dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 13
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 242
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek K
    .... jest za lekka (może ją dociążyć?).
    Hmmm.... jest w domu teściowa? Dociąży
    Na zdrowie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    u mnie w pracy zakupili taki odkurzacz na kołach - pewnie odśniezarka - i chłopaki z "technicznego" zaczęli pracę. Jęździli po parkingu, to ustrojstwo zagarniało śniego pod siebie i wydmuchiwało na bok. Nawet dość skutecznie. Tyle tylko, że chłopcy jeżdzili prawo - lewo a nie odwracali komina i nie patrzyli, gdzie z niego leci. Lecialo dokładnie na to, co przed chwilą zgarnęli. Po godzinie ciężkiej pracy parking był cały zaśnieżony i wezwali traktor z pługiem A taką rozrywkę mieliśmy, cała godzina zakładów, kiedy zauważą, co robią.. a oni plug...

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Apacz73

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Opinia o ręcznym elektrycznym pługu śnieżnym

    Ja mam 25m podjazdu do mojego garażu i 35m do garażu żony. Wieczorne odśnieżanie to była katorga... Latem zeszłego roku kupiłem na Allegro pług śnieżny. Nie miałem kontaktu z nikim kto by wcześniej takie urządzenie używał i nie wiedziałem czy to zda egzamin, dlatego aby nie wyrzucić zbyt szybko pieniędzy zdecydowałem się na wersje tańszą czyli elektryczną. Głównym parametrem była szerokość odśnieżania, najszersza jaką znalazłem dla urządzeń elektrycznych ma 60cm - wiadomo im szerzej tym mniej razy będę nawracał na całej szerokości podjazdów- taki model wybrałem Drugi parametr to moc silnika im większa tym będzie mniej problemów z ubitym śniegiem, ja mam silnik 2000W. Trzeci parametr to odległość na jaką odśnieżarka wyrzuca śnieg - tu niestety rozczarowanie ten parametr podaje producent dla najbardziej "optymalnego" śniegu, w praktyce okazało się że śnieg który odgarniam wylatuje na inną odległość gdy jest świeży a temperatura wynosi -15C i na inną gdy jest mokry a temperatura +2C. Kolejny aspekt, to to że jeżeli się odśnieża podjazd to raz idziemy w jedną stronę i wyrzucamy śnieg na prawą stronę pobocza, gdy wracamy i idziemy w drugą stronę i wyrzucamy na tą samą skarpę ale kominek wyrzutowy trzeba obrócić o 180 stopni - jak szukałem takiego urządzenia gdzie obracanie kominka będzie można wykonywać za pomocą korbki umieszczonej obok włącznika urządzenia, z reguły gdy odśnieżam są niskie temperatury i manipulowanie przy urządzeniu wolę ograniczyć do minimum. Znalazłem jeszcze model który posiada... przednią lampę! Coś dla nocnych Marków. Jak to się spisuje? Po pierwsze: to działa. Zasada prosta, do silnika podłączony ślimak wykonany ze stalowych płaskowników do którego jest przykręcona guma grubości około 1cmm. Guma jest szersza od elementów stalowych i to ona zbiera śnieg. Jeżeli pracuję ze świeżym sypkim śniegiem w bardzo niskich temperaturach to wyrzucany jest pył śnieżny - przy delikatnym wietrze po chwili cali jesteśmy pokryci śniegiem - coś w rodzaju przejścia burzy piaskowej. Przy śniegu mokrym nie ma tego problemu, nawet nie trzeba zakładać kapoty na głowę Jeżeli porównać, umownie oczywiście, jakoś odśnieżonego podjazdu metodą ręczną (robiąc to bardzo dokładnie i starannie) odśnieżarką zrobimy to 85% (chodzi o dokładność odśnieżenia). Na korzyść odśnieżarki przemawia brak wysiłku fizycznego (lubię swoje brzucho i nie chcę go zgubić )i czas. Te samy podjazdy odśnieżając ręcznie - czas pracy około 1,5h, maszynowo wraz z rozwinięciem i zwinięciem kabla około 15-20min. Maszyna również radzi sobie z ze starym zleżałym śniegiem (przypominam że mam wersję z 2000W silnikiem), oczywiście nie zerwie lodu. Śnieg który zostaje wyrzucony na bok zostaje równomiernie rozłożony tak że nie ma śnieżnych garbów jak przy ręcznej pracy. Za pług w promocji letniej zapłaciłem 295zł (gratis był ręczny siewnik na kółkach do rozrzucania soli drogowej) urządzenie objęte gwarancją. Jestem zadowolony, urządzenie spełniło moje oczekiwania. Będę je eksploatował do końca, później zastanowię się nad spalinowym.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    a mam tak



    samo znika

    chodzi oczywiście o podgrzewany podjazd
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  5. #45

    Domyślnie

    Toż to wjazd a nie podjazd.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie Re: Opinia o ręcznym elektrycznym pługu śnieżnym

    Cytat Napisał Apacz73
    Ja mam 25m podjazdu do mojego garażu i 35m do garażu żony. Wieczorne odśnieżanie to była katorga... Latem zeszłego roku kupiłem na Allegro pług śnieżny. Nie miałem kontaktu z nikim kto by wcześniej takie urządzenie używał i nie wiedziałem czy to zda egzamin, dlatego aby nie wyrzucić zbyt szybko pieniędzy zdecydowałem się na wersje tańszą czyli elektryczną. Głównym parametrem była szerokość odśnieżania, najszersza jaką znalazłem dla urządzeń elektrycznych ma 60cm - wiadomo im szerzej tym mniej razy będę nawracał na całej szerokości podjazdów- taki model wybrałem Drugi parametr to moc silnika im większa tym będzie mniej problemów z ubitym śniegiem, ja mam silnik 2000W. Trzeci parametr to odległość na jaką odśnieżarka wyrzuca śnieg - tu niestety rozczarowanie ten parametr podaje producent dla najbardziej "optymalnego" śniegu, w praktyce okazało się że śnieg który odgarniam wylatuje na inną odległość gdy jest świeży a temperatura wynosi -15C i na inną gdy jest mokry a temperatura +2C. Kolejny aspekt, to to że jeżeli się odśnieża podjazd to raz idziemy w jedną stronę i wyrzucamy śnieg na prawą stronę pobocza, gdy wracamy i idziemy w drugą stronę i wyrzucamy na tą samą skarpę ale kominek wyrzutowy trzeba obrócić o 180 stopni - jak szukałem takiego urządzenia gdzie obracanie kominka będzie można wykonywać za pomocą korbki umieszczonej obok włącznika urządzenia, z reguły gdy odśnieżam są niskie temperatury i manipulowanie przy urządzeniu wolę ograniczyć do minimum. Znalazłem jeszcze model który posiada... przednią lampę! Coś dla nocnych Marków. Jak to się spisuje? Po pierwsze: to działa. Zasada prosta, do silnika podłączony ślimak wykonany ze stalowych płaskowników do którego jest przykręcona guma grubości około 1cmm. Guma jest szersza od elementów stalowych i to ona zbiera śnieg. Jeżeli pracuję ze świeżym sypkim śniegiem w bardzo niskich temperaturach to wyrzucany jest pył śnieżny - przy delikatnym wietrze po chwili cali jesteśmy pokryci śniegiem - coś w rodzaju przejścia burzy piaskowej. Przy śniegu mokrym nie ma tego problemu, nawet nie trzeba zakładać kapoty na głowę Jeżeli porównać, umownie oczywiście, jakoś odśnieżonego podjazdu metodą ręczną (robiąc to bardzo dokładnie i starannie) odśnieżarką zrobimy to 85% (chodzi o dokładność odśnieżenia). Na korzyść odśnieżarki przemawia brak wysiłku fizycznego (lubię swoje brzucho i nie chcę go zgubić )i czas. Te samy podjazdy odśnieżając ręcznie - czas pracy około 1,5h, maszynowo wraz z rozwinięciem i zwinięciem kabla około 15-20min. Maszyna również radzi sobie z ze starym zleżałym śniegiem (przypominam że mam wersję z 2000W silnikiem), oczywiście nie zerwie lodu. Śnieg który zostaje wyrzucony na bok zostaje równomiernie rozłożony tak że nie ma śnieżnych garbów jak przy ręcznej pracy. Za pług w promocji letniej zapłaciłem 295zł (gratis był ręczny siewnik na kółkach do rozrzucania soli drogowej) urządzenie objęte gwarancją. Jestem zadowolony, urządzenie spełniło moje oczekiwania. Będę je eksploatował do końca, później zastanowię się nad spalinowym.
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.
    Szczerze mówiąc nie brałam pod uwagę elektrycznej, bo od garażu do bramy jest ponad 50 metrów.

    Może ktoś jeszcze dorzuci swoje doświadczenia

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Witam ..
    ja mam traktorek-kosiarkę i do niej jest przystawka - pług ...taka jak tu

    mój ma 25 KM ...( mam z 1500 m do odśnieżania ) nie jest żle ale nie moze być za dużo śniegu bo on zwyczajnie nie ma siły trzeba też ręcznie podnosić i opuszczać pług ...
    ale na bezrybiu i rak ryba
    co bym poprawiła ? ( wiem ze pługi taki mają kształt tej szufelki ale ja bym dorobiła trochę jakby boki ...wtedy gdyby nie było brane za dużo na raz ( zgarniałoby się gdzieś do boku ) to nie zostawałby ślad po bokach ( wysypuje się nadmiar jak się ciągnie przed sobą ) a tak trzeba kilka razy przejechać żeby zgarnąć też te ślady ( i to trochę puste przebiegi )
    Mój nie chce prowadzić pod kątem ( bokiem ) tej szufelki ...i dlatego tak sobie wymysliłam
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  8. #48

    Domyślnie

    A ja mam 70 m podjazdu i łopatę do śniegu, więc nie muszę na siłownię chodzić.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    u mnie też łopata .... ta tania połamała się od razu ... mamy droższą, masywniejszą ... wczoraj odśnieżaliśmy pierwszy raz , dała radę ...
    z tym, że ja tego podjazdu to mam może z 6 metrów
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Mam jakieś 150m drogi...
    Nie odśnieżam


  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Proponuję coś takiego:
    http://moto.pl/MotoPL/51,88571,4836923.html?i=2
    Przyjemne z pożytecznym Tylko trochę drogie.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał martek1981
    Proponuję coś takiego:
    http://moto.pl/MotoPL/51,88571,4836923.html?i=2
    Przyjemne z pożytecznym Tylko trochę drogie.
    Nie powiem, fajne jest, ale budżet nie przewiduje takiego wydatku

    Dlatego myślałam nie o traktorku z pługiem, tylko o wirnikowej samobieżnej.

    Może odezwie się ktoś, kto ma taką

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja odsnieżyłem dzisaj za pomoca mojej Koknubiny. Nieduża jest ale jakoś poszło. Znaczy Konkubina miała łopatę a mnie nie było w domu...
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    ja odsnieżyłem dzisaj za pomoca mojej Koknubiny. Nieduża jest ale jakoś poszło. Znaczy Konkubina miała łopatę a mnie nie było w domu...
    sadysta tak płeć piękną wykorzystywać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Znacznie taniej niż Qaada jest zrobić ze Śwagrem coś takiego:

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...de85dde5d.html

    Można założyć nawet do osobówki - proporcjonalnie mniejszy - i łańcuchy na koła napędowe. Wyjdzie taniej i skuteczniej niż chińskie traktorki z marketów.

  16. #56

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Apacz73

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160
    Znacznie taniej niż Qaada jest zrobić ze Śwagrem coś takiego:

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...de85dde5d.html

    Można założyć nawet do osobówki - proporcjonalnie mniejszy - i łańcuchy na koła napędowe. Wyjdzie taniej i skuteczniej niż chińskie traktorki z marketów.
    Obawiam się że takie rozwiązanie niesie za sobą krótszą żywotność naszego samochodu. Nie przewidziano w nim sił dynamicznych, np. nagłe uderzenie w krawężnik, siła nie jest stłumiona, tylko przenosi się bezpośrednio na konstrukcję pojazdu. Brakuje tu jakiś amortyzatorów lub sprężyn. Również zastrzeżenia ma do samego pługa, powinien być wykończony gumą, a tą stalowizną możemy płytki chodnikowe zgarniać a nie śnieg.

  18. #58

    Domyślnie

    Własne rączki,łopata metalowa Fiskarsa-bo pseudo łopaty plastikowe,tanie,z Reala czy Tesco dobre dla dziatek do piaskownicy

  19. #59

    Domyślnie

    do podwóreczka i 100 metrowej drogi używam czegoś http://www.allegro.pl/item876839988_...ek_tz4k14.html

    przy dzisiejszym śniegu czas operacji około 35 minut

  20. #60

    Domyślnie

    Po cięciu, rąbaniu i układaniu drewna do kominka, ręczne odśnieżanie jest najprzyjemniejszą pracą jak jest w ramach posiadania domu.
    Kto ktego nie lubi, nie nadaje się do mieszkania w domu i powinien mieszkać w mieście.

Strona 3 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony