dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 118
  1. #1
    Guest

    Domyślnie projekt ALABASTER 1 pracownia KRAJOBRAZY

    Nie mogę znaleźć nic na forum na temat tego projektu. Może ktoś mi pomoże i oceni ten projekt? proszę rownież o ocenę pod wzg. finansowym, czy jest to bardzo drogi projekt? Boję się, że do tanich nie należy.
    http://www.krajobrazy.com.pl/index.p...BASTER#nowhere

  2. #2

    Domyślnie

    Czesc każdy projekt z dachem czterospadowym jest droższy niż dwuspadowy.
    Jeżeli tobie odpowiada i się podoba to jest najważniejsze.
    Rozumiem ze wejście będzie od południa?
    Pozdrawiam

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Nie, wejscie jest od północnego wschodu, od południa ogród.
    Czy to źle?
    Garaż musze mieć po lewej stronie, więc musi być wersja lustrzana.

  4. #4

    Domyślnie

    Mianowicie moim podstawowym kryterium wyboru domu było to ze sypialnia musi być na dole i od północy ,pewnie wielu się zemnš nie zgodzi ale wiem ze na poddaszu jest znacznie cieplej a wręcz goršco spałem w domu było ocieplone poddasze wełnš 20cm ale i tak nie mogłem tam spać.
    A sypialnia to będzie 13 bo 12-stka skopana promieniami słonecznymi a to oznacza ciepło
    i jeszcze ciemna dachówka.
    Oczywiœcie sa to moje doznania i odczucia.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Aj to będzie lustro ok. Ale za to salon będzie ciemny.
    Zawsze jest cos człowiek chciałby żeby tu dobrze było .
    A co na to architekt niektórzy maja fajne pomysły.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    bartul napisal
    Oczywiœcie sa to moje doznania i odczucia.
    własnie o takie odczucia mi chodzi. Kazdy ma swoje zapatrywania, ale wszystkie sa cenne, nawet jesli ja mam inne potrzeby, ale czasami po prostu nie wiem, ze na cos trzeba zwrocic uwage.
    Wiec prosze o wszystkie opinie.
    A dach? Wiem, ze ten bedzie drozszy niz 2-spadowy, ale jakiego rzedu to moga byc koszty?
    pozdrawiam

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    bartul
    dlaczego
    Ale za to salon będzie ciemny.
    Przeciez bedzie od poludnia i tam jest duze okno balkonowe

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam projekt z tej strony http://www.lipinscy.pl/main.xml przy projektach na stronach jest
    „opis szczegółowy dane do kalkulacji”
    sa wyliczenia materjal robocizna możesz sobie porównać jak się ceny kształtujš, na ile sa adekwatne to nie wiem.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    bartul napisal
    Ja mam projekt z tej strony http://www.lipinscy.pl/main.xml przy projektach na stronach jest
    „opis szczegółowy dane do kalkulacji”
    sa wyliczenia materjal robocizna możesz sobie porównać jak się ceny kształtujš, na ile sa adekwatne to nie wiem.
    nie rozumiem, jak mam sprawdzic ceny, jesli w tej pracowni nie ma mojego projektu?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    cos dziwnie wyglądają te schody. Okrągłe i tak odsunięte od sciany Nie umiem sobie wyobrazić, jak to ma wyglądać. Czy ściana pokoju 5 ma być okrągła?
    Wolałabym schody ze spocznikiem.
    Jak myślicie, jest to mozliwe?
    No i wracam do tematu kosztów. prosze o ,,wycenę"
    pozdrawiam

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roperto

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,

    schody faktycznie dziwne, ale poza tym projekt wg. mnie jest prawie idealny. Bardzo poważnie biorę go pod uwagę. Przeraza mnie jedynie dość skomplikowana (=kosztowna) konstrukcja dachu. Też jestem ciekaw kosztow
    Pozdrawiam,
    Robert.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    roperto
    jak myslisz, ile taki dach moze kosztowac?
    bartul napisal
    Cytat:
    Ja mam projekt z tej strony http://www.lipinscy.pl/main.xml przy projektach na stronach jest
    „opis szczegółowy dane do kalkulacji”
    sa wyliczenia materjal robocizna możesz sobie porównać jak się ceny kształtujš, na ile sa adekwatne to nie wiem.

    nie rozumiem, jak mam sprawdzic ceny, jesli w tej pracowni nie ma mojego projektu?
    czy Ty rozumiesz, jak mozna sprawdzic te koszty?

  13. #13

    Domyślnie

    Ten dach chyba nie jest droższy od innych projektów z dachami czterospadowymi.
    Ale co to jest ta czarna kropa na środku sypialni? Słup?

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    rzeczywiście, nie zwrociłam uwagi. Wygląda na slup.
    anka176 napisala
    Ten dach chyba nie jest droższy od innych projektów z dachami czterospadowymi.
    Czyli ile moze kosztować? 30 tys.? 50 tys.? W danych na stronie Krajobrazów nie ma żadnych danych, typu pow. dachu. Nie wiem też, czy pow. pomieszczeń na poddaszu podana jest po podłodze, czy 190 od podłogi (to wtedy dochodzi sporo powierzchni)

  15. #15

    Domyślnie

    Może zadaj pytanie na forum "wymiana doświadczeń". Tam ludzie juz budują, więc mają lepszą orientację.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    dzięki. A jakieś inne uwagi? Co jest ok, a co byś zmieniła?

  17. #17

    Domyślnie

    Ogólnie projekt mi się podoba, przypomina trochę domy z pracowni Domus (tamte mają trochę lżejszą linię). Rzeczywiście ta okrągła ściana jest trochę dziwan, ale myślę że pokoik 5 i tak dało by się ładnie zagospodarować. Niestety słupy w pokojach są dla mnie do przyjęcia - z tego powodu pożegnałam się z "Leną" z pracowni Horyzont.
    Nie lubię też gdy w pokoju są tylko okna dachowe, no chyba, że to ma być pokój na codzień nie zamieszkiwany

  18. #18

    Domyślnie

    Justa faktycznie będzie salon od południa to wszystko w porzšdku.
    A co do tej strony co podałem to chodziło mi o znalezienie domu o podobnych gabarytach i
    porównaniu sobie na ile wycenili tak w przybliżeniu ta ci to jakieœ pojecie o kosztach.

  19. #19

    Domyślnie Alabaster

    Co myślicie o pow. zabudowy?
    Wg moich skromnych wyliczeń powinno być 140-150 M2.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Zgodnie z radą Anki176 zapytałam doświadczonych forumowiczów w dziale wymiany doświadczeń o koszt dachu

    no i osłabili mnie. Nie wiem, czy to możliwe, ale padają tam ceny kosmiczne. Czy ten dach jest rzeczywiście tak skomplikowany? I duży?
    A swoją drogą ma błędy konstrukcyjne. Przeczytajcie.
    No i co o tym myślicie?
    pozdrawiam

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony