dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy ten dom jest funcjonalny dla 3-osobowej rodziny?

Głosujących
4. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    4 100,00%
  • nie

    0 0%
Strona 3 z 47
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 921
  1. #41

    Domyślnie

    Cześć Krzysiek
    Właśnie wczoraj liczyliśmy więźbę i się zniechęciliśmy.

    Na 7 str jest napisane schody żelbetowe, ale ich nigdzie w projekcie nie narysowali i nie widzę, żeby gdzieś była wyszczególniona stal do tego typu schodów. Więc sądzimy, że prawdziwa jest inf -schody drewniane. My będziemy mieć drewniane. Spiżarki nie robimy.
    Daszek frontowy- nachylenie też jest podawane-dwie wersje 20 albo 25 st.
    Zestawienie drewna więźby od K1 do K4A=35szt. Logiczniejsza w takim dachu jest parzysta liczba K, czyli w tym wypadku 34. Tak mi się wydaje.
    Liczenie drewna odłożyliśmy na następny tydzień.

  2. #42

    Domyślnie też mamy zamiar budować ten domek...

    Witajcie jesteśmy ,,prawie" zdecydowani na ten projekt. Budujemy w Gorzowie Wlkp. Poszukuje w lubuskim budujących taki dom. Jeśli ktoś posiada fotki z budowy prosze o info. Pozdrawiam.

  3. #43

    Domyślnie c117 więźba

    Hej
    Sprawdzał już ktoś (mam nadzieję) zestawienie więźby w projekcie ? tzn jak ma się do rzeczywistości?
    Ostatnio edytowane przez celtorek ; 06-07-2018 o 10:33

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Hej,
    No właśnie - spiżarka dobra sprawa gdy nie ma się piwnicy: gdzieś trzeba schować soczki itp. Problem nie tylko w schodach. Moja lepsza połowa ma już gotową koncepcję kuchni i nijak jej nie pasują drzwi do spiżarni w tym miejscu. Wobec tego decyzja zostaje odłożona w czasie. Jak będzie parter gotowy to z przymiarem w ręce zrobi się burzę mózgów. A propos więźby dachowej to nie pomogę ponieważ poszerzamy dom więc zestawienie więźby ulegnie zmianie. Zestawienia drewna do wykonania więźby w projektach zwykle są szacunkowe i przed zakupem drewna i tak trzeba przeliczyć po swojemu [i pamiętać o dodaniu zapasu do każdego wymiaru].
    Do Celtorka: logika żony jest o.k. Nasz wybór CODZIENNEGO to efekt podobnego myślenia. Miał być mały domek bez garażu np. Miniaturka czy W Jagodach, ale ze względu na niezwykle wąski salon i schody w salonie w tych projektach, padło na C 117. C 117 to kompromis: mała działka, mało kasy, dużo przestrzeni na parterze i garaż. Kompromis chyba uroczy.
    Bywajcie, Krzysiek

  5. #45

    Domyślnie c117 więźba nadal

    Jakiej wielkości np w stosunku do krokwi dodaje się zapas montażowy? ok 20-40 cm? Ja nie mam pojęcia.
    Ostatnio edytowane przez celtorek ; 06-07-2018 o 10:34

  6. #46

    Domyślnie Jola Krzysiek zmiany w projekcie

    Podnosicie ściankę kolankową o 1 pustak, czy też wydłużacie krokwie? o ile?
    Ostatnio edytowane przez celtorek ; 06-07-2018 o 10:34

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Nie przewidujemy wydłużenia krokwi. Ściankę kolankową podnosimy wpisem do dziennika budowy, bez zmian w projekcie [tak nam doradził architekt -> wysokość budynku zwiększy się nieznacznie i bez trudu zmieści się w granicach wyznaczonych przez plan zabudowy przestrzennej]. Jeżeli chodzi o zapas montażowy krokwi to z lektury Muratora [nie pomnę numeru] wynika, że ok 20 cm. A co na to cieśla, który będzie budował dach? Cyba, że jest jescze n.n. Sądzę, że w tartaku też potrafią dobrze doradzić no i jest jeszcze kierownik budowy.
    Co do naszej działki to jest to 8 a o wymiarach mniej więcej 24 m x 35 m z tym, że jest to trapez: od północy granica wzdłuż drogi jest skosem. Trudność zabudowy polega na tym, że przez działkę przebiega wodociąg [wzdłuż wspomnianej północnej granicy] wzdłuż granicy południowej linia elektryczna, wzdłuż wschodniej z kolei ustanowiona służebność 2,5 m. Jak widać musimy z budynkiem wpasować się między te ograniczenia. A! musimy przenieść słup bo stoi na środku służebności. Wygląda to dość karkołomnie, ale działka jest tego warta.
    Jeżeli chodzi o walkę z chwastami to polecam Randoup. Kuracja, którą zastosowałem w sierpniu wyglądała następująco: Randoup w stężeniu zgodnym z instrukcją, w ilości znacznie większej niż w instrukcji, spryskiwacz z lekko uszkodzoną dyszą zadającą mocny sik w grunt. Działka do dziś jest ruda. Acha ważne! działka była po koszeniu [perz 2-3 listki] i pogoda podczas kropienia słoneczna.
    Ciekawa uwaga dot. fundamentów. Napisz dlaczego uważasz, że deskowanie jest lepszym sposobem?

  8. #48

    Domyślnie

    Cześć
    Cieśla rzeczywiście nieznany.
    Nie chce zbyt dużo zapasu więźby-koszt i dlatego pytam każdego -mam odp 20-30 cm, a że czasami i 40 cm mało.
    Ostatnio edytowane przez celtorek ; 06-07-2018 o 10:35

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Hej,
    Celtorek...może mógłbyś zamieścić zdjęcia już wykonanych prac oraz kosztorys. Jesteśmy baaardzo ciekawi...

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Dopiero teraz widzę, ze zamieściłes już jakieś liczby na poprzedniej stronie. Przepraszam za nieuwagę.
    Ale na zdjęcia czekamy..

  11. #51

    Domyślnie

    http://celtorek.fotosik.pl/albumy/114277.html#e

    Jestem zawiedziona, że mój koszt fund był niezauważony.

  12. #52

    Domyślnie

    Jola Krzysiek
    Działka ma wymiary ok. Myślałam że to jakiś 300 m kw trójkąt[/list]
    Ostatnio edytowane przez celtorek ; 06-07-2018 o 10:37

  13. #53

    Domyślnie

    roni
    Dopiero teraz doczytałam-"jakieś liczby"

    No to pięknie. To najdokładniejsze rozliczenie moich wydatków, jakie w życiu zrobiłam.
    "Te liczby"- to jest to betonowe co widać na zdj.
    pozdrawiam Iwona

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Ale ładne drzewka macie już na działce, nasza kompletnie goła.
    ...Chcielibyśmy być już na tym etapie co Wy, no ale trzeba być cierpliwym...
    Pozdrawiamy...

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Nam zaproponowano 100 tyś. + vat ( czyli około 120 tys, tak?), też za stan surowy otwarty z materiałami ( prefabet bielski)
    Inna firma wzięłaby od nas 30- 35 tys. za robociznę. Z tego wynika, że same materiały musiałyby kosztować ok. 80- 90 tys., a to chyba trochę dużo.
    Może ktoś z Was ma jakąś dokładną wycenę materiałów i mógłby przesłać na maila? A może chociaż dokładne zestawienie materiałów?

    Marta, jeśli w tę kwotę wliczone są okna, tak jak piszesz, cena jest chyba w porządku. Daj znać, jak tam kolejne rozmowy z wykonawcami.

    Pozdrawiamy,
    Dominika & Tomasz

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Będzie z górki, Marta. A jak już powstaną nasze własne domki, na pewno będziemy cały okres budowy bardzo miło wspominać...
    A pozytywne myślenie rzeczywiście moze zdzaiłac cuda...

  17. #57

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar roni
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Hej Marta,
    Pozazdrościc takiego bobasa...
    Ale teraz...uwaga na wazony....

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marta_zaz

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał roni
    Hej Marta,
    Pozazdrościc takiego bobasa...
    Ale teraz...uwaga na wazony....

    Hehehehe,
    Tak to prawda, najlepiej wszystko "powiesic pod sufitem"

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta_zaz
    Czesc Kasiu!
    Oj rosnie rosnie
    Tydzien temu Arturek skonczyl ROK a dwa dni przed tym zaczal sam chodzic. To jest tak jak Ty pisalas, dzieki niemu chce sie chciec
    Mam nadzieje ze Twoj Piotrus tez dobrzeje po operacji... Zyczymy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

    Pozdrowionka,
    Marta

    No to Arturek zuch chłopak. Mój Piotrek to raczej z tych leniuszków - zaczął chodzić jak skończył 15 miesięcy.
    A o operacji to już dawno zapomniał
    Oczka są proste, ćwiczymy, choś bardzo tego nie lubi. Ale ogólnie jest super.
    Pozdrawiam kasia

Strona 3 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony