dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 245
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 4887
  1. #241

    Domyślnie

    pedzelito - garderoba super !

    co do drzwi - to nie myslalem, ze az tak bardzo - bardziej myslalem o środku tego korytarzyka, ale może tak też jest ok..

    W projekcie są zapisane dopuszczalne zmiany:
    "zmienić kąto nachylenia dachu w zakresie 10 stopni(zwiększyć lub zmniejszyć)"
    "zmienić wysokość domu (lub rzędną wysokościową kalenicy) o 10% (zwiększyć lub zmniejszyć"
    "wysięg okapów dachowych w zakresie 30cm (zwiększyć lub zmniejszyć"

    Pod warunkiem zadbania o estetykę budynku i zasady konstrukcji: doprojektować (lub zlikwidować) dodatkowe elementy zewnętrzne budynku takie jak: lukarny, tarasy ziemne, ogrody zimowe, ganki, werandy,...."
    .
    .

    To chyba wyczerpuje zakres dozwolonych zmian, które planuję wprowadzić

    A płacę podobnie...

  2. #242

  3. #243

    Domyślnie

    Ja bym jeszcze wrócił do kominków.
    System Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP) jest:
    - najtańszy,
    - ciężki do wykonania nawet w wersji M05.
    Czy ktos myslał o tym? Niewielcy M05, pozostajecie tylko przy ogrzewaniu gazowym? Co z dogrzaniem kominkiem pokoju na górze po drugiej stronie domu? Będziecie podziwiac kominek otwarty?
    Problem podstawowy przy DGP to przebicie się przez sufit, wykonany z żelbetonu. Drugi: doprowadzenie ciepła do pokoju na górze po przecinej stronie salonu.

    Rekuperacja wygląda na trudną w realizacji, więc drogą, żle wykonana grozi wybuchem .
    Kominek z płaszczem wodnym?

    Pozdrawiam Tomek

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekM05a
    Ja bym jeszcze wrócił do kominków.
    System Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP) jest:
    - najtańszy,
    - ciężki do wykonania nawet w wersji M05.
    Czy ktos myslał o tym? Niewielcy M05, pozostajecie tylko przy ogrzewaniu gazowym. Co z dogrzaniem kominkiem pokoju na górze po drugiej stronie domu? Będziecie podziwiac kominek otwarty?
    Problem podstawowy przy DGP to przebicie się przez sufit, wykonany z żelbetonu. Drugi: doprowadzenie ciepła do pokoju na górze po przecinej stronie salonu.

    Rekuperacja wygląda na trudną w realizacji, więc drogą, żle wykonana grozi wybuchem .
    Kominek z płaszczem wodnym?

    Pozdrawiam Tomek
    Ja zastanawiam się nad piecem gazowym (mniej) ew. na pellety (bardziej) i wtedy na dole ogrzewanie podłogowe a na górze kaloryferki czyli tak jak Jean_Luc.
    Kominek z turbinką tylko jako rezerwa.

  5. #245

    Domyślnie

    Przyjmijmy, ze rozmawiamy o kominku jako o rezerwie. Ja na 97,33% za rok bede mial skrzynke gazowa w granicy dzialki. Tym samym nastawiam sie na piec gazowy.
    Tak wiec: Kominek w M05a a kryzys energetyczny.

  6. #246

    Domyślnie


    Multibank zakwestionował mój kosztorys.

    Niby kredyt jest "inteligentny",bo można bilansowac na bieżąco zadlużenie, ale "orientacyjny" (jak mi powiedziała pani konsultant) kosztorys, okazuje się nagle, ze nie może byc zanizony w niektórych pozycjach. Przy dwukrotnie większej wydolności finansowej uważam, że to bez sensu.

    Albo grają na zwłokę, albo chcą wymusic na mnie większy kredyt - czytaj prowizję.

    NIECH ŻYJĄ PROCEDURY!

    PS. A fundamenty czekają.

  7. #247

    Domyślnie

    Witam !
    Prowadzę Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK w Głogowie ( www.e-skarbnik.pl ) i chętnie przyjmę zlecenie na rozliczenie kosztów budowy (w tym podział na poszczególne etapy) wraz z rozliczeniem zwrotu różnicy podatku VAT.
    Obecnie buduję własny dom i koszty podzieliłem w układzie rodzajowym oraz wg. miejsc powstawania nastepująco:
    I. Układ rodzajowy kosztów:
    - materiały,
    - energia (en. elektr., woda),
    - usługi sprzętowe i transportowe,
    - usługi budowlane,
    - pozostałe usługi,
    - wynagrodzenia,
    - koszty finansowe (np. odsetki od kredytu, prowizje bankowe),
    - pozostałe koszty

    II. Koszty wg. miejsc powstawania:
    A. Koszty przygotowania budowy oraz przyłączy,
    B. Koszty budowy fundamentów,
    C. Koszty ścian konstrukcyjnych i działowych wraz z kominami,
    D. Koszty stropu,
    E. Koszty dachu,
    F. Koszty instalacji
    G. koszty wykończenia

    Oczywiscie podział kosztów może być dostosowany do indywidualnych potrzeb.

    Jacek Zahorski
    Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK
    67-200 Głogów ul. Parafialna 11
    tel: 605-668-060, www.e-skarbnik.pl
    e-mail: [email protected]

  8. #248

  9. #249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aladin07
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    885
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    do Ogloszka :

    to czekamy na jakies koszty jakie Ci poszly do obecnej
    chwili - wielu chyba czeka na te wiesci najbardziej,
    przynajmniej my

  10. #250

    Domyślnie

    witam wszystkich, aż miło poczytać jak sprawnie przebiegają prace na waszych budowach.Ja niestety zaliczyłem pierwsz ą wpadkę jeszcze na starcie. Ekipa budowlana z którą się umówiłem na wykonanie prac po prostu wystawiła mnie do wiatru(mówiąc delikatnie), myślałem że mnie coś trafi. Zmarnowałem kilka tygodni ale znalazłem nową ekipę, budowali domy na moim osiedlu także są sprawdzeni więc może najgorsze już za mną. W poniedziałek zaczynają kopać fundamenty.
    Odbiegają trochę od moich problemów to może ktoś z was ma wyrobione zdanie lub doświadczenie na temat oszczędności w ogrzewaniu a mianowicie chodzi mi o rekuperatory

  11. #251

    Domyślnie Witajcie Niewielcy!

    Dziś dołączam do Waszego Klubu, jeśli się zgodzicie... Czuję się raźniej, gdy czytam, jak radzicie sobie z problemami, z którymi wkrótce będę musiała się zmierzyć. Szczególne dzięki dla Tomka za kosztorys fundamentów i zdjęcia . Pozdrawiam sąsiadów: radka69, który ostatnio zamilkł i BettyAnn. Brawo dla Edytki! rx7- mój niewielki też będzie z Ytonga. Pilnie śledzę Wasze dywagacje grzewczo-kominkowe. Na razie mam pozwolenie i szukam ekipy (może ekipki) do fundamentów. A wszystkim Wam i sobie życzę sił i wytrwałości. Marzena

  12. #252

    Domyślnie

    Cześć! Jeszcze nie mogłem wyrobić sobie zdania na temat oszczędności w ogrzewaniu wynikających z użytkowania rekuperatora, ponieważ domek jest dopiero w trakcie budowy. Ale z wyliczeń sporządzonych przez Wykonawcę wygląda to całkiem nieźle, tj. zimą przy - 20 temperatura wychodzaca z wymiennika to + 4,3 st.
    Jestem po montażu bezprzeponowego płytowego wymiennika ciepła provent geo, który grupa fachowców (w ciągu 6 godzin) umieściła w fundamentach. gwc będzie 'współpracować' z rekuperatorem - mistral 300 duo. Co do ogrzewania, długo wyliczałem rózne warianty i ostatecznie postanowiłem zainstalować podłogówkę w całym domu z gazowym piecem kondensacyjnym.
    Natomiast jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce - trudno powiedzieć. Serdecznie pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!

  13. #253

    Domyślnie Re: Witajcie Niewielcy!

    Cytat Napisał marzenaM05aL
    Dziś dołączam do Waszego Klubu, jeśli się zgodzicie... Czuję się raźniej, gdy czytam, jak radzicie sobie z problemami, z którymi wkrótce będę musiała się zmierzyć. Szczególne dzięki dla Tomka za kosztorys fundamentów i zdjęcia . Pozdrawiam sąsiadów: radka69, który ostatnio zamilkł i BettyAnn. Brawo dla Edytki! rx7- mój niewielki też będzie z Ytonga. Pilnie śledzę Wasze dywagacje grzewczo-kominkowe. Na razie mam pozwolenie i szukam ekipy (może ekipki) do fundamentów. A wszystkim Wam i sobie życzę sił i wytrwałości. Marzena
    Witaj... Cisza w sieci spowodowana jest postojem spowodowanym przez brak zapalu urzednikow do pracy - okres urlopowy? Siedem tygodni oczekiwania na mape do celow projektowych - rekord! Wykorzystuje (lub trwonie) ten czas na "rozwiazywanie" watpliwosci, ktore wszystkich zebranych tuuu... trapia (kosztorysy, ogrzewanie, okna, etc...). Obiecuje, ze jak wystartuje - bedzie o tym glosno .

  14. #254

    Domyślnie

    Cześc Niewielcy
    muszę się pochwalic...
    u nas roboty już ruszyły, fundamenty prawie wykopane, jutro zbrojenie a w sobotę zalewanie , doczekaliśmy się wreszcie.

    Co do ogrzewania to u nas będzie na gaz z kotlem kondensacyjnym, pół podłogowe i pół grzejniki.
    Jeżeli chodzi o te filarki to u nas najprawdopodobniej będą te gotowe, betonowe, takie okrągłe.
    Jutro także wreszcie będziemy miec prąd, łaskawy ENION

    Pozdrawiam

  15. #255

    Domyślnie

    Gratuluję...

    Na południu pogoda nie sprzyja kopaniu od prawie 3 tygodni i nie da się nic zrobić...
    Leje i jest paskudnie. Panowie kparkowcy powiedzieli, że nie będą w błocie robić.
    Czekam na przynajmniej 2-dniową suchą porę...

  16. #256

    Domyślnie Kosztorys dla potomnych bioracych kredyt w Multibanku

    Oto kosztorys, który wygenerowałem na potrzeby kredytu dla M05a:

    1. Przygotowanie terenu
    2. Uzbrojenie terenu
    w tym:
    a/ przyłącza kanalizacyjne - 3 000
    b/ przyłącza do sieci wodociągowej
    c/ przyłącza do sieci elektrycznej
    d/ przyłącza do sieci gazowej - 2 000
    e/ przyłącza do sieci telekomunikacyjnej
    3.Roboty ziemne
    4.Fundamenty i ściany fundamentowe
    z izolacjami pionowymi i poziomymi
    5.Piwnice, strop piwnicy -
    6 -------------------------------------------------------------------
    7. Ściany zewnętrzne - 15 000
    8. Stropy wewnętrzne, schody, podesty - 25 000
    9. Ściany wewnętrzne - 10 000
    10. Konstrukcja dachowa - 10 000
    11. Pokrycie dachowe - 40 000

    12. Izolacja termiczna (dachu, poddasza) - 4 000
    13. okna - 15 000
    14. Drzwi - 11 000
    a/ zewnętrzne i bramy garażowe
    b/ wewnętrzne
    15 Instalacje wewnętrzne: (w tym)
    a/ wodno-kanalizacyjna - 10 000
    1. orurowanie
    2. osprzęt
    b/ gazowa - 2 000
    c/ elektryczna - 7 000
    1. przewody
    2. osprzęt
    16 Podłogi, posadzki, wykładzina
    a/ Podłoża pod posadzki - 7 000
    b/ Parkiety, panele i wykładziny - 3 000
    17 Glazura - 4 000
    18 Tynki wewnętrzne - 12 000
    19 Roboty malarskie - 2 000
    20 Ogrzewanie
    a/ Orurowanie - 8 000
    b/ grzejniki, źródło ciepła - 12 000
    21 Meble wbudowane - 0
    22 Wykończenie zewn. ( tynki, ocieplenie, inne) - 13 000
    23 Inne Opis(moj): podbitka, kominek, parapety - 5 000

    Suma 220 000 + 20 000 (fundament) = 240 000


    Uwaga: ten kosztorys nie przeszedł. Jak widac najbardziej skupiłem się na zaokrąglaniu sum.

    Zakwestionowano pozycje:
    7. - dodam 5 000
    10. - dodam 5 000
    16b. - dodam 2 500
    17. - dodam 2 500
    18. - dodam 5 000
    20b. - dodam 5 000 ale z 20a. (myslalem w 20a o grzejnikach a sa w 20b)
    Jak widzicie tendencja pozostała. . Kosztorys ten wykonałem na podstawie kolegi, który juz konczy dom o podobnych rozmiarach. Dopasowałem jednak do kwoty, którą chciałbym wziąc.
    Jakby się ktos dzis nudził to niech cos pomoze. Może którąś pozycję przesadziłem? Każde 5 000 to 60 zl prowizji !!!!!!!
    Pozdrawiam TR

    PS. I tak nie wierzę w kosztorysy. Uważam się raczej za osobę praktyczna.

  17. #257

    Domyślnie

    Witam, może ktoś z was mógłby przesłać mi zdjęcia domu M05, który już wybudował lub jest w trakcie budowy?
    Trochę nie podoba mi się łazienka, jest naprawdę bardzo mała. Jakmożna ją zmienić?

  18. #258

    Domyślnie

    Czesc, u mnie już fundamenty zalane ale bylo ciężko, gdyż deszcz popadal a na dodatek robią obok mnie kanalize i jest straszny bandżol, błoto niesamowite, więc betoniary musialy przyjechac aż 3 gdyż jedna ma za duze obciążenie... ale dały rade Teraz trzeba czekac jakies 3 tygodnie, więc sobie troche odpoczne

    A co tam u Was, jak Wasze budowy macie jakies nowe zdjęcia, kosztorysy poszczególnych etapów budowy?

  19. #259

    Domyślnie

    [b]TomekM05a,, ja brałam kredyt, jeżeli ci jeszcze potrzebny ten kosztorys to moge ci przesłac

  20. #260

    Domyślnie

    Magdac.
    Jak mozesz to poproszę.
    Kto zrobił Ci kosztorys? - kierownik budowy? Mój by zrobił ale nie za darmo.

    Jeśli nie masz nic przeciwko wrzuc na forum. Papieru tu dostatek.

    A propos fundamentów. 3 tygodnie dla ław to brzmi bardzo solidnie. Ja wpuscilem chlopaków z bloczkami na 3 dzien. Nawet kierownik mówił ze to wystarczy. Samemu tez tak mi się wydaje. Ale pospiech nie jest wskazany przy budowie. Wiem to ja i moje chłopaki tez wiedza, że ja to wiem.

    Pozdrawiam,
    TomekM05a

Strona 13 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony