dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Porównując bloki o grubości 18 cm z silki wychodzi 35,28 zł a z teodorów 30,09 zł (bez Vat).Jednak silka ma większy wybór bloków, narzędzi itp. (Podobna sytuacja Ytong i Solbet)
    Nadal lepsza wydaje mi się Silka.

  2. #22

    Domyślnie

    On 2003-01-29 21:33, bedi wrote:
    Cavallino,
    na podanej przez Ciebie stronie nie widzę bloczków typu P+W
    Dlatego masz telefon do producenta.
    Ja w każdym razie mam P+W łączone na klej.
    Fakt - w posbau ich nie było, ale brałem wprost z cegielni.
    I ona miała gdzieś też swoją stronę - ale teraz jej nie widzę.

    Koszt bloczków to było ok. 3 zł za bloczek 50*25*25 PW

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Czy to prawda,że w domach z silikatu słyszalny jest nieprzyjemny pogłos (ktoś kiedyś tutaj o tym pisał) proszę o opinię.

  4. #24

    Domyślnie

    On 2003-02-05 14:01, Anonymous wrote:
    Czy to prawda,że w domach z silikatu słyszalny jest nieprzyjemny pogłos (ktoś kiedyś tutaj o tym pisał) proszę o opinię.
    Jaki pogłos?
    Silikat jest z uwagi na swój ciężar niezłym separatorem akustyki, dlatego jest w nim ciszej niż np. w domu z siporeksu, , ale nie zauważyłem nic co by odbiegało od innych konstrukcji in minus.

    Może ten "ktoś" był pierwszy raz w PUSTYM domu? ))

  5. #25

    Domyślnie

    Mnie jednak nikt nie przekona do silikatów. Ja dom mam ze ściany trójwarstwowej ( Pustak ceramiczny (Harasiuki) + wełna (Rockweel) + elewacja z cegły ręcznie formowanej (Cegielnia Hoffmanowska) i odpowiednio zastosowana dylatacja (nie pamiętam firmy)) i jestem zadowolony bo nie mam żadnych problemów. W tym samym czasie brat budował z silikatów i "pluje sobie w brodę" (nie będę mówił z jakiej firmy bo nie chcę oczerniać)...

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a jakie miał problemy z silikatami?
    Bo ja nie miałam żadnych. Gdybym znów budowała ścianę dwuwarstwową wybrałabym nadal silikat.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ile ludzi tyle opinni również i na ten temat.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Ile ludzi tyle opinni również i na ten temat.
    A ja mam wrażenie , że keyo preprezentuje po prostu producentów ceramiki
    Sądząc po sposobie pisania w innych postach i wybór tematyki (tylko ceramika).

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał keyo Zobacz post
    Mnie jednak nikt nie przekona do silikatów. Ja dom mam ze ściany trójwarstwowej ( Pustak ceramiczny (Harasiuki) + wełna (Rockweel) + elewacja z cegły ręcznie formowanej (Cegielnia Hoffmanowska) i odpowiednio zastosowana dylatacja (nie pamiętam firmy)) i jestem zadowolony bo nie mam żadnych problemów. W tym samym czasie brat budował z silikatów i "pluje sobie w brodę" (nie będę mówił z jakiej firmy bo nie chcę oczerniać)...

    Przeciez Ty nawet nie mieszkasz jeszcze, to jakie mozesz mieć problemy, skoro miesiąc temu byleś na etapie stropu ?

    Za dziesiec lat wróć i odkop znów ten wątek.

    Jakie problemy ma Twój brat ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-07-2014 o 15:44
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A ja mam wrażenie , że keyo preprezentuje po prostu producentów ceramiki
    Bingo
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31

    Domyślnie

    Witam, zaczynam budowę domu z silikatów, projekt indywidualny, który przewiduje ściany 24 cm + styropian 18 cm. Jakie silikaty wybrać na ściany zewnętrzne i nośne? N24 czy NP24? Jakie wybrać na ściany działowe o gr. 8 cm - T8 czy N8?
    Czy na ściany fundamentowe o gr. 24 cm mogę wybrać jakieś bloczki betonowe fundamentowe? Czy muszą się one czymś konkretnym charakteryzowac?

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a jakie miał problemy z silikatami?
    Bo ja nie miałam żadnych. Gdybym znów budowała ścianę dwuwarstwową wybrałabym nadal silikat.
    Żadnych problemów, wiadomo Tak samo jak w większości przypadków budów z Porothermu (i klonów) czy bk... Problem przy takich dyskusjach zawsze jest w tym, że mało kto ma skalę porównawczą, czyli pomieszkał sobie i płacić rachunki w domach z różnych technologii. Trudno się potem dziwić, że pojawiają się argumenty typu: "nikt mnie nie przekona do technologii X".

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony