dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 106
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie Wkłady Lechma - piekarnik czy kominek?

    Trochę przekornie nazwałem temat bo nowy wkład Lechmy przypomina mi trochę piekarnik. Osobiście bardzo mi się podoba i do nowoczesnego wystroju wnętrza uważam że będzie budził zachwyt. Czy ktoś używa już tych wkładów? Szczególnie interesuje mnie wersja powietrzna. Niestety w tym temacie jest wielu osób sprzedających kominki więc nie wiem czy uzyskam rzetelną opinię .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pp-190_lux_m.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	6,5 KB
ID:	50220  

  2. #42

    Domyślnie

    używam tego wkładu akurat z płaszczem wodnym od wrzesnia....jest to jedyny wkład który nam się podoba i pasuje do wystroju wnętrza (stal nierdzewna - kamień)... technicznie jak to mówią lechma to przeciętne wkłady - jest dużo lepszych oraz dużo gorszych

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Taka szyba jest spotykana w innych wkładach zarówno powietrznych jak i wodnych . Ponieważ ,jak zapewne wiesz , prowadzę organizacje handlu wkładów pewnej czeskiej firmy , pozwolę sobie na nie reklamowanie TU konkretnych modeli

  4. #44

    Domyślnie Lechma PL-210 ECO 14 KW /SP

    szanowni experci

    czy ten wkład da radę jako dodatkowe źródło ciepła połączone w układ zamknięty z kotłem gazowym. Dom dobrze ocieplony o pow.180m2 na dole poodłogówka na górze grzejniki , CWU 300l z solarami

    widze że szamot ma , do domu z wentylacją mechaniczną chyba się nada , ładny jest , będzie to jako działać czy coś lepszego w niższej cenie jestem w stanie zakupić ?

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30 Zobacz post
    szanowni experci

    czy ten wkład da radę jako dodatkowe źródło ciepła połączone w układ zamknięty z kotłem gazowym. Dom dobrze ocieplony o pow.180m2 na dole poodłogówka na górze grzejniki , CWU 300l z solarami

    widze że szamot ma , do domu z wentylacją mechaniczną chyba się nada , ładny jest , będzie to jako działać czy coś lepszego w niższej cenie jestem w stanie zakupić ?
    Model SP210 powstał na bazie modelu PL-200 Exclusive. Zasadniczo nie różnią się niczym, poza faktem, iż model PL-200 ma wyłożony tylko dół paleniska szamotem i posiada moc nominalną 18 kW obiegu wodnego, a model PL-210 wyłożony jest cały szamotem a jego moc nominalna obiegu wodnego kształtuje się na poziomie 14-15 kW, nie pamiętam dokładnie.

    PL-210 jest głównie dystrybuowany na rynek niemiecki. Lechma dołożyła szamot osłabiając moc płaszcza wodnego głównie z uwagi na brudzenie się szyby.

    Jeżeli chodzi o rekuperację, to niekoniecznie jest to dobry wybór, no chyba, że na amen zalepisz otwory wokół wysuwanej szuflady z popielnikiem (swoją drogą beznadziejne rozwiązanie).

    Czy kupisz coś również ładnego estetycznie i w miarę dobrze pracującego jeżeli chodzi o wydajność w tej cenie - wątpię.

    A jeżeli masz grubszy portfel, zapukaj do Spartherma i przejrzyj ich ofertę H2O. Technicznie biją na głowę Lechmę, są dużo lepsze biorąc pod uwagę rekuperację i oczywiście kosztują dwa razy tyle co Lechma.

    Pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    dzięki za rzeczową odpowiedź
    oczywiście spartherm jest moim marzeniem ale niestety 1kzł/KW to trochę za wysokie progi jednak ...

    oczywiście najlepiej jakby popielnika nie było wcale... co tam jeszcze w podobnej estetyce i podobnej kasie - oczywiście tego Romotopa przez Mistrza tu lansowanego też biorę pod uwagę ale nawet nie mam gdzie tego zobaczyć tu w małopolsce. Mila z Kratek bez rusztu cała wyłożona szamotem też mi się pdooba ale jak widze to ona jest nieszczelna i ciągnie powietrze oczyszczające szybę z salonu więc odpuszczam z góry...

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30 Zobacz post
    dzięki za rzeczową odpowiedź
    oczywiście spartherm jest moim marzeniem ale niestety 1kzł/KW to trochę za wysokie progi jednak ...

    oczywiście najlepiej jakby popielnika nie było wcale... co tam jeszcze w podobnej estetyce i podobnej kasie - oczywiście tego Romotopa przez Mistrza tu lansowanego też biorę pod uwagę ale nawet nie mam gdzie tego zobaczyć tu w małopolsce. Mila z Kratek bez rusztu cała wyłożona szamotem też mi się pdooba ale jak widze to ona jest nieszczelna i ciągnie powietrze oczyszczające szybę z salonu więc odpuszczam z góry...

    Milę z kratek bym odrzucił.

    Ale mnie nie słuchaj, ja odrzucam wszystkie wkłady z kratek.pl.

    Romotop popełnie sepuku, ale niech będzie mistrzowi

    Dobry wkład, który może pracować zarówno w systemie otwartym jak i zamkniętym. A jego zaletą są płomieniówki umieszczone pionowo, są po prostu łatwiejsze w czyszczeniu. Nerwuje mnie za to samodomykanie drzwiczek, ale wiadomo jak to z tym jest, niemieckie wymogi itp.

    A tak na marginesie, koniecznie chcesz kominek z płaszczem wodnym?
    Jedynym dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o płaszcz wodny, jest połączenie go z systemem ogrzewania domu poprzez zbiornik buforowy.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Musisz mieć kominek ? Po co Ci - same kłopoty. Drewno
    trzeba gromadzić zawczasu ,do domu wnosić, popiół wynosić.
    Czasem zadymi, czasem zakurzy, potrafi ściany okopcić, sparzyć
    się można, rączki od sadzy ubrudzić.

    Jeżeli Cię nie wystraszyłem, to zaryzykuję . Powiem to samo co
    mój przedmówca. Bo wiesz, my tu zmowę taką mamy, i naganiamy
    sobie klientów To sie nazywa "szukanie frajerów"

    Dla niepoznaki powiem,że Hose to facet którego pewnie nie znam.
    Dla niepoznaki tez powiem, że bufor do małego domku tak, do
    dużego niekoniecznie, szczególnie jak podłogówki sporo.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    House4live : Czy widziałeś już najnowszą wersję KV662TV z deflektorem szamotowym ? Cena bez zmian 1150 euro netto .Lolek30 : Jeśli chodzi o ekspozycję w Małopolsce to niestety nie jest to rejon hurtowo obsługiwany perz nas , popytaj w Ekkomie kto tam ma taki wkład wystawiony .

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Tak, widziałem...nawet dotykałem i zdażało mi się go zamontować.

    Ogólnie, dobry wkład w dobrej cenie, natomiast wymagający odpowiedniego drzewa o odpowiedniej wilgotności. Nie wybacza przykładowo mokrej sosny, czy pozostałości po paletach z terenu budowy. Chociaż przy wkładach z płaszczem wodnym odpowiednie drzewo to alfa i omega nadzieji na czystą szybę.

    Jezus Chytrus i teraz się wyda, że branża kominkowa ma układy z drwalami i osobami trudniącymi się sprzedażą drewna do kominków. Przecież mamy procent od każdego sprzedanego metra. Ah to nasze kółko wzajemnej adoracji...

  11. #51

    Domyślnie

    popatrz na Westę z Lazara ja osobiście jestem zadowolony ( był wątek z pękającym wermikulitem nie wiem czy te płyty w końcu wkładają inne, u mnie przez 1,5 roku na jednej mam pęknięcie ale mi to nie przeszkadza i 1 kw nie kosztuje 1 tyś PLN .... a szyba zawsze czysta, fotki znajdziesz w wątku kominek a czarna szyba)

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Tak, widziałem...nawet dotykałem i zdażało mi się go zamontować.

    Ogólnie, dobry wkład w dobrej cenie, natomiast wymagający odpowiedniego drzewa o odpowiedniej wilgotności. Nie wybacza przykładowo mokrej sosny, czy pozostałości po paletach z terenu budowy. Chociaż przy wkładach z płaszczem wodnym odpowiednie drzewo to alfa i omega nadzieji na czystą szybę.

    Jezus Chytrus i teraz się wyda, że branża kominkowa ma układy z drwalami i osobami trudniącymi się sprzedażą drewna do kominków. Przecież mamy procent od każdego sprzedanego metra. Ah to nasze kółko wzajemnej adoracji...
    Słuchaj, no teraz to sobie jaja robisz. Nie dość, że wydało się
    wszystko o naszym kółku , to jeszcze piszesz o dywidendach
    za drewno. Przecież tego nikt by nie skumał !


    Lolek. Pyra jestem z krwi i kości. Ale Lechmę odradzam. Przynajmniej
    na razie. Niby zmienili coś w wyglądzie, ale to leczenie syfa pudrem...

    Jak pokarzą coś dobrego, pierwszy zacznę o tym nadawać.
    Ostatnio edytowane przez eniu ; 21-12-2011 o 09:56

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    No pokazali przecież w zeszłym roku "prawie coś dobrego" ... po czym zaczęli robić coś całkiem innego ... dobrze że zdjęcia tego ewenementu zdążyłem porobić ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Był taki czas, gdy modele PL-200 Exclusiv wchodziły na rynek...legenda głosi, że kilkadziesiąt modeli zostało wymienionych już po montażu u klienta detalicznego, ponieważ w zasadzie nie dało się w nich palić. Wymienione oczywiście w 100% na koszt producenta.

    Jednak myślę, że od tamtego czasu, a było to chyba z dwa lata temu jednak trochę poprawili konstrukcyjnie swoje wkłady tej serii. Miejsca w których wkład się deformował zostały wzmocnione, dołożyli parę stalowych elementów wokół szyby na ramie wewnętrznej wkładu, wrzucili ruszt zespolony. ale beznadziejna szuflada na popielnik została.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    A tak na marginesie, koniecznie chcesz kominek z płaszczem wodnym?
    Jedynym dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o płaszcz wodny, jest połączenie go z systemem ogrzewania domu poprzez zbiornik buforowy.
    no cóż zrobić , dom z poddaszem użytkowym , nie bardzo chciałem się bawić w jakieś DGP a chce mieć równomiernie (w miarę) ogrzany dom a nie mieć sauny w salonie .Wszystkie pompki i instalacja podciągnięta pod komienk.
    Mam cały dół w podłogówce , zbiornik na CWU 300l też tego ciepełka troszke odbierze więc może bez dodatkowego bufora się obejdzie. oczywiście mam świadomość pproblemów ze spalaniem jakie sobie funduje ale u kolegi jakas tam zuzia zainstalowana najtańsza bez szamotu wogule chyba i jakoś to działa , zadowolony . Szyba też jakoś tak tragicznie nie wyglądała . Czyli jak nie spartherm to Romek i Lazar ? Warto w Lazarze dopłacac prawie 1kzł za podwójną szybę ?

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Nie mam doświadczenia z podwójną szybą w Lazarze, ale ogólnikowo mogę powiedzieć, że warto, tak myślę, ale to moje subiektywne zdanie, którego nie będę rozwijał.

    A nie myślałeś o kominku z mas akumulacyjnych? Obudowie ciepłej? przy założeniu, że masz rekuperację wszystko to powinno dawać sobie radę jako element dogrzewający Twój domek???

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30 Zobacz post
    no cóż zrobić , dom z poddaszem użytkowym , nie bardzo chciałem się bawić w jakieś DGP a chce mieć równomiernie (w miarę) ogrzany dom a nie mieć sauny w salonie .Wszystkie pompki i instalacja podciągnięta pod komienk.
    Mam cały dół w podłogówce , zbiornik na CWU 300l też tego ciepełka troszke odbierze więc może bez dodatkowego bufora się obejdzie. oczywiście mam świadomość pproblemów ze spalaniem jakie sobie funduje ale u kolegi jakas tam zuzia zainstalowana najtańsza bez szamotu wogule chyba i jakoś to działa , zadowolony . Szyba też jakoś tak tragicznie nie wyglądała . Czyli jak nie spartherm to Romek i Lazar ? Warto w Lazarze dopłacac prawie 1kzł za podwójną szybę ?
    Druga szyba to ograniczenie emisji ciepła ta drogą . W małym salonie
    dość przydatna opcja.

  18. #58

    Domyślnie

    house4live
    ..i kilka tysi na pompki i instalacje która już wydałem psu w .... ? Myślałem myślałem , kurde nadal myśle :| ale myśle że rekuperacja tak tego nie przeniesie , sprawdzone u innego znajomego który zrobił sobie nawet anemostat przy suficie łąpiący to gorące powietrze , efekt taki że w salonei ukrop (wełnowiec z KG) a w sypialni na piętrze po drugiej stronie domu zimno... i podłogi zimne bo piec gazowy sie wyłączył...
    Ostatnio edytowane przez lolek30 ; 21-12-2011 o 15:12

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Wiele zależy od samej rekuperacji, od systemu w jakim został wykonany sam "pająk" poprzez odpowiednio dobraną centrale.

    Tak czy siak, decydując się na kominek z płaszczem wodnym musisz się liczyć z pewnymi utrudnieniami. Powinieneś zainwestować w jakiś porządny sterownik z automatyczną przepustnicą, do tego jakiś UPS. Dorwać jakiegoś inteligentnego i doświadczonego hydraulika. Zakupić odpowiednie drzewo. odczekać z dwa lata aż się wy sezonuje (oczywiście w odpowiednich warunkach) i potem cieszyć się z małej kotłowni z szybą w salonie. Bo czym jest kominek z płaszczem wodnym, kotłem na paliwo stałe z szybą.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Do kominków wodnych podchodziłem jak do jeża .. ostatnio się jednak przekonałem że dobry wkład + prawidłowo wykonana hydraulika = czemu nie

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony