dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 267
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 5332
  1. #2041
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    mam pytanie do zaba_gonia
    drogie sa te palisady co to je macie na schodach i w ogrodzie?
    z tego co pamietam to 8 zł za sztukę.

    Cytat Napisał weda
    zaba_gonia napisz proszę jaki to kolor Twojego domu, jest rewelacyjny!!!
    dziękuję . Kolor elewacji ( intensywny ceglasty) był dobierany w firmie Fast, na nasze specjalne zyczenie. A że jest to silikat to pani stanęla na głowie zeby sprowadzić odpowiednie barwniki ( silikaty są zazwyczaj w pastelach).

  2. #2042
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renatar-d

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    jej przepiękny ten domek zaba_gonia. Gratulację! Mam jeszcze jedno pytanie bo kolor elewacji już zdradziłaś Chodzi mi o kolor dachówki, rynien, płytek klinkerowych. Jak bys była taka miła to sie pochwal Już w innym poście o ogrodach chwaliłam twój domek, wiec zapytam autorki projektu: Czy kaktusy które są na zewnątrz wytrzymują cały rok czy sa chowane na zimę? Dzięki pozdrawiam

  3. #2043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał renatar-d
    jej przepiękny ten domek zaba_gonia. Gratulację! Mam jeszcze jedno pytanie bo kolor elewacji już zdradziłaś Chodzi mi o kolor dachówki, rynien, płytek klinkerowych. Jak bys była taka miła to sie pochwal Już w innym poście o ogrodach chwaliłam twój domek, wiec zapytam autorki projektu: Czy kaktusy które są na zewnątrz wytrzymują cały rok czy sa chowane na zimę? Dzięki pozdrawiam
    dziękuje pięknie
    kolor dachówki jest ciemnobrązowy ( ceramiczna Rupp ceramica) , w tym samym kolorze rynny i płytka klinkierowa ( bardzo tania 18 zł za m2) z Castoramy.
    A kaktusy oczywiścei na zimę ląduja w garazu. We wnętrzu toleruję tylko kaktusy i najchętniej postawiłąbym w salonie, ale w cieple dostają "chude" i wiotkie przyrosty.

    pozdrawiam

  4. #2044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AndrewB

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie


  5. #2045
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    U mnie wprawdzie jeszcze daleko do elewacji, ale muszę zdecydować się na kolor dachu... Marzy mi się jasna elewacja (odcienie żółtego) i okna złoty dąb. Wydaje mi się że do takich okien najlepiej pasuje czarny dach z podbitką w kolorze okien, ale jakoś nie przekonuje mnie czarny kolor... więc może brązowy. Czy to aby nie będzie za mdły widok? Nie do każdego domu pasuje taki sam zestaw kolorystyczny. Mój dom stoi w lesie, tzn. z dwóch stron jest las, naprzeciwko droga asfaltowa i znowu las. Ktoś wcześniej pisał, że dom trzeba dostosować do otoczenia... Nie mogę się zdecydować, pomóżcie! Czekam na wszyskie opinie

    oto link do zdjęcia domu: http://www.arex.net.pl/03projekty/stylowe/aneta.htm
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5b4e9f045.html

    Pozdrawiam wszystkich budujących
    [/img]

  6. #2046

    Domyślnie

    do otoczenia tak

    ale do otaczających budynków raczej niż do lasu

    jeśli wokół nie ma żadnych zabudowań, zrób sobie tak jak ci się podoba - dowolnie

  7. #2047

    Domyślnie

    Architekt ładnie zaprojektował elewację tego domku. To tego stylu złoty dąb moim zdaniem zupełnie nie pasuje.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  8. #2048

    Domyślnie

    Cytat Napisał dardurdka
    muszę zdecydować się na kolor dachu... Marzy mi się jasna elewacja (odcienie żółtego) i okna złoty dąb. Wydaje mi się że do takich okien najlepiej pasuje czarny dach z podbitką w kolorze okien,
    wydaje mi sie ze jesli okna zloty dab to dach pomaranczowy, czerwony, brazowy... ale nie czarny
    jesli czarny czy grafitowy dach to okna biale, szare, grafit, braz ale ciemny... a nie jasny dab
    ale to tylko opinia laika

  9. #2049

    Domyślnie

    Dobra robota! Świetnie wygląda! CZAD

  10. #2050

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczorek.


    hmm...

    Ładnie, ładnie a możesz mi napisać jakiej szerokości są te glify wokół okien.

  11. #2051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał dardurdka
    U mnie wprawdzie jeszcze daleko do elewacji, ale muszę zdecydować się na kolor dachu... Marzy mi się jasna elewacja (odcienie żółtego) i okna złoty dąb. Wydaje mi się że do takich okien najlepiej pasuje czarny dach z podbitką w kolorze okien, ale jakoś nie przekonuje mnie czarny kolor... więc może brązowy.
    Może przeglądnij też grafikę na googlach:
    http://tiny.pl/8pcr , http://tiny.pl/8pcw?
    Jest tam cała masa dworków.
    Jak dla mnie, jeśli dwór to biały, albo leciutko kremowy, jak ten stary dwór w Sulęczynie (dachówka )


  12. #2052
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dardurdko,
    uważam, że do tak stylowego domu stolarka złoty dąb nie będzie wyglądała dobrze (i stylowo). Z dachówką również poszłabym w tradycję, czyli odcienie czerwieni do miedzianego.
    marta

  13. #2053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za Wasze opinie, na prawdę miło, że tyle osób odpisało!
    Jesteście super!
    Dzięki!

  14. #2054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o mój lekko wypaczony gust (nie znoszę przesadnej nowoczesności), czarna dachówka pasuje mi najbardziej do domów z bali i to jasnych

  15. #2055

    Domyślnie

    Ja dotychczas byłam zdecydowana na kasztanowy dach. Poszłam wybierać dachówkę i..... kupiłam grafitowa Braas w powłoce cisar. Teraz muszę zdecydowac sie na kolor komina i tu nie wiem czy pod kolor dachu, rynien ( będa ciemno-szare ) czy też w kolorze elewacji czyli bardzo jasno żółty (coś takiego jak 5 postów wyżej )Widziałam taki jasny komin na zdjęciach i wyglądał ciekawie, ale jak będzie wyglądał po kilku latach?
    Kolory to chyba jedna z najtrudniejszych decyzji jakie trzeba podjąć

  16. #2056

    Domyślnie

    Cytat Napisał kama100
    Ja dotychczas byłam zdecydowana na kasztanowy dach. Poszłam wybierać dachówkę i..... kupiłam grafitowa Braas w powłoce cisar. Teraz muszę zdecydowac sie na kolor komina i tu nie wiem czy pod kolor dachu, rynien ( będa ciemno-szare ) czy też w kolorze elewacji czyli bardzo jasno żółty (coś takiego jak 5 postów wyżej )Widziałam taki jasny komin na zdjęciach i wyglądał ciekawie, ale jak będzie wyglądał po kilku latach?
    Kolory to chyba jedna z najtrudniejszych decyzji jakie trzeba podjąć
    Jak zrobisz pod kolor dachu to możesz sobie potem dowolnie wybrać kolory reszty elewacji. Jeśli jesteś pewna, jaką chcesz elewację i że Ci się koncepcja nie zmieni - rób kolorowy.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  17. #2057

    Domyślnie

    Dzięki zrobię pod kolor dachu

  18. #2058

    Domyślnie

    Wreszcie udało się znaleźć ekipę, która dokończy kamień na elewacji. Tak to mniej więcej wygląda:









    P.R.

  19. #2059
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    pawlaczynski, to prawdziwy kamień? Dużo kosztowało obłożenie nim elewacji?

  20. #2060

    Domyślnie

    Najprawdziwszy - jakiś rodzaj marmuru. Problem w tym, że robienie z tego 'płytek' do obkładania muru to niezła robota. O koszt lepiej nie pytać ...


    P.R.

Strona 103 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony