dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 106 z 106
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo to Lechma kaput...

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Z tego co mi wiadomo to Lechma kaput...
    Informacja była trafna - Lechma Kominki poszło do likwidacji (na ich stronie jest informacja). Mimo wszystko zachowanie pracowników i dyrektora było bezczelne - cały czas twierdzili, że zrobią mi to i udawali, że wszystko jest OK (dopiero jak skonfrontowałem Panią pod telefonem w ich firmie to potwierdziła, że "mają problemy" i priorytetują nowe instalacje).

    Fajnie, zostałem z kominkiem do którego teraz nie dokupię szyby..... czy może ktoś się orientuje czy jest szansa wymiany tego na własną rękę - czyli nie przez producenta?

    Chociaż jak już wspominałem, zastanawiam się mocno nad wymianą tego kominka całkowicie, bo przy piecu gazowym korzystanie z kominka z płaszczem jest (przynajmniej w mojej konfiguracji) zbyt kłopotliwe..... ciekawe tylko czy ktoś chciałby odkupić ten używany kominek (z pękniętą szybą i producentem który zbankrutował).

  3. #103

    Domyślnie

    O ile chcesz go zachować, to sugeruję złożenie szyb z dwóch kawałków. Kilka stówek będzie warte. Każdy szklarz to dotnie. Musiałbyś je wstawić w miejscu fabrycznej. To nie trudne.

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Rynek wtórny jest bardzo słaby, skoro nadprodukcja nowych urządzeń trzeszczy w szwach. Poza tym, Lechma chyba miała jakiś problem z szybami giętymi w jednym kawałku - konstrukcja drzwi raczej...Co do spostrzeżeń w użytkowaniu (nie tylko Lechmy). Zwykle tłumaczę klientom, że mając CO na gaz, budowanie kominka wodnego nie zawsze ma racje bytu. Awaria instalacji, zanik zasilania, nie pozwalają korzystać z ogrzewania zarówno piecem gazowym, jak i kominkiem z płaszczem. Alternatywą jest piecyk, kominek z nawiewami, albo piecokominek. Tym bardziej, że ludzie mający gaz w domu, dla wygody lub z lenistwa coraz rzadziej korzystają ze źródła ciepła jakim jest spalanie drewna. Kominek z PW nie jest też za bardzo oszczędny. Mam taką instalację wodną w swoim domu i od czasu budowy w nim piecokominka, prawie jej nie używam.

  5. #105

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi.

    Kominek pewnie wymienie, zgodnie z wlasnymi przemysleniami jak i sugestiami innych. Pozdrawiam forumowiczow!

  6. #106
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar amanet
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-479
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wszystkie modele szyb do kominków marki Lechma można znaleźć tutaj: https://akcesoriakominkowe.pl/

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony