dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 91
  1. #1

    Domyślnie Remont mieszkania w kamienicy!!

    No cóż piękna ulica i okolica piękne mieszkanie 140 m2 i stara kamienica. Mam mieszkanie prawie jak dom jednorodzinny ale tu pojawia się problem. REMONT !! Tragedia!! nagle okazuje się, ze strop jest drewniany i nie wytrzyma wylewki, a moja kieszeń powoli nie wytrzymuje kosztów tego remonu Oczywiście pojawia się myśl jak zrobić, żeby było najtaniej, a dobrze, jak wyremontować ściany, sufity co zrobić z podłogami, jakie ogrewanie i co z łazienką, a do tego jeszcze okna Czekam na wasze doświadczenia i porady, a może też problemy - pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    zajrzyj tutaj, jest pare przydatnych wiadmomosci

    http://republika.pl/mieszkaj_lepiej/

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj w klubie remontujacych stare kamienice , na poczatku pazdziernika kupilam takie mieszkanko i wciaz remontuje , to studnia bez dna , wymienilam okna, postawilam 2 sciany, 2 zburzylam, wynioslam piece, zalozylam ogrzewanie gazowe od zera robilam instalacje elektryczna hydraulike i lazienke jeszcze czeka mnie cyklinowanie podlog i malowanie, ale fajnie jest mieszkac w ladnej kamienicy

  5. #5

    Domyślnie

    Jesli macie jakies doswiadczenie w tej kwestii to podpowiedzcie prosze:
    Jakie ogrzewania najlepiej zdaje egzamin w starej kamienicy? (w tej chwili sa piece węglowe, ale to nie wchodzi w gre na dluzsza mete).
    Jaki jest koszt rozbiorki takiego pieca, a takze pieca kuchennego.
    Czy zyskuje sie na ogrzewaniu i wystroju wnetrza obnizając sufity?
    Wkrotce zostaniemy szczesliwymi posiadaczami 130 m mieszkania w starej kamienicy i juz sie boje tego remontu i ilosci kasy jaką musze tam włozyc.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    afrowomen

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    my właśnie kończymy remont w naszym 77 m. mieszkaniu w kamienicy.. kosztowało nas to ok. 50 tyś zł...wymieniliśmy wszystko - elektrykę, piece poszły do rozbiórki a załozyliśmy ogrzewanie gazowe, przenieśliśmy ubikację, stworzylismy łazienkę w niszy na węgiel, bo nie było jej wcale.. zrobiliśmy nowe podłogi - ale częściowo, te drewniane, kt. sie dało odzyskać to zostały.. ociepliliśmy balkon, bo nam zgrzybiała ściana, bo wiadomo - nieszczelne rynny..nie wymienilismy jeszcze okien bo już nam nie starczyło, ale je wyremontowalismy i wymieniliśmy kilka szy - wyglądaja slicznie, ale musieliśmy je tak czy inaczej dokładnie uszczelnić...wyburzyliśmy jedna ściankę, dwie zamurowalismy..wyremontowalismy stare drzi wejściowe i pokojowe...no i jeszcze wszedzie połozyliśmy gładzie..teraz brakuje nam na łóżko nawet do sypialni, nie mówiąc o AGD
    a remont trwał 2 lata (okresowo zbieraliśmy kasę, a potem rozpoczynaliśmy kolejny etep remontu) ale udało sie go zrobić bez brania kredytu..pomagali nam moi kuzyni więc wyszło chyba i tak taniej niz mogło..i mimo że remont niby skończony to w domu ciągle jak na placu budowy bo jeszcze pełno pierdułek zostało (jak listwy przyścienne, podmalowanie tu i ówdzie, montowanie kuchenki , grzejnika i takie tam)...i juz mi ręce opadaja, bo mam wrażenie że to nigdy sie nie skończy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał leli1
    Jesli macie jakies doswiadczenie w tej kwestii to podpowiedzcie prosze:
    Jakie ogrzewania najlepiej zdaje egzamin w starej kamienicy? (w tej chwili sa piece węglowe, ale to nie wchodzi w gre na dluzsza mete).
    Jaki jest koszt rozbiorki takiego pieca, a takze pieca kuchennego.
    Czy zyskuje sie na ogrzewaniu i wystroju wnetrza obnizając sufity?
    Wkrotce zostaniemy szczesliwymi posiadaczami 130 m mieszkania w starej kamienicy i juz sie boje tego remontu i ilosci kasy jaką musze tam włozyc.
    Nie rozumiem kosztu rozbiorki pieca? ja sama rozebralam 2 piece i jedna kuchnie, koszt to 14 zl łom, 10 zloty duzy mlot, przycinak 8 zł, kilka dni noszenia gruzu. to nie jest skomplikowane takie rozbieranie pieca, tylko wynoszenie go jest mozolne (ja mieszkam na 1 pietrze)

  8. #8

    Domyślnie

    OJOJ, przeraziłam sie tymi kosztami bo zakładałam ze zmieszcze sie w 50 tys. a moje mieszkanie jest prawie 2 krotnie wieksze. Moze jednak przerobek bede miala mniej...musze sie zmiescic w tych 50 tys...bo nie bede miec wiecej.
    Mufka, poki co ja sama, mąż na dłuugim wyjezdzie a nie ma mi kto pomóc, mieszkanie na 3 pietrze wiec samo wynoszenie juz by mnie przerosło fizycznie, tak ze bede musiała to komus zlecic, chyba ze paru okolicznych "bramkarzy" bedzie chcialo sobie dorobic
    W ostatecznosci jesli bedzie sie go dalo odnowic, to piec kuchenny moze stanowic element ozdobny....

  9. #9

    Domyślnie

    aha i jeszcze jesli chodzi o remont to (a jestem wlasnie na finiszu remontu) wlasciwie kazda sume mozna wlozyc w mieszkanie , mi poszlo 50 000, a jeszcze musze kupic meble... zalozylam ogrzewanie gazowe ale wymienilam okna na nowe, gazowe wydaje sie najwygodniejsze o ile masz gaz w kamienicy i nie musisz placic za przylacze, jesli masz piece a gazu ziemnego nie warto pomyslec o ogrzewaniu kominkowym, koszt inastalacji wlasciwie podobny jak przy gazowym tylko troszke wiecej roboty przy tym , ale bez przesady przy nowoczesnych technologiach do takiego kominka doklada sie raz na 12 godzin. i pamietaj o wentylacji to bardzo wazne w starych budnykach, jesli wymienisz na szczelne okna musze miec mikrorozszczelnianie, polecam tez dodatkowe kratki wentylacyjne

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał leli1
    OJOJ, przeraziłam sie tymi kosztami bo zakładałam ze zmieszcze sie w 50 tys. a moje mieszkanie jest prawie 2 krotnie wieksze. Moze jednak przerobek bede miala mniej...musze sie zmiescic w tych 50 tys...bo nie bede miec wiecej.
    Mufka, poki co ja sama, mąż na dłuugim wyjezdzie a nie ma mi kto pomóc, mieszkanie na 3 pietrze wiec samo wynoszenie juz by mnie przerosło fizycznie, tak ze bede musiała to komus zlecic, chyba ze paru okolicznych "bramkarzy" bedzie chcialo sobie dorobic
    W ostatecznosci jesli bedzie sie go dalo odnowic, to piec kuchenny moze stanowic element ozdobny....
    rozborki pieca nigdy nie zapomne jestem raczej drobna babka a te kafle strasznie ciezkie wiec jesli nie ma meza to rzeczywiscie poszukaj kogos, mi jeden piec rozebral facet w zamian za kafle bo juz mi sie plakac chcialo jak myslalam o tym ze musze jeszcze jeden rozebrac...

  11. #11

    Domyślnie

    Piec kuchenny zostanie!!, po dokładnych oględzinach stwierdziłam ze mała renowacja mu wystarczy, na góre położe piekny drewniany blat i potraktuje jako sielski element ozdobny.
    Wstepne rozeznanie tematu podcieło mi skrzydła - nie da rady zrobic tego co chcailam za 50 ty, wiec albo zrezygnuje z tego co planowalam (tylko z czego???), albo zorganizuje kase (tylko jak???), ech......., spac po nocach nie moge, a jeszcze nie zaczelismy. Poki co wazne ze nie musze sie szybko wyprowadzac, moge ten remont ciągnąć jakis czas.

  12. #12

    Domyślnie

    Piec kuchenny to piekny bajer, tez bym zostawila tyle ze u mnie stal w miejscu gdzie jest teraz lazienka , z tymi kosztami to spokojnie przede wszystkim trzeba uwazac na "fachowcow" ja sie nacielam 3 razy i teraz jestem madra jak na Polke przystalo po szkodzie . A jak u Ciebie z podlogami? ja mialam deski pomalowane farba, po zdarciu farby cyklinowaniu i lakierowaniu mam cud podlogi dosc malym kosztem

  13. #13

    Domyślnie

    u mnie jest podobnie, pod spodem piekne dechy. Mam na razie wycyklinowany korytarz i 2 pokoje (poprzednicy to zrobili kilka lat temu, wiec ewentualnie sa do odnowy), pozostaja 2 duze pokoje, ale tam podobno stan desek jest duzo gorszy, trzeba nad nimi mocno popracowac (porozsychaly sie i sa duze dziury). Ale jak mi zaśpiewali ile chca za to, to mnie zmrozilo. Mysle zeby dac tam dywanowa wykladzine, to ma byc sypialnia i pokoj dziecka wiec moze nawet sie dobrze składa.
    Pamietasz ile placilas za cyklinowanie?
    Mysle jeszcze nad obnizeniem sufitow, wysokie pomieszczenia maja swoj urok, ale chyba ekonomia zwyciezy i zrobie obnizke.
    Echhh, wszystko przede mna, z koncem stycznie przejmujemy mieszkanie i mozemy zaczynac remont....oczywiscie wpierw kredycik nietsety.

  14. #14

    Domyślnie

    u mnie w salonie szpary byly polcentymetrowe i wiekszne nawet, ale mi cykliniarz powciskal w nie male listewki, wyglada ladnie, zobaczymy czy solidnie

  15. #15

    Domyślnie

    Mufka, ale nie pamietasz ile kosztowalo cie cyklinowanie? co zrobilas z sufitami? Co z oknami - wymienialas? Sorry ze tyle pytan ale nie mam nikogo kto by remontowal mieszkanie w kamienicy i mogl sie podzielic doswiadczeniem. Jak sobie urządzilas wnetrze?, dotychczas mieszkanie w bloku mamy w stylu nowoczesnym,ale do takich wnetrz az sie prosi zrobic stylowe...tyle mam pomysłów, szukam po allegrro roznych staroci, az mnie nosi. Tyle ze musialabym poszukac sponsora na te wszystkie moje pomysły ))

  16. #16

    Domyślnie

    ja wlasnie wszystko swiezutenko po remoncie mam, cyklinowanie z materialami (lakier, podklad, listewki) 44 metry 1500 zl, okna wymienilam, jesli chodzi o wystroj to planuje nie-nowoczesnie , planuje bo na razie stac mnie bylo na urzadzenie minimum czyli kuchnia,lazienka, pokoj dziecka a reszta metrow hulaj dusza... czeka na lepsze czasy... remont pochlonal 50000 a nie mam luksusow, od sufitow mialam naprawde fajnego fachowca, zrobil wsmocnienie siatka elastczna obiecal ze nie peknie, i jak na razie (miesiace od zrobienia) nie popekal. No i drzwi plus futryny mi zostalu do odnowienia, sliczne sa ale wymagaja wiele czasu i cierpliwosci, bede je odnawiala, na razie kupilam mosiezne klamki ogolnie dodatki mam "starodawne" znaczy oswietlenie, klamki, karnisze [/code]

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwiapsik

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Droga leli1 - Remontowałam mieszkanie w starej kamienicy, co do kosztów poniesionych przy remoncie... to wszystko zależy od stanu mieszkania.to twoja indywidualna decyzja czy podłoga nadaje się do cyklinowania czy lepiej przykryć ją czymś nowszym nawiązującym do stylu całości.Tak samo jest z oknami ,instalacją .
    Ja mogę tylko nieśmiało podpowiedzieć gdzie można fajnie i tanio kupić meble pasujące do rustykalnego wnętrza jeśli taki wybierzesz.
    jadąc od Marsa w stronę starej Miłosnej w miejscowości Konik Nowy sklep"Retro Meble" duży wybór fajne ceny do negocjacji .Państwo są tak przyjaźni klientowi,że odstawiają meble i są w stanie poczekać m-c na kasę .Mają pełen asortyment od obrazów komody rattan etc.jeżeli będziesz zainteresowana służe nr tel.
    Czy twoje mieszkanko jest zbudowane z czerwonej cegły?Jeśli tak to fajnie by było zbić nieregularnie tynk ze ścian odkrywając cegłę.
    Jeśli zainteresowałam cię ciut to opowiem więcej nasze mieszkanie właśnie tak jest urządzone (Koszty żadne-pracy dużo)

  18. #18

    Domyślnie

    dzieki
    Moje mieszkanie znajduje sie w starej 100 letniej kamienicy, licho wie z czego ona zbudowana, bo z obu stron tynki i niestety na wiele pozwolic sobie nie moge ze wzgledu na to ze jest objeta ochrona jako obiekt zabytkowy.
    Mebelkami mnie zaciekawiłas, ale jak widzisz mieszkam dosc daleko od W-wy, wiec pewnie tutaj cos bede szukac lub na allegro.
    Chetnie przeczytam jak urzadzilas swoje mieszkano, wciaz szukam inspiracji
    Mufka, te koszty sa zabojcze. Odpuszcze okna bo sa dosc szczelne, a wymiana 10 wielkich okien to koszt przeogromny. Drzwi sa w miare dobrze zachowane, łacznie z oryginalnymi klamkami, sufitu w tym stanie jaki jest sie boje , przy probie zdrapania starej farby spadła nam słoma na głowe, stad tez pomysł obnizenia sufitu.
    Doszła nam jeszcze do zrobienia instalacja wodna, bo podobno caly pion gdzie jest łazienka jest nie do uzytku...czyli kolejny koszt.
    W "naszej" kamienicy generalnie sa lokale usługowe, ludzie nie korzystaja z łazienek, oprocz rzecz jasna ubikacji wiec nikomu nie zalezy na wymianie pionu wodnego...tylko nam, czyli koszty pokrywami sami .
    Az sie boje myslec co wyjdzie jeszcze, ale za to bede miala przestrzen!!!! przy obecnych 50m to bedzie prawdziwy luksus )) - czego sobie zycze.

  19. #19

    Domyślnie

    hehe ja mialam ladne klamki jak ogladalam mieszkanie przed kupnem, potem jak juz kupilam byly wlasciciel mial 2 dni na wyniesienie starej szafy, przy okazji winiosl klamki i wanne smieszny czlowiek

  20. #20

    Domyślnie

    hmm, o tym nie pmyslalam. Ale 31/01 mamy zdanie kluczy wiec wtedy na pewno na nie zwróce uwage i na inne rzeczy tez.
    Dotychczasowy uzytkownik lokalu załozył sobie w nim alarm i każe nam za niego słono zapłacic. W sumie taki alarm moze sie przydac, ale on podał nam cene nowego alarmu a przeciez przez 5 lat uzytkowania jego cena na pewno nie jest taka sama-bedziemy sie targowac

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony