dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 235 z 245
Pokaż wyniki od 4.681 do 4.700 z 4887
  1. #4681

    Domyślnie

    Do mczajka

    My chętnie. Najbardziej interesują nas w tej chwili okna dachowe. Mamy też ofertę na "zwykle" Veluxy. Zastanawiamy się nad wymiarami (140 czy 160). Wiadomo: im mniejsze tym cieplej, ale tez mniej światła. Jak to u Was wygląda? Możemy poprosić o kilka zdjęć? Co do okien to planujemy pakiet trzyszybowy (Oknoplast Platinum Evolution). Cena z montażem (ciepłym): 13 tys. Te czteroszybowe to pewnie kolejne 2-3 tys wiecej? Ocieplenie będzie na 20 cm styropian (tak wychodzi z rozmiaru okapu). Poddasze pewnie ocieplony tak samo (krokwie mają przekrój 8x20). Jeśli można to chętnie poprosimy o zdjęcia (zwłaszcza okien na poddaszu i tynku zew (kolor). Adres: [email protected]

  2. #4682

    Domyślnie

    Teraz kilka liczb jeszcze od nas (z prośbą o ocenę). Tynk cw filcowany: 22 zł/m2 (sama robocizna), tynk cw gipsowany: 27 zł/m2 (robocizna), ocieplenie (styropian+siatka/klej): 30 zł/m2 (robocizna) + struktura (13 zł/m2). Za podbitkę: 25 zł/mb no i na koniec wylewki 10-12 zł/m2 (jeśli z ułożeniem styropianu)- też sama robocizna. Co na to niewielcy z Polski centralnej?
    Czy lepiej umawiać się na samą robociznę (wtedy narożniki, taśmy, itp.) kupuję takie jak chcę. No i jak fachowiec/złota rączka (nie firma) to nie będzie kręcił nosem na gipsokarton, itp.
    Co myśllicie?

  3. #4683

    Domyślnie

    Dodam od siebie w sprawie okien dachowych, że wg nas dobrym wyborem było kupienie okien obrotowo-klapowych (GHL Veluxa), chcieliśmy mieć okna dość nisko zamontowane i przy zwykłych obrotowych, stukalibyśmy głowami w szybę przy ich otwieraniu. Klapowe są świetne, otwieram i mogę swobodnie przy nim stanąć, wyjrzeć na zewnątrz. maja tylko jedną wadę są ciut droższe
    _______________
    Niewielki M05aL

  4. #4684
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mczajka

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    31

    Domyślnie

    Mam 140x78 veluxy GGL M08. Obniżyłem je w dachu tak, że daję je rade otwierać z podłogi. Wg. projektu nie sięga się do górnego otwarcia. Nie jestem z nich zadowolony - słaba izolacyjność ... teraz zamówiłbym te z lepszymi pakietami szybowymi (ciepło i hałas) !! Na dole mam okna jak pisałem. SUPER efekt 4 szyby !! W prawdzie nie jest to antywłamaniowa sprawa (ale tzw. bezpieczne - nie mam rolet), ale jeżeli chodzi o izolację ciepła super. Sprawdzałem termo-kamerą - ciepło szyby rewelka - z zewnątrz zimna !! Mnie te okna wyszły ok. 14 tyś. (2010 r. styczeń - była promocja) Krokwie mam 7x20 i 10x20 główne. Teraz deskowałbym dach !! I zrobił 30 cm wełny kładąc ją do samej wylewki stropowej po ściance kolankowej. A i jeszcze jedno. Ścianki na poddaszu, zewnętrzne. Mam 12 cm solbet. Docieplałem je od strony pustki 5 cm styropianem (wolna przestrzeń w stronę dachu. Teraz dałbym 24 cm !! i ocieplił. Koszt niewiele większy.

    Moje zdjęcie domu jest już wrzucone - poszukaj po moich postach.

  5. #4685

    Domyślnie

    W związku z tym co napisał mczajka odnośnie zużycia gazu, mam prośbę do "niewielkich" którzy już mieszkają w domku. Jeśli to nie tajemnica to napiszcie ile zapłaciliście za cały rok grzania domu gazem, wraz z ciepłą wodą i gotowaniem. Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ mam do gazu ponad 150 metrów i nie wiem czy nękać gazownię o przyłącze (ewentualnie zamiast takiego długiego przyłącza może gazownia zechce rozbudować sieć i wtedy przyłącze miałbym krótsze). Alternatywą dla mnie jest grzanie ekogroszkiem ale jeśli grzanie gazem jest tylko kilkanaście procent droższe to wolę zainwestować w gaz. Proszę napiszcie jak to wygląda u tych co grzeją gazem i u tych co grzeją ekogroszkiem.

  6. #4686
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar noka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jurekj23 :ceny za tynk bez materiału -drogo ,sam worek cw to koszt 11-13 zł ,podbitka tanio,ja płaciłem parę dni temu po 30 zł , wylewki płaciłem po 11 zł,ocieplenie (styropian+siatka/klej): 30 zł/m2 (robocizna) + struktura (13 zł/m2) - i dlatego wykonałem to sam ,mam sporo pieniędzy w kieszeni,cały czas myślę o tynku czy zlecić czy wykonać samemu ,podziwiam mczajka -jak Wy go z żoną kładliście,przecież należy go wykonywać równomiernie - nie macie przebarwień?
    Antan :mamy ten sam problem,u nas również gaz idzie ulicę dalej,także ok 150 m ,nie będę dawał zarabiać gazownictwu ,poczekam aż sami przyjdą.Mimo to wchodzimy w ogrzewanie gazowe,zakupiliśmy piec ,pozostaje nam alternatywa postawienia zbiornika na działce.Cały czas biję się z myślami czy kupić czy dzierżawić .Ekogroszek-jest to jakieś rozwiązanie,ale porównaj wygodę eksploatacji ...Mój kolega ma ekogroszek,właśnie doprowadzili mu przyłącze gazowe i w to wchodzi .
    Pytanie do mczajka - pamiętasz ile metrów poddasza (chodzi mi o docieplenie
    ) Wam wyszło ,mamy ten sam projekt i jestem przed rozliczaniem się z ekipą,będę wdzięczny za informację
    Ostatnio edytowane przez noka2 ; 31-01-2014 o 07:32

  7. #4687
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar katarzyna7237
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    okolice Cieszyna
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Smile

    Witam, mamy ocieplone poddasze 30cm wełny i pełne deskowanie jest ok, ale okna wyszły głęboko osadzone , coś za coś
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040698.JPG
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	48,1 KB
ID:	239247   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040696.JPG
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	51,0 KB
ID:	239248  

  8. #4688
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Monika m&m
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    279

    Domyślnie

    Kasia - ale macie genialny widok z okna... Kiedy przeprowadzka?

  9. #4689
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar katarzyna7237
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    okolice Cieszyna
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Red face

    Monika widoki ładne,też mi się podobają , trochę górzyscie.Przeprowadzka już miała kilka terminów ale chyba lipiec, chyba że zaś coś się opózni )

  10. #4690
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mczajka

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    31

    Domyślnie

    Stan licznika gazowego na 11.10.2010 r 0,0 msz, stan na 31.01.2014 r. 2576 msz Zużywam gaz na CW, CO (1/4 gaz na 3/4 drewno) i gotowanie, ale większość dnia nie ma nas w domu więc głównie weekendy i wakacje no i woda. Liczyłem ze znajomym. Opłaca się grzać gazem gdy cena drewna zbliży się do 180 zł za m U mnie (kuj-pom) drewno dobre jest teraz po 160 zł czyli blisko granicy opłacalności. W ostanie mrozy gaz "chodził" 4 godz. dziennie. 2 godz. grzanie podłogi (10-12) na parterze i 2 godz. kaloryfery (14-16). W domciu było ok. 20 st. Od 18 kominek ok. 6 godzin. Gdy na zewnątrz jest do minus 5 nie używam gazu do grzania - nie mam potrzeby. Do ok. 16 dom trzyma ciepło z poprzedniego dnia. Do budujących. KONIECZNIE kaloryfer w wiatrołapie i jeden kaloryfer w salonie poza podłogówką. Ja nie mam w tych miejscach i żałuję
    Ostatnio edytowane przez mczajka ; 04-02-2014 o 10:45

  11. #4691
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mczajka

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    31

    Domyślnie

    do NOKA2 -> mnie wyszło chyba ok. 200 m, ale mam ?? Co do tynku. Kładło się super - zaznaczam PIERWSZY raz. Sąsiad tylko pokazał co i jak. Po pierwsze trzeba mieć dobry tynk, barwiony w masie. No i temperatura przy której kładziesz najlepiej wiosna 10-15 st. Ja kładelem latem ale od 4-5 rano. 20-25 st to już za dużo. Na jeden dzień robisz jedna ścianę (te duże - salon/garaż ok. 4-5 godz.) My robilismy potem 2-3 dni przerwy - ręce bolały jak diabli ale po przerwie następna ściana. Wszystkiego 12 dni roboczych. Oczywiście najgorzej sufit na tarasie ( 1/3 materiału więcej no i może super nie jest ale jaka satysfakcja !!
    Ostatnio edytowane przez mczajka ; 04-02-2014 o 10:58

  12. #4692

    Domyślnie

    U nas nastąpiłazmiana/wymiana ekipy i...dzieje się-nareszcie!!! Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ada.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	244189Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klatka schodowa.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	244190Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klatka schodowads.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	18,7 KB
ID:	244191Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	244192

  13. #4693

  14. #4694

    Domyślnie

    Schody :sprzed godziny ;Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140222_201833_3.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	244490)

  15. #4695

    Domyślnie

    próbki kolorów na ścianie-wszystkie Becker's designer-które Wam się podobają?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140222_201655_6.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	244491

  16. #4696
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar katarzyna7237
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    okolice Cieszyna
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Red face

    Mnie podoba się drugi od prawej zależy też co się chce malować )

  17. #4697
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Monika m&m
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    279

    Domyślnie

    H&M zazdroszczę, że już na takim etapie jesteście...
    Schody planujemy podobne. Z czego są podstopnice?
    Kolory kiepsko widać, jak możesz, wrzuć lepsze zdjęcie : ))

    Co się dzieje u reszty szanownych Niewielkich? : )

  18. #4698

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzyna7237 Zobacz post
    Mnie podoba się drugi od prawej zależy też co się chce malować )
    Mnie również-chociaż początkowo odrzuciłam ten kolor,u mnie w domu wygląda zupełnie inaczej niż w sklepie,po prostu pięknie.Planuje użyć go do salonu (cześciowo z białym lub z vanilia cream).Czy wszystkie niewielkie mają to do siebie że przekłamuja kolory? u mnie każdy wygląda inczej niż na próbniku lub w moim dotyczczasowym miejscu zamieszkania.

  19. #4699

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika m&m Zobacz post
    H&M zazdroszczę, że już na takim etapie jesteście...
    Schody planujemy podobne. Z czego są podstopnice?
    Kolory kiepsko widać, jak możesz, wrzuć lepsze zdjęcie : ))

    Co się dzieje u reszty szanownych Niewielkich? : )
    Nisetety również ubolowam nad jakością zdjęć-mój aparat się zepsuł (akurat na etapie wykończeń brr ) są to zdjęcia z telefonu więc dlatego taka jakość.Jak naprawię na pewno pochwalę się lepszymi zdjęciami.Stopnie mamy z jesionu, natomiast podstopnice są z lakierowanego mdf.-polecam to rozwiązanie bo pozwala sporo zaoszczędzić,a różnicy wcale nie widać

  20. #4700
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar katarzyna7237
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    okolice Cieszyna
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał H&M Zobacz post
    Schody :sprzed godziny ;Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140222_201833_3.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	244490)
    A można wiedzieć ile takie schody kosztują ?

Strona 235 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony