dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Malowanie kolorem na świeży tynk

    Czy są jakieś przeciwskazania malowania kolorem na świeży - tzn. 4-5 miesięczny - tynk tradycyjny.
    Czy nie lepiej pomalować na początku na biało a później za jakiś czas dopiero kolor?

    Z tego co widzę u forumowiczów to większość maluje od razu kolorem, ale gdzieś słyszałem taką opinię, że w pierwszym roku lepiej na biało.

    Co o tym sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja pomalowalem na bialo(gruntowalem),pozniej kolor pozdrawiam
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  3. #3

    Domyślnie

    Gruntowaliśmy... a właściwie moja lepsza połowa gruntowała wszystkie ściany gruntem z domieszką emulsji.
    Tak na oko objetościowo 1/3 białej emulsji + 2/3 gruntu.
    Na to już szła docelowa farba - w naszym przypadku Dulux. Przy malowaniu pędzlem
    okazało się że pomimo naszych obaw szare nie wyłazi . Niektóre pomieszczenia mamy
    tylko raz malowane - i naprawde trzeba się dobrze przyglądać ścianom by poznac które.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    zgadza sie o tym wlasnie pisalem,zagruntowac.Pozdrawiam
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mkmar

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Usa
    Posty
    148

    Domyślnie

    Gruntować, ale tylko rozcieńczoną białą farbą , odradzam stosowanie gruntu bo to niezawsze daje dobre efekty (raczej żadko) - przećwiczyłem to na swoich tynkach. Wiele zależy od samego tynku. Dobrym rozwiązaniem jest farba Kabe Aquatec przeznaczona specjalnie na świeże tynki- jest bardzo wydajna i maluje się znacznie łatwiej niż tanimi emulsjami.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Z wypowiedzi wynika, że spokojnie można malować nie czekając całego roku tylko najpierw trzeba zagruntować, tak?

  7. #7

    Domyślnie

    spokojnie,jak wyschna to mozesz malowac(czas okolo 1miesiaca,zalezy od warunkow schniecia,temperatury,wilgotnosci,wetylacji).pozdr o
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Podciągam

    Czy dobrze zrozumiałam że można malować już miesięczne tynki Oj to by mi pasowało

    Tynk skończyły się co prawda wczoraj, ale za miesiąc - dwa bym chciała malować

  9. #9

    Domyślnie

    Jak grzejesz pomieszczenia i wietrzysz, lub też używasz odpowiednich urządzeń do odprowadzania wilgoci - skraplaczy ( w ciągu doby potrafią nawet 15 litrów wody wytrącić z powietrza.
    Tynki muszą wyschnąć, a to zależy od warunków - wilgoność, temperatura itp.
    DoZi - prace wykończeniowe

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    maluje się tynki SUCHE.... jeśli będą wilgotne to na farbie powychodzą Ci zacieki i plamy ....
    mimo wszystko polecałabym pomalować najpierw jakąś bialą badziewiastą .... takie nowe tynki potrafią wyżłopać farby .... a na nowych tynkach o farbie niby jdnowarstwowej to już całkiem można zapomnieć .... czyli trza więcej warstw coby przykryło .... a po co dawać mu warstwę więcej drogiego koloru jak możesz mu dać najpierw tania białą coby się napił ...

    wiem, wiem, wiem ... zaraz sie zlecą specjaliści od unigruntów i podkładowych ....do gruntów mam awersje przez złe własne doświadczenia

    u mnie najpierw dwie warstwy białego badziewia z marketu , na to biały nobiles zmieszany z pigmentem .... gra i buczy....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    super
    dzięki

    jeśli będą wilgotne to na farbie powychodzą Ci zacieki i plamy
    to mi zupełnie nie przyszło do głowy

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał oleniek
    Podciągam

    Czy dobrze zrozumiałam że można malować już miesięczne tynki Oj to by mi pasowało

    Tynk skończyły się co prawda wczoraj, ale za miesiąc - dwa bym chciała malować
    To się nazywa kładzenie fresków!
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony