzw."dobre sąsiedztwo" , piszmy nagminie pisma do naszych posłów,/ niezależnie od sytuacji jak jest na scenie politycznej/ niech zaczną prace nad zmianą tego "knota legislacynego". Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał asia 07
    A może spróbój wybudować siedlisko to budowa na terenie rolnym zabudowy zagrodowej musisz mieć dostęp do drogi publicznej i średnią gruntów w tej gminie gdzie chcesz budować mogą to być grunty dzierżawione zwykłą umową dzierżawy , którą załanczasz do wniosku o WZ. ja dostałam Wz w szczerym polu na zabudowę zagrodową we wniosku ubiegam się o budynek mieszkalny i budynek gospodarczy , który przeznaczę na garaż . Wypytaj najlepiej jakiegoś urbanistę który opracowuje wz dla Twojej gminy .Powodzenia

    I musisz byc rolnikiem lub rolniczką

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie budowa siedliska na gruncie rolnym

    Witam ! Asia 07
    Dziekuję za odpowiedź, będę szukać dalej innego rolnika, brakuje mi 0,5 ha do średniej.
    Pozdrawiam

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie U.M. wydał Decyzję dla energetyki wg starych planów

    A jednak, biuro poselskie wysłało moje pismo do Ministerstwa Transportu i Budownictwa z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie mojego zapytania oraz tzw. "dobrego sąsiedztwa": pytanie - jak to możliwe ,że U.M. mógł odnieść się do archiwalnych planów przestrzennego zagospodarowania i wydał decyzję i zgodę do ustaleń wykonania inwestycji celu publicznego jakim jest położenie kabla energetycznego i wykonanie przyłącza do mojej działki /z czego jestem zadowolona/, lecz postawienie szafki na mojej działce nie czyni rozwiązania sprawy.Prosiłam w piśmie jak to możliwe, że dla indywidualnego inwestora nie moża odnieść się do egzemplarza archiwalnego obowiązującego do dnia 31.12.2003r. W późniejszym terminie powiadomię jakie stanowisko przyjęło ministerstwo do mojego przypadku. W piśmie opisałam cały przebieg od dnia złożenia wniosku o WZ i kolejne odwołania aż do Sądu, i tu trzeba czekać ponad 2 lata.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam! Dam Ci dobrą radę przejrzyj wszystkie wątki "Oskara..." w jednym z nich jest powiedziane co można zrobić jeżeli brakuje Ci do średniej wielkości gospodarstwa,o ile się nie mylę możesz wydzierżawić na czas otrzymania WZ 0,5 h w tej samej gminie i masz średnią! Ale potwierdź to gdzieś.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Sofix, Danusieńka już ten "patent" ćwiczy, wyżej pisze, że brakuje jej jeszcze kawałek hektara.
    Danusieńko, jeśli chodzi o pismo przewodnie (do twojego pisma/skargi) z biura poselskiego, to cóż, tak sie pisze. Jest też zapewne powoływanie się na ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora i prośba o poinformowanie o sposobie załatwienia sprawy. Normalne biurokratyczne formułki.
    Wypada mieć nadzieję, że ministerstwo nie poprzestanie na podobnej nowomowie, np. że wnikliwie przeanalizowało, wprowadziło prace nad zmianą rozporządzenia do planu działań odpowiedniego departamentu na III kwartał 2008 r. itp.
    Jeśli rząd poważnie myśli o realizacji programu mieszkaniowego, to może lepiej niech nic nie buduje, ale usuwa kłody właśnie z takich potworków, jak rozporządzenie wydane na podstawie bodajże art. 61.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie "dobre sąsiedztwo"

    Witam oskar 0259 !
    Dziekuję za śledzenie moich postów. Otóż mam już brakujące ha, a nawet więcej, teraz będę składać wniosek o WZ na zabudowę zagrodową. Napewno znowu będę czekać cztery miesiące aż mnie zastanie lato.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony