dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Pochodzenie towaru można tylko i wyłącznie ustalić na podstawie atestu dopuszczającego dany towar do sprzedaży na rynku polskim. Na poczatku lat 90 prowadziłem hurt. sprzetu AGD i znam wszystkie numery jakie robili finalni dystrybytorzy. Włosi 90% toworu produkują w Azji szczególnie z przeznaczeniem na export. Kraje Beneluksu, Skadynawia i Niemcy w Azji poprzez Irlandię. Wrzystko co powyżej napisałem wcale nie świadczy że towary te są słabej jakości, napewno są lepsze od towarów montowanych z części w kiepskich i nastawionych na szybki zysk tzw. stodołowych firmach.

  2. #22
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Podtrzymujemy wątek. Dobre bo polskie? Czy kierujecie się polską marką przy wyborze?

  3. #23

    Domyślnie

    Kiedy mam do wyboru dwa wyroby podobnej jakości, biorę tańszy. Potem najczęściej okazuje się ,że są to wyroby polskie.

  4. #24

    Domyślnie

    Kiedy mam do wyboru dwa wyroby podobnej jakości, biorę tańszy. Potem najczęściej okazuje się ,że są to wyroby polskie.

  5. #25

    Domyślnie

    Uważam, że dobrze jest mieć w tym temacie podejście zdroworozsądkowe, tzn. kupować polskie jeżeli produkt zagraniczny jest podobnej jakości i podobnej cenie. Wiem, że w dobie globalizacji ocena co jest polskie, a co nie jest utrudniona. I tak np. kupiłem polskie pustaki, polski cement, polskie drewno, chemię budowlaną. Ale np. dachówka jest już zagraniczna. Przy wielu innych produktach mam wątpliwości co do pochodzenia, ile jest w nim polskie, a ile zagraniczne.

  6. #26

    Domyślnie

    Uważam, że dobrze jest mieć w tym temacie podejście zdroworozsądkowe, tzn. kupować polskie jeżeli produkt zagraniczny jest podobnej jakości i podobnej cenie. Wiem, że w dobie globalizacji ocena co jest polskie, a co nie jest utrudniona. I tak np. kupiłem polskie pustaki, polski cement, polskie drewno, chemię budowlaną. Ale np. dachówka jest już zagraniczna. Przy wielu innych produktach mam wątpliwości co do pochodzenia, ile jest w nim polskie, a ile zagraniczne.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kristof

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    On 2003-02-26 12:35, Jubba wrote:
    Witam.
    Ja wychodzę z tego założenia że jeżeli polski materiał budzi u mnie wątpliwości, kupuje niemiecki. Niemiecki mam kominek (Spartherm), dachówkę (Nelskamp), ściany (Ytong), wszystko pozostałe to polskie.
    Cześć! YTONG jest produkowany w Polsce. Poza tym fabryka w Ostrołęce została trzykrotnie wyróżniona za najlepszą jakość w koncernie! Polska jest the BEST!
    Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Polski dom - polskie materiały. Nie widzę zasadności stosowania zagranicznych (nie ma "braku odpowiedników krajowych" - jak w lekach)

  9. #29

    Domyślnie

    Szkoda, że nasi politycy promują głównie siebie a nie np. akcje typu ,,Teraz Polska", uważam że producenci powinni reklamować swoje produkty jako ,,wyprodukowane w Polsce"... a my powinniśmy je preferować przy zakupach.
    Mój dom jak na razie też jest w 100% ,,Polski".....czy jestem fanatykiem?
    Pozdrawiam!

  10. #30

    Domyślnie

    Polskie towary calkiem dobre, nie mam żadnych zastrzeżeń. Na import trzeba uważać, zbyt często Polska traktowana jako dobry rynek dla zbytu różnego szajsu.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafi27

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Rozgraniczenie na Polskie-nie Polskie jest nie możliwe, dziś w dobie globalizacji i swobnego przepływu kapitału.Technologia zagraniczna - wykonawstwo Polskie. Więc ktoś musi płacić za licencję zagranicznej firmie. Więc co tak na prawdę jest polskie? Podobne różnice pojawiają się w każdej dziedzinie gospodarki. Jestem zwolennikiem kupowania polskich materiałów, ponieważ to osoby takie jak my, indywidualni inwestorzy, pomagają wyjść z zapaści branzy budowlanej. Ile dużych inwestycji jest obecnie realizowanych??? A jak widać idea budowania własnego domku jest coraz bardziej popularna. TERAZ POLSKA!!!

  12. #32

    Domyślnie

    polskie materiały budowlane genarlnie są OK ale gorszej jakości są materiały instalacyjne i wykończeniowe

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony