dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 172
  1. #1
    Guest

    Domyślnie katastrofa budowlana w Katowicach

    tragedia ...

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    sa zabici ... setki rannych ...

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    zawalił sie dach hali w której była miedzynarodowa wystawa gołebi pocztowych
    karetki odwoza ciagle do szpitali ...
    ludzie odgrzebywani sa z rumowiska przy mrozie -12 C

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Pozostaje nam miec nadzieje ,że ofiar będzie jak najmniej.
    Co do hali - to pewnie była budowana na zasadzie "ci są tańsi to ich wezmę..."i efekty widać...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    tydzień temu Głowny Urząd Nadzoru Budowlanego wydał komunikat o usuwaniu sniegu z dachów
    jeszcze nie nastapiła odwilz - snieg dopiero zaczynał przybierac na wadze ...
    trudno jednoznacznie okreslic przyczyne ... bo mogło sie nałozyc jednoczesnie kilka czynników ... taka hala powinna byc szczególnie obliczona na tego typu obciazenia jak obciązenie sniegiem ...
    mogły byc błedy wykonawcze, mogła byc słaba jakosć materiału ...

    w Szczecinie ... w katastrofie hipermarketu Carrefour - zawalił się strop drugiej kondygnacji ...
    skazano projektantów ...

  6. #6

    Domyślnie

    mówili że dach był odśnieżony

  7. #7

    Domyślnie

    strasznie!
    Joanna
    domek

  8. #8

    Domyślnie katastrofa

    Ale i chyba ta akcja prowadzona jest jakoś nie spójnie. Przy tak niskiej temperaturze każda minuta jest ważna, a oni chodzą jak po plaży.
    podobnie jak przy tym jeziorku w Warszawie, gdzie topili się niedawno ci chłopcy.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Na dachu było 1,5m śniegu....administracja zawaliła sprawe, konstrukcje nie sa liczone na takie obciazenia śniegiem.Wszyscy trąbią ODŚNIEŻAĆ DACHY HAL ...ale komu by sie chciało
    Tragedia straszna...wiem co czuja konstruktorzy
    Współczucie dla rodzin ofiar...

  11. #11

    Domyślnie

    Całe niedbalstwo i brak wyobraźni. Śnieg z płaskich dachów trzeba usuwać. Sam kilka dni temu przed tą falą mrozuw wziąłem się za odśnieżanie mojego dachu nad firmą , żauważyłem, to co inni nie zauważają i dzięki Bogu uniknąłem najgorszego! Dach się obniżył, wszyscy zdziwieni co ja gadam i co ja robię, ale czułem że trzeba to zrobić i już!
    Szkoda bardzo tych niewinnych ludzi co zginęli i zostali ranni, a winny jest człowiek!
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  12. #12
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie Re: katastrofa

    Cytat Napisał zygmor
    Ale i chyba ta akcja prowadzona jest jakoś nie spójnie. Przy tak niskiej temperaturze każda minuta jest ważna, a oni chodzą jak po plaży.
    podobnie jak przy tym jeziorku w Warszawie, gdzie topili się niedawno ci chłopcy.
    zastanowił byś się chłopie

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,

    Zazwyczaj mam jak najgorsze zdanie o rganizacji naszego Państwa ale w tym wypadku jestem pełen podziwu. W ciągu 2h na miejscu było wyszyscy i wszystko potrzebne:

    Strażacy ze specjalistycznym sprzętem,
    Kadeci straży pożarnej z Częstochowy i chyba Krakowa
    Policja (ponad 300 osób) zabezpieczała teren katastrofy, okolice i drogi dojazdowe do szpitali
    Górnicze ratownictwo ze sprzętem
    Specjaliści z psami z Nowego Sącza
    Goprowcy z jury
    nawet ludzie z ambitnego i dobrze wyszkolonego OSP z jakieś śląskiej miejscowości.

    Strażacy i centrum zarządzania kryzysowego przy wojewodzie śląskim najwyraźniej sprawnie kierują akcją. Zauważcie, że większości ujęć reporterskich jest robionych z daleka - więc nawet dziennikarze nie są w stanie sforsować kordonu ochronnego policji umożliwijącego skuteczną pracę ratowników (pamiętacie zdjęcia z Biesłanu ? - gdzie służby miały czas się przygotować do akcji ratowniczej a gapiowie wbiegali pod ostrzał terrorystów).

    W szpitalach szybko gotowych było 200 miejsc i sale operacyjne.

    Działają telefony komórkowe (na szczęście są to tereny targowe, gdzie pojemność stacji nadawczo-odbiorczej jest odpwiednio duża).

    Szczęściem w nieszczęściu poszkodowanych jest moim zdaniem lokalizacji wydarzenia - Śląsk, który dysponuje na swym tereniem licznymi dobrymi służbami ratowniczymi i bazą sprzętową oraz bliko zlokalizowanymi szpitalami na codzień obsługującymi prawie 5 mln mieszkańców.

    Braki kadrowe w terenie spowodowane udziałem w akcji śląskich służb pomagają uzupełnić sąsiednie województwa.

    Panie i Panowie "Czapki z głów".
    Z pozdr, Filo.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Współczuję rodzinom ofiar. Słowa uznania dla ratowników.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie


  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Straszne rzeczy Wielka tragedia .



    Ewidentna wina zarzadzajacego budynkiem , ten snieg powinien byc dawno usuniety

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Już 60 zabitych!!!
    Nie pamiętam takiej tragedii, chociaż zawalonych dachów mamy w Polsce ostatnio niemało.
    Wyrazy współczucia rodzinom ofiar.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    ostatni bilans ... 60 ofiar śmiertelnych ...
    przy minus 20 *C uwiezieni pod zwałami konstrukcji stalowych i sniegu gina z wychłodzenia ...


    akcja ratownicza trwa ...

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Znam tą halę. Była bardzo wysoka, największa na terenach targowych w Bytkowie. Konstrukcja stalowa szkieletowa - mocno rozbudowana.
    Przerażające, ile osób mogło przeżyć upadek dachu, w niszach ażurowej konstrukcji i wobec ran, zginęło po upływie pewnego czasu z wyziębienia znacznie przyspieszonego silnym stresem.
    Taktyka była tylko jedna. Poszukiwać nisz, w których mógł ktoś przeżyć.
    Reszta została zmiażdżona natychmiast. Usuwanie na bieżąco resztek dachu z "tysiącem" ton śniegu mogło spowodować zamykanie się tych nisz.

    Przerażąjące!
    Śląsk tak kocha hodowlę gołębi. Tam mogło być naprawdę sporo ludzi, mimo godziny piątej po południu......................

  20. #20

    Domyślnie

    jednak brak wyobraźni, przesadna oszczędność gospodarzy.....
    ponadto.... muzyka wewnatrz.... i podwyższona temperatura wewnątrz...
    czyli spora róznica temperatur na styku dachu.... i czekanie na odwilż
    mam łzy w oczach

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony