dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam i o poradę pytam.
    Właśnie potrzebuję w/w głowic 5 szt aby sterować cześcią domu (pomieszczenia lekarskie).
    Sądzę, że głowice w zakupie będą tańsze, niż wykonanie dodatkowego obiegu ze sterowaniem.
    Proszę poradżcie gdzie szukać i jakiej firmy ?

    Dziękuję Jolka

  2. #2

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jeśli jeszcze nie masz pieca i CO to zastanów się nad dwoma obiegami - w rurach nie musi krążyć woda. Polecam piec (sam taki kupiłem) co ma możliwość sterowania dwoma obiegami - ARISTON ECOPLUS - kondensacyjny za 6200

    Mirzaw

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    mirzaw
    Chodzi właśnie o to, że kocioł już mam. Sterowanie jest dobrane na 2 obiegi (grzejniki i podłoga) dlatego nie chcę ze względu na koszty trzeciego obiegu.

    Jolka

  5. #5

    Domyślnie

    Polecam głowice programowalne firmy Danfoss. Katalogowa cena to 127 zł brutto, ja dostałem jeszcze 10% rabatu. Pozwalają na obniżenie temperatury o 3 stopnie. Są bardzo stabilne, tzn. utrzymują zadaną temperaturę. Od dwóch miesięcy stosuje je w połowie domu, obniżając temperaturę w pomieszczeniach, w których nie przebywam w nocy. W tych termostatach nie można regulować stopnia obniżenia temperatury, ale te 3 stopnie to optimum, w moim przypdaku dojście do normalnej temperatury trwa ok. 1 godz.

  6. #6

    Domyślnie

    Takie głowice w ofercie ma również Honeywell.
    Ciekawy system oferowany jest w sieci wysyłkowej CONRAD ELECTRONIC - nadajnik z programatorem na ścianie, głowice sterowane radiowo - nie trzeba zmieniać programu na każdej głowicy. (głowica 199zł, sterownik z jedną głowicą 350 - 399zł)
    O ile mnie dobrze poinformowano, to głowice Danfos-a pasują jedynie do zaworów termostatycznych tej firmy. Jeśli więc masz grzejniki z wbudowanym zaworem, to niestety pozostają jedynie pasujące głowice. (MAREK 13 daj znać jak jest inaczej)

  7. #7

    Domyślnie

    W katalogu jest wymienionych kilka typów grzejników (są trzy rodzaje tych głowic), trzeba się zapytać. Ja kupowałem do Purmo.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Dziekuję wszystkim za poradę

    Jolka

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj anonimowy.
    Mam jedno zasadnicze pytanie - co chcesz sterować w podłodze?
    Temperaturę?
    Czy wiesz jaką bezwładność cieplną ma ogrzewanie podłogowe oparte na wodzie ?
    Zastanów sie, albo poradź jakiegoś fachowca.
    Przecież podłoga nie jest z aluminum czy stali, nie nagrzewa się czy chłodzi w 5 minut tylko w kilka godzin (zależy od grubości warstw.
    Przemyśl to jeszcze!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony