dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie

    Nasz dom powinien nazywac sie "Teraz
    Polska", bo mam meza fanatyka, ktory kupuje w miare mozliwosci towary robione u nas(niewazne ze zachodni koncern).W ten sposob chce pomoc naszej gospodarce!Co o tym myslicie?

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Redakcja dnia 2003-04-14 16:17 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Polskie towary są ok., choć w dobie globalizacji czy są produkty od początku do końca polskie - mam obawy.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę podobie jak Twój mąż, alex. W miarę możliwości też polskie produkty będą miały priorytet nad zagranicznymi. Ale oczywiście, jeżeli cena i jakość będą podobne.

  4. #4

    Domyślnie

    Ciesze sie Maco, ze masz podobne zdanie, ale niestety bedziesz musial isc wiele razy na kompromis. I unikaj niemieckich marketow jak Obi, juz lepiej jest w francuskich, tam sporo rodzimej produkcji.
    Niestety kupilismy niemiecki wklad Spartherma (bo byla super okazja, zaoszczedzilismy 1tys zl, normalnie kupilibysmy Tarnawe), ten czeski bojler, troche niemieckiej armatury i kafelek, bo wynalazlam jakis dziwny sklep ktory sprzedawal plytki wartosci 60zl/m2 za 18zl (IIgat., ale i tak super). Poza tym, to wszystko jest polskie (czytaj: u nas robione).


  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Spartherm też jest robiony w Polsce. Dokładnie w Strzelcach Krajeńskich obok Gorzowa Wlkp.

  6. #6

    Domyślnie

    Jezier, to niemozliwe!!!!
    Oni wszystko importuja. Skad masz takie rewelacje?

  7. #7

    Domyślnie

    Był cały wątek na temat Spartherma. Kontaktowałem się z Hajdukiem /identyczny jak Spartherm/ i wiem, że obok w budynku robią Spartherma - okolice Gorzowa. To fakt. Nie powinno Cię to dziwić. Globalizacja.
    Pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    http://www.spartherm.com.pl/laser.htm
    ten telefon na dole strony na pewno jest do Strzelec Krajeńskich.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jezier dnia 2003-01-30 17:27 ]</font>

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    co ja sadze o polskich wyrobach?
    a gdzie je mozna spotkac?

  10. #10

    Domyślnie

    Podejście zdroworozsądkowe. Przy równoważnych produktach kupię polskie. Ale tam gdzie muszę mieć gwarancję jakości postawię na liderów: ściany, wełna, dachówki, kocioł - niestety kapitał obcy. Wykończeniówka: okna, drzwi, kafle, farby, panele, schody itd - niech decyduje cena i jakość

  11. #11

    Domyślnie

    Podejrzewam, że trudno jest spotkać 100% produkt polski,
    szczególnie wśród materiałów omawianych na Forum.
    Elita budujących ( Forumowicze ), nie kupują np. u lokalnego producenta pustaków max ( rzadko w każdym razie ), tylko coś raczej z górnej półki. To tylko przykład, przyjrzyjcie się wątkom Forum ; kominki, piece, dachówki itd.
    Sądzę, że nikt z Was po te produkty nie jeździ do Francji, nie sprowadza bezpośrednio z USA itp. Ktoś je Wam przywozi, ktoś montuje i serwisuje.
    Nawent jeśli są one w 20% polskie to jest to 20% miejsc pracy dla POLAKÓW. Oby jak najwięcej !

    Karina

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    No właśnie-podstawowe pytanie-Ile jest polskiego w polskim?
    inna sprawa jest np. z chemią użytkową typu proszki do prania ,z kosmetykami czy perfumami - oby nie polskie .Ja mieszkam przy granicy niemieckiej i wiem jaka jest róznica np.w markowych polskich perfumach a perfumach kupionych za Nysą -ogromna!! Naprawdę .Tak samo jest z kosmetykami czy proszkami.Nasz vizir nie pierze tak dobrze jak np. niemiecki .Akurat wybieram sie jutro do Niemiec po zakup klamek,żadne w Polsce mi sie nie podobają a są cholernie drogie,ale np. słyszałam o przestrogach przed czeską dachówką czy innymi czeskimi materiałami budowlanymi,są znacznie tańsze ale o gorszej jakości. Mam znajomych którzy mają zrobiony dach z czeskiej dachówki-zobaczymy jak się zachowa np.po tej zimie /jest to I sezon dachu/

  13. #13

    Domyślnie

    Czy byliście kiedyś na wakacjach na Słowacji, albo na nartach w Czechach. Oni często przyjeżdżają do Polski po towary przemysłowe i takowe można spotkać w pensjonatach. Podobno z tego "żył" ( może nadal żyjke ) targ w Cieszynie. To o czymś świadczy !

    Karina

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    On 2003-01-31 18:37, KarinaZ wrote:
    Oni często przyjeżdżają do Polski po towary przemysłowe ... To o czymś świadczy !

    Karina
    A ja uważam, że to nie świadczy o tym, że polskie towary przemysłowe są dobre, tylko, że czeskie są jeszcze gorsze od polskich.
    A swoją drogą, wracając do materiałów użytych do budowy i wyposażenia domu: u nas 90% to produkty polskie, obce są tylko bojler, centralne ogrzewanie (oprócz rurek),folia paroprzepuszczalna, płyty gk i z 5 kg fugi. Reszta wszystko "made in Poland" i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: helism dnia 2003-02-05 13:42 ]</font>

  15. #15

    Domyślnie

    Helism! Dzieki za wsparcie!
    My tez jestesmy zadowoleni, ale niestety zaszedl wlasnie kolejny zgrzyt, bo zdecydowalismy sie na wloska instalacje alarmowa (bo super nowoczesna, bo od kolegi taniej, a polski Satel pracuje niestety na starych ukladach elektron).

    Czy nie uwazacie,ze jest przegieciem paly sprzedawanie mlotkow, lopat itp niemieckiej produkcji w Polsce??? Nie dosc ze drogie, to chyba ktos u nas tez to umie zrobic? Omijajcie Praktikera, Obi itp gdzie sporo maja takich kwiatkow....

  16. #16

    Domyślnie

    Buduję dużo z polskich materiałow choć jest to 100% niemożliwe .

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Witam.
    Ja wychodzę z tego założenia że jeżeli polski materiał budzi u mnie wątpliwości, kupuje niemiecki. Niemiecki mam kominek (Spartherm), dachówkę (Nelskamp), ściany (Ytong), wszystko pozostałe to polskie.

  18. #18

    Domyślnie

    Czytając powyższe posty przypomiało mi się jak 1990r. kolega budował dom i w Berlinie jeszcze zach. zamówił cegłę klinkierową bo była tańsza njż polska a jako niemiecka miała byc lepsza. Po 14 dniach od zamówienia przychodzi transport cegieł ładnie opakowanych z napisami w języku niemieckim że cegłę wykonano w byłej f-ce niemieckiej obecnie w Polsce. Komentarza kolegi nie będę przytaczał.
    Wg. mojego rozeznania na polskim rynku budowlanym jest tylko 3% towarów z importu.

  19. #19

    Domyślnie

    Nie zastanawiam się nad tym podczas kupna, ale po fakcie i tak wychodzi, że większość produktów pochodzi z Polski (wienerberger, braas, gulfiber) mimo, że to kapitał obcy.

  20. #20

    Domyślnie

    Nie nastawiam się na pochodzenie producenta przy wyborze czegokolwiek zwiazanego z domem, raczej korzystam z możliwości porównania ofert. I zwycięża ta, która jest wystarczająco dobra za cenę, na którą mnie stać. Teraz, jak przeanalizowałam co mam "polskiego" a co "obcego", to chyba wychodzi pół na pół. Myślę, że wanna NEO z Koła nie obrazi się na armaturę Damixa. Za to szafki do kuchni firmy w Suchej Beskidzkiej biją na głowę słynne kuchnie włoskie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony