dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 51
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1001
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Teska, nie żałuj, oprócz atlasu roslin nic tam ciekawego nie bylo. Taka zabawka do niczego nie służąca

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    O to,to...Zabawka do...niczego, to jest najlepsze określenie.
    Półprofesjonalne programy klasy Landscape 3D to wydatek rzędu 30 USD (w USA). Cięgle jednak efekty są: takie-sobie. Profesjonalne, gdzie można np. włożyć do projektu skan zdjęcia i wszystko razem połączyć w ładny, prawie relany obrazek (programy typu: Garden Studio +) to już wydatek rzędu kilkuset USD lub nawet kilku tysięcy USD.

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Violette

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    0

    Domyślnie projektowanie ogrodu

    Chcialabym SAMA!! zaprojektowac swoj ogrod .Jest to przestrzen cos ok hektara i potrzebuje programu na kompa do zrobienia tego projektu .Zna ktos jakis darmowy program do zrobienia tego?
    Yotka
    ViWa

  4. #44

    Domyślnie program

    Violetta ! Programu nie mam. Może pomocny będzie portal: http://www.muratordom.pl/DC87BC765E0...06C06.htm#1240

  5. #45

    Domyślnie

    Do bieżącego wydania OGRODÓW dołączony jest program (polski) do projektowania ogrodów - całkiem fajny.. polecam.
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamY
    Do bieżącego wydania OGRODÓW dołączony jest program (polski) do projektowania ogrodów - całkiem fajny.. polecam.
    Dołączone jest Demo - fajne ale tylko Demo
    Z programów które znam chyba tylko 3D Ladscape Professional pozwala projektowac na powierzchniach o wielkości 1hektara

  7. #47

    Domyślnie

    U mnie działa normalnie.. to jest wersja LE.. ograniczone biblioteki roślin i tekstur oraz ograniczona wielkość arkusza do A4.. poza tym normalnie funcjonuje.
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamY
    U mnie działa normalnie.. to jest wersja LE.. ograniczone biblioteki roślin i tekstur oraz ograniczona wielkość arkusza do A4.. poza tym normalnie funcjonuje.
    Oczywiście Adamie - wersja LE ... ale raczej prezentująca program niż pozwalająca na zaprojektowanie ogrodu.

  9. #49

    Domyślnie Garden Composer ...

    Chcę nabyć program Garden Composer 3D PLUS. Czy warto? Może już ktoś ma? Jakie są opinię?

  10. #50

    Domyślnie

    NabyLem swego czasu ten program i jestem zawiedzony. obsługa nie jest intuicyjna a próba wyrysowania np pagórka jest zadaniem karkołomnym. Baza roślin łatwo się uzupełnia ale już ich graficzne odzwierciedlenie jest w różnym stopniu realne. Chętnie odsprzedam wraz z licencją i błogosławieństwem...

  11. #51

    Domyślnie

    Zgadzam sie z przedmowca. Bardziej do zabawy. Choc potrafilam spedzic przy nim kilka godzin

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał nasenny
    Chętnie odsprzedam wraz z licencją i błogosławieństwem...
    Dla ścisłości: zgodnie z prawem licencji nie można ot, tak sobie sprzedać.

    [ale to tylko zgłaszam pro forma, nie żebym miał coś przeciwko...]
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  13. #53

    Domyślnie

    Dla ścisłości: zgodnie z prawem licencji nie można ot, tak sobie sprzedać
    .

    Jezeli nie "ot tak" to niby jak ?

    ......
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie Jak zaprojektować ogród - wątek zbiorczy

    Pytanie jak w temacie. Wszędzie znajduje porady co zrobic jesli ma się wąską a długą działkę aby wyglądała optycznie szerzej. Pytanie-co zrobić w sytuacji odwrotnej?? Wymiary mojej działki to 30x30. Część zajął domek z tarasem. Ogródek z tyłu ma teraz 12x30m. Czy ktos ma jakieś super pomysły aby go troszkę wyciągnąć??
    Z góry dziękuję.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Trzeba zrobić takie zakamnarki, zakrętasy, żeby wydawało się, że ogród nie ma końca. Dobrze podpatrzeć na wzory z gazetek. Nie pamiętam gdzie ale ostatnio widziałam zdjęcie ogrodu z lusterem na tylnym ogrodzeniu.[/list]

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A co masz za ogrodzeniem? MOzna tak skomponować roslinność, aby wyglądało, ze to co za plotem, to dalsza część ogrodu

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję za szybkie odpowiedzi.
    Za płotem narazie jeszcze jest działka budowlana ale mam nadzieję, że już niedługo wybuduje się tam domek abym nie było mi samotnie i smutno. Tak więc narazie jeszcze nie wiadomo jak będzie zagospodarowany teren.
    Przeglądam gazety i magazyny ale jakoś narazie nie znalazłam projektu na działkę- taką jak moja. Widziałam zdjęcie z lustrem tyko to jakoś nie w moim stylu- ogród ma być taki zielono-kwiatowo-sielski. Poza tym lustra szybko się starzeją, tak więc łądnie to wygląda jak jest nowe ale co potem. Myślałam o zakamarkach tylko teraz nie wiem jak je zrobić aby dodatkowo nie spłycić ogródka jeszcze bardziej.

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Czy nikt więcej nie ma doświadczeń z takimi ogrodami??

  19. #59

    Domyślnie Re: Szeroki ale krótki ogród.

    Przyłączam się do problemu. Jestem na etapie projektowania (projekt indywidualny). Mam trochę mniejszą działke, ale o poddobnych proporcjach (27x27). Ponieważ wjazd jest od płd-zachodu zamierzam domek postawić patrząc od wjazdu w lewym rogu wgłąb maksymalnie do granicy działki. Pozostaje mi wtedy ogród 27x13 m + ok. 10x14 z drugiej strony.
    Na razie sam wymyśliłem sobie taki kręty podjazd do garażu i z jednej strony tego podjazdu oczko wodne na powierzchni ok. 30 m. Na pozostałą część też jeszcze nie mam pomysłu.

  20. #60

    Domyślnie Re: Szeroki ale krótki ogród.

    Jakimś rozwiązaniem są wspomiane już "zakrętasy" - nazywane przeze mnie wyjącą się linią brzegową trawnika - linia trawnika która wije sie i zakręca jest dłuższa niż linia prosta -> daje złudzienie wiekszej powierzchni. Inne rozwiązanie to komponowanie tzw. "wysp" z roślin o kontrastowych formach na trawniku - dodatkowy element na linni wzroku sprawia że ogród zyskuje głebie. Możemy spróbować nadac ogrodowi głebi poprzez kolor roślin czy kwiatów -> większe kwiaty i mocniejsze kolory bliżej domu. Możemy spróbowac nawet w niewielkim ogrodzie tworzyć mniejsze wnetrza wydzielone np:niskimi murkami, kępami niewielkich roślin lub ażurowymi kratkami - tworzenie w ogrodzie 1, 2 i 3 planu sprawia że jest w nim więcej "powietrza" - przestrzeni... itd...itd...

Strona 3 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony