dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    wszystko poki co oki...


  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    MACIEK S i do tego klameczki w kolorze starego złota...


    PCHEŁEK...nie komentuje...

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Złote klamki - przyda się w czasie kryzysu.
    Są też złote okucia SIEGENIA, białe, szare, lub w innych kolorach uszczelki.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    jak masz okna M&S to warto nakleić nalepki "Okna tytanowe M&S". Mają chyba takie.
    Ich reklama jest bardzo sugestywna. Złodziej [ewentualny] odstąpi od zamiaru włamania i pójdzie do sąsiada - znam już taki przypadek.

  5. #45

    Domyślnie

    TESKA. Sorka. Za mało powiedziałem. Okleina jest jednostronna - z zawnątrz. Wewnątrz okna są białe, klamki i parapety też. Maciek_s

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Pchełku....każdy kupuje okienka jakie chce...Ja drewnianych nie chciałam... jesteś złosliwy,czy to tylko mi się wydaje??

    Pozdrawiam

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Teska [złota] ja złośliwy - broń boże. Te okna z okleiną złoty dąb to najładniejsza okleina i faktycznie te okna wyglądają jak drewniane - do tego odpada Ci problem mycia [na białych widać zacieki, plamy i kurz a na kolorowych nie, kolorowe mnie się elektryzują niż białe a do tego nie trzeba tego malować jak tych drewnianych.
    Dokonałaś słusznego wyboru.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie



  9. #49

    Domyślnie

    Ja też, ja też chcę żeby mnie pochwalić!!! Też będę mieć złoty dąb. Ale z drzewa REHAU. Pozdrawiam !

  10. #50

    Domyślnie

    Ludzie - przestańcie opowiadać, że okna dreniane trzeba często malować. W swoim starym domu mam okna sosnowe w lazurze. Zostały wstawione w 1995 roku i dziś wyglądają jak nowe mimo,że nie były nigdy malowane . Opwowiadanie mitów tego typu to sposób na pocieszenie się po zakupie okien z PCV.
    Do nowego domu kupiłem okna plastikowe - z dwóch powodów:
    1.Cena
    2.Bardzo podoba mi się "złoty dąb".
    Mimo , ze bardzo dobrze znam się na jednych i drugich - nie ośmieliłbym się osądzić, które są lepsze.

    Pozdrawiam,

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jod@

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    4

    Domyślnie

    Teska złoty dąb to najładniejszy kolor na okna. Niejedne naturalne drzewo się chowa.
    Tylko czy szyby to wytrzymają?
    Pchełek napisał w jednej z wiadomości:
    "Listwa do szklenia zestawu 24 mm ma możliwość luzu plus/minus 1 mm. Uszczelka z drugiej strony daje luz taki sam. Nie można taką listwą zaszklić zestawu grubszego niż 26 mm [2 mm luzu] bo będzie bardzo mocno zaciśnięta. Taki układ jest bardzo sztywny - szyba nie ma możliwości kompensacji ruchów. Samo zaszklenie wymaga siły słonia - są tacy specjaliści co to potrafią - jest to niedopuszczalne...."
    Szyba P2=8,6 mm cały zestaw ma więc 8,6+14+4= 26,6; albo to szklił super specjalista, albo ramka ma tylko 12 mm.
    Kolor nagrzewa sie mocniej, a więc i plastik wiecej się rozszerza.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Mogą ewentualnie pękać szyby - popatrz czy listwy przyszybowe nie odstają od szyby [ramy] czy nie ma z nich łuków - szczególnie, że jest to kolor. Chociaż niemożliwe, żeby to zaszklić na szybie z ramką 14 mm standardową szybą. Szerokość ramki podawana jest na szybie np. 4/16/8.6 Może to być ramka 10 mm lub 12 mm. A może też być węższa listwa przyszybowa.
    Pomierz szerokość ramy, sprawdź szybę jaka jest [opis na aluminiowej ramce] i pomierz głębokość osadzenia szyby ze strony zewnętrznej i wewnętrznej i pomierz szerokość samej listwy przyszybowej [z uszczelką i bez uszczelki]. Na koniec jaki to system okien.
    Sprawdź też czy przy nacisku szyba nie "chodzi' czy się nie przemieszcza poprzecznie.
    Sprawdzę i odpowiem.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pchelek dnia 2003-04-11 11:26 ]</font>

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jod@

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    4

    Domyślnie

    Myślę że są dwie mozliwości (pod warunkiem że jednak listwa na pakiet 24mm, a tak chyba jest skoro sprzedawca informował że wsp. k ciuuuut mniejszy niż 1.1).
    Albo odstęp miedzy szybami 12 mm i wtedy szyba luźno wstawiona, albo odstęp 14 mm ale dana jakaś cieńsza uszczelka przy szybie.
    Oba rozwiazania na pewno pogarszaja izolacyjność okna - krawędź szyby jest najzimniejszym miejscem w szybie.


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: jod@ dnia 2003-04-29 20:42 ]</font>

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jod@

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    4

    Domyślnie


    Czekam i czekam na odpowiedź.
    Myslałem ze Pchelek wyjaśni wszystkim jak to jest.
    Przypomnę że Teska napisała:
    ...
    Poinformowana mnie takze ze szyba bezpieczna tzw P-@ ma 1,2 a nie 1,1 jak to czynia inne firmy..
    wiec nie wszyscy nie informuja.
    Teraz producenci okien z szybami antywłamaniowymi w pakiecie grubości 30 mm i wsp. k=1.1 uchodzą za firmy nieuczciwe.
    Forum jak by nie patrzyć miejsce w dużej mierze kształtujace opinię na dany temat. Tym bardziej że wypowiadają się (w wiekszości)osoby bezstronne.

    Rozumiem też, że kupiłaś okna trójkomorowe, które w wersji kolorowej są dwukomorowe?


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: jod@ dnia 2003-04-29 20:43 ]</font>

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    1,1 to na ogół środek szyby. Tak naprawdę to będzie 1,3.
    To tylko marketing bo jak ktoś poda, że ma szyby 1,3 [dane właściwe] zamiast 1,1 to "wypada" z rynku. Ma "gorsze" szyby. A tak naprawdę to ta różnica 0,2 daje w oknie różnicę 0,05, czyli prawie nic. Przyjęło się, że wszyscy piszą o szybach 1,1.
    Co do szklenia - Myślę, że lepiej jest zaszklić trochę luźniej, zaciśnięta listwa może [jak jest kolorowa] wyginać się bardziej niż biała, czy niezaciśnięta. Pytałem się też w firmie o te dwa milimetry luzu [po jeden na stronę. Z uwagi na tolerancję wymiaru uszczelki, tolerancje wymiarów listew przyszybowych i sposób ich osadania [też ma pewien luz] można przyjąć plus/minus do trzech milimetrów. Ale raczej szklić luźniej.
    To fakt, że ramka szyby to najzimniejsze miejsce i wzdłuż niej następuje ewentualne wyraszanie wilgoci. Ale na to nie ma sposobu by to całkiem wyeliminować [są już ramki "ciepłe"]
    Czy to wyjaśnienie wystarczy?

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jod@

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    4

    Domyślnie

    Pchelek
    Nie rozumiem co to znaczy że przyjęło się że wszyscy piszą o szybach 1.1.
    Zadałem sobie trud i poczytałem świadectwa badań Instytutu Szkła i Ceramiki i wszedzie w orzeczeniu napisane było:
    Badanie szyby zespolonej o budowie 4/16/4 z argonem w przestrzeni miedzyszybowej posiadają współczynnik przenikania ciepła U=1.1 W/m2K.
    ;dlaczego więc ktoś ma podawać jakieś "dane właściwe" =1.3
    Co do szklenie to ja myślę że należy zaszklić szybę 4/16/4 jak i szybę 4.4.4/16/4 w takich samych warunkach (a więc odpowiednio listwy przyszybowe do pakietu 24mm i 30mm), aby bez wzgledu na rodzaj szyby mieć okna o takich samych parametrach.
    Jakby nie patrzyć zastosowanie szyby antywłamaniowej z cieńszą ramką miedzyszybową po pierwsze pogarsza ogólną izolacyjność szyby, po drugie wciśnięcie jej na siłę bo uszczelki mają luz dodatkowo pogarszaja izolacyjnoś samej krawedzi szyby.
    Się rozpisałem, a jak znam forum to zaraz ktoś napisze że się przemądrzam.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony