dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 106
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Witajcie!
    Mam taki dylemat - potrzebuję ogrodzić swoją działkę o wymiarach 70x70 mertów. Na tak długą powierzchnię postanowiłam przeznaczyć siatke ogrodzeniową tylko nie bardzo mam doświadczenia z nią związane i nie wiem jaką zastosować. Pojawiła się na rynku siatka powlekana plastikiem, czy ktoś juz ogrodził się taką siatką? Słyszałam ,że podczas mrozów twardnieje pęka i się kruszy? Proszę o wszystkie rady, jaką siatkę możecie mi polecić?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam ogrodzenie z powlekanej siaqtki.Moze twardnieje,ale nie peka i nie kruszy sie, a takze nie rdzewieje.

  3. #3

    Domyślnie

    Musisz wiedzieć, że siatka powlekana jest dużo droższa a przy działce 70x70cm pewnie to odczujesz. Jednakże jeśli cena nie gra roli to nie widzę przeszkód. Sąsiad koło rodziców ma taką siatkę, już pare dobrych lat i nic się nie dzieje. Zapewne zależy to od jakości jak zwykle zresztą.
    Co do zwykłej siatki to mają ją moi rodzice. Po dwóch latach /to ważne/ pomalowali ją farbą i również dobrze to wygląda.
    tak więc zależy to od twoich fanansów.
    Ach jeszcze jedno - zwykłą siatkę możesz pomalować np. na czerwono a siatki powlekane jakie widziałem to tylko zielone.
    Pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Mc - ile sezonów ta powlekana siatka już ma?
    Kodi - pieniądze też są ważne, jak pewnie dla wszystkich, ale nie chcę popełnić błędu i wiesz co tanio to drogo! Malowanie co 2 lata tylu metrów siatki też kosztuje jak myślisz co taniej?

  5. #5

    Domyślnie

    Jak pomalujesz dobrą farbą do powierzchni cynkowanych to nie będziesz malować co dwa lata. Tak na marginesie to wogóle nie musisz amlować ocynku pod warunkiem, że odpowiada Ci ten kolor. W grę wchodzi głownie fakt, iż jeśli masz ocynk i chcesz mieć kolor to musisz ją pomalować i zapewne za kilka lat kolejny raz. I nie chodzi tu o forsę na farbę, bo nie pójdzie jej hektolitry tylko o forsę bądź czas na malowanie. To jest długie ogrodzenie i trzeba mieć to na myśli.
    Osobiście dałbym ocynk i za parę lat bym ją pomalował. Nie jest to zła robota - słońce świeci, kostium kapielowy, pędzel w dłoń, muzyczka z radyjka. Żyć nie umierać.
    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Agacka, dajcie powlekaną, widziałam też w kolorze brązowym. My mamy trochę większy teren, kupilismy siatkę w "Pajęczynie", słupki zrobilismy ze stalowych kątownikow. malowanie tak długiego ogrodzenia - makabra

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Kodi znam wiele milszych sposobów spędzania wolnego czasu niż pędzel wręce...
    Majka co to PAJĘCZYNA?

  8. #8

    Domyślnie

    Nie no są milsze sposoby na spędzanie wolnego czasu, ale także musisz wiedzieć, że ciało w ruchu lepiej się opala. Jest to zabieg raz na kilka dobrych lat. To jet twój wybór. Porównaj ceny 1m2 siatki, zapoznaj się z farbami, ich wydajnością i ceną oraz jak długo trzymają swoją jakość i dokonaj wyboru bardzo klasycznego:
    większe nakłady początkowe - spokój na lata,
    mniejsze nakłady początkowe - zabawa w przyszłości.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Oprocz tego czy ocynk czy powlekana wazne tez jest z jakiego siatka jest drutu : chodzi o grubosc i jego jakosc. Czesto siatka powlekana jest z b.cienkiego, lichego drutu.
    Rowniez wazne sa wymiary oczek. Te tansze potrafia miec oczka o wymiarach 70 x 70 zamiast 50 x 50.
    Jezeli powlekana to lepiej jak jest z pewniejszej firmy bo jak pomalowac ja gdy pokruszeje PCV ?


  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Ryszard Twoi przedmówcy twierdzą że nie kruszeje z włąsnych doświadczeń. To już teraz nie wiem?
    Kodi jeśli chodzi o sposoby opalania to ponoć lepszy jest wykąpać się wcześniej w ropie.
    Pozdrawiam piszcie dalej z góry dzięki!

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Tak, tak, ważna jest jakość (sprężystość) drutu w siatce powlekanej. Widziałem takie ogrodzenie zzielonej siatki powlekanej które było ładne i proste do momentu aż "obalił" się na nie pijaczek

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Pajęczyna to zakład produkujący siatki, zdaje się, że polozony w stronę Twego przyszłego domu. Siatki są tam porządne, zadne "promocje supermarketowe" . Nam spadł na nia pień wycinanego drzewa, pękł naciąg, siatce się nic nie stało.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Majka to dobra rekomendacja zaraz ich poszukam w internecie z góry dzięki! A z innej beczki jak tam zebrałaś ekipę na piwo?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Wszyscy chętni, tylko nikt nie chce płacić

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Samo życie

  16. #16

    Domyślnie

    Wprawdzie tylko drugi sezon,ale zadnych oznak starzenia sie,a poza tym gwarancja na 15 lat.
    Kodi, czy malowales siatkę ? Jezeli chcesz wygladac jak muchomorek, lub biedronka, a Twoj ogrodek jak stado biedronek, to polecam.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Mc
    Jak to gwarancja na 15 lat? Kto Ci taką da? I masz to na piśmie?

  18. #18

    Domyślnie

    MC - ja na działce mam ogrodzenie ze sztachet, bo nie chcieliśmy mieć siatki to tak na marginesie. Siatkę ma mój ojciec, więc nie powiem Ci czym malował, wiem tylko, że jest juz ponad 2 lata i nie ma z nią problemów.
    A co do malowania i kropek. Powiem szczerze - trzeba mieć wyrobioną technikę. malarzem nie jestem, ale już trochę w życiu pomalowałem i mozna to zrobić całkiem zgrabnie.
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Pamiec jest zawodna.Przesadzilem,gwarancja na 10 lat.Dokumentem jest faktura.
    Przy malowaniu siatki zadna technika nie pomaga,farba pryska z pedzla na wszystkie strony.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    i siatkę trzeba malować z dwóch stron, czyli 70 x 4 x 2= 560m bieżących!!!! Niewykonalne własnymi rękami, a zapłacić pracowników - przekroczy wartość siatki powlekanej

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony