dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 245
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 4887
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jean_Luc
    Witaj BettyAnn !
    Kupujesz M05 czy jakąś jego odmianę ?

    Napisz jakie zmiany planujesz zrobić to pewnie ktoś Ci coś zasugeruje.

    Na plac budowy chętnie zaproszę. Prawdopodobnie zaczynam w połowie sierpnia, ale nie znam jeszcze konkretnych dat.
    Hi...
    Zakupilam podstawowy M05. Odnosnie zmian - dzis lub jutro planuje spotkanie z autorka projektu - dotycza: stolarki okiennej i dodatkowego wc na dole. Ze wzgledu na kolor dachu (grafit) wykonawca sugeruje mi zmiane dachowki ceramicznej na betonowa!? Dom, kaj nazwa wskazuje jest niewielki, wiec rozwazam ogrzewanie podlogowe, elektryczne. Zastanawiam sie tylko... zalozyc podgrzewacz przeplywowy czy bojler? Pytan (bez odpowiedzi) jest wiele, a czasu bardzo malo. Chetnie skorzystam z zaproszenia na plac... boju . Pozdrawiam...

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jean_Luc
    Witaj ogloszka,
    A co z inymi rurami/przepusatami przez fundament ?
    - rura doprowadzająca powietrze do kominka
    - przepust do prądu
    - rura kanalizacyjna
    - bednarka do uziemienia

    Jest to wszystko ?

    witam pozostałe rury wszystkie sa zapomnieliśmy o jednej o której pisałam

  3. #203
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rx7

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich!!!
    Kupiłem jakis czas temu projekt niewielkiego wersja z podwójnym garazem, odbicie lustrzane...
    Bede budował z Ytonga, dach pokryty Gontem bitumicznym.
    Kupiłem działkę pod krakowem i w sierpniu chce ruszyć z budową...
    Pozwolnenie bedę miał na dniach...

    Jest moze ktoś z krakowa lub okolic kto rozpoczął budowę... chetnie bym obejrzał budynek na żywo... chociazby fundamenty

  4. #204

    Domyślnie

    witam rx7 ja buduje w okolicy Łodzi

  5. #205

    Domyślnie

    Witaj rx7 !

    Mamy taki sam projekt - M05aL.
    Buduję pod Krakowem od strony północnej - w Tomaszowicach.
    Planuję również rozpocząć budowę w sierpniu.

    W tej chwili mam zrobiony dojazd do działki (wysypany kliniec).
    Nie mam nic ciekawego do pokazania...

    A Ty rx7 gdzie budujesz ?
    Pozdrawiam,
    Jean_Luc

  6. #206

    Domyślnie

    I kolejna wycena fundamentów M05aL.
    Ekipa sprawdzona, BARDZO solidna, kopanie ręczne (oczywiście przez nich ).
    Fundamenty z częściowym podpiwniczeniem domku - 7000zł - robocizna.
    Co Wy na to? Wg mnie nie tak źle biorąc pod uwagę że będą zrobione bardzo dobrze.

  7. #207
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rx7

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witaj Jean_Luc.
    Ja buduje od strony południowej w Głogoczowie... to jakies 40km od Tomaszowic...
    Jeżeli nic nie pokrzyzuje mi planów to w połowie sierpnia zabiorę się za fundameny... (uprawomocnione pozwolenie powinienem miec w przeciagu tygodnia).
    A ty z czego budujesz?

  8. #208

    Domyślnie

    pedzelito - cena jak cena Zależy ile Ci wyjdzie za cały budynek...
    Trochę jestem sceptycznie nastawiony bo zrobiłem już drogę i wiem jak potrafią robić...

    rx7 - wiem gdzie jest Głogoczów
    Masz jakąś dobrą ekipę wybraną ? Ja mam trochę problemów z tym i miałem zaczynać w połowie sierpnia, ale z tego co widzę to jak zacznę na początku września to będzie dobrze.

    Buduję z porothermu wienerbergara (30) + ocieplenie - wełna albo styropian. Na dach dachówka ceramiczna rupp ceramika Sirius 13.

  9. #209
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rx7

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jean_Luc - niestety mam duzy problem z ekipą...
    Nikt nie chce się podjąc tego zadania w tym roku... dogaduje się z jedną z "pseudo firm budowlanych" aczkolwiek nie mam jeszcze wyceny i nie wiem czy mnie na nich stać...
    wycene mam mieć w przeciagu tygodnia... ale jak znam zycie to dostane ja pewnie za 2 tygodnie...

    Trochę za późno zacząłem szukać firmy budowlanej, ale w marcu tego roku nie myślałem jeszcze o tym że chce mieć dom,
    Pomysł pojawił się w kwietniu... działkę kupiłem też troche na wariata, obejrzałem jedna w kwietniu i stwierdziłem że jest OK więc wpłaciłem zaliczkę, wziąłem kredyt w czerwcu i kupiłem...

    Jezeli nie znajdę sensownej ekipy która wybuduje mi stan surowy otwarty to sam zabieram sie za budowę... jako "kierownik" budowy oczywiście a nie jako wykonawca.

    Na razie mam tylko wycene Ytonga (sam materiał) i pokrycia dachowego (materiał + robocizna)
    Szukam jeszcze dobrej ekipy do więźby dachowej, fundamentów i ścian...

  10. #210

    Domyślnie

    Witajcie,

    rx7 - ja szukam ekipy od kwietnia. Z różnych powodów dopiero od kwietnia chociaż budowę już planowałem na początku zeszłego roku. Niestety wygląda to tak, że jeśli jakaś firma ma czas na budowę dzisiaj to jutro już nie ma. Tak straciłem możliwości u 2 potencjalnych wykonawców a obdzwoniłem już około 20 firm... Ciężko jest generalnie, chociaż jeśli chciałbym to np. mógłbym rozpocząć budowę w październiku za 47 tys - o 10 tys za drogo..., ale jeszcze tydzień temu ta sama firma mogła rozpocząć w połowie sierpnia...
    [/i]

  11. #211

  12. #212

    Domyślnie

    Z tym wstawianiem rysunkow to jakas zakręcona sprawa, ale dajcie mi jeszcze trochę czasu a pokaże wam mój stan 0.

  13. #213

  14. #214

    Domyślnie Moje M05a

    W moim M05a nie będzie ścianki konstrukcyjnej na przeciwko drzwi wejściowych, kominek przesunę natomiast bardziej centralnie, rezygnując oczywiście z zewnętrznego. Wszystko to widac już na załączonym obrazku.
    Pozdrawiam TR

  15. #215

    Domyślnie

    Piękna fotka, piękna robota!!!
    A ile Cię to (fundamenty) kosztowało?
    Jeśli oczywiście to nie tajemnica... to napisz ile materiały i ile robocizna.
    Z góry dzieki!

  16. #216

    Domyślnie

    Te grubsze rzeczy:
    - koparka na zdjęcie humusu - 400 zl
    - beton z gruchy B20 26m3 (poniewaz pod lawy bylo kopane w piachu wiec wyszlo trochę więcej niz powinno, 2 m3 wylałem w blaszaku na posadzkę bo nie zabierają reszty) - 4329 zl
    - pompa: 350 zl
    - piach do murowania 15t: 350 zl - została 1/3
    - cement II kat. 2 palety tj. 112x0,25kg: 990 zl - została 1/6, chłopaki dośc grubo smarują - ale murowac to oni potrafią,
    - bloczki betonowe 1323 szt (6 na wysokośc) - 3083 zl,zostało 12szt
    - tyle samo cegły pełnej (na 1 bloczek wchodzi sześc bo 2 warstwy) - jakieś 910 zl, - pięknie dzwoniła
    - jakieś 60 % drutu fi12 za który zapłaciłem - 1630 zl
    - pozostały drut 240 zl
    - piach do środka 15t + dwie przyczepy ciągnikowe (16t) - razem 500 zl, reszta piachu wykopana obok na działce (piękny piasek) m.in. dlatego że był zakaz poruszabia się ciężarówek, koparka za to 420 zl, która i tak przyjechała na zasypywanie
    - beton B12,5 (chudziak) tez pompa bo dostęp był utrudniony 9m3 jakies 1700 zł, na grubośc 6-7 cm, nie 10 jak w projekcie,
    - hydraulik mnie zaskoczył - 30 zl za metr robocizna, dało z materiałem 2100 zl, zdania są podzielone, mnie kieszen zabolała, niestety w projekcie są 34 m odpływów

    Nie liczę cemplastów, dysperbitów, pap i folii budowlanych, zagęszczrki do piachu, styropianu który mam w garażu itp., ale 1000 trzeba dodac.

    Robocizna 3 tys. - chłopakom robota paliła sie w rękach ale... gdyby nie moja kontrola to ława wewnątrz byłaby przesunięta 0,3 m na jednym z konców, a później 10cm ścianka na niej.
    Poziom ścianek fundamentowych łapany był dopiero na cegłach, niektóre stoją na bokach (rysunek), bo "żyłek nie szło przeciągną przez wykopy" . Także z moją ekipą jest wesoło, ale większa satysfakcja z mojego wkładu w budowę.
    Do zimy będzie zadaszony i pokaże więcej, na razie nie chcę aby ktoś kręcił mi się po budowie i nie powiem gdzie to jest oprócz tego że to okolice Warszawy.
    Trzeba zatem jakieś 20 tys.
    Pozdrawiam TR

    PS Nie sugerujcie się bramą - była dużo wcześniej i nijak nie pasuje do garażu, który jest po prawej stronie (na zdjęciu).

  17. #217

    Domyślnie

    TomekM05a
    Dziękuję Ci za bardzo solidne rozpisanie cen fudamentów!!!
    Ja zdecydowałem się właśnie dzisiaj na sprawdzoną, bardzo dobrą ekipę. Cena za samą robociznę fundamentów to 7000zł (dom w połowie podpiwniczony). Trochę dużo ale mam nadzieje że nie będę żałował...

    Mapka do celów projektowych się robi, projekt M05aL dzisiaj zamówiłem.
    Pozdrawiam!

  18. #218

  19. #219
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seb70

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam wszystkich,
    też mam zamiar kupić ten projekt. Zamierzam jednak wprowadzic pewne zmiany. Chce powiększyć salon, sypialnię na dole i zwiekszając również szerokość domu umozliwić bezpośrednie wejście do kotłowni i pralni z przedsionka. Część sypialną na dole chciałbym odizolować od całego dołu(osobne wejście do łazienki i garderoby). W samej sypialni trochę miejsca na drobny sprzęt do ćwiczeń (ławeczka, rowerek itp).
    W załączeniu plan dołu po zmainach - co wy na to. Może macie jakieś sugestie albo inne ciekawe rozwiazania. Oczywiście schody nie bedą kręcone lecz zwykłe zabiegowe otwarte bez klatki schodowej.
    Pozdrawiam,
    Seb
    http://img112.imageshack.us/my.php?i...ewielkign9.jpg

  20. #220

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa koncepcja, ale nie podobają mi się te kręcone schody. Generalnie nie podoba mi się koncepcja kręconych schodów w domu na piętro, które jest często używane.

Strona 11 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony