dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy ten dom jest funcjonalny dla 3-osobowej rodziny?

Głosujących
4. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    4 100,00%
  • nie

    0 0%
Strona 2 z 47
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 921
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Dziękuję za opinię. Chyba masz rację. Ciekawa jestem, co na to Wasz architekt.
    Czekamy z niecierpliwościa na wiadomość.
    Jeszcze raz szczere dzięki...Fajnie jest poczuć, że ktoś z "zewnatrz" chce pomóc.
    Pozdrawiamy.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta_zaz
    Cytat Napisał roni
    Hej Marta,
    Budujecie także w górach. Czy architekt mówił Wam coś o konieczności wzmacniania więźby ze względu na warunki śniegowe? Nam powiedział, że trzeba wykonac pomiary ze względu na strefę śniegową i ewentualne zmiany konstrukcyjne. Co o tym myślicie?
    Pozdrawiamy,
    Dominika I Tomasz
    Tak sie jeszcze zastanawialam nad tym wzmocnieniem wiezby... W sumie to jest chyba tak, dom jest zaprojektowany na potrzeby II-giej strefy klimatycznej, a my jestesmy w ktorej?? III pewnie albo IV, no i po to sie bierze architekta do adaptacji projektu, aby te wszsytkie zmiany "zrobil", za to sie placi w adaptacji.
    Wydaje mi sie ze nie trzeba robic zadnych pomiarow, przeciez to jest ustalone, tak samo jak klasy gruntow, itd, po co macie placic za cos co i tak jest ogolnie przyjete, arch. powinien jedynie dostoswac parametry - przeliczyc do warunkow miejsca w jakim bedziecie budowac dom....
    No ale to sa tylko moje domysly, dowiem sie w sobote dokladniej co i jak, i wtedy napisze jak to wyglada

    Pozdrowionka,
    Marta i Dawid
    Witajcie dawni Barwni!!!
    Chcę tylko powiedzieć, że Marta ma w 100% racje. Tak właśnie jest. Wczoraj rozmawiałam z konstruktorem i mówił to samo!!! Że architek adoptujący projekt dostosowuje parametry do miejsca gdzie będzie budowany dom. Większość projektów jest zaprojektowana dla II strefy, a my jesteśmy chyba w III strefie (IV to Tatry) - tak nam mówił konstruktor. Wydawał się bardzo kompetentny.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasz CODZIENNY.
    P.S. Też zastanawiam się nad innym projektem.
    kasia

  3. #23

    Domyślnie ścianka kolankowa c117

    Witaj Marta
    Uważam , że wygląda poprawnie. Długość słupów nie rzuca się w oczy. Cały czas przyglądam się proporcjom - wysokość ściany klinkierowej (obłożonej płytkami), a trójkąt nad poziomą belką w ganku. Wydaje mi się, że ten trójkąt jest zbyt mały, niski w odniesieniu do wysokości tej ściany, ale nie jestem pewna. Chciałabym (w sferze pobożnych życzeń pozostaje realizacja, jak na razie) zbudować dużą makietę domu 0,55m na 0.4m.
    Najbardziej wiarygodna opinia w sprawie wyglądu budynku z podniesioną ścianką to tylko autora projektu. Może spytaj co o tym sądzi.
    Ja raczej nie podnoszę ścianki.
    Murarz, który robił fundament stwierdził:
    -wąskie schody
    -wąska łazienka na parterze
    -za niska ścianka kolankowa,
    Marta - jaką planujecie kolorystykę domu tzn dach, okna, oblicówka (deseczki elewacyjne), klinkier, tynk ? Z czego dach?.[/list]
    Ostatnio edytowane przez celtorek ; 06-07-2018 o 10:28

  4. #24

    Domyślnie schody c117

    Na 15 kartce od końca projektu, tam gdzie jest rzut stropu - jest napis schody drewniane (bezpośrednio na schodach).
    Wrażenia po przeczytaniu kolorystyki na projekcie miałam identyczne.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Hej,
    Dziękujemy za informacje.

    U na zastój. Pod koniec grudnia pierwsze rozmowy i załatwianie mediów.

    Codzienni- prześlijcie zdjęcia swoich działek i wszystkiego, co już macie.

    Zastanawiamy się, czy konieczne jest ogrodzenie działki przed budową. Z jednej strony daje to jakies poczucie bezpieczeństwa, ale z drugiej- to trochę niepotrzebne koszty- i tak chcemy zrobić jakieś ładne ogrodzenie na koniec??? Jak Wasze odczucia na ten temat???

    Pozdrawiamy,
    Dominika i Tomasz[/img]

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    A oto nasza działka.


  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Zrobiliśmy małą wizualizację jednej z sypialni na górze. Mam nadzieje, że dobrze naniesliśmy wszystkie wymiary. Wygląda to tak:



    Wniosków kilka:
    1. Pokój bardzo przytulny,
    2. Nie podnosimy ścianki kolankowej,
    3. Mały problem z wstawieniem mojej wymarzonej szafy ( dużej szafy), ale jakoś przeżyję,
    4. Coraz bardziej zakochuję się w naszym codziennym.

    Jesteśmy bardzo ciekawi, co o tym myślicie ???

  8. #28

    Domyślnie ogrodzenie+działka

    Działka w ładnym miejscu i z widokiem. Jakie ma wymiary? Gdzie droga ? od strony palika? A światło?
    A teraz gorsza wiadomość- ja bym grodziła i to koniecznie. Z trzech stron możesz przecież zrobić ogrodzenie stałe, bo tymczasowe też kosztuje. Trzeba go kupić, zrobić, a potem wyrzucić -dużo zbędnego zajęcia i koszt.
    Wkleje zdjęcie swojej jak posprzątamy, bo w porównaniu ...mamy pobojowisko.
    My mamy działkę w obrębie miasta. Jest przy długiej drodze, (ponad 100 numerów) dawniej wiejskiej, ale wygląda w wielu elementach jakby świat od 50 lat zatrzymał się w rozwoju. Wymiary działki 23m na ok 160-170m. Część 1200 m jest ogrodzona. Mamy wodę na podwórku i światło. Przedwczoraj podciągnęli nam tel TP pod fundament za darmo, bo akurat podłączali ulicę.
    Działkę mam po dziadku.
    Od dziesięciu lat nie jeździliśmy na działkę, stała pusta. W tzw międzyczasie wprowadzili się nowi sąsiedzi. Odpady ogrodnicze wyrzucają do nas .Resztki palą u nas przed płotem itp, bo u siebie mają posprzątane, więc reszty można się domyśleć, poza tym działkę po 10 latach nieobecności zastaliśmy bez większych "strat".

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Działka w ładnym miejscu i z widokiem. Jakie ma wymiary? Gdzie droga ? od strony palika? A światło?
    A teraz gorsza wiadomość- ja bym grodziła i to koniecznie. Z trzech stron możesz przecież zrobić ogrodzenie stałe, bo tymczasowe też kosztuje. Trzeba go kupić, zrobić, a potem wyrzucić -dużo zbędnego zajęcia i koszt
    Dzięki za rade, chyba rzeczywiście ogrodzimy działkę. A co do wymiarów- długość od palika do mojej mamy- w oddali- ok. 54 m., a szerokość ok. 22 m- od palika w prawo.
    W sumie powinno wyjśc jakieś 12 arów.
    Droga od strony mojej mamy, od północy. Właściwie to jeszcze nie droga. Musimy ją sobie najpierw utwardzić- ok. 50 metrówm . Mam nadzieję, że szybko się z tym uporamy.
    Zrobię kilka fotek zimą i postaram się zamieścić tutaj, ale dopiero na początku nowego roku, bo wyjeżdżamy.
    Pozdrawiamy.

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    A oto ta sama sypialnia z podwyższoną o 30 cm. ścianką kolankową:


  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Wysyłam już teraz...

  12. #32

    Domyślnie ścianka kolankowa c117

    hmmm...Ścianka jest niska. Funkcjonalność średnia, nagminne uderzanie się w głowe lub schylanie pod ścianą - nic fajnego. Wizualizacja daje do myślenia. Ustawienie łóżka w ten sposób (dla mnie z doświadczenia) - ładne, ale może okazać się, ze jest zbyt duszno, żeby sypiać z zadowoleniem. Trochę mnie wystraszyła ta wizualizacja. Już raz popełniliśmy taki błąd. Z drugiej jednak strony podoba mi się c117 ze ścianką z projektu. No jeszcze raz muszę to przemyśleć. Najlepiej zobaczyć w realu c117 w obydwu wersjach, no ale brak możliwości. Super że wkleiłeś zdj.

  13. #33

    Domyślnie

    Byliśmy u kilku ekip murarzy -wyceny od 10 000 do 15 000, bez fundamentu. Dla porównania sąsiad buduje dom ok 140 m umówiony jest na 14 500.
    Macie jakąś wycenę?

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Witamy wszystkich świątecznie!
    od kilkunastu tygodni kibicujemy forum dot. CODZIENNEGO.
    Trafiliśmy na nie już po podjęciu decyzji o kupnie projektu. Tak, mamy projekt już od listopada! Zaczynamy budowę późną wiosną przyszłego roku. A tymczasem, jak to ktoś ładnie na forum określił - papierologia!
    Niezwykle cenna jest lektura postów - można zwrócić uwagę na sprawy istotne, które mogłyby ujść naszej uwadze [np. szerokość garażu].
    Zmiany w projekcie można powiedzieć "standardowe":
    - łazienka na poddaszu nad łazienką na parterze;
    - pokój po łazience będzie garderobą i suszarnią;
    - ścianka kolankowa o jeden pustak w górę;
    - garaż poszerzony o 60 cm [czyli cały domek się powiększy] Pozwoli to na zachowanie proporcji przy podniesionej ściance kolankowej;
    - fudament lany;
    - strop monolit;
    - okna połaciowe po jednym w pomieszczeniu;
    - okna na parterze podniesione [w kuchni] tak aby zmieściły się szafki kuchenne;
    Z garażu nie rezygnujemy: pokoi wystarczy dla naszej trzyosobowej rodziny a działka jest tak mała i trudna w zabudowie, że nie ma gdzie postawić osobnego garażu.
    Podniesienie ścianki kolankowej nie wynika z chęci zwiększenia metrażu na poddaszu. Chcemu po prostu mieć sufit nad głową a nie konstrukcję dachu. Gdybyśmy podwiesili sufit pod jętkami pomieszczenia byłyby zbyt małe. No i oczywiście daszki muszą zostać [w nich cały urok domku]. Dyskutujemy z żoną nad klinkierem - ja chcę, żona nie, ale decyzja dopiero w przyszłym roku. Acha, budujemy z maxa.
    Pozdrawiamy i życzymy miłych i spokojnych świąt.

    Jola i Krzysiek

  15. #35

    Domyślnie c117 -szafki pod oknem i klinkier elewacja

    witam wszystkich świątecznie
    Nie mam w domu projektu, ale wydaje mi się, że okno w kuchni jest na wys 105 cm i szafki zmieszczą się bez problemu. Nawet w spisie okien jest wymienione okno kuchenne ok~160x130 (chociaż zamieniona jest tam wys z szer).
    Ja ogólnie nie przepadam za klinkierami, chyba z powodu nagminnego, od kilku lat, stosowania ich przy wykańczniu budynków. W moich okolicach często to wygląda tak:
    zestaw1- domek żółty dach brązowy, klinkier cokół i 1 słup przy wejściu czerwony inny odcień , bo słup z cegieł, a cokół z płytek , a do tego siwa i czerwona (buraczkowa) kostka brukowa
    zestaw2-domek żółty- dach czerwony,jasny- cokół z klinkieru bordowy cieniowany, a koło garażu beżowe płytki itp
    A jeszcze płot jest z klinkieru cegieł- inny odcień niż płytki na podmurówce. I może stąd ta niechęć do płytek klinkierowych.
    Zastanawialiśmy się, czy zamiast klinkieru zastosować piaskowiec, takie cienkie paseczki- koło nas ok 20 km jest dość tani.
    Jednak zamierzamy zrobić tak jak w projekcie- jest ok-czyli klinkier. Boję się, że jak zacznę "ćkać" różne zamienniki to zamiast małego, białego domku wyjdzie mi coś innego. Postaramy się dobrać kolory do całości domu i do podwórka z sensem-taki mamy zamiar.
    Już jestem niezbyt zadowolona, bo mamy spadek terenu na działce i przód czyli frontowy ganek wyjdzie dość wysoko 60 cm wyżej niż tylny tarasik. Zamierzamy tą budowę przeżyć spokojnie bez zbędnych emocji tzn nie chcemy się denerwować- przynajmniej takie mamy założenie. Dopiero zaczęliśmy i już "bywało różnie", ale chcemy być dobrej myśli.
    Miłych świąt.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie okno w kuchni

    Witam ponownie.
    Okno okazało się na odpowiedniej wysokości! Popełniliśmy błędne założenie, że skoro w salonie okno jest na wys. 85 cm to w kuchni też. A swoj.ą drogą czy nie powinny być jednak na tym samym poziomie? Nieważne. Według naszej koncepcji [a właściwie mojej - żona skłania się ku piaskowcom i im podobnym] klinkier ma być szary lub ciemno popielaty - dach antracyt, mam problem z doborem elewacji ale na pewno nie będzie biała. W naszej okolicy też jest mnóstwo klinkierowej pstrokacizny, postaramy się tego uniknąć.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Wszystkim forumowiczom- w Nowym Roku- życzymy Wszystkiego Najlepszego,
    Duzo usmiechu, radości, postępów na budowie i przede wszystkim zdrowia.
    Dominika & Tomasz

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Może dołączysz do forum założonego przez Martę. Polecam. Fajnie się rozwija.
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...519334#1519334

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Hej,
    Mamy blaszany garaż....hurraaaaa..... to będzie nasz pierwszy "budynek" na działce.
    Projekt już w adaptacji. Nic nie zmieniamy, ale o tym chyba już wspominałam.
    Jesli chodzi o materiał budowlany zastanawiamy się nad prefabetem bielskim. Odbyliśmy też wstępną rozmowę z wykonawcą. Wstępna wycena za robociznę 30-35 tys za stan surowy ( całość). Dokładniejsza wycena dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z projektem, a to dopiero, kiedy odbierzemy gotowy projekt budowlany od architekta.
    Co do klinkierów, to żółte są w porządku, jaśniutkie brązy też nam się podobają- chyba zostaniemy przy klinkierach. Elewacja nie biała, ale raczej jasna. A dachówka....podoba nam się dachówka Rupp- antracyt. Na pewno będzie to dachówka matowa.
    Zastanawialiście się już może nad oknami- drewniane czy pcv???
    My raczej zdecydujemy się na pcv, chociaz niedawno gdzies przeczytałam, że jeśli chodzi o dachowe okna pcv, to dużo gorzej współpracują z więźbą, chociaż drewniane dachowe pod naporem śniegu szybko chłoną wilgoć i niszczeją.
    I jeszcze jedno- jakie schody są w końcu przewidziane w naszym projekcie. W jednym miejscu jest napisane, że betonowe, a z kolei w innym miejscu, na jakimś rysunku, jest napisane, że drewniane
    To tyle na dzisiaj.
    Pozdrawiamy wszystkich serdecznie.
    Dominika & Tomasz

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cześć,
    Blaszak dobra sprawa. My szukamy pakamery budowlanej [może ktoś wie gdzie w okol. Krakowa można kupić tanią, używaną, może być do naprawy?]. Adaptacja naszego projektu jest już na ukończeniu ale musimy poczekać na dokument o wyłączeniu części działki z produkcji rolnej [tej części pod budynkiem i dojazdami - dobre nie? ]. Odbiór dopiero w połowie stycznia i ani dnia wcześniej! 30 dni to 30 dni jak powiedziała pani urzędniczka]. Reszta dokumentów gotowa i 16.01. składamy papiery o pozwolenie na budowę!
    Uzgodniony przez nas wykonawca za stan surowy [dach z orynnowaniem] powiedział 25 tyś. Jak liczymy: z kosztami "pobocznymi" dojdzie do 28 tyś. -> musimy zrobić sami "zasypkę' + koszty wykopów pod fundamenty.
    Co do schodów to faktycznie raz są betonowe raz drewniane. My zdecydujemy się prawdopodobnie na drewniane lub inne lekkie, ale co wówczas ze spiżarnią? Dachówka Rupp antracyt matowa - popieram choć sporo kosztuje!! A okna? Życie pokaże; PCV chyba tańsze.
    Pozdrawiam Krzysiek.

Strona 2 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony