dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 91
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwiapsik

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Droga leli ! Twoja historia jest odzwierciedleniem naszej!
    My rządni własych 4 ścian przeprowadziliśmy się z Wwy do miejscowości oddalonej o 40km zielono ,cicho i spokojnie . 60m zamiast wynajmowanego lub pokoiku 12m u rodziców. RAJ-wydawało nam się.Niby nie daleko a Bóg i administracja zapomniał o tym miejscu.
    Dom ma 110 lat czerwona cegła,mieszkanie 4m wysokie.Mieszkanie to dużo powiedziane-pomieszczenie magazynowe w którym były przechowywane stare maszyny.
    Co zasaliśmyrzegniłe podłogi-nowe sosnowe dechy,dwa piece kaflowe -nie działające-kuminiorz stwierdził że do d... się nadają-rozebraliśmy stawiając kominek z rozprowadzeniem ciepła
    Mamy 5 okien wys.180cm/120cm podwójne (jak w starych domach dzielone szyby na 6 elementów + oberlówt)Zewnętrzne nadawały się na ognisko-wymieniliśmy na plastiki-problem bo to zabytek więc zgoda od konserwatora cena zabójcza!Wewnętrzne opalarkami czyściliśmy do żywego,lakier i bejca są PIĘKNE drewniane ramy i parapety oryginalne zniszczone zebem czasu!
    Nie było ani kibelka ani kuchni więc ściany działowe,cała instalacjia elektryczna i hydrauliczna.Nie ma gazu więc gar kuchnia na wielkiej butli gazowej(śpisz z bombą pod poduszką)
    Brak ciepłej wody -więc terma 120l-prądu ciągnie (jak kolejka na gubałówkę)z atrakcji ! po 3-mc mieszkania owa terma wybuchła gdy byliśmy w pracy.Straż pożarna-zwarcie w nowej instalcji elektrycznej-2/3 mieszkania jak na grilu pomijam straty które zrobili strażacy

    Drzwi wejściowych nie było więc ...!takie lepsiejsze co by ich atom nie ruszył. Sciany i sufity fajne ze sztukateriami -lubię jak ściany mają duszę i zachowują (dopuszczalne)nierówności więc tylko farba
    KOSZT-powstania naszego mieszkania 55 tyś + ogrom pracy własnej i grupy przyjaciół!
    mieszkanie samo narzuciło styl umeblowania,na głownej ścianie pokoju zbiliśmy 5-cio cm tynk ze ściany odkrywając gołe cegły -4m szer. i wysko na 4m w nieregularnym kształcie ,polerowanie i lakier.
    Między pokojem a przedpokojem nie ma ściany .Odsłaniając znowu te cegły 100 letnie zrobiliśmy coś na kształt wyrwy w murze jak po bombie.Godziliśmy się na to co ściana proponowała to co wypadło to wypadło .W powstałych pułkach w cegłach stoją świeczniczki małe szklane IKEOSKIE.
    W łazience drewniana komoda w blat wpuszczona umywalka + witryna drewniana konecznie przeszklona daję perspektywę nie jest ciężkim meblem.Wygospodarowaliśmy małą acz pustą ścianę by na niej umieścić taflę lustra koniecznie od sufitu do podłogi kibelek wydajesię ogromny!
    Reszte klimatu dają meble stare za grosze świeczniki,lampy.Zamiast wieszaka w przedpokoju wisi Orczyk koński a na nim wieszaczki ,dużo mosiądzu...Uf Uf przepraszam rozpisałam się ale to temat rzeka UKOCHANY!!!
    Ale budujemy dom na wsi coś wstylu MISONI(dom z balika -do bala mu daleko ma 12 cm średnicy.Tam też rustykalnie.

  2. #22

    Domyślnie

    super!! pisz pisz, a moze zdjecia jakies podeslesz?
    Ogrom pracy nas czeka, przy czym wszystko spada na mnie, a konkretnie załatwianie fachowcow, bo ja chwilowo sama z małym dzieckiem w domu, z dala od rodziny wiec ewidentnie nie ma kto mi pomoc. Za wszystko bede musiala zapłacic i dopilnowac coby nie sknocili.
    Rodzinie sie jeszcze nie pochwaliłam, zamierzamy zaprosic ich jak juz wszystko bedzie zrobione. Obawiam sie ze mogliby zawzięcie nam to odradzac.
    dzieki ze piszecie...moze jeszcze ktos dołączy do nas.

  3. #23

    Domyślnie

    leli jesli okaze sie ze deski nie nadaja sie do niczego zastanow sie czy aby na pewno je mozna zerwac, ja zerwalam z przedpokoju okazalo sie ze pod nimi byl tylko popiol a pod kupa popiolu odrazu cegielki sufitowe , musielismy zbroic sufit pretami robic wylewke, wiec koszt podlogi w przedpokoju byl dosc wysoki, a gdybym sie zdecydowala na zerwanie tej podlogi w duzym salonie to nie jestem pewna czy po zrobieniu wylewki nie wpadlabym do sasiadow na dol , moja siostra z tego powodu nie zrywala podlogi tylko kladla dechy na stary parkiet

  4. #24

    Domyślnie

    Hey!
    Mogę się do Was dołączyć, bo właśnie miesiąc temu przeprowadziłam się do 123 m2 mieszkania w kamienicy. Chęci strasznie dużo, tyle że póki co kiepsko z finansami. W każdym razie co najważniejsze, zrobiliśmy żeby było ciepło Teraz bierzemy się powoli za remont łazienki i kuchni. Z racji tego, że mieszkanie jest po dziadkach, staram się wykorzystać to, co tam zastałam. Dlatego zaopatrzyłam się w lakier Wygląd woskowanego drewna i odnawiam na początek krzesła i stół dębowy W przedpokoju planuje skuć tynk do gołej cegły, bo ich stan, jak na ok 100 lat, jest można powiedzieć rewelacyjny Z uwagi na obecny stan finansów staramy się jak najwięcej robić sami, dlatego pracy mnóóóóóóstwo, ale za to jaka satysfakcja
    Pozdrawiam wszystkich z kamienic z duszą i życzę wytrwałości w dążeniu do wymarzonego wyglądu swojego gniazdka

  5. #25

    Domyślnie

    witaj agathap - krajanko )
    Mufka, ja mam wrazenie ze na istniejace dechy polozenie nowych nie wchodzi w gre, bo mi sie drzwi nie otworzą , myslalam tylko o jakiejs w miare cienkiej wykladzinie. Moze i malo estetycznie ale chyba nie mam za duzego wyboru, a akurat wykladzina w sypialni mogłaby sie dobrze sprawdzic.
    Wracając do piecy.....coraz częściej mysle tylko nad ich odnowieniem. Piece sa stare, ale działają...kto wie co bedzie z gazem za jakis tam czas, a węgiel to węgiel. Przy tym, ze powierzchnia pokoi jest dosc spora, nie musze oszczedzac na kazdym metrze, wiec taki przycupniety w kąciku piecyk nie bedzie zawadzał )

  6. #26

    Domyślnie

    jak piece sa ladne to czemu nie )). ogladalam kiedys mieszkanie kobiety ktora przerobila piekne piece kafowe na elektryczne, i to bylo jej ogrzewanie w domu. tylko ze to wygodne, ale czy ekonomiczne?

  7. #27

    Domyślnie

    piece nie są zbyt ładne, tzn sa to zwykłe brązowe kafle, bez zadnych zdobień, zwykłe proste drzwiczki. Na pewno po odnowieniu beda lepsze, ale nie rzucające na kolana. Elektryka.....drooogooo!!! same wkłady chyba sa juz dosc drogie.

  8. #28

    Domyślnie

    Nie wiem ile mozesz przeznaczyc na remont, ale skoro piece sa takie sobie, a to wysokie mieszkanie to zastanow sie nad ogrzewaniem kominkowym, koszt jest podobny jak w przypadku gazowego (chodzi mi koszty zalozenia i urzadzen, bo przy gazie musisz miec jeszcze przylacze gazu a przy piecach kominkowe ogrzewanie ma juz gotowe "przylacze"), rozprowadzenie zrobisz gora i lekko obnizysz sufity. Do nowoczesnych kominkow doklada sie duzo rzadziej niz do piecow, tyle ze jesli bedzie to bez plaszcza wodnego dochodzi ci do obowiazkow malowanie po sezonie grzewczym

  9. #29

    Domyślnie

    poprzedni lokatorzy kończą sie wyprowadzac, mysle ze z koncem lutego zaczniemy nasz remont.
    Byłam oglądac dokładnie mieszkanie po ich wyprowadzce i znowu naszło mnie zwątpienie.
    Myslalam ze da sie wykorzystac np. panele ktore oni połozyli w kuchni, niestety cos wysypało im sie na srodku pomieszczenia i wypaliło spora dziure. Dodatkowo musialy byc zle polozone o szczeliny miedzy nimi na kilka aldnych mm. Krótko mowiac dochodzi nam do zrobienia podloga w kuchni.
    Wieksze zmartwienie to takie, ze pokoj ktory chcielismy przedzielic na dwa mniejsze ma akurat drzwi posrodku sciany Nie wiem czemu sobie ubzdurałam ze sa z boku?) -jak podzielic zeby sensownie to wygladalo i zeby nie stracic za wiele na metrażu.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał leli1
    poprzedni lokatorzy kończą sie wyprowadzac, mysle ze z koncem lutego zaczniemy nasz remont.
    Byłam oglądac dokładnie mieszkanie po ich wyprowadzce i znowu naszło mnie zwątpienie.
    Myslalam ze da sie wykorzystac np. panele ktore oni połozyli w kuchni, niestety cos wysypało im sie na srodku pomieszczenia i wypaliło spora dziure. Dodatkowo musialy byc zle polozone o szczeliny miedzy nimi na kilka aldnych mm. Krótko mowiac dochodzi nam do zrobienia podloga w kuchni.
    Wieksze zmartwienie to takie, ze pokoj ktory chcielismy przedzielic na dwa mniejsze ma akurat drzwi posrodku sciany Nie wiem czemu sobie ubzdurałam ze sa z boku?) -jak podzielic zeby sensownie to wygladalo i zeby nie stracic za wiele na metrażu.
    badz dobrej mysli, mieszkanie nie moze wygladac zle skoro tak ktos mieszka, wiec jestes w konfortowej sytuacji. W moim mieszkaniu nikt nie mieszkal 10 lat , nie bylo lazienki wanna stala w kuchni i bylo cos na ksztalt wc, burzylam sciany stawialam nowe , podloga wygladala okropnie a okazalo sie ze jest piekna
    Do kuchni polecam gres jest praktyczniejszy niz panele. jesli chcesz moge ci pokazac jaka ruinke kupilam , mam zdjecia dla potomnosci

  11. #31

    Domyślnie

    jasne ze chce, wysyłaj.

  12. #32

    Domyślnie

    no to prosze nie wiem czy cie to pocieszy ale zobacz co ja zastalam w moim mieszkaniu






  13. #33

    Domyślnie

    o żesz w morde Mufka!!!!
    ja bym chyba uciekła gdzie pieprz rosnie.
    A masz moze zdjecia poremontowe?
    Kupowałas to mieszkanie?-mozesz zdradzic szczegóły-jakie miasto, metraz i ile dalas (moze byc na priva)..
    Ja mam w jednym z pokoi (nie uzywanym przez poprzednikow) na całej scianie namalowana flage hamerykanska....hihihi, ale generalnie stan mieszkania w porownaniu z tym powyzej o jest super.
    Dzieki i czekam na odp

  14. #34

    Domyślnie

    Też bardzo chciałabym zobaczyć zdjęcia juz po remoncie. Zwłaszcza chciałabym zobaczyć, co udało Ci się zrobić z tymi deskami na podłodze. Właśnie odkryłam po płytami wiórowymi i warstwą papy dechy w całkiem niezłym stanie. Dlatego interesuje mnie wygląd takiej odnowionej, wycyklinowanej starej podłogi No i wielki podziw dla Ciebie Mufka za stawienie czoła takiemu stanowi mieszkanka

  15. #35

    Domyślnie

    Jejuś, Mufka... zdjęcia robią wrażenie... można załamac ręce!
    Ale z drugiej strony nie lada wyzwanie i szerokie pole do popisu. Też jestem ciekawa efektów pracy. Sama zbieram siły i fundusze na zmagania z zapuszczonym lokum

  16. #36

    Domyślnie

    pokaze wam podloge bo jest warta opublikowania prawdziwy zabytek, ale sie strasznie ciesze ze nie zrywalam jej (znaczy zerwalam z korytarza i dalam gres, z czego tez jestem zadowolona...), ale zdjecia beda wieczorem bo mam je w domu

  17. #37

    Domyślnie

    Kuchnia robi duuuuuże wrażenie!
    A na podłogę czekam z wielką niecierpliwością

  18. #38

    Domyślnie

    Podloga dla zapalencow pedantow prosze o nie przygladanie sie






  19. #39

    Domyślnie

    Mufka....robi wrażenie. Super!! kawał porządnej roboty odwaliliście.
    Jak ja juz bym chciała pochwalic się takimi zdjęciami!!!
    Poki co lada dzień moge wstawić zdjecia - stan bieżący.......tylko poprzednicy strasznie sie grzebią z wyprowadzką i przez to my nie mozemy wejsc ze swoją robotą .
    Pozdrwaiam cieplutko ze słonecznego Śląska.

  20. #40

    Domyślnie

    leli1 czekam w takim razie na twoje zdjecia chetnie zobacze co tam kupilas ciekawego

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony