dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aslaby

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    W MURATORZE 2/2003 ukazał się artykuł na ww. temat. Chodzi o to, czy można odliczyć rachunek- (nie fakturę VAT-sic!) za opłatę przyłączeniową do sieci energ. Wg. Muratora można, według US -nie!!!!!!!!
    Jednak w podanej podstawie prawnej nie odnalazłem przytoczonego zapisu o tym, że rachunki dotycz ące opłat za przyłączenie uznaje się za faktury.
    Pisałem e-maila do Muratora z prośbą o wyjaśnienie ale mnie zbyli! Właśnie piszę pismo do US o pisemne wyjaśnienie i dalej do Izby Skarbowej. Co Wy - szanowni forumowicze na to?
    Czy Wy odliczaliście rachunek za przyłączenie w dużej uldze?

  2. #2

    Domyślnie

    Od skrzynki do budynku,czyli na wlasnej dzialce,mozna.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy chodzi ci o opłatę z umowy przyłączeniowej, którą płaci się do Zakładów Energetycznych. Ja odliczałam, sprawdzali mnie i nie miałam problemów

  4. #4

    Domyślnie

    Dzisiaj rozmawiałem w tej sprawie z gościem z ZE. Wg niego sytuacja opisana w Muratorze może dotyczyć tylko usług objętych podatkiem VAT (niezależnie od stawki, może być nawet 0%), natomiast opłata za przyłączenie jest z VATu w ogóle wyłączona. ZE Wrocław występował rzekomo w tej sprawie do Urzędu Skarbowego i mająjednoznaczną odpowiedź, że tej części wydatków nie można odliczać. Uzasadnienie jest takie, że opłata za przyłączenie nie jest wydatkiem na budowę, tylko zryczałtowaną opłatą za inwestycję realizowaną za pieniądze Skarbu Państwa. Co nieco pokrętne, ale myślę że facet ma rację i może być ciężko z US. Wspominał też o ludziach którzy odliczali i muszą korygować zeznania. </p>
    Inna sprawa z opłatą za wykonanie skrzynki - w tym przypadku ZE wystawia fakturę, która jak najbardziej podlega odliczeniu.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aslaby

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki za informację, pismo i tak złożę do US. A co na to szanowny Murator????????

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony