dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 118
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    napisałam
    A swoją drogą ma błędy konstrukcyjne.
    Jak słusznie zauważyla Zielonooka, są to tylko utrudnienia przy budowie, nie błędy.
    Jeśłi jest jeszcze ktoś zainteresowany tym projektem, przeczytajcie tutaj
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63673

    ostatnie wiadomości brzmią dużo bardziej zachęcająco, niż na początku, prawda?
    Projekt coraz bardziej mi się podoba

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie widzialam projektu technicznego!!! wypowiadam sie na temat tego co widze na stronie

    zajrzyj na tamten watek moze to tez ci jakos pomoze w likwidowaniu balkonu

  3. #23
    Guest

    Domyślnie


    proszę o opinie na temat tego projektu, szczególnie jak obnizyć koszty budowy.

  4. #24
    Guest

    Domyślnie


  5. #25

    Domyślnie Re: ALABASTER z pracowni Krajobrazy

    Cytat Napisał justa
    Nie mogę znaleźć nic na forum na temat tego projektu. Może ktoś mi pomoże i oceni ten projekt? proszę rownież o ocenę pod wzg. finansowym, czy jest to bardzo drogi projekt? Boję się, że do tanich nie należy.
    http://www.krajobrazy.com.pl/index.p...BASTER#nowhere
    Witam,

    Justa widzę że podobają się nam podobne projekty i często widzę twoje wypowiedzi na forum przy projektach na ktore zwracam uwagę. Powiem ci szczerze że mam już dosyć szukania projektów bo zawsze jest jakieś ale i dobrze by było coś w końcu wybrać. brrrr

    Z twoich wypowiedzi wynika że masz wjazd na działkę z północy, to tak jak ja...
    Przyglądam się temu projektowi i dla mnie to raczej by bylo lustrzane odbicie i garaż 2 stanowiskowy. Tylko ile to zajmie miejsca ? z tego co wiem to dobrze miec garaż 2 stanowiskowy o szerokości 6 metrow aby w miarę swobodnie się czuć. Pozatym kąt nachylenia dachu, ciekawi mnie czy można go zmienić ? Masz może jakieś informacje z pracowni na ten temat ?

    Dzięki
    Elmariachi

  6. #26

    Domyślnie Re: ALABASTER z pracowni Krajobrazy

    i jeszcze jedna sprawa, wejście do garażu jest bezpośrednio z hallu a to za sobą niesie pewne problemy jak spaliny i to że garaż jest raczej nie ogrzewany. Lepiej by bylo ja by był jakiś "bufor" pomiędzy drzwiami do garażu a częścią mieszkalną np w postaci pomieszczenia gospodarczego. Sam juz nie wiem.
    Elmariachi

  7. #27

    Domyślnie Koszt budowy - Alabaster

    Jakim kosztem, Waszym zdaniem zamknie się budowa domu Alabaster ? Projekt na stronie :
    http://www.krajobrazy.com.pl/index.p...BASTER#nowhere

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    pracownia wycenia na 136 tys. za stan surowy zamknnięty, czyli podobno to 50-60% kosztow budowy.
    Mam nadzieję, ze mozna to jeszcze ,,odchudzić".

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    elmariachi
    ja wlasnie mam lustrzane odbicie i bardzo chcialam garaz 2-stanowiskowy, ale ze wzgledu na (oczywiscie) kasę - a wlasciwie jej brak- muszę wybrac wersje na 1 samochod.
    W przyszlosci prawdopodobnie dobudujemy wiate przy garazu.
    Budowe podwojnego garazu pewnie bysmy jeszcze wytrzymali, ale wtedy na poddaszu powstaje duzo miejsca, a ja chce miec dom maly, te 140 m jest i tak za duzo.
    Strach, ze wystarczy mi kasy np. na pol domu nie daje mi spac po nocach juz teraz, wiec nie chce powiekszac i tak juz za duzego domu.
    poza tym, kto to bedzie sprzatał?
    ogrzewanie tez kosztuje.
    A koszty? Bedziemy probowali zmiescic sie w 250 tys. zl. Czy się uda? Zobaczymy!!!!!!!!!!
    Jak myslicie?

  10. #30

    Domyślnie

    Ze szkiców rzutów, które dostałem z pracowni wynika że z garażem 2 stanowiskowym szerokoś wzrasta do 16 metrów. Trochę dużo. Ten dach też tani raczej nie będzie. Kurcze co się człowiek oswoi z projektem to później wychodzą różne kwiatki, zaczynam mieć tego dosyć. Wszystkie projekty jakie biorę lub brałem pod uwagę to przy moich wymaganiach z których nie mogą zrezygnować czyli 2 stanowiskowy garaż, 1 sypialnia na dole, co najmniej 2 pomieszczenia gospodarcze i zadaszony taras powodują że mają dużą powierzchnię zabudowy i bardzo skomplikowany dach. Może po prostu zrezygnować z takich i zastanowić się nad takim jak ten http://www.projekty.murator.pl/search_results_x.html?symbol=&nazwa=Delikatny&powi erzchnia=&kondygnacja=&x=42&y=5[/url].
    Może nie jest taki piękny, małe wymiary ale praktyczny.
    Elmariachi

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    elmariachi
    no nie, nie poddawaj się, jeszcze chwila i wybierzesz. Ale ten ostatni ....... nie jest najładniejszy. I po co ci tyle pokoi?
    Widzę, że ja juz ten etap przechodziłam (całkiem niedawno). nie wybieraj pierwszego lepszego, bo będziesz później przez lata żałował; to dom, nie samochod, który możesz sprzedać po pol roku! Z drugiej strony, nie ma co szaleć, to ,,tylko dom".

    Całkowicie cie rozumiem, ja przechodziłam to samo.
    A co myslisz o projekcie indywidualnym? Ja tak zrobiłam, jestem w trakcie, ale nie jestem całkowicie zadowolona. pani architekt nie ma za wielkiego polotu i nie do konca slucha, co sie do niej mowi. Ale bałam sie, że juz nic nie wybiorę gotowego, a wiosna tuz-tuz i musze rozpocząc budowę jak najszybciej.

  12. #32

    Domyślnie

    Justa,

    Dzięki za słowa otuchy.
    Wybór projektu to bardzo ważna sprawa i trzeba się dobrze zastanowić zanim się na coś zdecydujemy bo można się wpakować - święta racja. Zastanawiamy się nad projektem idywidualnym ale ma to też swoje wady. Pierwsze primo to cena, wiadoma jest wyższa choć można porozumieć się z jakąś pracownią aby ten projekt stał się projektem ogólnodostępnym czyli wszedł do katalogu projektów oferowanych przez pracownię i wtedy cena bedzie niższa.
    Drugie primo nie jestem osobą doświadczoną w budownictwie i obawiam się że projekt indywidualny może być obarczony wadami konstrukcyjnymi, które trudno wyłapać na etapie projektu. Projekty istniejące i zrealizowane są obarczone trochę mniejszym ryzykiem.
    Elmariachi

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    ELMARIACHI
    Masz racje, tylko projekt gotowy. Ja wczoraj bylam u architekta, ktory przymierza sie do adaptacji Alabastra. To co zrobil, przechodzi ludzkie pojęcie!
    I jeszcze mowi, że ja tak chciałam!
    Nie mam siły opisywać wszystkiego, ale ......TYLKO PROJEKT GOTOWY!
    Chyba ze ktos ma wyobraźnie, bo ja jej nie mam i musze zobaczyc, zeby wiedziec, czy cos mi sie podoba, czy nie. Ale nan pewno wiem, ze nie chce na poddaszu pokoju o dlugosci 5 m i szer. 2,20 i skos po dluzszym boku.
    Albo wanna pod scianka 60 cm - ,,bo kto to się kąpie na stojąco w wannie"?
    Nie mam siły!

  14. #34
    Guest

    Domyślnie


  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    nikt nie pomoze?

  16. #36

    Domyślnie

    300 tys. po odchudzaniu

  17. #37

    Domyślnie alabaster lub piasek pustyni

    jestem na etapie wyboru projektu. moim faworytem jest alabaster i piasek pustyni z krajobrazow. czytalam opinie na temat alabastera i jestem troche zmieszana, poniewaz wiele osob pisze, ze sa bledy. prosze o opinie osob, ktore wiedza cos wiecej. rowniez prosze o opinie na temat piasku pustyni. czy ktos zamierza budowac ten dom? dziekuje za odpowiedzi...

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zytaitomek

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2

    Domyślnie alabaster

    kto buduje dom Alabaster. Chciałbym zobaczyć zdjęcia z prac i wysłuchać opini co należałoby poprawic.. Proszę o kontakt [email protected]

  19. #39

    Domyślnie

    Niech ktoś mnie oświeci jaką powierzchnię całkowitą na Alabaster ????
    Będę wdzięczna ogromniaście

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rybcia

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    3

    Domyślnie Kto wstępnie wybrał projekt ALABASTER?

    projekt można znaleźć na stronie http://www.projekty.ign.com.pl , szukam osoby, która już taki domek buduje. Interesuje mnie, jakie zmiany w projekcie wprowadziła odnośnie pokoju na parterze. Bo przyznam że ta zaokrąglona ścianka nieco użytkownika będzie ograniczać.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony