dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 245
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 4887
  1. #1041

    Domyślnie

    Faktycznie, zgadzam się z TomkiemM05a. Nadproża okien trochę nisko?
    Czy tak miało być ? Hmm.
    U nas kurczę inaczej.

  2. #1042

    Domyślnie

    Cześć,

    Witam wszystkich budujących Niewielkiego.
    Powaznie rozwazam kupno tego projektu. Celem przedstawienia się :bedę budował w Chotomowie pod Legionowem.

    Bardzo chciałbym zobaczyc ten domek w realu.
    Czy ktoś z zaawansowany w budowie z okolic Warszawy zechciałby się pochwalic i zgodziłby sie na oprowadzenie dwuosobowej wycieczki ?

    Drugie pytanie czy ktos z Was podpiwniczał ten domek ?
    Ze wzgledu na warunki geologiczne musze zrobic b. glebokie fundamenty ( ok 1.5m )więc zrobienie piwnicy właściwie się samo narzuca. Nie bardzo widze gdzie moznaby wcisnąć schody. Wdzięczny bedę za ewentualne rady.

    pozdrawiam
    glisie

  3. #1043

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekM05a
    Cytat Napisał JKJ7
    Czy prawdą jest, ze nie podnieśliście poddasza (ściany kolankowej), a parter jest wyższy?
    - Niewielka ciekawość budowlana .
    Podnieśliśmy o jednego max-a, ale zmieniliśmy rozmiar okien na 120x150 .
    Cień okapu na równi z oknami tak ,że swiatło w całości wykorzystane.Okap wydłużony.Tak wyszło.Chodziło o ten rozmiar okien po co przepłacać za nietypowe i tak w jadalni powiększyliśmy okno na 150x170.
    JKJ7

    M05A

  4. #1044

    Domyślnie m05a

    Czy ktoś ocieplał już poddasze. Interesuje mnie jak i kiedy ocieplać powierzchnię znajdującą się miedzy ścianką kolankową a ściankami wewnętrznymi. Z czego robicie ścianki, na jakiej wysokości okna połaciowe, jaka wysokość ścianki wew.
    Jakie ogrzewanie instalujecie, czy robicie kominek z płaszczem , solary, ogrzewanie podłogowe, czy macie jakieś dalsze koszty instalacji , tynków, wylewek itd.
    JKJ7

    M05A

  5. #1045

    Domyślnie

    Witam czy ktoś buduje niewielkiego wariant 2 M05b.Pozdrawiam.

  6. #1046

    Domyślnie

    Witam
    Ja dołączam się do pytania czy ktoś buduje wersje M05b bo ja chyba się zdecydowałem na ten projekt i czy ktoś z okolic Krakowa buduje którąkolwiek wersje bo chciałbym oglądnoć z bliska.
    Pozdrawiam wszystkich "Niewielkich"

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Napisał JKJ7
    Podnieśliśmy o jednego max-a, ale zmieniliśmy rozmiar okien na 120x150 .
    Cień okapu na równi z oknami tak ,że swiatło w całości wykorzystane.Okap wydłużony.Tak wyszło.Chodziło o ten rozmiar okien po co przepłacać za nietypowe i tak w jadalni powiększyliśmy okno na 150x170.
    Faktycznie - nie policzyłem max-ów . Jęsli chodzi o okna, to kiedyś jakiś okniarz mówił mi że takie wysokie okna i tak nie doświetlą, bo - okap. Dodatkowa korzysc - można było zrobic grubsze, oddzielne nadproża. Ciekawe roziazanie, zmienia jednak oryginał. Ja np. żałuję, że tych drzwi zewn. od pomieszczenia gosp. nie obniżyłem - jak u Ciebie .
    Ale podniesienia to nie widac? - wydłużony okap???
    Tak pytam, bo zastanawiam się nad zburzeniem i wybudowaniem od nowa...
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  8. #1048

    Domyślnie Re: m05a

    Cytat Napisał JKJ7
    Czy ktoś ocieplał już poddasze. Interesuje mnie jak i kiedy ocieplać powierzchnię znajdującą się miedzy ścianką kolankową a ściankami wewnętrznymi. Z czego robicie ścianki, na jakiej wysokości okna połaciowe, jaka wysokość ścianki wew.
    Jakie ogrzewanie instalujecie, czy robicie kominek z płaszczem , solary, ogrzewanie podłogowe, czy macie jakieś dalsze koszty instalacji , tynków, wylewek itd.
    Za dużo do powiedzenia nie mam, ale...
    Scianki poro 11,5 niczym nie ocieplane. Okna wg. planu. Jeśli chodzi o ocieplenie to tylko dachu - zostawiłem włazy. Ocieplenie ruszy jednak dopiero po tynkach - bo wilgoc...
    Kominek robię z wkładem + grawitacja do dwóch pokoi i przedpokoju z kierunkiem na ostatni pokój - typowa rezerwa, bez turbinki (narazie tak).
    Tynki...
    Ciągle nie zamówione - ale przychylam się do gipsowych z agregatu - bo dużo większe p-stwo, że równe. Ktoś inny o tynkach ma coś do powiedzenia?
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  9. #1049

    Domyślnie m05a

    Tak jak pisaliśmy okap został wydłużony, a może inaczej - belki nie są skrócone do długości z projektu. W projekcie okap ma 80cm, nasz po podniesieniu o jednego pustaka czyli 25 cm ma 70 cm, a boiorąc pod uwagę niższe okno to nie ma wielkiej różnicy.
    25 cm cegła+20 cm okna to razem daje 45 cm różnicy .
    Wymiary wjazdu garażowego są doś spore. W projekcie jest wysoko na ok. 235 cm, natomiast w specyfikacji stolarki podana jes wusokość 217 w świetle muru - my mamy zrobiony ten wyższy wymiar to i cena bramy jest wyższa
    Ścianki też dajemy poro 11,5.
    Tylne drzwi do pom. gosp. są obniżone 2,05m
    Cały czas mamy dylemat z wysokością ścianki na poddaszu między 90 a 100 cm.
    No i kwestia zagospodarowania przestrzeni za sciankami
    Jak wykonaliście (lub zamiary) odpowietrzenie kanalizacji od łazienki na dole?
    JKJ7

    M05A

  10. #1050

    Domyślnie

    Witam Niewielkich!!!!Czy ktos z Was ma pomysl jak mozna zdobyc wizualizacje projektu Niewielkiego M05a?????????
    Ten rok jest przełomem w moim zyciu BUDOWA

  11. #1051

    Domyślnie

    Piekna robota JKJ7!!!!!!!!!!!!
    Zastanawiam sie czy mozliwe byloby odwiedzic Cie i Twojego Niewielkiego(Wielkiego)i podpatrzec Twoja prace?????Ulatwiloby to mam wspolnie z zona wyobrazenie Niewielkiego!!!Moja zona ma wkrotce 30 urodziny i wymazyla sobie Niewielkiego jako prezent urodzinowy,co prawda na papirze ale.. juz nasz.!!!!Ale najpierw chcielismy go gdzies zobaczyc na zywo.Jestesmy ciekawi Twoich rozwiazan.Wiec moze kiedys...???

    Pozdrawiam TAK TRZYMAJ!!!!!PIEKNA ROBOTA
    Ten rok jest przełomem w moim zyciu BUDOWA

  12. #1052

    Domyślnie

    Eh... jak Wam zazdroszę, że tyle już macie wybudowane.

    Ja ciągle czekam na warunki z elektrowni

    plisssss wklejajcie tu jak najwięcej zdjęc Niewielkiego

  13. #1053

    Domyślnie

    A co tu tak cicho?

    Chciałam się tylko pochwalić, że mam już wszystkie warunki techniczne i w piątek lecę do architekta
    Mam tylko ciągle mieszane odczucia odnośnie zmian w projekcie.

    Planuję:
    - powiększyć dolną i górną łazienkę
    - powiększyc odrobinkę kuchnię
    - zrobić garderobę kosztem kawałka pom. gosp. za garażem
    - zliwidować drzwi balkonowe, zamiast tego zrobić szerszą przesuwkę
    - zliwidować kominek zewnętrzny
    - zmienić wymiary okien

    Nie podoba mi się wejście z garażu na dom. Przecież to praktycznie środek domu. Gdzie zdjemować buty? W garażu, czy nieść je w rękach aż do wiatrołapu? A z kolei zrobienie wejścia przez kotłownie to cała wycieczka. Poza tym tam planuję spiżarnię. I co tu robić...

    Może ktoś coś zaproponuje?

  14. #1054

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropeczka27
    Nie podoba mi się wejście z garażu na dom. Przecież to praktycznie środek domu. Gdzie zdjemować buty? W garażu, czy nieść je w rękach aż do wiatrołapu?
    Wiem jak to rozwiazac: Trzeba kupiowac po 2 pary butów.
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  15. #1055

    Domyślnie

    No tak kurtki, czapki itp. też razy dwa

    A tak serio, to naprawdę nie wiem co z tym zrobić. Zlikwidować i latac dookoła?

  16. #1056

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropeczka27
    A tak serio, to naprawdę nie wiem co z tym zrobić. Zlikwidować i latac dookoła?
    Ja przenoszę drzwi i będę chodził przez kotłownię a tam będą wieszaki dla domowników i miejsce do mycia psa.

  17. #1057

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedzelito
    Cytat Napisał kropeczka27
    A tak serio, to naprawdę nie wiem co z tym zrobić. Zlikwidować i latac dookoła?
    Ja przenoszę drzwi i będę chodził przez kotłownię a tam będą wieszaki dla domowników i miejsce do mycia psa.
    Ogólnie bardzo dobry pomysł, ale mi to burzy cała moją koncepcję
    No coż, chyba nie muszę tej decyzji podejmować do adaptacji? Mogę to chyba zrobić na etapie budowy?

    A powiedzcie mi tylko, czy muszę do adaptacji określać gdzie ma być zlew, kibelek itp.?

  18. #1058

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropeczka27
    No coż, chyba nie muszę tej decyzji podejmować do adaptacji? Mogę to chyba zrobić na etapie budowy?
    A powiedzcie mi tylko, czy muszę do adaptacji określać gdzie ma być zlew, kibelek itp.?
    Tego wszystkiego nie musisz zgłaszać, buduj spokojnie.

  19. #1059

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedzelito
    Tego wszystkiego nie musisz zgłaszać, buduj spokojnie.
    Uff.. skoro tak to już mi lepiej, bo nie ukrywam, że mam dużego stresa przed oddaniem projektu do adaptacji
    Znając mnie, to będę chciała ciągle coś zmieniać

  20. #1060

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropeczka27
    A tak serio, to naprawdę nie wiem co z tym zrobić. Zlikwidować i latac dookoła?
    A co na to Ten, który będzie nosił zakupy z hypermarketu?
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

Strona 53 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony