dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 245
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 4887
  1. #221

    Domyślnie Słupy

    Chciałbym poruszyc problem zewnętrznych słupów. Zgodnie z planem mają zewnętrzny przekrój 24cm (zbrojenie 18cm). To oznacza ze oblożenie cegłą(klinkierową) da słup na 2 cegły - bardzo gruby, typowy jest na 1.5. Widziałem gdzieś taki na 2 cegly - wyglada tragicznie. W katalogu na zdjęciu jest u góry okrągły. Zastanawiam się zatem czy nie użyc gotowego profilu. Tylko co gdy zechcę go oklinkierowac - płytki? Jest problem, czy generuję niepotrzebnie? Czekam na opinie.
    Pozdrawiam TR

  2. #222
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wiesiolek

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1

    Domyślnie możliwość obejrzenia

    Witam.
    Jestem zainteresowany kupnem projetu M05, w sumie jestem krok od zakupu i p rozmowach z muratorem dlatego trafilem na forum.Bardzo zalezało by mi na obejrzeniu tego projektu w realu. Czy bylaby mozliwosc spotkania z osobami ktore sa w trakcie realizacji tego projektu?

    Pozdrawiam i prosze o kontakt

  3. #223

    Domyślnie

    Czesc, co u was slychac drodzy Niewielcy, jak budowy?
    Ja zaczynam w przyszłym tygodniu.... nareszcie!!
    Po wyczekiwaniu 3 miesięcznym na kredyt wreszcie go dostaliśmy, więc cała na przód .
    Powiem wam, że fundamentów jeszcze nie mam wykopanych a już zakupiłam dachówkę z akcesoriami, heheh, no cóż, dobra cena była

    Pochwalcie się swoimi poczynaniami na budowach, może jakieś zdjęcia macie???

    Podrawiam

  4. #224

    Domyślnie

    Witajcie,

    Wiesiolek - przykro mi, ale na razie chyba nie ma co pokazać...

    magdac. - wczoraj zgłosiłem rozpoczęcie robót budowlanych. Za tydzień w sobotę mogę rozpocząć prace, więc również nie mam się czym chwalić. W nadchodzącym togodniu to głównie przygotowanie placu pod budowę.

    magdac. - w którym banku tka długo czeka się na kredyt ?

  5. #225

    Domyślnie

    Skaranie boskie było z tym M-bankiem , oni tylko ładnie mówią a jak przyjdzie co do czego to tak zwodzą człowieka, że szkoda gadac. Cale nerwy mi zszarpali, ale już zapomniałam, bo zajęlam się budową, z drugiej strony co by to było za życie gdyby wszystko układało się pomyślnie

  6. #226

    Domyślnie

    Rozumiem Cię. Mam ten sam problem z Multibankiem i nie wystartuje dopóki nie rozpatrzą wniosku. To już 2 tydzień - zgodnie z listem żelaznym miało byc do 5 dni.
    Pozdrawiam TR :

  7. #227

    Domyślnie

    Wybaczcie ze zasmiecam ale chce byc SYMPATYKIEM FORUM

  8. #228

    Domyślnie

    No tak, trochę mi się nudzi, więc próbuje by aktywny. Pisaliscie o tym ze kupiliscie dachowke - jaką? Jaką macie koncepcje na kolor dachu? Bez fantazji? Ja przymierzałem się do ciemnobrązowej, grafitowej, ale ostatnio widzieliśmy (z żoną) czeroną (jak w projekcie) oraz piękny kolor elewacji, nie znam się bardzo na nazewnictwie kolorów, ale to był jakiś delikatny cytrynowy + ciemne brazowe oprawy okien. Jak będe miał aparat sprawny to się zakradnę i pokaże fotke i już prawie wszystko było wiadomo a tu:



    i problem pozostal
    Pozdrawiam TR

  9. #229
    tommy07
    Guest
    tommy07

    Domyślnie

    U nas w sobote ruszyła budowa.
    Tomek, my tez mamy watpliwosci czy te slupy nie beda za grube? Poszerzyliśmy nasz mo5al o metr , wiec mamy nadzieje, ze będzie to w miare proporcjonalnie wyglądało? Jeśli chodzi o kolor dachówki nie zdecydowaliśmy jeszcze, myslałam o brązowym, ale czy wtedy dach nie będzie zbyt przytłaczający wyglądem? Taki grzyb Przeciez i tak sam w sobie jest bardzo duży. Od stycznia bedzie nowy wariant niewielkiego z zupełnie inną elewacją. Całkiem niezły. Zajrzyjcie.
    Bardzo podobaja mi sie cegły klinkierowe z lc ekoklinkier - cafena melanż, jantar melanż lub całkiem jasny siena nova. Ale niestety nie mają płytek klinkierowych , tylko cegły. Komin i słupy można obudować ale co z cokołem?
    Ech tyle wątpliwości a decyzje trzeba czym prędzej podejmować.
    Pozdrowienia
    Agnieszka i Tomek[/img]

  10. #230

    Domyślnie

    Klinkier piękny - ale przeznaczony do scian 3-warstwowych, wiec nie mysla o plytkach. Ja robię wszystko plytkami - kominy z cegły pełnej - na to płytki (u kolegi zrobili kominy z klinkieru /z dziurami w srodku/ i prawdopodobnie dlatego mu cieknie z kominow), elewacja stanu zero płytki, słupy raczej płytki. Jak dotąd wymysliłem, że forme do słupów zewnetrznych zrobią mi na cegle postawionej na boku:

    wtedy slup bedzie miał 24+6=30cm, w srodku 24-6=18, czyli tyle ile zbrojenie, w srodek beton(jeszcze nie konsultowalem z kierownikiem budowy). Na to płytki, lub pogrubie słup, np steropianem i płytki, ale to dopiero za rok(rok na koncepcję). tym samym slupy z klinkieru odpadają(koncepcja).
    Jesli ktos widział równie piękne płytki niech da zna.
    Pozdrawiam TR

  11. #231

    Domyślnie

    Witam bardzo serdecznie wszystkich budujących oraz sympatyków naszego niewielkiego dość długo się nie odzywałam ,ale miałam bardzo malutko czasu budowa zabierała każdą wolną chwilkę mój domek prawie już gotowy i czeka sobie na zadaszenie w tym lub z początkiem następnego tygodnia będzie więżba dachowa bardzo bym chciała pokazać wam jak wyglada ale nie posiadam aparatu cyfrowego ale jeśli ktoś będzie w okolicach Łódzi to zapraszam na ogłędziny na priwa moę podac namiary Pozdrawiam wszystkich GOSIA

  12. #232

    Domyślnie Projekt M05 Niewielki/Murator

    Witam!!

    Czytam forum od jakiegos czasu.

    Po dlugim i zmudnym okresie przygotowan, 2 tyg. temu rozpoczelismy budowe M05L.

    Dzialke wybralismy w okolicach Tarnowskich Gor. Obecnie jestesmy na etapie budowy fundamentow.

    Pozdrawiam.

    Album ze zdjeciami budowy:
    http://dkomenderski.photosite.com/album1/

  13. #233

    Domyślnie



    A ja zdecydowałem się na takie zmiany:
    - przesunięta lewa ściana domu o 75cm (większy salon, kuchnia i łazienka z sauną oraz taras)
    - przesunięta prawa ściana domu o 75cm (większy garaż i pom. gospodarcze)
    - zamiast szaf w przedpokoju sauna
    - brak okna w salonie obok kominka
    - większe okno w salonie obok kuchni
    - rozsunięte okna w kuchni
    - drzwi garaż/przedpokój zamienione na garaż/pom. gospodarcze
    - drzwi do łazienki przeniesione do sypialni i będą przesuwne (w ścianie)
    - większa brama garażowa
    Co myślicie o tych zmianach?
    Proszę o wszelkie spostrzeżenia. Jeszcze mogę coś zmienić.

  14. #234

    Domyślnie Jednak zyjecie

    Witam Niewielkich,
    fajnie że zaglądacie, nie wahajcie się pisac czegokolwiek i pytac (na temat).

    Pedzelito
    Sauna jest OK, wiem cos o tym. Nie podoba mi się jednak wąski korytarz do pokoju.
    Mój priorytet to jak największa przestrzeń. Wyrzuciłem scianke nosna (w katalogu była, że niby działówką) co pochłonie dużo drutu (muszę wzmocnic zebro, bo to ono dzwiga slupy dachowe). Zrezygnowałem z małej ubikacji i wnęk. Zobacz na moje rozwiazanie.


    Pozdrawiam wszystkich Niewielkich

  15. #235

    Domyślnie Re: Jednak zyjecie

    Cytat Napisał TomekM05a
    Pedzelito
    Nie podoba mi się jednak wąski korytarz do pokoju.
    Mój priorytet to jak największa przestrzeń.
    Wiem, zwróciłem na to uwagę że ten korytarz jest "średni" ale zdecyduję sie na niego gdyż łazienka z sauną to dla mnie konieczność!
    A może zastosowanie luksferów na ścianie pomiędzy korytarzem a garażem optycznie powiększy korytarz? Bo że ładnie go doświetli to wiem
    A co do Twojego rozwiązania do będzie BARDZO przestrzennie przez to BARDZO fajnie ale:
    - łazienka mała
    - dużo nie zagospodarowanego miejsca w korytarzu
    - no i ogólnodostępna łazienka obok sypialni a ja muszę mieć swoją i... tylko swoją

  16. #236

    Domyślnie

    - łazienka mała
    fakt, jak spojrzałem na ławy to sam się zdziwiłem, ale nie ma tragedii
    - dużo nie zagospodarowanego miejsca w korytarzu
    fakt, jednak wydaje się że ustawimy tam jakiś stoliczek i foteliki, np dla listonosza , jak nie to cos zabudujemy jak beda sciany,
    - no i ogólnodostępna łazienka obok sypialni a ja muszę mieć swoją i... tylko swoją
    - przewiduje ze bedziemy spac na górze, na dole alarm, zatem niech bedzie ogolnodostępna.
    Zresztą wszystko moze sie zmienic jak zobaczę ścianki i oby to było za 2 tygodnie.
    Pozdrowienia TR
    [/quote]

  17. #237

    Domyślnie

    Witajcie,

    Pedzelito - ten korytarz nie jest problemem. Cofnij drzwi wejsciowe do pokoju na środek korytarza i już będzie to fajnie wyglądać. Pokoj optycznie sie powiekszy a otwierające się drzwi nie bedą zajmować miejsca na wejście do łazienki, itp...
    Z tą sauną to fajna sprawa. Ja nie będę robić sauny, ale zamiast wanny będzie prysznic i bidet

    Sugeruję Ci jednak planowanie zmian na konkretnym rzucie z projektu a nie na ogólnym ze strony Muratora bo możesz się zdziwić

    Jeśli chodzi o moje zmiany to:
    1. Dorobienie wyższego wieńca (wysokość jednego bloczka)
    2. Zmiana kąta dachu na 40 stopni
    3. Wydłużenie okapu do 1m
    4. Zmiany w oknach dachowych - te obecnie powodują, że czubkiem głowy dotykam dolnej krawędzi okna - dolna krawędź okna jest na wysokości 1.75m. To za wysoko ! Chcę widzieć okolicę. Zmiany dotyczą wielkości okien i usytuowania na dachu. Dochodzi okno nad schodami.
    5. Powiększenie poddasza, odsłonięcie słupów, niższa ścianka kolankowa,
    6. Zrobienie salonu na górze - brak jednej ścianki, okno poczwórne od wschodu
    7. Niski Murek klinkierowy na tarasie
    8. Przeniesienie drzwi z garażu do pomieszczenia gospodarczego

    Punkty 1, 2, 3 powodują, że styl domu się nie zmieni. Ja na szczęście nie mam miejsca na działce do wydłużenia domu, więc się tym nie przejmuję, ale zastanówcie się czy nie zrobi się z tego straszna chałupa. Bo co prawda dom jest "Niewielki", ale w wersji M05. Wersja M05a to już raczej średni dom.

    TomekM05a - fajna sprawa taka duża przestrzeń, ale moim zdaniem zabraknie Ci spiżarki, szafy na dole, itp... Kuchnia jest mała i nie będzie gdzie trzymać zapasów. Ja przeznaczam na spiżarkę WC na dole. Poza tym takie otwarcie salonu na drzwi wejściowe spowoduje, że goście nie będą się czuli dobrze gdy inni goście przyjdą w odwiedziny. Taka ściana rozdzielająca widok na salon od drzwi wejściowych jest dobra.

    To tyle - moim skromnym zdaniem

  18. #238

    Domyślnie

    No to jak już gadamy to powiedzcie co z kominkiem, bo warto to wiedziec przed robieniem ścian.
    Ja chcę wkład i rozprowadzi ciepło kanałami po pokojach za pomocą turbinki, czy jak to się nazywa. Wiem że to dośc rozległy dom na takie rozwiazanie. Może macie inne pomysły, szczególnie M05a-owcy.

    Jean_Luc pisałeś coś kiedyś o płaszczowym i czymś jeszcze. Może przekonasz mnie jeszcze.

    Pozdrawiam TR

  19. #239

    Domyślnie

    No tak...
    Ja chciałbym mieć na dole ogrzewanie podłogowe wodne, a na górze grzejniki.
    Dlaczego tak ? Bo nie chcę mieć grzejników na dole z uwagi na konieczność rezerwacji miejsca na ścianach i w najbliższej okolicy. Gdy będę mieć zasłony to w momencie grzania trzeba będzie odsłaniać grzejniki. Teraz tak mam i to powoduje odczucie bałaganu i nieporządku w domu.

    Grzejniki zaś na górze bo powinny być pod oknami połaciowymi aby zmniejszyć efekt skraplania na oknach.

    Kocioł gazowy kondensacyjny na dole. Do tego solary do cwu. Zbiorknik akumulacyjny aby woda z solarów miała się gdzie zgromadzić i aby ciepło z kominka również mogło się gdzieś podziać.

    Kominek z płaszczem wodnym ponieważ chcę zabezpieczyć się na wypadek braku gazu. Kominek będzie raczej pełnić rolę dekoracyjną, tworzącą nastrój i jako rezerwa właśnie.

    Czekam na razie na projekt mojego pomysłu. Być może w zimie coś będzie z tym robione, pod warunkiem, że uda mi się do grudnia postawić dom w stanie surowym.

    Nie jestem żadnym specjalistą w tej dziedzinie, więc proszę się nie sugerować. Może się zdarzyć, że w którymś momencie dokonam całkowitego zwrotu w inną stronę, ale jeszcze nie wiem w jaką.

    Co do ogrzewania ciepłym powietrzem to u mnie w rodzinnym domu jest ogrzewanie gawitacyjne i mimo, że miało być niekurzące, itp. to jednak ściany są brudne nad kanałami. Faktem jest jednak, że jst to wygodne ogrzewanie. U moich rodziców nie ma jednak kominka a jest komora grzewcza z dużym kotłem na paliwo stałe. dom ma 3 kodygnacje i można w nim nagrzać w ciągu 15 minut.

    Wydaje mi się, że w naszym wypadku taki kominek nie rozgrzeje r ównomiernie wszstkich pomieszczeń; automatykę trudniej zrobić.
    Dużym plusem w stosunku do płaszcza wodnego jest to, że , nie grozi przegrzanie instalacji i niebezpieczeństwa wybuchu

    W przypadku ogrzewania DGP przydałby się jednak rekuperator

    Tak sobie dywaguję - może komuś to do czegoś się przyda

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jean_Luc
    Sugeruję Ci jednak planowanie zmian na konkretnym rzucie z projektu a nie na ogólnym ze strony Muratora bo możesz się zdziwić
    Proszę bardzo!



    A tak na poważnie to po różnych konsultacjach zrobiłem jeszcze dodatkowe zmiany a mianowicie:
    - z części pom. gospodarczego za garażem zrobiłem garderobę z wejściem od sypialni, drzwi przesuwne (jak do łazienki)
    - drzwi do sypialni przeniosłem na środek korytarza (dzięki Jean_Luc!!!)
    - zmiana układu drzwi tarasowych w salonie

    Jean_Luc
    Czy ze zgodą na zamianę kąta dachu potrzebowałeś zgodę z Muratora? Chyba tak. Były z nią jakieś problemy?
    Ile zapłaciłeś Architektowi adaptującemu projekt?
    Ja za całość prac (warunki zabudowy mam) prowadzących do pozwolenia na budowę (różne pozwolenia, uzgodnienia, adaptacje i wiele, wiele innych "głupot" łącznie z dokumentacją częściowego podpiwniczenia domu) zapłacę mojemu 3000 zł i nie wiem co to za cena.

Strona 12 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony