dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom
    variussie twoje szydzenie naprawdę jest w kiepskim stylu
    W kiepskim stylu jest szydzenie z mojego zawodu.
    A uważam, że nie warto, bo wielu osobom z tego forum pomogłam poza forum, właśnie moją wiedzą i dużym doświadczeniem w niektórych kwestiach. Nie porywam się na to, na czym się nie znam.

    W każdym razie przepraszam.

  2. #22

    Domyślnie

    i znikam
    PaPa
    Przepraszam za zamęt.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Bardzo przepraszam Panią wszechwiedzącą

  4. #24

    Domyślnie

    variuss

    Napisz proszę odpowiedzi na moje pytania (moja pierwsza odpowiedz na Twoj post). Wtedy bedziemy wiedziec więcej. Tymczasem mamy jałową dyskusje - o niczym.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    No właśnie po co te nerwy? Lepiej sobie konkretnie porozmawiać. Ja też bym chętnie posłuchał

  6. #26

    Domyślnie

    Rom chyba sploszyles mi cenzorkę projektu

    cóż - takie życie
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  7. #27

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was Forumowicze moze sie podzielic swoimi uwagami na temat tego projektu?

    http://www.projekty.murator.pl/proje...46&IdKolekcji=


    Bede bardzo wdzięczny
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier
    Rom chyba sploszyles mi cenzorkę projektu

    cóż - takie życie
    Upssssssssssssss
    Sorki
    Ale włos mi sie na głowie jeżył jak to czytałem przepraszam nie mogłem sie jakos powstrzymać

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ludź

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    8

    Domyślnie


    hehehe

    jak ja lubię takie wojownicze osobniczki jak variuss
    (widocznie mąż bardzo dużo pracuje... )

    tak się składa,że wykonawca proponował mi wybudowanie właśnie C77b.
    Podkreślam wykonawca - który ma duże doświadczenie, kwalifikacje i jest polecany. Polecał C77b (zresztą całą serię C77) właśnie ze względu na korzystny stosunek ceny do komfortu. Twierdzi - że c77b to Za stosunkowo nieduże pieniądze komfortowy dom. Ma bardzo prostą konstrukcję, prosty dach i prostą bryłę - to nawet ja skromny inżynier widzę.

    WIDZIAŁEM RZUTY TEGO DOMU - NA 100 % NIE MA NA PODDASZU ŻADNYCH SŁUPÓW !!!
    Co do poddasza - wcale nie jest tak że poddasze ze skosami kosztuje tyle samo co pełna kondygnacja. Pełna kondygnacja to więcej metrów ścian do postawienia, tynkowania itd - ale przede wszystkim pełna kondygnacja to większa kubatura do ogrzania - bo płacimy przecież za ogrzewanie kubatury a nie powierzchni. Więć raz wybudownie takiego poddasza jest tansze - ale przede wszystkim oszczedzamy na utrzymaniu/ogrzani domu - przez lata sa to olbrzymie oszczednosci.

    Poza tym - ale to juz kwestia gustu - po pierwsze poddasza maja niepowtarzalny urok - a tutaj te pokoje wbrew pozoro są duże i wygodne - po drugie sam dom dzieki prościutkiej kopercie tez jest bardzo ładny.

    pozdrawiam
    a Pani Variuss życzę dużo relaksu i zaznajomienie się z dokumentacją przed komentowaniem (krytykowanych słupów nie ma w projekcie)

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ludź

    hehehe
    cóż, takie życie - szkoda tylko, że zamieszała, wywołała "konflikt" i uciekła


    Cytat Napisał ludź
    tak się składa,że wykonawca proponował mi wybudowanie właśnie C77b.
    Podkreślam wykonawca - który ma duże doświadczenie, kwalifikacje i jest polecany. Polecał C77b (zresztą całą serię C77) właśnie ze względu na korzystny stosunek ceny do komfortu. Twierdzi - że c77b to Za stosunkowo nieduże pieniądze komfortowy dom. Ma bardzo prostą konstrukcję, prosty dach i prostą bryłę - to nawet ja skromny inżynier widzę.
    Dzięki za info (opinie specjalistów). Rzeczywiście dom jest dosyć prosty, a ja taki chcę wybudować.
    Boję się jednak tych skosów. Czy w przypadku gdy najniższy punkt na poddaszu ma 1,2 m, a dach ma 30 stopni, to czy da się cokolwiek postawić przy ścianie (wanna, wc, łóżko, etc.). Masz juz z tym jakieś doświadczenia?

    Z założenia poddasze ma byś u nas do spania, a dla dziecka tam ma być pokoj do spania/nauki. Czy będzie tam wystarczająco komfortowo dla niego?

    I te schody - szerokość 90 cm i w dodatku zabiegowe - tego się boję - czy nie są za wąskie.

    Cytat Napisał ludź
    WIDZIAŁEM RZUTY TEGO DOMU - NA 100 % NIE MA NA PODDASZU ŻADNYCH SŁUPÓW !!!
    Co do poddasza - wcale nie jest tak że poddasze ze skosami kosztuje tyle samo co pełna kondygnacja. Pełna kondygnacja to więcej metrów ścian do postawienia, tynkowania itd - ale przede wszystkim pełna kondygnacja to większa kubatura do ogrzania - bo płacimy przecież za ogrzewanie kubatury a nie powierzchni. Więć raz wybudownie takiego poddasza jest tansze - ale przede wszystkim oszczedzamy na utrzymaniu/ogrzani domu - przez lata sa to olbrzymie oszczednosci.
    Tak, tu się zgadzam (140m2 ścian zewnętrznych), ale dlaczego kubatura tego domu to ponad 800m3 ???



    jeszcze się zastanawiam nad C77C

    albo C131b - Delikatny - wariant II

    pzdr
    Habier
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  11. #31

    Domyślnie

    do góry
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja własnie przymierzam się do tego domku. Chciałbym tylko zmienic materiał, z którego bedą budowane ściany. zastanawiam się nad silikatami

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bad
    Ja własnie przymierzam się do tego domku. Chciałbym tylko zmienic materiał, z którego bedą budowane ściany. zastanawiam się nad silikatami
    A jak to wyjdzie cenowo w stosunku do innych materiałów? Orientowałeś się?

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Właśnie jestem na etapie rozglądania się. Jak dowiem się czegoś konkretnego dam znac.

  15. #35

    Domyślnie

    Przepraszam za moją nieobecność od września na tym wątku. Jednak nic konkretnego nie pojawiło się w dyskusji. Pytania postawione przez Habiera pozostały bez odpowiedzi.
    Niewtajemniczonych informuję, że buduję C77B, a swoje spostrzeżenia i fotki umieszczam na wątku poświęconym bratniemu projektowi C77a http://forum.muratordom.pl/viewtopic...asc&highlight=
    Pozwolę sobie powrócić do pytań postawionych przez Habiera.
    Projekt polecił nam wykonawca. Decyzję o wyborze projektu podjęliśmy po 10 minutach! Od wyboru minęło 6 miesięcy, budowa zbliża się do końca, a my jesteśmy ciągle zadowoleni z decyzji.
    Po wprowadzonych zmianach na dole mamy: kuchnię, salon, łazienkę, sypialnię, spiżarkę i pomieszczenie gospodarcze oraz garaż. Schody przenieśliśmy w inne miejsce. Poszerzyliśmy je i są bardzo wygodne i łagodne. Pod nimi wygospodarowaliśmy szafę. Porównując z wersją "C" tego projektu, mamy na parterze:
    -dużą łazienkę z oknem balkonowym (chcieliśmy czuć się jak w salonie kąpielowym)
    -sporą spiżarkę
    -brak schodów w salonie (niewygodne przy dzieciach)
    -mniejszy garaż (tylko jednostanowiskowy)

    Obecnie mamy wykończone poddasze. Pod każdym oknem dałem grzejnik, który osuszy i rozpuści ewentualny śnieg zgromadzony na oknie, więc obawy variuss o ciemnych norach są przesadzone.
    Skosy:
    Dopiero po pokryciu ich rygipsami można się przekonać o ich uroku. W pokojach pionowe ścianki z rygipsu mają 1m wysokości, więc można z powodzeniem dosunąć do nich biurko z monitorem, łóżko. Wysokie meble można postawić przy ściankach działowych. Na górze wygospodarowaliśmy dodatkowy 3 pokój, którego nie było w projekcie. Uzyskaliśmy to dzięki przeniesieniu schodów. Łazienka (2,9x3,7) nie pozwala na ustawienie kabiny (można ją jedynie wymurować) ale moża wstawić wannę (nawet dużą). Kosztem wiekości łazienki wydzieliliśmy garderobę.
    Co do słupów na poddaszu, to położenie więźby nie wymaga ani jednego słupa. Dopiero po podziale na pomieszczenia, dla bezpieczeństwa, wykonawca przy stawianiu ścianek działowych umieścił w nich słupy podpierające.
    Ogrzewanie.
    Na parterze stoi piec-koza, która jest jedynym źródłem ciepła. Jest na tyle wydajna, że robotnicy pracujący na górze rozbierali się do podkoszulka. Nawet zaczęliśmy się zastanawiać nad sensownością montowania grzejników, ale osuszanie okien zdecydowało o odrzuceniu tego pomysłu.
    Dotychczas myśleliśmy o "oddaniu" dzieciom góry, sobie zostawiając dół, jenak coraz częściej zastanawiamy się nad przeniesiem sypialni na górę. Tak nam podobają się te skosy i ciepełko panujące pod nimi.
    <><><><><><><>
    C77b

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lmiras

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Projekt zręczny C77b

    Czy ktoś buduje lub budował projekt Zręczny C77B. Jak poszło, jak się mieszka ?ł

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zaola

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    1

    Domyślnie C77b Zręczny wariant II

    witam, czy ktoś buduje lub budował C77b Zręczny wariant II ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony