dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 245
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 4887
  1. #881

    Domyślnie

    dostalismy dzisiej wycenę robocizny..

    stan surowy otwarty z przykryciem dachu dachówką i maszyny = 48000,00 zł

    Co o tym śądzicie???

    budujemy M05B

  2. #882

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyna
    dostalismy dzisiej wycenę robocizny..
    stan surowy otwarty z przykryciem dachu dachówką i maszyny = 48000,00 zł
    Co o tym śądzicie???
    budujemy M05B
    Wg mnie nie jest to tanio.
    Ja za budowę i przykrycie gontem M05a zapłacę 37 000 zł.
    I mój M05a ma 175m2 (pow. 190cm).

  3. #883

    Domyślnie

    witam tez chciałem budowac niewielkiiego ale chciałbym zeby niewielcy wypowiedzieli sie na temat dom Impresja z biura krajobrazy .

  4. #884

    Domyślnie

    Cytat Napisał L&A
    witam tez chciałem budowac niewielkiiego ale chciałbym zeby niewielcy wypowiedzieli sie na temat dom Impresja z biura krajobrazy .
    Poszukaj na forum czy czasem ktoś już o nim nie pisał, jeśli nie to zrób nowy temat, zamieść tam link do projektu i możesz być pewny że forumowicze ocenią projekt. Tutaj starajmy się pisać o Niewielkich.

  5. #885

    Domyślnie

    Wymiary więżby identyczne jak w nowej wersji.
    Pozdrawiam,
    Marcin

    Budujemy M05a

    http://www.niewielki.republika.pl/

  6. #886

    Domyślnie

    Witam !!!

    U mnie na razie przerwa do wiosny. W obecnej chwili kończę sprawy z kredytem

    Co do pytania kolegi o lokalizację mojej budowy to Rozgarty k/Torunia


    Siemanko.........

  7. #887

    Domyślnie

    Dzięki piotrI. Wiem gdzie to jest. Zaraz za Przysiekiem. Trasa Bydgoszcz - Toruń, żabi skok do Torunia.

    Kredyt mam przyznany, ale nie wiem, czy nie zmienię banku. Teraz to mi się nie spieszy.

    Przeprowadzam rozmowy z trzema firmami odnośnie kosztów budowy.
    W przyszłym tygodniu będę miał przez nich wycenę.

    W hurtowni również mają podać koszt wszystkich materiałów (podobno zamawiając całość stosują duże upusty).

    Dziś pogoda iście wiosenna.
    buduję M05L

  8. #888

    Domyślnie

    Witam

    Jestem na etapie skończonych fundamentów, tzn. ławy wylane i wymurowane ściany fundamentowe z bloczków, rozprowadzone rury od kanalizacji, izolacja pionowa i pozioma, bez ocieplenia. Łączny koszt do tej pory:
    1. wykop: 350,00
    2. szlowanie ław:1500,00 (z płyt OSB - ziemia okropna pod wykopy)
    3. stal:1450,00
    4. beton z gruszki B 20: 3700,00
    5. piasek do murowania 20t: 300,00
    6. bloczki betonowe: 2700,00
    7. cement: 600,00
    8. izolacja pinowa i pozioma(dysperbit i izolbet): 350,00
    9. rury pcv do kanalizacji: 450,00
    10. robocizna: 0,00 (buduję z ojcem)
    11. przyłącza: 1000,00(woda i kanalizacja), 1600(prąd)

    SUMA: 14000,00

  9. #889

    Domyślnie

    pedzelito:
    Kiedyś coś pisałes o stropie monolitycznym. Ja wtedy dyskutowałem nt. tego, że w naszym projekcie jest cięzko o cos takiego. Zakładałem jednal, że dach pokryjesz dachówką. Ponieważ chcesz użyc gontów systuacja się chyba troche zmienia. Dach bedzie lżejszy, mniejsze obciążenia na słupy itd. Może monolit ma uzasadnienie.
    PS. No chyba, że kiedyś kupisz dachówkę .
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  10. #890

    Domyślnie

    A Ty tomM05L, gdzie budujesz swojego Niewielkiego?

    A co do kredytu ja biorę w GeMoney Bank we frankach szwajcarskich (oprocentowanie 3,05%)!!!

    pozdrawiam

  11. #891

    Domyślnie

    Już nie chce mi się gadac z:
    - elektrykami,
    - hydraulikami,
    - kominkarzami,
    - "wykonczeniowcam"i.
    Z wiadomych względów, jednym z wazniejszych kryteriów wyboru ekipy jest dla mnie terminowośc .
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  12. #892

    Domyślnie Ogrzewanie kominkowe Niewielkiego - reaktywacja.

    A jeśli chodzi o kominek, to odświeżę troche temat. Zdecydowałem się na ogrzewanie kominkowe grawitacyjne - oczywiście jako tzw. rezerwa. Z przeprowadzonego wywiadu wynika, że przewód z ciepłym powietrzem przeciągnę na górę w scianie nosnej (wczesniej włożyłem butelkę 1,5l z wodą w wieniec gdzie nie ma strzemion, mam zatem naznaczone przejscie w stropie) i tam rozprowadzę do dwóch najbliższych pokoi oraz na korytarz (Otwór wywiewu na przeciwko schodów). Przewody z ciepłym powietrzem rozejdą się odcinkami nie dłuższymi niż 1m, albo 0,5. Nie wykorzystam turbinki.
    Pokój nad garażem będzie "zimniejszy", bo skorzysta z cieołego powietrza, które doleci z korytarza. Przewodów z ciepłym powietrzem nie da się w niewielkim przeciągną górą. Można jedynie za ściankami.

    Turbinka, która miałaby byc na piętrze(no własnie - dlaczego?) napędzając trzy pomieszczenia robiłaby dużo hałasu, ocieplając za bardzo 2 pomieszczenia i trochę jedno.


    Chyba, żeby ten jeden kanał napędzic turbinką. Okazuje się, że czasami warto cos popisac, bo do głowy pprzychodzą wtedy różne pomysly? Oczywiscie potrzebne są dalsze konsultacje z kominkarzem .
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  13. #893

    Domyślnie

    Witajcie!

    Pomysł z rozprowadzeniem ciepła z kominka jest świetny, sam o nim długo myślałem i zastanawiałem się jak go w praktyce zrealizować. Wymyśliłem, po wcześniejszych konsultacjach, że warto obieg ciepła wspomóc turbiną umieszczoną nie na piętrze lecz w obudowie kominka, którą należałoby bardziej wyizolować akustycznie. Nagrzane przez kominek powietrze chciałbym rozprowadzić nie tylko do pokoi na piętrze ale też do łazienki, którą mam za ścianą salonu(po drugiej stronie kominka ale też po prostej - do dwóch pokoi. Rury aluminiowe przechodziły by tuż pod stropem, a obudowałbym je rigipsem. Natomiast na piętrze rozprowadzenie powietrza można zrobić w podłoze poddasza jakies 30 cm przy ścianach.
    Warunkiem prawidłowego przepływu powietrza jest to aby nie było za dużo skrętów i załamań, itd. W moim przypadku przewód doprowadzający powietrze byłby w lini prostej na parterze i jedno kolanko doprowadzające ogrzane powietrze na poddasze.

    Co sądzicie?

  14. #894

    Domyślnie

    Co do kominka to z doświadczenia wiem,ze bez turbiny nie za bardzo takie grzanie zdaje egzamin. Ciepłe powietrze leci siłą grawitacji tylko do najbliższego pomieszczenia i dalej nie chce. Po założeniu turbiny sytuacja zdecydowanie sie poprawiła. Coś to powietrze musi w bok pchnąć. Turbina prawie wcale nie hałasuje, mam pokój obok schowka gdzie sie ona znajduje i w zasypaniu nic nie przeszkadza.
    Pzdr

  15. #895

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedzelito
    Cytat Napisał krzyna
    dostalismy dzisiej wycenę robocizny..
    stan surowy otwarty z przykryciem dachu dachówką i maszyny = 48000,00 zł
    Co o tym śądzicie???
    budujemy M05B
    Wg mnie nie jest to tanio.
    Ja za budowę i przykrycie gontem M05a zapłacę 37 000 zł.
    I mój M05a ma 175m2 (pow. 190cm).
    No tak,tak ale Ty budujesz w Rzeszowie a ja we Wrocławiu- wydaje mi się, że tu jest powód różnicy.

    pozdrawiam

  16. #896

    Domyślnie

    Kochani powiedzcie proszę ile was kosztowało rozprowadzenie kanalizy przed wylewkami, materiał i robocizna??

  17. #897
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia2005

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam.

    Zaczynam przygodę z NIEWIELIM.
    Jestem z Krakowa. Czy ktoś buduje w okolicy niewielki. Ja przymierzam się do M05b.Chciałbym zobaczyć ten dom w rzeczywistości.
    Oczekuje pomocy.
    Pozdrawiam

  18. #898

    Domyślnie

    Witajcie!

    Mam do Was pytanie - jak zalewaliście pierwszą podłogę u siebie - z gruszki z pompą, czy z betoniarki , chodzi mi o kalkulację kosztów, porównanie opłacalności. Wiadomo, że z gruszki to będzie express , ale nie oczas tu chodzi.

    Pozdrowionka..........

  19. #899

    Domyślnie

    witam wszystkich niewielkch, udało mi się położyć dach jeszcze przed świętami teraz mam pozabijane okna i drzwi i kupuje materiały elektryczne oraz umawiam kolejne ekipy. Z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe udało się wykonać także ogrodzenie. Mam pytanie czy ktoś kupował już podbitkę MO5 jeśli tak to jaką i ile oraz jej koszt.

  20. #900

    Domyślnie

    Koalla! Pochwal się, wklej kilka zdjęć!

    Możesz podać dotychczasowe koszty? (w jakiej okolicy budujesz?)
    buduję M05L

Strona 45 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony