dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 245
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 4887
  1. #2001

    Domyślnie

    Kiedy wreszcie będzie słońce Mam całe mury zalane Dzisiaj pojawiły się nadproża, przyjechały stemple. Jutro przyjeżdza więźba - koszt 8 tys.


  2. #2002
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aladin07
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    885
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    witaj Kropeczko

    tak przeczytalem o tej wiezbie i az sie zdziwilem

    wiesz nasze majstry powiedzieli zeby bron Boże nie ciac wiezby wczesniej nim oni
    beda gotowi do roboty jej bo inaczej tak powykreca ze szok i ze ciezko wtedy
    ale byc moze trzeba tu wychodzic z zalozenia ze ile budow i ekip tylko mysli technicznych
    i tokow postepowania - oby tylko efekt koncowy byl odpowiedni

    u nas dalej nie dzieje sie nic, poza tym ze leje schnie leje schnie leje schnie to nic
    takze ciesze sie ze sama budowa scian i w ogole wszystkiego dotychczas
    szla w trakcie pieknej pogody bo mozna bylo bez przeszkod wchodzic, ogladac i dogladac
    bo jak sobie pomysle ze teraz mialo bym sie tam duzo dziac to sobie nie moge wyobrazic
    ilez to razy buty zostaly by wchloniete przez bloto
    a mamy na prawde pokazne blotko - jak ktos ma ochote na kapiele blotne to zapraszamy hehe
    M05L 17/04/07 - start
    no i mieszkamy sobie pięknie i powoli kończymy
    dziennik i komentarze

  3. #2003

    Domyślnie

    Cytat Napisał aladin07
    tak przeczytalem o tej wiezbie i az sie zdziwilem
    wiesz nasze majstry powiedzieli zeby bron Boże nie ciac wiezby wczesniej nim oni beda gotowi do roboty jej bo inaczej tak powykreca ze szok i ze ciezko wtedy ale byc moze trzeba tu wychodzic z zalozenia ze ile budow i ekip tylko mysli technicznych i tokow postepowania - oby tylko efekt koncowy byl odpowiedni

    A u mnie tok myślenia majstrów był taki:
    - drzewo jodłowe z zimowego wyrębu, dobrze wysuszone
    - pocięte na więźbę (ponoć wióra maja być sypkie po pocięciu a nie zbite w grudki)
    - zaimpregnowane ciśnieniowo
    I teraz czeka na montaż na dachu.
    To "myśl techniczna" moich majstrów za która nie odpowiadam choć zaakceptowałem ją.

    Jak jeszcze popada ze dwa dni to dom spłynie mi ze stoku. (
    DEEESZCZUUUU, PRZESTAN DO JASNEJ CHOLERY JUZ PADAC!!!!!!!!!!!!

  4. #2004

    Domyślnie witam

    z wielka nieśmiałością....i uporem....ponawiam pytanie:
    Jaką wybraliście cegłę klinkierową na komin? (chodzi mi o firmę)

  5. #2005
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aladin07
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    885
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    a ja sie podepne do tego pytania o klinkier do komina - prawie za chwile tez musimy
    cos wybrac a nawet nie wiemy za co sie zaczepic bo w planie mielismy otynkowac
    i pomalowac ale zmienilismy plan i nie wiemy a nawet czasu nie mamy poki co
    cos wybrac
    takze liczymy z Bergerakiem na jakies podpowiedzi
    M05L 17/04/07 - start
    no i mieszkamy sobie pięknie i powoli kończymy
    dziennik i komentarze

  6. #2006

    Domyślnie

    jak już pisałam kilka postów wyżej, Terca (Koramic) kolor dresden, a tu link....

    http://foto.onet.pl/egllz,wo6wg8zhwh...7,u.html#7fc67
    http://foto.onet.pl/egllz,wo6wg8zhwh...7,u.html#83ttl
    Niewielki M05 - super domek!!!

  7. #2007

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedzelito
    Cytat Napisał aladin07
    tak przeczytalem o tej wiezbie i az sie zdziwilem
    wiesz nasze majstry powiedzieli zeby bron Boże nie ciac wiezby wczesniej nim oni beda gotowi do roboty jej bo inaczej tak powykreca ze szok i ze ciezko wtedy ale byc moze trzeba tu wychodzic z zalozenia ze ile budow i ekip tylko mysli technicznych i tokow postepowania - oby tylko efekt koncowy byl odpowiedni

    A u mnie tok myślenia majstrów był taki:
    - drzewo jodłowe z zimowego wyrębu, dobrze wysuszone
    - pocięte na więźbę (ponoć wióra maja być sypkie po pocięciu a nie zbite w grudki)
    - zaimpregnowane ciśnieniowo
    I teraz czeka na montaż na dachu.
    To "myśl techniczna" moich majstrów za która nie odpowiadam choć zaakceptowałem ją.

    Jak jeszcze popada ze dwa dni to dom spłynie mi ze stoku. (
    DEEESZCZUUUU, PRZESTAN DO JASNEJ CHOLERY JUZ PADAC!!!!!!!!!!!!
    Ja zaufałam moim majstrom, chyba wiedzą co robią, chociaż kto to wie
    Nawet nie wiem, co sie dzisiaj działo na budowie, bo mnie tam nie było. Jutro skontroluje tą więźbę i zbadam ich tok myślenia

    Pedzelito mam podobny problem Jak nie obsypię domu to popłynie do stawu Ale dzisiaj nie padalo

  8. #2008

    Domyślnie Re: witam

    Cytat Napisał bergerak
    z wielka nieśmiałością....i uporem....ponawiam pytanie:
    Jaką wybraliście cegłę klinkierową na komin? (chodzi mi o firmę)
    ja wybrałam cegłę, ale kurcze, jaka firma... w każdym razie kolor Sahara, upatrzona w Falbudzie. Na moje 3 kominy to koszt 3 tyś.

  9. #2009

    Domyślnie Re: witam

    Cytat Napisał bergerak
    z wielka nieśmiałością....i uporem....ponawiam pytanie:
    Jaką wybraliście cegłę klinkierową na komin? (chodzi mi o firmę)
    Trochę wienerbergra karpatia k. zółty,
    trochę CRH k. Sahara.

    Wybudowali kominy i nie wiem gdzie która, bo sa b. podobne.
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  10. #2010

  11. #2011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar beba
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    74

    Domyślnie

    Czas sie przypomnieć bo powoli stajemy się pełnoprawnymi "Niewielkimi"

    No więc tak!
    Tydzień temu staliśmy się właścicielami hektarowej działki rolnej.
    Wczoraj działka stała się budowlaną.
    Dziś zamówiłam projekt M 05aL.
    Jutro odbiór projektu.
    W poniedziałek występujemy o pozwolenie na budowę.

    Ale się to wszystko szybko dzieje...
    Tylko ja i moja przestrzeń...
    M05aL - Mieszkamy od 18 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze

  12. #2012

    Domyślnie

    Cytat Napisał beba
    Dziś zamówiłam projekt M 05aL.
    Jutro odbiór projektu.
    W poniedziałek występujemy o pozwolenie na budowę.
    Ale się to wszystko szybko dzieje...
    GRATULACJĘ, będziesz mieć piękny domek!
    Zrozumiałe jest Twoje podniecenie ale to wszystko tak szybko się nie dzieje jak piszesz. Jutro nie wystąpisz o pozwolenie na budowę, do tego czasu jeszcze trochę wody w rzekach przepłynie. Musisz zaadaptować projekt do Twojej działki, to trwa kilka dni przy dobrym architekcie którego szczerze Ci życzę. Dobry architekt to skarb. Ja takowego niestety nie mam.

  13. #2013

    Domyślnie

    Na początku chciałem się przywitać. Też zostałem szczęsliwym posiadaczem projektu M05 (w tej chwili projekt jest w adaptacji). mam ekipę umówioną na koniec września. mam pytanie jak oceniacie wycenę robocizny na kwotę 35 tys. zł. (w tym są fundamenty, ściany zew.i wew., schody, strop, więźba i pokrycie dachu) czyli stan surowy otwarty.
    Niewielki M05 - tynki się robią

  14. #2014

    Domyślnie

    A takie pytanko :
    Ile was kosztuje murowanie klinkierem ?. Chodzi mi głównie o robociznę i koszty zaprawy. Jeden gość (tzw. fachowiec) twierdzi że do klinkieru lepiej stosować specjalną gotową, kolorową zaprawę. Na kartce wychodzi drożej ale w realu koszt jest porównywalny a efekt duuużo lepszy niż zaprawa z betoniarki.
    Ciekawy jestem waszych opinii.
    Michał
    M05a-Wariant I

  15. #2015

    Domyślnie

    Cytat Napisał Guma555
    Na początku chciałem się przywitać. Też zostałem szczęsliwym posiadaczem projektu M05 (w tej chwili projekt jest w adaptacji). mam ekipę umówioną na koniec września. mam pytanie jak oceniacie wycenę robocizny na kwotę 35 tys. zł. (w tym są fundamenty, ściany zew.i wew., schody, strop, więźba i pokrycie dachu) czyli stan surowy otwarty.
    Jeżeli tylko znasz tą ekipę, masz ją z polecenia, widziałeś ich "dzieła" to ją bierz bez zastanowienia, ta kwota jest naprawdę dobra




    MiR BUDOWNICZY, moi fachowcy brali po 1,5 zł od cegły, na zaprawę z betoniarki z barwinkiem, efekt super . Wydaję mi się że to będzie tańszy sposób od tego który ci sugeruje majster, pewnie mus sie niechce rączek brudzić, to idzie na łatwiznę, ale to jest tylko moje zdanie
    Niewielki M05 - super domek!!!

  16. #2016
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar beba
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedzelito
    ale to wszystko tak szybko się nie dzieje jak piszesz. Jutro nie wystąpisz o pozwolenie na budowę, do tego czasu jeszcze trochę wody w rzekach przepłynie. Musisz zaadaptować projekt do Twojej działki, to trwa kilka dni przy dobrym architekcie którego szczerze Ci życzę. Dobry architekt to skarb. Ja takowego niestety nie mam.
    Wszystko prawda.
    Ja tylko nie chciałam się tak bardzo rozpisywać, że... dostosowanie projektu, mapa sytuacyjna, ble ble ble...
    Bo te wszystkiedziałania są bezpośrednio zwiazane z pozwoleniem.

    A architektem nawet nie wiem kto będzie, mamy po prostu znajomego w starostwie i on za tym wszystkim biega.
    Oczywiście nie za darmo, ale my nie mamy na to siły i czasu, więc trzeba jedno woleć
    A budowac będziemy dopiero na wiosnę, ale pozwolenie musimy już mieć teraz bo od nowego roku nasz teren będzie już zagospodarowany przestrzennie więc lepiej się zabezpieczyć
    Pozdrawiam
    Tylko ja i moja przestrzeń...
    M05aL - Mieszkamy od 18 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze

  17. #2017

    Domyślnie

    MiR BUDOWNICZY, moi fachowcy brali po 1,5 zł od cegły, na zaprawę z betoniarki z barwinkiem, efekt super . Wydaję mi się że to będzie tańszy sposób od tego który ci sugeruje majster, pewnie mus sie niechce rączek brudzić, to idzie na łatwiznę, ale to jest tylko moje zdanie [/quote]


    Tylko że mnie to mówił właściciel firmy produkującej bloczki betonowe. Nie był w żadnym wypadku zainteresowany materialnie moją decyzją. Ot tak radził, bo się poskarżyłem że w oczekiwaniu na materiał na ściany będę ogrodzenie musiał robić itd. I tak rozmowa się wywiązała a że słabo się na tym znam to i mało zapamiętałem. Dlatego może na forum troszkę więcej się dowiem.
    M05a-Wariant I

  18. #2018

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdac.
    Cytat Napisał Guma555
    Na początku chciałem się przywitać. Też zostałem szczęsliwym posiadaczem projektu M05 (w tej chwili projekt jest w adaptacji). mam ekipę umówioną na koniec września. mam pytanie jak oceniacie wycenę robocizny na kwotę 35 tys. zł. (w tym są fundamenty, ściany zew.i wew., schody, strop, więźba i pokrycie dachu) czyli stan surowy otwarty.
    Jeżeli tylko znasz tą ekipę, masz ją z polecenia, widziałeś ich "dzieła" to ją bierz bez zastanowienia, ta kwota jest naprawdę dobra.

    Ekipa jest sprawdzona i polecana i co najważniejsze kompletnie beztrunkowa (a to to bardzo trudno w dzisiejszych czasach )
    Niewielki M05 - tynki się robią

  19. #2019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Guma555

    Ekipa jest sprawdzona i polecana i co najważniejsze kompletnie beztrunkowa (a to to bardzo trudno w dzisiejszych czasach )

    Rozumiem, ze beztrunkowa znaczy: po ich stabilności na budowie nie stwierdzono, by nadużywali alkoholu.
    Bo nie sprawdzałeś wszędzie czy nie mają wina. Czasem miewają niezłe pomysły zaskakujące niedoświadczonych.
    A tak na powaznie to jaki Majster taka ekipa.
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  20. #2020

Strona 101 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony