dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 96
  1. #61
    Guest

    Domyślnie

    Mic
    Tak jest to zasobnik.
    Czytałem ostatnio ranking (TUV niemiecki) kotłów do 50kW obejmujący jakość/cena/serwis.
    1.Vaillant
    2.Junkers
    3.Viessman

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukasm6

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    On 2003-02-01 07:51, Anonymous wrote:

    1.Vaillant
    2.Junkers
    3.Viessman
    A co z buderusem ??
    pozdrawiam lukas

  3. #63
    Guest

    Domyślnie

    lukasm6
    Ranking dotyczył głównie kotłów wiszacych, atmosferycznych, kondensacyjnych i z zamknietą komorą. Buderus zajął 9 miejsce.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ranking jak ranking.
    Trafisz na głupiego instalatora i możesz mieć kłopoty z najlepszym kotłem, a inteligentny i doświadczony może ci przeciętny tak ustawić, że wszystko będzie OK.

    Ja w innej sprawie.
    Bardzo podoba mi się (ma wszystko co potrzebuje i mieści się w niedużej i zgrabnej obudowie) kocioł Vaillant VKC-INT 320. Czy ktoś może coś o nim powiedzieć ?

    Bardzo chętnie posłucham coś za i przeciw

  5. #65
    Guest

    Domyślnie

    Jasiu
    Również podoba mi się ten kocioł. Ma jedną (takie jest moja opinia) wadę nie można ograniczyć mocy na CO np 15kW. Właśnie taką moc potrzebuję do ogrzania domu. Moc tego kotła to 31,5kW na przygotowanie cwu OK, ale co c CO ?

  6. #66

    Domyślnie

    Nawet jak na cwu 31kW to chyba za dużo , mi VPS wyliczył od 12 do 20 i z innych zestawień wychodzi też nie więcej niż 20kW

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A mógłbys mnie oświecić czym grozi takie "przewymiarowanie" kotła ?

    BTW. Przejrzałem broszure i wynika z niej, ze "Nominalne obciążenie cieplne" dla tego kotła to 34,8 kW, a "Nominalna moc cieplna (80/60 C)" to 31,5 kW.

    Ja mam w projekcie kocioł o mocy 24 kW, a ponieważ mam zamiar lepiej się zaizolowac więc i to pewno będzie za dużo (jak sie bawiłem programem Vaillanta to mi podsunął nawet kocioł o mocy 12 kW z 300 litrowym zasobnikiem)

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    [quote]
    On 2003-02-02 12:22, Jasiu wrote:
    A mógłbys mnie oświecić czym grozi takie "przewymiarowanie" kotła ?
    Nie ekonomiczna praca kotła. Za duża moc prowadzi między innymi do taktowania (częste załączanie) kotła.
    Fragment artykułu z muratora.
    Zwykle sami musimy podjąć ostateczną decyzję, ale z pewnością będzie nam łatwiej, jeśli będziemy wiedzieć, jakie cechy powinien mieć dobry kocioł olejowy.
    Podstawą decyzji - tak samo jak dla kotłów gazowych - musi być nominalna moc cieplna kotła, obliczona na podstawie strat cieplnych budynku. Dobór kotła nie powinien zależeć od wielkości powierzchni mieszkalnej. Dwa domy o takich samych powierzchniach mogą mieć bardzo różne straty cieplne: jeden jest domem dobrze izolowanym, drugi - domem zimnym.
    Przez większą część sezonu grzewczego kocioł pracuje z mocą cieplną poniżej 60% mocy nominalnej. W skali całego roku wyko-rzystuje on tylko 30-45% swoich maksymalnych możliwości energetycznych. Nie ma więc uzasadnienia ekonomicznego przewymiarowanie kotła. Powoduje ono spadek średniorocznej sprawności, zwiększenie zużycia paliwa, przegrzewanie pomieszczeń oraz zwiększa niebezpieczeństwo korozji kotła spowodowane kondensacją pary wodnej ze spalin podczas rozruchu urządzenia. Wzrastają także koszty inwestycyjne. Dlatego lepiej kupić kocioł mocy odpowiadającej 90-100% zapotrzebowania na ciepło



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: VPS dnia 2003-02-02 12:39 ]</font>

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    No to teraz jestem w kropce

    Wygląda na to, że powinienem sobie kupić jakiś mały wiszący kociołek.

    Program Vaillanta wypluł mi np.: takie coś:

    Nr kat. Nazwa szt ZŁ. %VAT

    V/306439 Gazowy kocioł wiszący VU PLUS 200-5 (wer. komin.-gaz GZ 50) 1 3299 7
    V/000376 Syfon do zaworu bezpieczeństwa 1 24 7
    V/300657 Zestaw regulacyjny VRC 420s 1 1049 7
    V/000692 Czujnik przylgowy temperatury 1 111 7
    V/009642 Termostat przylgowy (+10 - +90st.C.) 1 201 7
    V/009232-1 Zawór mieszający 3-drogowy 1/2" z siłownikiem *) 1 1305 22
    V/305802 Zasobnikowy podgrzewacz wody VIH CR 200 (stojący, okrągły) 1 3091 7
    V/306264 Zestaw przyłącz. (zawiera: złączki i czujnik) 1 175 7
    V/305826 Grupa bezpieczeństwa bez reduktora 1 245 7

    RAZEM ZŁ NETTO : 9080.00 RAZEM ZŁ BRUTTO : 9911.35

    Założono, że : szacowana moc ogrzewania :13 kW, NL : 1.8, paliwo urządzenia : GZ 50, instalacja mieszana.

    Dodam, że mam zamiar dać na posadzkę i na ściany 15 cm izolacji, a na dach 25 (20 między i 5 na krokwie). Dodatkowo na środku domu mam kominek i mam go używać.

    I żeby było jeszcze śmieszniej to w/w instalacja będzie kosztowała drożej niż mocniejszy VKC-INT i zamiast "lodówki" będę miał kłebowisko kabli i rurek
    Jasiu

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Jasiu z tego wynika że zamierzasz wykonać grzejniki i podłogówkę.
    Jaka będzie powierzchnia podłogówki?
    Co do kłębowiska rur i kabli nie jest tak źle. Jeśli instalator będzie miał poczucie estetyki to rurek i kabli prawie lub wcale nie bedzie widać. Naprawdę jest to możliwe.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: VPS dnia 2003-02-02 14:19 ]</font>

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ano 70 m.kw. podłogówki, reszta grzejniki (7 pomieszczeń).
    A c.w.u to 2 łazienki, 1 WC, kuchnia.

    Wolałbym Vaillanta bo mam dobry układ z instalatorem (serwis), ale właśnie się dowiedziałem, że moim sąsiadem będzie instalator Viessmana, więc może mi się preferencje przeorientują

    Tak czy siak założyłem, że:

    1. Kocioł będzie atmosferyczny, bo mam kotłownie z kominem, kondensacyjny niewiele mi da bo przy docieplenu jakie planuje i kominku zysk byłby niewielki, a dodatkowo musiałbym zainwestować w komin.

    2. Wolałbym żeliwny, bo ponoć mniej z nimi zachodu (w stalowych co parę lat trzeba wymienić wymiennik z powodu kamienia - słowa instalatora).

    3. Zasobnik c.w.u 150-300 l. - wiadomo 4-6 osób

    4. Sterowanie pogodowe, bo doczytałem, że pogodówka jest b.wskazana przy podłogówce - bezwładnośc, ale po lekturze paru wątków z forum tego też nie jestem pewien

    5. 2 obiegi z mieszaczem, bo mi będą dzieciaki latać z ogrodu na siusiu i tylko kafle to wytrzymają, a kafle trzeba podgrzać.

    No i chodzi o to, że mam od drzwi do komina wolne 1 metr ściany, na której musi się zmieścić kocioł z zasobnikiem. Stojące obok siebie mają na ogół ponad 120 cm. ( http://www.naszdom.erb.pl/projekt/rz...=parter&m=nasz - pomieszczenie #3)

    Zostało mi na podjęcie decyzji jeszcze 4-5 miesięcy ale im więcej się tymn zajmuje tym mniej jestem pewien.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jasiu dnia 2003-02-02 14:47 ]</font>

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Jasiu
    Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie kotła z zasobnikiem.
    Vaillant ma pakiety z zasobnikami 120l, lecz jest możliwość zamiany zasobnika na większy lub zamiana sterownika. Nie wiem jak na to centrala Vaillanta lecz z przedstawicielem handlowym kilka razy taką zamianę zastosowałem Zasada klient nasz Pan.
    Czy brałeś pod uwagę VUI aquaPLUS jest to kocioł wiszący dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 20l ładowanym warstwowo. Wydakek cwu 165l/10min jest to wydatek zbliżony do zasobnika o pojemności 150l. Kocioł ten ma możliwość podłaczenia cyrkulacji. Osobiście jeszcze go nie montowałem lecz pojechałem do pierwszego uruchomienia. Dwie łazienki wanna i prysznic spokojnie da radę. Godny wzięcia pod uwagę małe gabaryty, a bardzo wydajny.
    Poczytaj porównaj
    http://www.vaillant.pl/pdf/VUI_p.PDF

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: VPS dnia 2003-02-02 15:13 ]</font>

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Oferte Vaillana znam na pamięć

    Tego kotła wogóle nie brałem pod uwagę, ze względu na jego dwufunkcyjnośći i mały zasobnik c.w.u.

    Co do jego wydajności to masz racje - w VKC-INT 320 (c.w.u 120L.) początkowy wydatek ciepłej wody wynosi 190 L/10 min czyli niewiele więcej, ale w zapasie mam 120 litrów.

    Z tego co sobie o nim poczytałem, to wszystko mi sie podoba, ale tak jakoś nie jestem przekonany


  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Jasiu
    Termet ma kocioł gazowy z zasobnikiem 100l wygląda jak lodówka. Odkryłem przez przypadek może Cię zainteresuje. Po wejściu kliknij na produkty/nowości. Kocioł nosi nazwę TermoComfort
    http://www.termet.com.pl/

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: VPS dnia 2003-02-02 23:14 ]</font>

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nnnnoooo taaaakkk...

    Ale te Termet
    Sprawnośc 88%
    Nie ma nic o sterowaniu dwoma obiegami z mieszacze
    Nic o pogodówce

    A do tego to nowy produkt (wchodzi do sprzedaży w pierwszym półroczu 2003 - nawet ceny jeszcze nie ma). Nauczyłem się, że amatorzy nowinek technicznych zawsze płacą frycowe.

    Dobra - chyba muszę przestać marudzić tylko umówie się z instalatorem i jak juz coś będę miał konkretne pytania to sie odezwę.

    BTW. Po przespaniu się z tematem jestem raczej za wiszącym (AtmoMax) z zasobnikiem ca 200 L.

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Hihihi

    Zadzwoniłem do Termetu

    Przełączali mnie kilka razy i nikt nie był mi w stanie powiedzieć, czy mają do tego kotła sterowanie pogodowe na dwa obiegi z mieszaczem ("jest Pan pierwszy, który o to pyta" !!!)

    A kocioł ma kosztować 5.100-5.500 (w zależności od mocy) brutto.

    Umówiłem się na dzisiaj z instalatorem Viessmana. Za 2 godzinki zdam relacje ;o)
    Jasiu

  17. #77

    Domyślnie

    Słyszałem o tym Vailancie VUI 28 KW z 20 l zaqsobnikiem sam się nad nim zastanawiam, jeśli ktoś z was użytkuje ten kocioł to proszę o opinię.Chodzi mi o CWU posiadam 2 łazienki i w związku ztym czy ten kocioł da sobie z tym rade.Mam alternatywę w postaci De Dietrich City zasobnik 80 l,podobno jest bardzo dobry.

  18. #78

    Domyślnie

    A trochę z innej beczki - jakie macie propozycje upustów od cen katalogowych? Mi pan powiedział: 10% przy zakupie kotłowni (kociołek + zasobnik), ale oczywiście instalatorzy mają więcej (kto wie, ile??)
    Grzegorz

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Grzegorz
    Co chciałbyś dostać taki upust jak maja instalatorzy ?
    Najlepiej jak instalator dobrze wyliczy, dobierze, zmontuje i da Ci największy upust np.25-30%. Tylko mam pytanie przecież instalatorzy też się szkolą i to bardzo czesto. Narzędzia też nie mało kosztują. To między innymi z części upustów zostaje im na to wszystko. Jest jeszcze inna sprawa. Instalator który montuje i ma uprawnienia serwisowe do danego typu kotła to część upustu jest przeznaczona na dojazdy, przeglądy i zapłate za pierwsze uruchomienie. Powiem Ci że gdy rozmawiam z potencjalnym klientem a on na wstępie pyta się o wysokość upustu jaki może dostać i o cene tzw.punktu kończę rozmowę.

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    VPS - bez urazy ale twoje słowa dotyczą wszystkich branż.

    W branży komputerowej przeciętna marża jest na poziomie 10%, PC'ta też trzeba "zainstalować" i dokonać "pierwszego uruchomienia", też trzeba do klienta dojechać i też trzeba się szkolić (odpłatnie), zdobywać licencje i certyfikaty oraz kupować narzędzia.

    Kiedyś (10 lat temu) wystarczyło sprzedać 1-2 komputery w miesiącu i było cacy. Teraz jak się nie sprzda jednego dziennie to firma idzie pod wodę.

    Jest kryzys i ostra konkurencja. Jak sprzedawca nie chce gadać o rabatach to ja nie chcę gadać ze sprzedawcą. Biorąc pod uwagę, że w tym roku splajtuje kilkanaście do 30% przedsiębiorstw z branży budowlanej jest duże prawdopodobieństwo, ze się już więcej nie spotkam z "twardzielem" ;o)

    PS. Wolę "czysty" układ - sprzęt kupuje tanio, a za usługi płacę odrębnie. "Montaż gratis" to nic innego jak ukrywanie ceny usługi w cenie urządzenia. C'est la vie

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony