dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zallew

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Chcę zagospodarować piwnicę...czy muszę ją osuszać ?

    Witajcie, jestem " NOWY " w dziedzinie wymiany doświadczeń na temat domu. Kupiłem dom z 1972 roku. Mam ok 80 m2 piwnice, którą chciałbym zagospodarować. Np. zrobić tam dużą łazienkę. Piwnice mają ok 2,10 m wysokości. Posadzka ma w niektórych miejscach ciemny kolor, nie wiem czy to " grzyb ". Nie ma specyficznego zapachu grzyba sciennego. Poradźcie jakiego specjalistę mam wziąć do tej roboty.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    jesli chcesz jakos uzytkowac piwnice inaczej niz przechowywanie ziemniakow (a i w tym wypadku powinna byc sucha), to musi ona byc sucha, nie moze byc ognisk przenikania wilgoci, czy to ze scian czy to z posadzki.

    Mozna przeprowadzic prosty experyment, poluz na podlodze, czy w innym obserwowanym miejscu, pare listkow recznika papierowego, przyluz go czyms suchym i za pare godzin zobaczy czy jest suchy.

    Zorientuj sie czy jest ykonana izolacja podlogi, scian. Jelsi nie (a jeszce jest sucho) to inwestowanie w podwyzszenie standardu pwinicy jest dosc ryzykowne, bo za pare lat, miesiecy, moze sie okazac ze jednak gdzies wilgoc zacznie wychodzic.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony