dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: czy zdecydowałbyś się na podpisanie umowy?

Głosujących
39. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • nie

    27 69,23%
  • tak

    12 30,77%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie 1000 zł za m2 p.c "pod klucz"+VAT

    Na koszt umowny domu wybudowanego w 90 dni „pod klucz” składają się następujące prac:
    • wykonanie fundamentu ocieplonego i obłożonego wykładziną elewacyjną
    • wykonanie ścian zewnętrznych z elementów w technologii
    „RADOŚCĆ BUDOWANIA” z ociepleniem wykończonych od zewnątrz tynkiem mineralnym cienkowarstwowym w kolorze białym
    • wykonanie ścian wewnątrz budynku
    • wykonanie stropów zgodnie z projektem wraz z ocieplonymi posadzkami cementowymi
    • wykonanie ocieplonego dachu pokrytego blachodachówką w kolorze matowym, rynny z PCV
    • wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej w budynku zgodnie z projektem .
    • wykonanie instalacji elektrycznej w budynku zgodnie z projektem
    • wykonanie instalacji kominowej przystosowanej do montażu wkładu kominkowego
    • wykonanie instalacji grzewczych z materiałów inwestora
    • wykończenie ścian i sufitów tynkami cienkowarstwowymi + gładź
    • montaż stolarki okiennej wraz z parapetami z materiałów inwestora
    • montaż stolarki drzwiowej z materiałów inwestora
    • malowanie dwukrotne na biało wszystkich pomieszczeń
    • instalowanie osprzętu elektrycznego dostarczonego przez inwestora.
    • instalacja dostarczonych przez inwestora urządzeń sanitarnych w łazienkach i kuchni zgodnie z projektem
    • wykończenie podłóg wykładziną dywanową i PCV bądź innymi materiałami dostarczonymi przez inwestora

    Zaproponowana cena umowna nie obejmuje budowy przyłączy.(kanalizacja ,woda ,gaz itp.)

    Proszę uzasadnić odpowiedź na pytanie

  2. #2

    Domyślnie

    mysle ze cena jest dobra, jesli uda mi sie wybudowac dom w tej cenie to bede happy dodam tylko ze np w kaliszu, nowe "dobre" mieszkanie kosztuje 1800 zl za metr stan deweloperski.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę że cena jest super -sama bym chciała w tej cenie postawić swój domek

  4. #4

    Domyślnie

    Ta cena jest z materiałem czy bez ? Bo jak z materiałem to ok. ale jak bez to za drogo !!!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Blanka napisała
    Myślę że cena jest super -sama bym chciała w tej cenie postawić swój domek
    i dlatego bym nie podpisał umowy bo niby na czym wykonawca zarabia? Na Nas zapewne.

  6. #6

    Domyślnie

    Przecież jest napisane wyraźnie , że jest to tylko koszt robocizny tego co w projekcie bez materiałów. Jak będą jakieś zmiany, to pewnie i dopłaty będą. W tym kosztorysie "pod klucz" brakuje płytek w łazienkach i kuchni, tarasach,balkonach, garażu. A schody? Mi około 1000,- do 1050,- zł/m2 wyjdzie za całość robocizna+materiał z zabudowanymi wnękami, szafami, kutą balustradą na balkonie itd. ,czyli za w pełni wykończony budynek.
    Dlatego nie podpisałabym tej umowy.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    A ja to bym niedał nikomu budować mojego domu pod klucz.

    Nie i już.

    Bo nie ma idealnych ekip. Dziś prawie każdy jest fachowcem, a najlepiej od wszystkiego. W poszczególnych etapach robót to są szczęśliwi jak na czas się nie przyjechało, albo wogóle nie było na budowie. Ja DAŁEM WYBUDOWAĆ stan surowy i koniec. Nikt więcej nie dotknie się wnętrz. Robię sam z ojcem i teściem - jest dłużej ale wiem co mam. Nie dałbym nawet gdybym wygrał w totka i pieniądze nie miałyby dla mnie znaczenia.

    Firmy są nie solidne. Jestem ciekawy czy wiecie co będziecie mieć i oczywiście jak wykonane np. poddasze przyjdziesz na budowę i będziesz zachwycał się położoną płyta regips. A głębiej? Co tam jest "napchane"? a to ma znaczenie.

    I tak jest ze wszystkim i na każdym kroku. Firmy doradzają tak aby najwięcej zarobić a najmiej się narobić. Jak stawka ustalona z góry to obcinają robociznę tłumacząc, że teraz się tak nie robi itd. Przykład z dachem: ustalasz cenę z wykonanie więźby i pokrycia to wykonawca w pewnym momencie namawia cię na zrezygnowanie z deskowania bo teraz są folie i odrazu na krokwie się je kładzie. Dalej: lepiej folie na dach jak pape(zrozumiałe że mniej pracy i przyjemniejsza)

    Albo wyciąganie dodatkowej kasy za wylanie schodów wejściowych i tarasu z tyłu budynku - bo to nie wchodzi do umowy o stan surowy budyknu. Nie wiedziałem a dwa tysiące z tego tytułu nie moje.

    Książkę by napisał

    Albo cena za ułożenie rury fi 160 w ziemi 60 PLN za m.b. do zaznaczam wykopanego rowu. rury są 6-cio metrowe i za włożenie tej rury do piachu masz zaplacić 360 PLN a metrów w sumie masz np. dookoła budynku - to jest kasa.

    A przecież jezeli decydujesz sie na wykonawce "pod klucz" to musisz na niego zarobić. A jeśli tak to raczej pracujesz do wieczora i na budowie jesteś gościem i nie wiesz co zostało zalane betonem, co obudowane płytą jaka jest izolacja itd.

    Ale na wykańczanie samemu nie namawiam, bo to nie takie proste - a zwłaszcza gdy chce się zrobić dokładnie.

    No to koniec opowiadania - jak mówiłem książkę by napisał.

    Pozdrawiam,

    M.K.
    ...budujemy nowy dom. Aby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w drogę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyrka
    Przecież jest napisane wyraźnie , że jest to tylko koszt robocizny tego co w projekcie bez materiałów.
    .
    Nie zupełnie tak.Oferta obejmuje materiały + robocizna+ sprzęt + transport.
    z wyjątkiem płytek .terakoty oraz materiałów wykończeniowych wybranych i zakupionych przez samego inwestora w/g gustu.Wykonawca sugeruje kosztem tańszej technologii podwyższenuie standartu wykończenia.Oczywiście materiały te zamontowane będą w ramach robocizny zawartej w 1m2 .Jeśli ktoś zdecyduje się na wybór opcji deweloperskiej to cena nie ulegnie zasadniczej zmianie.Kabina prysznicowa kosztuje 250zL,ale są też piękne z sałną za 6500zł.Cena montażu przyjęta umownie. Bateria wannowa 120zł ale i znacznie droższe. Jeśli kogoś nie stać na płytki po 120zł m2 może ograniczyć się do pomalowania łazienki czy płytek po 16zł.
    Czy to nie rozsądne podejście do rzeczywistości ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał markar99
    Witam,

    A ja to bym niedał nikomu budować mojego domu pod klucz.

    Nie i już.

    M.K.
    Myślę , że wszystko jest możliwe przy rozsądnym podejściu wykonawcy i inwestora.Wykonawca dokłada wszelkich starań aby iwestor był zadowolony.Inwestor "bywa na budowie" i obserwuje.
    Minęły czasy fuszerek.Inwestor często więcej wie niż wykonawca.
    więcej optymizmu życzę.

  10. #10

    Domyślnie

    Janie napisz więcej o systemie "Radość budowania". Ja wiem o co chodzi, ale inni nie. Wtedy dyskusja będzie inaczej wyglądała.
    Moje osobiste zdanie znasz - nie zdecydowałbym się budować w tej technologii.

  11. #11

    Domyślnie

    Panie Janie,

    Mówisz, że nie ma fuszerek ..., aha ja w to nie wierzę. Dokładnie wczoraj, coś musiałem po nich poprawiać - czyli 5 m-cy po zakończeniu prac ekipy budowlanej zamykającej etap stanu surowego otwartego, ale z kompletnym dachem + Veluxy. No i o te Veluxy chodzi. Podczas zamieci snieżnej przy wysokich mrozach śnieg dostał się pod gąsiory i po folii zsunął się do okna dachowego. Na poddaszu temperatura dodatnia no i zaczął topnieć, efekt: kapie przy oknie. No to pomyślałem i wykonałem rynienki z ocynku - po swojemu ale dokładnie i nie ma możliwości kapać do środka - spływa do rynny.
    Podczas wykonywania tych prac myślę, że niemożliwe żeby "Velux" nie przewidział takiej sytuacji.
    Przeszukałem cały dom i w pozostałościach po ekipie, znalazłem dwie rynienki a na odwrocie instrukcja ich montażu. Gdyby były założone wg instrukcji - z okien nie lałaby się woda. Podejrzewam, że górny kołnież został wywinięty na łatya nie na deski (w deskowanym dachu ) i pod folię paroprzepuszczalną. Wówczas po założeniu rynienek ewentualne pojawienie się wody odprowadziłoby ję do rynien.

    Pomyśleć teraz gdyby "Oni", czy nawet "Inni" wykanczali mi poddasze pod klucz. Dali by wełnę, stelaż, przykleili folię, płytę GK, i co i nic by nie kapało czyli dobra firma. Ale wełna to by chyba zgniła!!! i straciłaby swoje właściwości izolacyjne.

    Kilka ich błędów mogę jeszcze opisać.


    Pozdrawiam,

    M.K.
    ...budujemy nowy dom. Aby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w drogę.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał markar99
    Panie Janie,


    Pomyśleć teraz gdyby "Oni", czy nawet "Inni" ...
    M.K.
    Oni-możę ci anonimowi z pod znaku firmy krzak?
    Coś za coś.Gwarancja na roboty określona jest umową i k.c .
    Nieuczciwy bym był ,gdybym twierdził ,że usterki nie mają się prawa zdażyć.Zdażają się zawsze.Tylko jedne wynikają z niechlujstwa inne z przypadku.Najważniejsze jak wykonawca chętnie je usuwa

  13. #13

    Domyślnie

    ludzie chyba zwaryjowałem.
    Podpisałem umowę na budowę domu D06 w stanie deweloperskim za 80000zł netto !!!
    Działka na szkodach górniczych !!!
    Na szczęście stan zerowy wyprowadza inwestor.
    popłynę?
    chyba nie jeśli stanie w czasie krótszym niż 3 m-ce.
    zaczynamy od lipca.
    pozdrawiam nie zdecydowanych.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Przestrzelski
    ludzie chyba zwaryjowałem.
    Podpisałem umowę na budowę domu D06 w stanie deweloperskim za 80000zł netto !!!
    Działka na szkodach górniczych !!!
    Na szczęście stan zerowy wyprowadza inwestor.
    popłynę?
    chyba nie jeśli stanie w czasie krótszym niż 3 m-ce.
    zaczynamy od lipca.
    pozdrawiam nie zdecydowanych.
    nie wierzę, z czego ten dom?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Przestrzelski
    ludzie chyba zwaryjowałem.
    Podpisałem umowę na budowę domu D06 w stanie deweloperskim za 80000zł netto !!!
    Działka na szkodach górniczych !!!
    Na szczęście stan zerowy wyprowadza inwestor.
    popłynę?
    chyba nie jeśli stanie w czasie krótszym niż 3 m-ce.
    zaczynamy od lipca.
    pozdrawiam nie zdecydowanych.
    Witam

    Czyli nic nadzwyczajnego .80 tyś netto czyli dodac do tego należy materiały za powiedzmy 160 tyś

    pozdro D.RZ

  16. #16

    Domyślnie

    gdyby to było 160 tys. To bym się cieszył.
    Za ten domek wraz z materiałami 80 tys + vat. -Od stanu zerowego.
    To on będzie zadowolony,mnie pozostanie satysfakcja -hyba.

  17. #17

    Domyślnie

    Umowę bym podpisał i to czym prędzej. Szukam wykonawcy na stan surowy Edzi z Archipelagu (ok. 180m2 całkowitej powierzchni) i najtańsza oferta na stan surowy to 130 tys., a to tylko stan surowy....
    ------------------------------------------
    Pozdrawiam

    Darek

  18. #18

    Domyślnie

    od października inwestor zamieszkał.Jest zadowolony.
    Następny taki dom : DO6 ,wybuduję za 155tys w podwyższonym standarcie.
    Powierzchnia netto 80m2+stryszek na choinkę i inne.

  19. #19

    Domyślnie

    witam Jan,

    jaka firma i gdzie buduje za te pieniadze ca. 1000 zl/m/2 pod klucz ?????????

    pozdrawiam
    www.n-n-m.pl

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał viktoria271199

    jaka firma i gdzie buduje za te pieniadze ca. 1000 zl/m/2 pod klucz ?????????

    www.n-n-m.pl
    witam ,ten temat jest ze stycznia 2006.Wybudowałem w Gierałtowicach k/Gliwic.Proszę przeczytać pierwsze moje posty.Budowa w każdym mniejscu przy zapewnieniu zakwaterowania.
    Na dień dzisiejszy ten sam dom w podwyższonym standarcie,i z moich materiałów kosztuje 155tys.(budowa ok 4 m-cy)
    Stan surowy zamknięty 100tys.z moich materiałów .(budowa ok 2m-cy)
    stan surowy otwarty(więźba bez pokrycia) 60tys.
    Chcesz mieszkać w cenie mieszkania nie zwlekaj z zawarciem umowy na ten sezon.
    Doświadczony konstruktor przygotuje dokumentację do pozwolenia na budowę,przyjadę i przygotuję ściany-niech sobie dojrzewają.Uzyskasz pozwolenie ,wybudujemy fundamenty a na nich posadowi się przygotowane wcześniej elementy.
    Wybór należy do Ciebie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony