dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 172
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    głosna muzyka ... i podwyższona temperatura wewnątrz... równiez mogła i prawdopodobnie miała jakiś /byc moze minimalny ale ... /wpływ na katastrofe ... zgadzam sie
    a gołebie ... na Ślasku i Zagłebiu ... sa traktowane ... jak domownicy ...
    dawny bazar na Gołonogu oblegali hodowcy gołebi ...

    pyk, pyk, pyk z fajeczki
    duś, duś, duś gołąbeczki ...
    fajeczka, gołąbeczek, ławeczka, ogródeczek
    i w kadłubku kos ... to starzyka los ...

  2. #22

    Domyślnie

    współczucia dla bliskich ofiar tej tragedi

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie



    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    tydzień temu Głowny Urząd Nadzoru Budowlanego wydał komunikat o usuwaniu sniegu z dachów
    jeszcze nie nastapiła odwilz - snieg dopiero zaczynał przybierac na wadze ...
    trudno jednoznacznie okreslic przyczyne ... bo mogło sie nałozyc jednoczesnie kilka czynników ... taka hala powinna byc szczególnie obliczona na tego typu obciazenia jak obciązenie sniegiem ...
    mogły byc błedy wykonawcze, mogła byc słaba jakosć materiału ...

    w Szczecinie ... w katastrofie hipermarketu Carrefour - zawalił się strop drugiej kondygnacji ...
    skazano projektantów ...
    Skazano projektantów bo nie było dowodów na inwestora - fakt zaś taiki,iż inwestor wymógł pospizeszne zmiany - podpisali się projektanci to poszli oni ## jak zwykle - znam przynajmniej kilka katastrof gdzie inwestor naciskał na projektantów aby zmnijszyli przekroje w,wsółczynniki a o współczynniku konsekwencji zniszczenia to nawet nie chcieli słyszeć.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Tragizmu w tym wszystkim dodaje mróz. Ile osób dało by się uratować gdyby było cieplej. Straszne.

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Skazano projektantów bo nie było dowodów na inwestora ...
    Zgadzam sie z Tobą Geno ... w wypadku hipermarketu projektanci posłuzyli za kozłów ofiarnych ...
    na szczescie teraz dziennikarze juz tak łatwo nie odpuszczają ... nawet ministrom
    w radio Zet padła przed momentem opinia ze minister nie powinien prosic .... o zrzucenie sniegu z dachu ...
    on powinien wydac rozporzadzenie ...

  7. #27

    Domyślnie

    wszystkim współczuję ana

  8. #28

    Domyślnie

    i smutek i żal ..........

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkm
    Na dachu było 1,5m śniegu....administracja zawaliła sprawe, konstrukcje nie sa liczone na takie obciazenia śniegiem.Wszyscy trąbią ODŚNIEŻAĆ DACHY HAL ...ale komu by sie chciało
    Tragedia straszna...wiem co czuja konstruktorzy
    Współczucie dla rodzin ofiar...
    quote="Mały"]Pozostaje nam miec nadzieje ,że ofiar będzie jak najmniej.
    Co do hali - to pewnie była budowana na zasadzie "ci są tańsi to ich wezmę..."i efekty widać...[/quote]



    Ludzie!!Dlaczego wydajecie wyroki przed poznaniem wszystkich faktów!
    Tragedia straszna ale nie czas szukać winnych na oślep.Jeszcze pozostaje nadzieja że mogą być żywi pod zwałami.Co bylo przyczyna czas pokaże,teraz miejmy wiarę że będą jeszcze żywi lub bilans ofiar sie zakończył.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    straszna tragedia, bardzo współczuję
    przykro mi ale wydam wyrok - cięcia cięcia i jeszcze raz cięcia w kasie , liczy sie tylko kasa kasa, najtańszy, nieprzemyślany materiał, najtańszy podwykonawca, przykro mi ale spotykam się z tym na codzień, bardzo to przykre, że doszło do takiego nieszczęscia...
    nie cierpię oszustów

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    straszna tragedia, bardzo współczuję
    przykro mi ale wydam wyrok - cięcia cięcia i jeszcze raz cięcia w kasie , liczy sie tylko kasa kasa, najtańszy, nieprzemyślany materiał, najtańszy podwykonawca, przykro mi ale spotykam się z tym na codzień, bardzo to przykre, że doszło do takiego nieszczęscia...
    Popieram Cię Xeno .
    Wiem jak to jest na budowach - inwestor (co zupełnie zrozumiałe0 zawsze dąży do odchudzania wydatków na inwestycję - pamietaj o tym Bigmario .Tu nie chodzi o ferowanie wyroków tylko o fakty z dużych budów.
    Zreszta nie sądzę żeby sprzeczanie się czyja wina miało tu sens.
    Martwmy się raczej jak pomóc ofiarom i ich rodzinom.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  12. #32

    Domyślnie

    Właśni taki miał być sens mojej wypowiedziomoc lub przynajmniej próba a nie(przynajmniej nie teraz) roztrząsanie o winie.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Pozostaje nam miec nadzieje ,że ofiar będzie jak najmniej.
    Co do hali - to pewnie była budowana na zasadzie "ci są tańsi to ich wezmę..."i efekty widać...
    rozpisywanie prztargów, w których najważniejszym kryterium wyboru jest cena... tylko dlatego że potem jakiś dupek z kontroli może ci wytknąć, że wybrałeś droższą ofertę bo ktoś dał ci łapówkę... nasza smutna rzeczywistość :/

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... nie mnie roztrząsać o przyczynach i winie (nie jestem specjalistą w tej dziedzinie) .... jedno jednak wiem napewno ... cena jest głównym kryterium w przetargach (i nie tylko przetargach budowlanych, to co lepsze i bezpieczniejsze, a wiec siłą rzeczy trochę droższe jest dość rzadko brane pod uwagę) ... smutne czasy

    ... wyrazy współczucia rodzinom i bliskim ofiar tej tragedii

    pozdrawiam serdecznie
    unde venis et quo tendis

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    - znam przynajmniej kilka katastrof gdzie inwestor naciskał na projektantów aby zmnijszyli przekroje w,wsółczynniki a o współczynniku konsekwencji zniszczenia to nawet nie chcieli słyszeć.
    A oni, biedacy, ci projektanci, zupełnie nie mogli oprzeć się naciskom inwestora, no po prostu MUSIELI to zrobić. Wiesz co, za darmo tego nie zrobili.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Cytat Napisał Geno
    - znam przynajmniej kilka katastrof gdzie inwestor naciskał na projektantów aby zmnijszyli przekroje w,wsółczynniki a o współczynniku konsekwencji zniszczenia to nawet nie chcieli słyszeć.
    A oni, biedacy, ci projektanci, zupełnie nie mogli oprzeć się naciskom inwestora, no po prostu MUSIELI to zrobić. Wiesz co, za darmo tego nie zrobili.
    W porównaniu do prawników to za darmo. Widzę,że nie masz pojęcia o środowisku ale to nie Twoja wina - niestety bywa tak,że projektant ulega inwestorowi mając w perspektywie brak zleceń - zreszta daleko nie trzeba szukać wystarczy po tym forum jak wyglądają naciski i chęc inwestora do własnej interpretacji konstrukcji.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  17. #37

    Domyślnie

    ["] ["] ["]

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Ej chyba się nie będziecie kłócić???
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  19. #39

    Domyślnie

    Mamy co nalmniej cztery możliwości :
    1. Śniegu było katastrofalnie dużo, na obciążenie którym dach nie był obliczony. Przypadek małoprawdopodobny.
    2. Błędne obliczenia konstrukcyjne. Możliwe.
    3. Wady wykonawcze. B. możliwe. Zwłaszcza niedpowiednie materiały.
    4. Zaniedbania użytkownika (czegoś nie dokręcono, lub coś zdemontowano). Niewykluczone.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew Rudnicki
    Mamy co nalmniej cztery możliwości :
    1. Śniegu było katastrofalnie dużo, na obciążenie którym dach nie był obliczony. Przypadek małoprawdopodobny.
    2. Błędne obliczenia konstrukcyjne. Możliwe.
    3. Wady wykonawcze. B. możliwe. Zwłaszcza niedpowiednie materiały.
    4. Zaniedbania użytkownika (czegoś nie dokręcono, lub coś zdemontowano). Niewykluczone.
    ad1-najpierw mówią że był sprzątany czemu przeczą zdjęcia z miejsca katastrofy
    ad2-błędne? karwa poczytaj wcześniej - cos o tym wiem...
    ad3-wady wykonawcze? no jasne przypadkowi ludzie,szybko,szybko,szybko...
    ad4-patrz ad3
    Szok-ale tak u nas niestety jest oszczędność,kasa i pośpiech.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony