dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 245
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 4887
  1. #1001

    Domyślnie

    Witam!!!

    Mam pytanie, czy ktoś z Was dał już wycenić okna z PCV do Niewielkiego? Wstępnie przeanalizowałem rynek i muszę powiedzieć, że różnice cenowe dochodzą nawet do 100%.
    A jak to wygląda u Was? Czy zastanawialiście się nad wymiarami 170x120, czy je zostawiacie, czy nie. Ja jestem za pozostawieniem wymiarów zgodnych z projektem. Wszelkie zmiany wydaję mi się, że mogą zburzyć pewien styl Niewielkiego. Co o tym sądzicie?

    Pozdrawiam

  2. #1002

    Domyślnie

    Witam
    piotrze I. ja mam już wstawione okna z Oknoplast Kraków, wymiarów nie zmieniałam. Wszystkie okna kosztowaly 6.900 zł z montażem

    Pozdrawiam

  3. #1003
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Irek62

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Witam wszystkich Niewielkich,

    Czy jest ktoś kto wybudował Niewielkiego M05 w okolicach Szczecina albo Gorzowa i chciałby podzielić się swoim doświadczeniem.
    Chcemy rozpocząć budowę naszego M05 w Kwietniu i chcielibyśmy wysłuchać waszych opini.
    Pozdrawiamy
    Beata,Irek

  4. #1004

    Domyślnie

    Witam!

    Piotrze napisałeś, iż kupiłeś dachówkę L15, tylko nie problem w dachówce ale w tym przypadku, w akcesoriach tj w gąsiorach poczatkowych i końcowych.
    Na jesieni kupiłem tę dachówkę L15 do pokrycia altanki ogrodniczej i nie mogłem kupić gąsira początkowego i końcowego oraz dachówek skrajnych lewych i prawych. W końcu skończyło się na wykonaniu tych obróbek z balchy powlekanej.
    Z tych względów dach pokryję dachówką Robena średzką falistą plus, gdyż do tej dachówki są bez kłopotu do kupienia wszystkie akcesoria.

    Pozdarwiam
    Irekpok
    Buduję M05aL

  5. #1005

    Domyślnie

    Witam!!!

    Powracając do tematu dachówki to kupiłem ją razem ze wszystkimi gąsiorami, zamknięciami, trójnikami + akcesoria. Moja powierzchnia dachu po przesunięciu ściany za garażem to 200m. No i dodatkowy koszt!!!
    Mam do Was pytanko ile Was kosztowała dachówka?

    W kwestii okien to kupuje w firmie OKNOVID, 6-komorowe, jednosronny złoty dąb ze zlicowanymi listwami przyokiennymi ( z uwagi na dodatkowy pokój na parterze zamiast 4 mam 5 okien 170x120 zamawiam je bez środkowej listwy - poprzeczki, dzielącej okno na dwie części).
    Cena 5600,00 + 4250,00 rolety zewnętrzne złoty dąb.

    Pozdrawiam

  6. #1006

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Dla zainteresowanych ceną pokrycia dachowego: My budujemy M05 w zasadzie bez zmian w projekcie i wyliczono nam, że musimy kupić dachóweczki na 220 m2.( o ile pamiętam). Kupiliśmy Braas celtycką (ciemnoczerwoną ), 2.140 sztuk + gąsiory, rynny i wszystkie akcesoria i wyniosło nas to 20.920. W tym są okna dachowe i kołnierze. Do tego blacha na pas nadrynnowy i podrynnowy-700zl (bez faktury) . W cenie był również transport 100km i rozładunek .

  7. #1007

    Domyślnie

    To znowu ja ,
    Zapomniałem dodać, że zostało nam 11 dachóweczek. Docinki z koszy były skrupulatnie wykorzystywane przez dekarzy w następnych koszach, z czego byliśmy silnie zadowoleni - chłopaki nie marnowali materiałów . Pochwalę się, że na szczęście dachówka jest położona rzeczywiście bardzo dokładnie, równo. Dach skończyliśmy 23.12.2006. i dosłownie po pięciu minutach od zejścia dekarzy z dachu zaczęło sypać śniegiem .

  8. #1008

    Domyślnie

    Czy mógłbyś artshi wkleić kilka zdjęć swojego Niewielkiego?
    Jedno zdjęcie pokazałeś nam na forum 25.12.2006, ale to wciąż mało, mało..................

    Pozdrawiam

  9. #1009

    Domyślnie

    Witam "Niewielkich",

    W kwestii okien... wycena okien drewnianych o wymiarach takich jak w projekcie wyszła na 23 tys

    Poza tym dostałam kolejną wycenę robocizny stanu surowego otwartego - 52 tys.
    Czy ja żyję na jakiejś innej planecie, czy Wasze wyceny są pdoobne?? Dodam, że chodzi mi o wyceny z tego roku.
    Póki co utkiwiłam w elektrowni.Jak od nich dostanę papierek, to lecę z adaptacją.

    Czy ktoś buduje M05a lub chociaż M05 w warmińsko-mazurskim???
    Chciałabym zobaczyć, czy planowane przeze mnie zmiany są słuszne...

  10. #1010

    Domyślnie zestawienie materiałów

    Witam wszystkich zauroczonych projektem M05a. My narazie jesteśmy na etapie załatwiania wszystkich niezbędnych papierków (a niestety trochę to trwa), ale już prawie zdecydowaliśmy się na zakup M05a. Wahamy się tylko dlatego, że orientacyjny kosztorys podany na stronie muratora nas nie za bardzo przekonuje.

    Mam prośbę, czy ktoś kto posiada już ten projekt mógłby przesłać mi zestawienie ilościowe materiałów niezbędnych do budowy tego domku. Jakbym cos takiego miała, to dałabym znajomemu w hurtowni, a on wyliczłby mi orientacyjną kwotę potrzebną na zakup materiałów.

  11. #1011

    Domyślnie

    Witam.
    Obiecuję wkleję kilka fotek,ale dziś moja radiówka ma strajk .
    Zrobię kilka aktualnych, też poddasze po korekcie łazienki , ścianek w pokojach i klatce schodowej.
    Dodam tylko, że jak czytam Wasze wyceny to nie wiem czy zdecydowalibyśmy się na budowę. Ale pewnie u nas na wschodzie to inny kraj .
    Dla przykładu nasze okna to 6500 zł - drewniane ze szprosem konstrukcyjnym kol. orzech. Cena oczywiście z montarzem i bez VAT no i bez kwitu. .
    Mieliśmy wyceny z różnych firm (Urzędowski itp.),ale na szczęście dla nas był rodzimy producent z renomą ( pchają do Wloch , Francji i Niemiec).
    Wszędzie odradzano nam PCV ze względu na wielkość okien, szczególnie w tarasowych.Poza tym oczywiście sprzedadzą nam jakie zechcemy
    Pozdrowionka.
    Artur!

  12. #1012

    Domyślnie Projekt M05 Niewielki/Murator

    Witam serdecznie wszystkich milosnikow Niewielkiego!!!Oboje z zoan jestesmy zakochani w projekcie Niewielki M05a!!!Dziekujemy za wszystkie cenne wskazowki i opinie na jego temat.Jednakze jak kazdy kto zaczyna budowe mam zasadnicze pytanie ile ?????to bedzie wszystko kosztowac????Jesli ktos z Niewielkich zna ta odpowiedz badz jest na tym etapie prac ze jest w stanie okreslic cene prosze o odpowiedz.

  13. #1013

    Domyślnie

    Witam,
    Widzę, że mamy ten sam problem. My z mężem też chcemy bardzo kupić ten projekt, ale nie mamy pojęcia jaka jest realna cena wybudowania tego domu. Pisałam wczoraj na forum prośbę, aby ktoś kto ten projekt juz kupił, przesłal nam zestawienie materialow, abyśmy mogli przygotowac sobie taki wstepny kosztorys. Niestety póki co nie dostałam żadnej odpowiedzi Ale mam nadzieję, że ktos nam pomoze

    Jak zobaczysz na forum jest juz wątek dotyczący Niewielkiego i tam bardzo duzo osób wymienia się informacjami, więc może i nam doradzą.

    A na jakim etapie przygotowań do budowy jesteście?

    Pozdr.

    Basia i Jare

  14. #1014

    Domyślnie

    No tak...po poście artshi odnośnie ceny okien jestem pewna, że żyję w innym świecie

    Mam tylko nadzieję, że po zmianie wymiarów okien cena będzie niższa

  15. #1015

    Domyślnie

    Witajcie!!!Oboje z zona na razie jestesmy w polu!!!!Jestesmy na etapie kupna dzialki,wiec niewiele...!!Ale domek postanowilismy juz wybrac i wybor padl na Niewielkiego.najbardziej odpowiada nam jego bryla.Wlasnie wczoraj odnlazlem forum odnosnie niewielkiego wiec zaraz zaczolem szperac o nim.Te wszystkie zawarte tam informacje sa bardzo interesujace i pomocne.Znalazlem tam rowniez szacunkowy kosztorys budynku opiewal on na 260 tys.Pozdrawaiam
    Ten rok jest przełomem w moim zyciu BUDOWA

  16. #1016

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje wszystkim za cenne uwagi i spostrzezenia. Mam zamier czesto przegladac forum i czerpac jak najwiecej
    Ten rok jest przełomem w moim zyciu BUDOWA

  17. #1017

    Domyślnie

    Oboje z zona wybralismy rowniez Niewielkiego.Na razie jestesmy na etapie kupna dzialki.Ale pierwsza sprawa bylo wybranie projektu ktory bedzie spelnial nasze oczekiwanie.Wyborl bezapelacyjnie padl na Niewielkiego.!!!!!!Z budowa domu musimy jednak zaczekac do nastepnego roku ale juz teraz zamiezam zbierac cenne informacje jakie zamieszczaja tutaj na forum wszyscy milosnicy Niewielkiego,za ktore bardzo dziekuje.dziekuje osobom ktore umiescily zdjecia Niewielkiego na forum,to pomoglo nam wyobrazic sobie wnetrze domu.Jesli ktos z Panstwa ukonczyl juz budowe domu badz posiada przyblizony kosztorys prosze o informacje.
    Ten rok jest przełomem w moim zyciu BUDOWA

  18. #1018

    Domyślnie

    Musieliśmy założyć album na Onecie bo fotosik krzaczy się od paru dni i za nic nie możemy nic wkleić. Oby się teraz udało .


  19. #1019

  20. #1020

    Domyślnie

    No dobra , jakieś dziwne rzeczy się porobiły, jak się nauczę to po ludzku będzie. Teraz partactwo, sorry . Ale jak się uprzecie to coś zobaczycie . Jakby jakieś pytania, to śmiało, wolę prozą niż wklejać zdjęcia hehe.
    Artur.

Strona 51 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony