dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 118 z 118
  1. #101

  2. #102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Joanna&Mariusz
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    515
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    To prawda, jak czytam na forum o wykańczającym wykańczaniu, to aż nie chce się wierzyć - przecież to taka przyjemność, ale kaska płynie

  3. #103
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Joanna&Mariusz
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    515
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Ellwirka, nie martw się tymi schodami, nam stolarz powiedział 18 tys., ale coś zmienię, coś utarguję i zobaczymy...

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar monika i lukasz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-196
    Dzielnica
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?87987-Alabaster-2G-odbicie-lustrzane
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    ja ze schodami się poddałam. Robię takie jak u jasabarów. Szkielet 1 800 zł. A reszta jak coś to poczeka. Chociaż mam nadzieję, że i tak wyjdą w jakichś przyzwoitych pieniadzach ( czyli do 10 000 zł)

    u nas Joanno SSO wyszedł jakieś 172 000 zł. SSZ 210-220 000 zł. No ale cóż, tego przecież wymieniac nie będę za parę lat, nie było co nadmiernie oszczędzać. Mam nadzieję, że 125 000 zł wystarczy, żeby wykończyć dół i się wprowadzić. Z moich obliczeń wynika:

    - 6 000 zł elektryka ( robocizna 2 000 i materiał 4 000 - wszystko już ugadane)
    - 11 000 zł tynki na dole, u góry zrobimy k-g
    - 9 000 zł piec
    - 24 000 zł Co ( podłogówka, kaloryfery, kominek, robocizna)
    - 6 000 zł wylewki
    - 10 000 zł ocieplenie poddasza
    - 10 000 zł kostka
    - 10 000 zł ocieplenie domu i tynk.

    Ale pewnie się w moich obliczeniach przeliczę jak przy SSZ, na szczęście przy wykończeniówce dużo będziemy robić sami. I mój Łukasz dostał dzisiaj podwyżkę

  5. #105
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Joanna&Mariusz
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    515
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Moniko, dachówka to najlepsze rozwiązanie i my też pewnie byśmy na to wyskrobali, ale mamy bardzo dobry układ na blachodachówkę i na robociznę jeszcze lepszy.
    Zobaczymy co nas czeka, więźba jest zrobiona jak w projekcie - pod dachówkę. Może za 20 lat....
    Ja ze schodami jestem gotowa poddać się w sensie zmiany balustrady.
    Twoje wyliczenia są OK, jak coś to na spokojnie wykończeniówkę poddasza zrobicie potem.
    My z dwójką nastolatków jesteśmy gotowi zamieszkać na parterze

  6. #106

    Domyślnie

    Mnie to się marzą ażurowe schody metalowe z drewnianymi stopnicami i szklanymi balustradami. Gdzieś tam przyoszczędzę ale takie schodki musze miec w domu

  7. #107
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar monika i lukasz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-196
    Dzielnica
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?87987-Alabaster-2G-odbicie-lustrzane
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    My na 100% zamieszkamy na parterze. Całe poddasze mój Łukasz chce zrobić sam, stopniowo. Zresztą i tak nie ma co gdybać, bo nie bedziemy mieli kasy, zeby skończyć górę. A do tego jeszcze wesele, które tez kosztuje.....

    Schody zrobimy jak u jasabrów, mają przyjść jak tylko sie troszkę ociepli. mamy juz projekt, czekamy na pogodę.

    A jeżeli chodzi o dahcówkę to..... my nie chcieliśmy robić elementów kosztownych na zasadzie najpierw robimy tańsze, a z czasem zmienimy. U Łukasza w domu tak było z balustrada na schody i do dzisiaj jest taka zwykła ruszająca się, ba zawsze były pilniejsze wydatki. A dom ma już 25 lat. Więc my zaczniemy oszczędzać na wykończeniówce, wymiana kafelek czy lamp to jednak nie tak duży wydatek jak remont dachu

    A tak poza tym, to w castoramie jest gres po 12 zł/m2. byłam, widziałam. Nie jest wcale taki zły. ot zwykłe płytki.jedziemy jutro kupic na garaż i kotłownie

  8. #108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Joanna&Mariusz
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    515
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    No i bardzo mądrze, my też nie będziemy szaleć z płytkami, tam gdzie można zaoszczędzić - nie ma co się zastanawiać

  9. #109

    Domyślnie

    hahaha Monika my też kupujemy te gresowe płytki z castoramy do kotłowni i garażu Cena czyni cuda

  10. #110
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar monika i lukasz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-196
    Dzielnica
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?87987-Alabaster-2G-odbicie-lustrzane
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    hahahaha. No dokładnie. Ja już byłam w środę po nie, ale okazało się, że potrzebujemy 30 paczek, a to waży jakąs tonę! a my osobówka się wybraliśmy ;/ no i weźmiemy dostawczaka ode mnie z firmy i pojedziemy w sobotę

  11. #111
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar monika i lukasz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-196
    Dzielnica
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?87987-Alabaster-2G-odbicie-lustrzane
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    kochani wracając do alabasterkowych kosztów. Ile Wam wyszło wylewek i ile Was to kosztowało. Bo mi policzyli mniej więcej 280m2 - koszt 6 000 zł.

  12. #112

    Domyślnie

    my niedługo będziemy robić wylewki. czekamy tylko az nam podłogówki położą. Jak będę znać już jakieś sumy to napisze jak to u nas będzie wyglądać.

  13. #113

    Domyślnie

    witaj
    ja tez wystawilem alabasterka... tzn rysowalem sam wzoryjac sie na tym co mialem w necie.
    jeszcze nie mieszkam ale za 2-3 miesiace sie wprowadzimy. domek jest wspanialy a uklad pomieszczen funkcjonalny tak ze gratuluje wam dobrego wyboru
    dziennika na forum nie prowadze ale moge podeslac kilka fotek

    pozdrawiam
    marcin
    GG - 1564630

  14. #114

    Domyślnie

    Hej Marcin
    Gratuluje prawie ukończonego Alabasterka i mającej niedługo nastąpic przeprowadzki !
    Nam jeszcze sporo zostało żeby myślec o przeprowadzaniu się. Ale powolutku, powolutku i kiedyś to napewno nastąpi
    Bardzo chętnie obejrzę jak wygląda Twój domek
    Jakbyś był ciekawy jak wygląda to u mnie to zapraszam do galerii.
    Pozdrawiam

  15. #115
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Alabastrowicze
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witamy,

    Przede wszystkim wielkie podziękowania za ogromną ilość cenych informacji umieszczonych na forum i blogach. W dużej mierze dzieki nim zdecydowaliśmy się na budowę naszego alabastra. Mamy już projekt i wkrótce składamy dokumenty o pozwolenie na budowę. Mamy nadzieję że we wrześniu uda nam się wystartować. W związku z tym mamy jedno nurtujące nas pytanie ;> : Czy ktoś mógłby nam napisać ile mniej więcej wynosi koszt budowy alabastra 1G w stanie deweloperskim? Mamy tu na mysli stan SSZ + ocieplenie z zewnątrz + tynki zewnętrzne+ całość instalacji wewnętrznych+posadzki+ocieplenie dachu wełną mineralną+tynki wew (regipsy itp. ). Wiadomo, że ceny wahają sie w zależności od użytych materiałów, mimo to chcielibyśmy poznać orientacyjne koszty kilku będących już na tym etapie alabastrów. Z góry bardzo dziękujemy za pomoc i pozdrawiamy majowo ;>

  16. #116

    Domyślnie

    Witam
    My budujemy Alabastra 2G także metraz i koszty sa wieksze niz w przypadku tego z 1G.
    Ale tak w przybliżeniu to wydaje mi sie ze jest to koszt ok 400 tys, może mniej (mowa tu o 2G). 1G będzie napewno tanszy. Ale wiecie wszystko zalezy od materialów ktore sa uzywane, od tego jakie okna wstawicie, jakie tynki zrobicie, jaki dach, jaka dachowka itp. Wiec wydaje mi sie ze taki 1G możecie miec za ok. 350 tys. w stanie SZ z tynkami, podłoga i instalacjami w srodku. Ale mówie wiele zalezy od materialow i robocizny.
    Powodzenia zycze i duzo cierpliwosci i wytrwalości bo bedzie wam potrzebna

  17. #117
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Alabastrowicze
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziekujemy Elwirko za szybką odpowiedź. No niestety spodziewaliśmy się, że wydatek ten będzie w granicach 360 - 380 tyś. szczególnie, że nie mamy zamiaru oszczędzać na materiałach, które ciężko byłoby w przyszlości wymienić. Czekamy na więcej opinii i kosztorysów z poszczególnych etapów prac, co niewątpliwie pomogłoby rozplanować nieco lepiej tą inwestycję Pozdrawiamy.

  18. #118
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar monika i lukasz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-196
    Dzielnica
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?87987-Alabaster-2G-odbicie-lustrzane
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    U nas koszty przedstawiały się nastepująco:
    Papierologia - 15 000 zł w tym projekt, adaptacja, zapłata kierownikowi, geodeta, mapy, znaczi skarbowe, odpisy, wyrysy, ubezpieczenia i inne tego typu.

    Fundamenty - 34 900 zł w tym równiez drenaż, zbiornik na wodę, odprowadzenie wody. Fundamenty wzmacniane pod szkody górnicze.

    Ściany - 34 000 zł w tym ściany zewnętrzne i wewnętrzne, robocizna i cały materiał.

    Strop - 20 900 zł Strop teriva, beton, maty zbrojeniowe, pustaki i robocizna.

    Dach - 63 000 zł w tym dachówka ceramiczna roben monza plus czarnobrazowa glazurowana, więżba, folie, rynny, wszystkie dodatki, robocizna.

    Kominy - 9 000 zł w tym dwa kominy systemowe, obłożenie kominów struktonitem, robocizna

    Okna - 28 600 zł w tym okna oknoplast kraków profil platinium, okna dachowe fakro, rolety zewnętrzne, montaż

    Drzwi - 9 000 zł w tym drzwi do kotłowni, brama garażowa normsthal z napędem elektrycznym, drzwi wejściowe dwuskrzydłowe.

    Schody - 3 000 zł dojdą jeszcze do tego stopie i balustrada. cena to wylanie schodów betonowych

    Instalacja elektryczna - 6 500 zł w cenie materiał i robocizna. materiału sporo zostało. Do tych kosztów dojdzie jeszcze skrzynka, pomiary i biały montaż

    Instalacja wod-kan - 7 440 zł w tym dwa geberity, materiał, robocizna, przyłącze wody. Dojdzie jeszcze szambo.

    Poza tym wydaliśmy jeszcze:

    450 zł na materiał do tynków cementowo-wapiennych w garażu, kotłowni i dolnej łazience

    690 zł na płytki na podłogę do garażu i kotłowni

    440 zł na wełnę toprock - 8 rolek

    W sumie to daje jakieś 233 000 zł.

    Szacuję, że potrzebujemy jeszcze:

    30 000 zł - CO

    12 000 zł - tynki gipsowe maszynowe na parterze

    6 000 zł wylewki

    10 000 zł ocieplenie dachu ( zrobimy sami)

    10 000 zł ocieplenie domu i tynk zewnętrzny silikonowy (zrobimy sami)

    11 000 zł kostka

    2 000 zł skrzynka z prądem

    3 000 zł szambo ( być może jeszcze mniej. ponieważ w 2012 bedzie u nas kanalizacja, nie opłaca się inwestować)

    1 000 zł bojler na wodę jakieś 200 litrów

    i milion rzeczy, których nie wliczyłam o wykończeniówce nawet nie myślę

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony